Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Ale żeście nasyfili w tym temacie.... może podsumuję:

1. Co potrafi wersja PS3 40GB sprzedawana na terenie Europy?

Ta wersja potrafi bez problemu uruchamiać gry z PSOne, savy zapisują się na specjalnej wirtualnej karcie tworzonej na naszym dysku twardym konsoli. Ponoć w niedalekiej przyszłości ma zostać dodana możliwość software''owej emulacji gier z PS2. Jak z tym będzie, nie wiadomo.

2. Co potrafi wersja 60GB (Europa)?

To samo co 40GB wersja + posiada czytnik kart + 4, a nie dwa sloty USB oraz potrafi uruchomić większość gier z PS2.

3. Co potrafi wersja 80GB z USA?

Ta konsola natomiast, ma wbudowany Emotion Engine, czyli po prostu PS2 wbudowaną w PS3. Oznacza to, że PS3 bez zajakniecia i problemów odpala cokolwiek zechcecie z PS2. Oczywiscie posiada też wsteczną kompatybilność z PSOne. Nie jestem pewien czy posiada czytnik kart itp.

Sprawa regionów.

Jeśli posiadasz gry z PSOne i PS2 w PALu, to zostaje Ci jeden wybór. 60GB Europa. PeeS trójki nie mają blokady regionalnej tlyko na gry na PS3, posiadają natomiast blokadę na gry z PSOne i PS2 oraz filmy.

60GB Europa szukaj na aukcjach. Tam tylko dogorewają resztki tych konsol w gigantycznych cenach.

PS. Ktoś pytał o zasięg pada. Pad jest na Bluetooth 2.0 więc nie zrywa połaczeń, ani tym bardziej jakaś szafka nie będzie mu przeszkadzać. Co innego jak siedzisz z 20 metrów od konsoli, a pomiędzy ściana nośna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 19:21, Bratek196 napisał:

mówi że pad do PS3 jest tak słaby że nie przejdzie jego sygnał przez przeszkodę, a że


Mój pad działa przez 3 cementowe grube ściany (mieszkam w bloku). Na pewno nie zawiśniesz na kablu, no może raz na 2 miesiące podczas ładowania :). Co do Twojego kolegi, jesteś pewien, że ma PS3, bo coś mi się zdaje, że to jakiś kłamczuch ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jasne jak dla mnie - kupię sobie najpierw PSTwo i nadrobie zaległości (MGS2&3 to już mi się śnią po nocach, nie mówiąc o innych perełkach...), a potem na spokojnie PS3. No chyba, że znajdę gdzieś tego 60gb za niewiele więcej niż wersje 40gb.
Tymbardziej, że w zasadzie to nam na oku raptem kilkanaście tytułów z PSTwo :) Najwyżej się potem sprzeda konsole jak już ps3 40gb dostanie wsparcie emulatora ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 21:23, Wiecha14 napisał:

3. Co potrafi wersja 80GB z USA?

Ta konsola natomiast, ma wbudowany Emotion Engine, czyli po prostu PS2 wbudowaną
w PS3. Oznacza to, że PS3 bez zajakniecia i problemów odpala cokolwiek zechcecie z PS2.
Oczywiscie posiada też wsteczną kompatybilność z PSOne. Nie jestem pewien czy posiada
czytnik kart itp.


Oj, źle, źle. To początkowe wersje 60Gb posiadają Emotion Engine, wersja 80Gb i późniejsze wersje 60Gb posiadają software''ową emulację gier. Jeżeli już bierzecie się za porady, to róbcie to dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 13:11, ja33no napisał:

Mam pytanie, co muszę kupić, aby podłączyć PS3 do bezprzewodowej sieci tworzonej przez
router?


Nic :) PS3 to mały kombajn, niczego do niej nie trzeba dokupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 09:55, Kris Blake napisał:

Teraz parę pytań:
1. Czy można zasilić portfel w Playstation Store zwykła kartą VISA ( żadna karta kredytowa,
zwykła bankomatówka i do płatności w sklepie )?
PS. Mój nick na Playstation Network to ( przynajmniej tymczasowo) Yaevinn ( mało oryginalny,
ale wszystkie inne, które chciałem były pozajmowane ), więc gdyby ktoś chciał kiedyś
zagrać po sieci ( narazie mam tylko GTA4) to zapraszam.


Jak kolega Wiecha14 wspomniał o kartach z mBanku, to odpowiedź brzmi tak :-) Karty te eKarty Visa z mBanku (tzw. wirtualne) działają należycie. Masz konto w mBanku przelweasz sobie online odpowiednią kwotę na tą kartę w mgnieniu oka, a później -przy pierwszej operacji- w P-Store wpisujesz dane karty (ważne jest aby numer karty 16 cyfrowy wpisać bez spacji ani żadnych myślników + pamiętać o specjalnym kodzie CVV2) i voila gotowe, można robić zakupy. Nie trzeba nawet uzupełniac portfela w P-Store tylko mieć zasoby na karcie a przy jakimś zakupie (d/l''ingu) jest pobierana kwota z karty w PLN w zaokrągelniu np. 18,19 -> 20 i reszta zostaje w naszym portfelu :-)

Wysłałem zapro btw. ;)
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem "czarnulki" ale mam kilka pytań:

1. W domu mam sieć bezprzewodową na hasło. Czy PS3 nie bedzie stwarzało zadnych problemów - wpisze raz haslo i później bedzie sie sam automatycznie logował
2. Wiem, że można wgrać dystrybucję linuxa, tylko czy ona rozpoznaje caly sprzet tzn. czy polacze sie z siecią itd.
3. Czy istnieje możliwość wgrania tego linuxa na dysk zewnętrzny, podłączenia do konsoli przez USB i z niego odpalenia systemu?
4. Jak to jest dokładnie z regionalizacją gier i filmów? Czy gre/film zakupiony w USA bede mógł odpalić na konsoli kupionej w Polsce? No i przy okazji, czy wszystkie filmy są odtwarzane płynnie?
5. Którą wersje polecacie?. Zastanawiałem się nad 60 GB, głównie ze względu na 4 porty USB, ale pytałem w kilku sklepach i dostałem odpowiedź "nie ma i nie będzie".
6. Jak ogólnie się sprawują - czy są częste awarie, reklamacje itd. Ile jest m-cy gwarancji

Wiem że z tego "troche" zrobiło się bardzo dużo pytań, ale byłbym wdzięczny gdybyście mogli odpowiedzieć chociaż na część z nich ;). Szczególnie zależy mi na 1, 4 i 6 ;)

pozdrawiam,
gogowitczak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 22:22, gogowitczak napisał:

1. W domu mam sieć bezprzewodową na hasło. Czy PS3 nie bedzie stwarzało zadnych problemów
- wpisze raz haslo i później bedzie sie sam automatycznie logował


Nie, nie powinno być żadnych kłopotów.

Dnia 01.06.2008 o 22:22, gogowitczak napisał:

2. Wiem, że można wgrać dystrybucję linuxa, tylko czy ona rozpoznaje caly sprzet tzn.
czy polacze sie z siecią itd.


Wiesz - nie każda dystrybucja jest przystosowana. Ale te popularniejsze, na przykład Gentoo - tak.

Dnia 01.06.2008 o 22:22, gogowitczak napisał:

3. Czy istnieje możliwość wgrania tego linuxa na dysk zewnętrzny, podłączenia do konsoli
przez USB i z niego odpalenia systemu?


Tutaj nie jestem pewien, ale zdaje mi się, że tak. Sephirath korzysta z dysku zewnętrznego i wszystko jest OK.

Dnia 01.06.2008 o 22:22, gogowitczak napisał:

4. Jak to jest dokładnie z regionalizacją gier i filmów? Czy gre/film zakupiony w USA
bede mógł odpalić na konsoli kupionej w Polsce? No i przy okazji, czy wszystkie filmy
są odtwarzane płynnie?


Na gry nie ma blokady regionalnej, na filmy niestety jest. Wszystkie filmy odtwarzają się płynnie, można je też przyspieszać i zwalniać.

Dnia 01.06.2008 o 22:22, gogowitczak napisał:

5. Którą wersje polecacie?. Zastanawiałem się nad 60 GB, głównie ze względu na 4 porty
USB, ale pytałem w kilku sklepach i dostałem odpowiedź "nie ma i nie będzie".
6. Jak ogólnie się sprawują - czy są częste awarie, reklamacje itd. Ile jest m-cy gwarancji


Wersji 60GB już w zasadzie nie ma w sprzedaży, już dawno została wycofana. A jak jest to ceny sięgają 2000 zł. Weź model 40GB - sam go kupiłem w marcu i jestem bardzo zadowolony. Awarie raczej rzadko się zdarzają, mamy 12 miesięcy gwarancji od Sony + drugie 12 miesięcy od sklepu, według praw UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 10:39, master matrox napisał:

> 4. Jak to jest dokładnie z regionalizacją gier i filmów? Czy gre/film zakupiony
w USA
> bede mógł odpalić na konsoli kupionej w Polsce? No i przy okazji, czy wszystkie
filmy
> są odtwarzane płynnie?

Na gry nie ma blokady regionalnej, na filmy niestety jest. Wszystkie filmy odtwarzają
się płynnie, można je też przyspieszać i zwalniać.


Czyli jak to jest dokładnie - ile jest regionów i jakie one są?

Dnia 02.06.2008 o 10:39, master matrox napisał:

Wersji 60GB już w zasadzie nie ma w sprzedaży, już dawno została wycofana. A jak jest
to ceny sięgają 2000 zł. Weź model 40GB - sam go kupiłem w marcu i jestem bardzo zadowolony.
Awarie raczej rzadko się zdarzają, mamy 12 miesięcy gwarancji od Sony + drugie 12 miesięcy
od sklepu, według praw UE.


A czy narzekasz na brak portów USB? Bo 2 to w zasadzie trochę mało (w komputerze mam 12 z czego 3/4 jest w ciągłym użyciu). No i czy można w takiej sytuacji zastosować jakiegoś HUBa?

No i oczywiście wielkie dzięki za odpowiedź ;-)
gogowitczak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 14:54, gogowitczak napisał:

Czyli jak to jest dokładnie - ile jest regionów i jakie one są?


Mamy trzy regiony:
- NTSC - który dominuje w Ameryce Północnej i części Ameryki Południowej oraz Japonii
- SECAM - który dominuje w Azji i niektórych krajach Afryki
- PAL - Europa, Australia, większość Ameryki Południowej, Afryka, Południowa Azja

Zresztą polecam tą mapkę:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:NTSC-PAL-SECAM2.svg

Dnia 02.06.2008 o 14:54, gogowitczak napisał:

A czy narzekasz na brak portów USB? Bo 2 to w zasadzie trochę mało (w komputerze mam
12 z czego 3/4 jest w ciągłym użyciu). No i czy można w takiej sytuacji zastosować jakiegoś
HUBa?


Hm, nie, nie narzekam. Dwa porty USB mam przecież cały czas wolne, sznurka od pada nie ma ;-) Czasem podpinam czytnik kart pamięci jak chcę zdjęcia zobaczyć i to tylko tyle. HUBa nie miałem okazji podłączyć, ale kiedyś postaram się to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto co znalazłem na pewnym forum :
''''W sieci pojawiła się plotka jakoby w październiku dzięki aktualizacji oprogramowania dostępny był programowy emulator PS2 na PS3.
Krótko mówiąc powróciła by wsteczna kompatybilność .
Jest to dość niepewna plotka ale może się potwierdzić bowiem masa ludzi czeka na takie posunięcie ze strony Sony. http://playstation.ingame.de/content.php?c=79310&s=429 ''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 18:35, AdiN2 napisał:

(...)


Hm, to jest już kolejna plotka na ten temat.
Oby się potwierdziła. Mimo iż na wstecznej kompatybilności początkowo mi nie zależało, tak obecnie czasami doskwiera mi jej brak - pograłbym w kilka gier z PS2. Fajnie byłoby, gdyby taki soft rzeczywiście się ukazał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijam reklamę Buzz! Quiz! na PS3 na rogu Wolskiej i Staszica w Wawie.

Ludzie, ja się może mylę, ale przed chwilą na TVNie pokazano kolesia siedzącego obok konturów loga Sony Home i tekst "Możesz go nie mieć albo możesz go mieć". Mrygające neonowo niebieskie boksy to standard. Ale niebieskie boksy z tymi charakterystycznymi "drzwiczkami" na dole to już różnica. Pewien nie jestem, ale na 70% nadano

pierwszą polską reklamę PS3 Home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 19:34, Sephirath napisał:

Hehe, jakaś telefonia się reklamuje, jak się okazało :)

Seph się przepodniecił :P

BTW. Skąd to wiesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Za czas niedługi :) zamierzam kupić Playstation 3, ale mam niestety pare wątpliwości nt. podłączania konsoli do mojego monitora- http://tnij.org/a7kq. W tej chwili mam podłączonego X''a pod D-sub, a PC do DVI. Czy da się w jakiś sposób podłączyć Pleja pod D-sub? Czy pozostaje mi zamienić gniazda PC-konsola( I czy wpłynie to drastycznie na obraz przy kompie)? Drugie: jakie kable/przejściówki potrzebowałbym do podłączenia konsoli pod tego Samsunga; i czy da się to w ogóle zrobić :P. No i czy znacie może jakieś fajne sklepy z tańszymi trochę PS3? :) Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować