Zaloguj się, aby obserwować  
Feno

Muzyka Filmowa

594 postów w tym temacie

Witajcie.
Słucha ktoś z was muzyki filmowej? Znacie jakiś film, który urzeka muzyką? Podzielcie się ze mną, bo ja jestem wielkim fanem muzyki filmowej i jestem ciekaw waszych opini na ten temat.

Ja z czystym sumieniem polecam muzykę z filmu "Black Hawk Down" (helikopter w ogniu), autorstawa Hansa Zimmera. Muzyka ma niezwykły klimat i jest poprostu genialna. W ogóle Zimmer to dla mnie mistrz muzyki filmowej. Uwielbiam jego twórczość. POLECAM!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię OSTy ze Star Wars, LotRow, z Narni był niczego sobie. Ostatnie zachwyty mam nad soundtrackami z Jarhead (poprostu czyty geniusz) i SinCity. bardzo lubie też Forresta Gumpa, Pulp Fiction, Kill Billa i sporo innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kojarzycie Jamesa Hornera? Ostatnio coś się mało o nim słyszy. Nie mniej jednak nie można zapomnieć jego wspaniałych ścieżek muzycznych do chociażby Braveheart, czy Aliens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2006 o 20:57, Feno napisał:

Ja z czystym sumieniem polecam muzykę z filmu "Black Hawk Down" (helikopter w ogniu), autorstawa
Hansa Zimmera. Muzyka ma niezwykły klimat i jest poprostu genialna. W ogóle Zimmer to dla mnie
mistrz muzyki filmowej. Uwielbiam jego twórczość. POLECAM!!


Dokladnie, jego soundtrack z Gladiatora to po prostu cudo! Świetny jest tez ost z Ostatniego Mohikanina a szczegolnie utwor The Kiss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 22:08, Piger napisał:

Dokladnie, jego soundtrack z Gladiatora to po prostu cudo! Świetny jest tez ost z Ostatniego
Mohikanina a szczegolnie utwor The Kiss


Racja. Gladiator ma świetną muzykę. Mohicanin, to już nie Zimmera ale również świetny kawał muzyki. Moim ulubionym również jest The Kiss, oraz Promentory. Świetnie oddają klimat całego filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza muzyka jest w "Requiem dla snu". To jest poprostu arcydzieło. Napewno nikt mi nie wmówi, że jest jeszcze jakaś leprza muzyka filmowa ;). Ale podoba mi się też z "Różowej pantery".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 22:31, Ttomekt napisał:

Władca Pierścieni w 100%. Wie ktoś skąd można by ściągnąć pełne utwory?


widze że sie z regulaminem nie zapoznałeś...

2. Co jest zabronione
Piractwo

* propagowanie piractwa, a szczególnie oferowanie, udostępnianie bądź linkowanie do pirackich plików (gry, filmy, muzyka, programy, książki ... itp.) lub stron umożliwiających pobranie takich plików oraz inne działania które wprost lub nie-wprost mogą być uznane za propagowanie piractwa
* wysyłanie zapytań dotyczących pirackich plików, a szczególnie wysyłanie zapytań odnośnie tego gdzie i jak pobierać pirackie pliki (gry, filmy, muzykę, programy... itp.), skąd pobrać tzw. "cracki" do gier oraz wszelkie inne zapytania związane z działaniem pirackich gier i innych plików

użytkownikowi który popełni jedno lub więcej z powyższych wykroczeń grozi

* tymczasowe lub nieodwołalne pozbawienie możliwości wypowiadania się na stronie gram.pl
* powiadomienie właściwych instytucji lub organów o wykroczeniu/przestępstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 22:31, Ttomekt napisał:

Władca Pierścieni w 100%. Wie ktoś skąd można by ściągnąć pełne utwory?


Najlepiej ściągnąć całe płyty ze sklepowej półki :- ) Ja mam wszystkie kawałki i słucham bardzo często, bo uwielbiam, a zwłaszcza "The Treason Of Isengard", "Lothlorien", "Knife In The Dark" i "The Hornburg".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 22:35, Deejay napisał:

> Władca Pierścieni w 100%. Wie ktoś skąd można by ściągnąć pełne utwory?


Rany, a ty znowu. Chłopie, czy ty coś robisz na tym forum oprócz upominania innych? :- \ Dajże sobie na wstrzymanie trochę i zostaw tą robotę moderatorom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 22:40, Deejay napisał:

od tego są starsi uzytkownicy żeby upominać tych niedoswiadczonych.


Nie, od tego są moderatorzy

>gość pyta skąd może ściągnąć

Dnia 08.10.2006 o 22:40, Deejay napisał:

pirackie empetrójki. uważasz że to jest ok?


Nie uważam tak.

Dnia 08.10.2006 o 22:40, Deejay napisał:

koniec offtopu.


Tu się zgodze. Koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś lubi naprawdę klasyczną, symfoniczną i (IMO) poruszającą muzykę filmową, to SZCZERZE polecam soundtrack z filmu "Dragon Heart" autorstwa niejakiego Randy''ego Edelmana. : )
Powiem tylko tyle ... IMO pierwsze trzy fragmenty po prostu aż wyciskają łzy :) (szczególnie, jesli oglądało się film i lubi się takowe klimaty :))

Ponadto w zbliżonych klimatach umiejscowiony jest IMO soundtrack z filmu "Gladiator" Ridleya Scotta. Ostatni utwór "Now we are free" jest IMO po prostu MISTRZOWSKI.

Naprawdę POLECAM :)

A z takich nie-klasycznych :P to polecam np. Soundtrack z Matrixa :). Jest tam kilka naprawdę fajnych kawałków ("Clubbed to Death", "Leave you far behind" czy "Prime Audio Soup" nawet da się słuchać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 22:31, Ttomekt napisał:

Władca Pierścieni w 100%. Wie ktoś skąd można by ściągnąć pełne utwory?


Polecam sklepową półkę.

z regulaminu:
"Co jest zabronione:
Piractwo
* wysyłanie zapytań dotyczących pirackich plików, a szczególnie wysyłanie zapytań odnośnie tego gdzie i jak pobierać pirackie pliki (gry, filmy, muzykę, programy... itp.), skąd pobrać tzw. "cracki" do gier oraz wszelkie inne zapytania związane z działaniem pirackich gier i innych plików"

-2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować