Zaloguj się, aby obserwować  
Feno

Muzyka Filmowa

594 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2006 o 17:51, choper napisał:

wiem ze to nie muzyka filmowa ale wie ktos jak sie nazywa utwor ktory leci w tle piosenki pump
it black eyed peasu?

Toz to azaliz pewnie ze muzyka filmowa!! Motyw z Pulp fiction niepowtarzalny, genialny, czaderski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie:
soundtrack z obu części Piratów z Karaibów. muzyka zmiata, porywa, miażdży i co tam jeszcze chcecie. kiedy jej słuchałem (oglądając jednocześnie świetne sceny z filmu) to sam zapragnąłem stać się jednym z Piratów, zdobyć swój własny okręt, chwycić za kordelas i łupić Królewskie Galeony! Jo-Ho-Dno i pół metra Mułu! Aaaarggghhh!! Grog i Rum Jo-Ho-Ho!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze soundtracki dla mnie to
-pulp fiction- chya nie trzeba nikomu tlumaczyc
-requiem for a dream - geanialny, swietna muzyka oddajaca klimat filmu, do dzis mam lux aeterna na odtwarzaczu mp3
- braveheart - czasem lubie posluchac... ale ni e wiem co o tym napiac, poprostu calkeim fajne czasami do posluchania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, stary, masz u mnie wielkie piwo :D
Kocham ten track, a nigdy nie wiedziałem jaki ma tytuł i z jakiego filmu pochodzi.
Dzięki wielkie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 15:27, Feno napisał:

O, stary, masz u mnie wielkie piwo :D
Kocham ten track, a nigdy nie wiedziałem jaki ma tytuł i z jakiego filmu pochodzi.
Dzięki wielkie!!

Eee spoko, możesz wysłać pocztą :P... Myślałem, że ktoś mi odpowiedział i doradził...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 20:16, Bartkula napisał:

No ludzie! Proszę... Nie wierzę, że nikt tego nie zna....

ja znam, ja znam. dajcie mi powiedziec!! No wiec soundtarcku nie znam ale mogę Ci polecic the best of Vangelis. Naprawde czaderska płyta. Co prawda nie ma tam az tak wyrazistych motywow zapadajacych w pamiec, ale jest to bez watpienia piekna plyta. Na plytce tej sa jego starsze piosenki bez tych filmowych. Bo jesli chodzi o filmy, to nie wiem czy wiesz ale Vangelis napisal tez muzyke do Rydwanow Ognia (na pewno znasz melodie >> http://www.youtube.com/watch?v=ZS2dXQYPYMM) i Blade Runnera ( http://www.youtube.com/watch?v=cJsyFgy0OyE- ale to tylko takie brzdakanie, bez filmu tracace sens). w kazdym razie jak chcesz posluchac Vangelisa, to zapyl do najblizszego MM i wyszperaj tam the best of Vangelis kosztujace ogolo 30 zl. polecam. Tylko nie zniechecaj sie po pierwszym przesluchaniu, bo na pierwszy rzut ucha to tylko takie bezsensowne brzdakanie. dopiero za 3 czy 4 przesluchaniem dostrzezesz piekno tej plyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko... Nie chodzi mi o jego twórczość, tylko o soundtrack do tego konkretnego filmu "1492 - Conquest of Paradise"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vangelis ma jedną wadę. Jest potwornie pompatyczny. Jego muzyka poprostu przytłacza ciężarem, trzeba mieć wyjątkowo "odpowiedni" nastroj żeby dało się tego słuchać i przetrwać do końca płyty.
Ale trzeba przyznać, że jeśli sie już ten odpowiedni nastoj ma, to muzyka jest absolutnie genialna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 21:00, Bartkula napisał:

Spoko, spoko... Nie chodzi mi o jego twórczość, tylko o soundtrack do tego konkretnego filmu
"1492 - Conquest of Paradise"

No i po co se palce strzępiłem ?? :) w takim razie przydaloby Ci sie sprawdzic, czy caly soundtrack byl tworzony przez Vangelisa, czy byly inne zespoly tez. w pierwszym przypadku raczej wszystkie piosenki beda w tych klimatach, wiec mozesz w ciemno kupowac/zdobywac/pożyczac w drugim kolo Vangelisa uslyszysz zapewne piosenki w zupelnie innych klimatach. Mi sie wydaje ze cala plyta jest dzielem Vangelisa, a w takim wypadku sam bym kupil, gdybym mial wiecej kasy. Pamietaj tez, ze to co w filmie brzmi pieknie, bez obrazu moze stracic moc (nie pojmuje na przyklad jak mozna sluchac Ennio Morricone bez obrazu- przeciez to tylko taki plumkanie, ktore dopiero z filmem Sergia Leone pokazuje swoja moc).

PsychoMan>>>> Masz racje. jak jak slucham melodii z serialu Cosmos to az mnie ciarki przechodza ( tu >> http://www.youtube.com/watch?v=8wRBBxtjit0). podobnie jest z kawalkiem "Spiral". ale ja lubie takie klimaty. zawsze rozrzewniam sie przy motywie z Terminatora :) Ale wlasnie za ta pompatycznosc ludzie kochaja Vangelisa. dlatego tez posluchac tej plyty wieczorkiem przed snem to jest to. w srodku dnia, pomiedzy piosenkami Dody i Paris Hilton jest to faktycznie zbyt "trudna muzyka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepszą muzykę filmową tworzył chyba Ennio Morricone, mam chyba dwie jego płyty
mam też jedną Richarda Claydermana - też wybitna...
Hans''owi Zimmer''owi też przynależności do czołówki odmówić nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, a wiecie może kto to sobie śpiewa jak zaczyna się serial 4400 ?? Taka fajna ta melodyjka ;) Jesli wiecie to pomóżcie mi, prosiłbym o tytuł i autora.


A tak przy okazaji to też powiem, że bardzo lubię muzykę z Piratów z Karaibów, LOTR i Pulp Fiction ;]
W ogóle jest dużo, bardzo dużo takich utworów, kawałków z różnych filmów i gier, które bardzo mi się podobają. Kompozytorów także jest wielu, jak np. Hans Zimmer, Howard Shore, Harald Kloser, Klaus Badelt. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna muza jest w Prisonie:

Opening Them - wejściówka ;)

This Is War i inne kawałki z amerykańskim murzyńskim rapem (nie wiem tak po sowiemu nazwałem... ;p) super jak w serialu jest ta bitwa w więzieniu i leci ten kawałek albo wożą sie te murzyny po wybiegu i leci znów inny fajny kawałek...

i najlepszy It''s Not Over z odcinka z wywiadami pomiędzy 13 a 14...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować