Zaloguj się, aby obserwować  
Feno

Muzyka Filmowa

594 postów w tym temacie

Ostatnio udało mi się zdobyć i przesłuchać soundtrack z filmu Koyaanisqatsi autorstwa Philipa Glassa i muszę wam powiedzieć że jest po prostu niesamowity, jak zresztą wszystkie inne dzieła Glassa. Polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 00:53, Nagaroth napisał:

Ostatnio udało mi się zdobyć i przesłuchać soundtrack z filmu Koyaanisqatsi autorstwa
Philipa Glassa i muszę wam powiedzieć że jest po prostu niesamowity, jak zresztą wszystkie
inne dzieła Glassa. Polecam ;)


Znam i również polecam. Aczkolwiek najpierw rekomenduję seans tego fantastycznego filmu. Wiem, że niektórych on śmiertelnie znudzi, ale co tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. ;]
Jestem szczęśliwym posiadaczem około trzydziestu płyt mistrza minimalizmu muzycznego oraz ambientu i praktycznie każdą z tych płyt można potraktować jako soundtrack... do czegoś tam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie potwierdzam...

Mansell jest dobrym wyrobnikiem, ale tylko wyrobnikiem.
Po drugie już po samym dorobku można stwierdzić, kto tu jednak jest "lepszy" patrząc na to racjonalnie.
Oczywiście muzyka komponowana przez Mansell''a nie jest chłamem bynajmniej i ma swój urok, ale jednak stawiać jego dokonania wyżej od mistrza gatunku jest delikatnie mówiąc nie na miejscu raczej.

Nie licząc Glass''a polecam jeszcze uwadze takich mistrzów muzyki ilustracyjnej, jak Steve Reich, Steve Roach, Robert Rich, La Monte Young czy nawet wielkiego improwizatora Johna Cage''a. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 14:59, meryphillia napisał:

Nie potwierdzam...


No m się po prostu bardziej podoba i tyle ;)

Dnia 09.01.2010 o 14:59, meryphillia napisał:

Nie licząc Glass''a polecam jeszcze uwadze takich mistrzów muzyki ilustracyjnej, jak
Steve Reich, Steve Roach, Robert Rich, La Monte Young czy nawet wielkiego improwizatora
Johna Cage''a. ;]


Warci uwagi są też Tyler Bates, John Murphy, Brad Fiedel, Nick Cave i Warren Ellis.

A tak na inny temat, zapoznałem się z soundtrackiem to Imaginarium of Doctor Parnassus Michaela i Jeffa Danna i strasznie mnie zawiódł, spodziewałem się pięknych, baśniowych utworów a tylko na chwilę pojawia się bardzo ładny motyw żeby zaraz zniknąć. Nie wiem jak film ale muzyka jest strasznie słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Szukam jakiegoś utworu do prezentacji. Chodzi mi o jakąś nienachalną, spokojną melodię. Temat prezentacji to historia mojej szkoły. Z góry dzięki ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 23:18, mati150_92 napisał:

właśnie ja też potrzebuje jakiejś spokojnej muzyki praca multimedialna z biologi proszę
o pomoc


Potter 3 - John Williams
Ruchomy Zamek Hauru - Joe Hisaishi
Brother/Okuribito - Joe Hisaishi
Solaris - Cliff Martinez
Wyznania Gejszy - John Williams
Hero/Przyczajony Tygrys Ukryty Smok - Tan Dun
Duża Ryba - Danny Elfman
Spice and Wolf - Yoshino Yuuji
i wiem że to nie film, ale może: Wiedźmin? Scorpika, ewentualnie Wiedźmin filmowy Ciechowskiego, bardzo soundtrack!

Jak napiszesz jakie dokładnie klimaty będzi mi łatwiej wymenić Ci więcej tytułów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już czasu szukać, więc z braku czegoś lepszego wstawiam utwór "Sentinels Of Brokilon" zespołu Rimead - całkiem niezły kawałek, choć po 3 minutach robi się trochę dynamicznejszy, a to niezbyt dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie w filmie "Od Zmierzchu Do Świtu" gdy tańczyła salma hayek leciał utwór "tito & tarantula - after dark" a na You tube znalazłem dobry remiks tego kawałka (dodany dobry bit do tej muzyki) i mam pytanie skąd można to ściągnąć ?? dodaje link do utworu

http://www.youtube.com/watch?v=eFqTsmRosjg&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 23:26, davidi napisał:

witam mam pytanie w filmie "Od Zmierzchu Do Świtu" gdy tańczyła salma hayek leciał utwór
"tito & tarantula - after dark" a na You tube znalazłem dobry remiks tego kawałka (dodany
dobry bit do tej muzyki) i mam pytanie skąd można to ściągnąć ?? dodaje link do utworu

http://www.youtube.com/watch?v=eFqTsmRosjg&feature=related


Legalnie nie da się ściągnąć (nawet na stronie zespołu nie ma takiej możliwości) jedynym wyjściem jest kupno płyty.

http://www.amazon.com/After-Dark-2000-Tito-Tarantula/dp/B00004WA10/ref=ntt_mus_ep_wlb_dpt

http://cgi.ebay.pl/xTITO-TARANTULA-After-dark-remix-MCD-Near-Mint-20394_W0QQitemZ230437440059QQcmdZViewItemQQptZB%C3%BCcher_Unterhaltung_Music_CDs?hash=item35a7244a3b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 00:53, Nagaroth napisał:

Ostatnio udało mi się zdobyć i przesłuchać soundtrack z filmu Koyaanisqatsi autorstwa
Philipa Glassa i muszę wam powiedzieć że jest po prostu niesamowity, jak zresztą wszystkie
inne dzieła Glassa. Polecam ;)


Jako wielbiciel muzyki filmowej - nie podoba mi się tym razem.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcecie kurwa posłuchać dobrej muzyki filmowej !!! ???

Marco d''Ambrosio - bez zastrzeżeń.
Polecam album VAMPIRE HUNTER D: BLOODLUST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2010 o 12:06, kerkas napisał:


no proste że legalnie nie da się ściągnąć ale mi nie chodzi o to czy można to ściągnąć za darmo i legalnie tylko czy jest gdzieś w necie ten remix tego utworu bo oryginalną wersję znalazłem a chodzi mi właśnie o remix ten który jest na You tube http://www.youtube.com/watch?v=eFqTsmRosjg&feature=related

a poza tym na płycie pewnie i tak nie ma tego remixu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2010 o 23:03, davidi napisał:

no proste że legalnie nie da się ściągnąć ale mi nie chodzi o to czy można to ściągnąć
za darmo i legalnie tylko czy jest gdzieś w necie ten remix tego utworu bo oryginalną
wersję znalazłem a chodzi mi właśnie o remix ten który jest na You tube http://www.youtube.com/watch?v=eFqTsmRosjg&feature=related


Spoiler

Zgraj z Yotuba i po kłopocie.


Dnia 23.02.2010 o 23:03, davidi napisał:

a poza tym na płycie pewnie i tak nie ma tego remixu


A zajrzałeś na linki które podałem ? pierwsza płyta to cztery różne remiksy tego utworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować