Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Małe sprostowanie...

Dnia 28.08.2008 o 01:02, Xlol1 napisał:

2. Czy coś się buli za internet i co trzeba żeby działał?


Granie przez Sieć jest darmowe, konsolę do neta można podłączyć kablem sieciowym lub bezprzewodowo.

Dnia 28.08.2008 o 01:02, Xlol1 napisał:

4. Czy jeśli podłączy się klawiaturę i mysz do konsoli to można nimi grać w gry?


Nie. Żadna gra w którą do tej pory grałem nie obsługiwała myszki i klawiatury. Jeśli dobrze się orientuję, to obsługuje je Unreal Tournament III. Można za to używać myszki i klawiatury do nawigacji po menu konsoli, pisania wiadomości i grzebania w necie.

Dnia 28.08.2008 o 01:02, Xlol1 napisał:

5. No i na koniec czy i dlaczego opłaca się kupić ps3?


Ja mam ją ponad pół roku i nie narzekam. Co do wersji 60GB, to jest ona praktycznie nie do dostania. Można na nią polować na Allegro, ale wątpię, żeby kosztowała mniej niż 2000 zł. Ja jakiś czas temu na giełdzie komputerowej widziałem ją za 3500 zeta z dwoma grami -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 14:58, Nos Mucios napisał:

w wersji 80GB NTSC, ku mojemu wiekiemu zdziwieniu, niby mozna. jednak na wersji europejskiej
(PAL) nie ma na to szans.


Tak, ale o ile się nie mylę to chodzi tu o 80GB, które miało premierę ponad rok temu (NTSC), a aktualnie nie jest nawet produkowane. Te 80GB dzisiejsze (NTSC, PAL) co miało wyjść w sierpniu tego roku wstecznej kompatybilności z PS2 nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Od paru dni zastanawiam się nad zakupem nowej konsoli (wiadomo - coraz bliżej święta). I tak wciąż odbijam się od jednej do drugiej. Najpierw myślałem o Wii, potem o Xklocku a dziś mój wzrok spoczął na PS3.
Wybór jest niestety bardzo trudny, a to ze względu na fakt, że każda z tych konsol ma jakieś wady, a przy tak dużym wydatku nie chciałbym mieć uczucia, że wywaliłem pieniądze w błoto. Tak więc zastanawia mnie parę spraw związanych z PS 3 (całe szczęście na sporą ilość z nich już znalazłem odpowiedzi):
1. Czy możliwe jest na jednym PS3 utworzenie kilku profili np. dla mnie i dla brata (tak jak ma to miejsce np. z Mii w Wii)?
2. Jak wygląda sprawa wstecznej kompatybilności? (tak posiadam PS2 ;) Bo zdania są podzielone, raz czytam, że jest kiepsko, raz, że większość tytułów idzie bez problemów.
3. Jakie wersje PS3 dobrze wspierają wsteczną kompatybilność? Widzę, że w postach nade mną temat został poruszony, ale mam nadzieje, że może ktoś bardziej to rozpisze?
4. Jak jest naprawdę z grami? Bo patrząc na tytuły na wszystkich 3 najnowszych konsolach dochodzę do wniosku, że PS3 oferuje najmniej ciekawe tytuły i ma w sumie najmniejszą ofertę gier, a do tego co ciekawsze wychodzą także na Xklocka (a czasem i na Wii).
5. Za jakie usługi internetowe trzeba wnosić opłaty? (całe szczęście tutaj w przeciwieństwie do dzieła M$ grać online można za darmo...)
6. Czy warto kupić (i na co przede wszystkim zwrócić uwagę) ? ;)

Mam nadzieje, że post jest w miarę zrozumiały, pisany był w niezbyt wczesnych godzinach nocnych gdy piszący go użytkownik miał słabą baterię ;)
Z góry dziękuje za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 01:05, Bodasz napisał:

Witam
Od paru dni zastanawiam się nad zakupem nowej konsoli (wiadomo - coraz bliżej święta).
I tak wciąż odbijam się od jednej do drugiej. Najpierw myślałem o Wii, potem o Xklocku
a dziś mój wzrok spoczął na PS3.
Wybór jest niestety bardzo trudny, a to ze względu na fakt, że każda z tych konsol ma
jakieś wady, a przy tak dużym wydatku nie chciałbym mieć uczucia, że wywaliłem pieniądze
w błoto. Tak więc zastanawia mnie parę spraw związanych z PS 3 (całe szczęście na sporą
ilość z nich już znalazłem odpowiedzi):
1. Czy możliwe jest na jednym PS3 utworzenie kilku profili np. dla mnie i dla brata (tak
jak ma to miejsce np. z Mii w Wii)?
2. Jak wygląda sprawa wstecznej kompatybilności? (tak posiadam PS2 ;) Bo zdania są podzielone,
raz czytam, że jest kiepsko, raz, że większość tytułów idzie bez problemów.
3. Jakie wersje PS3 dobrze wspierają wsteczną kompatybilność? Widzę, że w postach nade
mną temat został poruszony, ale mam nadzieje, że może ktoś bardziej to rozpisze?
4. Jak jest naprawdę z grami? Bo patrząc na tytuły na wszystkich 3 najnowszych konsolach
dochodzę do wniosku, że PS3 oferuje najmniej ciekawe tytuły i ma w sumie najmniejszą
ofertę gier, a do tego co ciekawsze wychodzą także na Xklocka (a czasem i na Wii).
5. Za jakie usługi internetowe trzeba wnosić opłaty? (całe szczęście tutaj w przeciwieństwie
do dzieła M$ grać online można za darmo...)
6. Czy warto kupić (i na co przede wszystkim zwrócić uwagę) ? ;)

Mam nadzieje, że post jest w miarę zrozumiały, pisany był w niezbyt wczesnych godzinach
nocnych gdy piszący go użytkownik miał słabą baterię ;)
Z góry dziękuje za pomoc ;)


1.Jasne możesz stworzyć dużą liczbę profili z oddzielnymi kontami, save''ami czy co tam chcesz

2.No niestety wsteczna kompatybilność jest tylko w wersji 60gb, która jest dostępna chyba już tylko na allegro i droższa od innych. Kosztuje ok. 2000 przy czym wersja 40gb bez wstecznej kompatybilności 1300zł. Po co cu to skoro masz PS2 do grania w te tytuły, PS3 zostaw na gry z PS3.

3.J.W tylko 60gb i 80gb ale 80gb to tylko ze stanów bo ta co jest W europie czyli i u nas nie jest kompatybilna wstecz.

4.Dużo fajnych gier jak MGS, Gran Turismo, Killzone, Resistance, Motorstorm i wiele innych oraz te co są na X360 jest ich dużo również.

5.Wszystko jest za darmo oprócz niektórych dodatków do gier za które zapłacisz malutką cenę kartą kredytową
wszystko w PLN.

6.Kupuj ja już mam swoje PS3 i jestem zadowolony na 100% myślę że jak miałeś PS2 to PS3 będzie najlepszym wyborem bo jest dużo kontynuacji gier zPS2 których na X360 nie ma. Kup wersje 80gb jest najmniej prądożerna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 23:07, Mroku21 napisał:

Witam, mam pytanko. W jaki sposób można podłączyć konsolę do PC, aby, można było grać
na monitorze?


Wszystko zależy od tego, jakie wejścia posiada Twój monitor. Jeśli masz wejście HDMI to konsolę podepniesz bez kłopotu kablem HDMI > HDMI. W przypadku wejścia DVI kablem HDMI > DVI, a jak masz stare wejście typu D-Sub, potrzebny będzie VGA Box - koszt około 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 10:57, master matrox napisał:

Wszystko zależy od tego, jakie wejścia posiada Twój monitor. Jeśli masz wejście HDMI
to konsolę podepniesz bez kłopotu kablem HDMI > HDMI. W przypadku wejścia DVI kablem
HDMI > DVI, a jak masz stare wejście typu D-Sub, potrzebny będzie VGA Box - koszt
około 200 zł.

Ok, dzięki tak się dobrze składa, że mam monitor na DVI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 15:33, Mroku21 napisał:

Ok, dzięki tak się dobrze składa, że mam monitor na DVI :)


Zapomniałem tylko dodać jeszcze jednej rzeczy - zarówno wejście DVI jak i HDMI musi być wyposażone w HDCP, aby można było podpiąć do niego Playstation 3. Skoro podpinać będziesz PS3 pod DVI, trzeba będzie też pomyśleć nad dźwiękiem - bo DVI przesyła wyłącznie obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 07:32, errtime12 napisał:

1.Jasne możesz stworzyć dużą liczbę profili z oddzielnymi kontami, save''ami czy co tam
chcesz

2.No niestety wsteczna kompatybilność jest tylko w wersji 60gb, która jest dostępna chyba
już tylko na allegro i droższa od innych. Kosztuje ok. 2000 przy czym wersja 40gb bez
wstecznej kompatybilności 1300zł. Po co cu to skoro masz PS2 do grania w te tytuły, PS3
zostaw na gry z PS3.

3.J.W tylko 60gb i 80gb ale 80gb to tylko ze stanów bo ta co jest W europie czyli i u
nas nie jest kompatybilna wstecz.

4.Dużo fajnych gier jak MGS, Gran Turismo, Killzone, Resistance, Motorstorm i wiele innych
oraz te co są na X360 jest ich dużo również.

5.Wszystko jest za darmo oprócz niektórych dodatków do gier za które zapłacisz malutką
cenę kartą kredytową
wszystko w PLN.

6.Kupuj ja już mam swoje PS3 i jestem zadowolony na 100% myślę że jak miałeś PS2 to PS3
będzie najlepszym wyborem bo jest dużo kontynuacji gier zPS2 których na X360 nie ma.
Kup wersje 80gb jest najmniej prądożerna.


Dzięki za odpowiedź, ale mam jeszcze pare pytań ;)

1. Wsteczna kompatybilność mnie interesuje dlatego, że w PS2 nie mam podstawki internetowej, a wniektóre tytuły chętnie zagrałbym po sieci (ot, np Mortal Kombat czy Burnout ;) Słyszałem, też, że nowsze modele PS3 (bodajże 60GB) nie mają wstecznej kompatybilności. Czy to prawda?

2. Czy podczas rejestracji w sieci (jeżeli coś takiego tu istnieje) muszę niczym w pozostałych konsolach wybierać jakiś inny kraj który nie jest Polską?

3. Jakie kable są standardowo z konsolą? Bo przyznam się szczerze, że n ie posiadam telewizora z HD i chodzi mi tu najbardziej o chinche (czy jak to to się zwie ;) Owszem, mogę podłączyć koble do monitora od kompa, ale trzeba by wtedy kombinować z dźwiękiem

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 19:13, Bodasz napisał:

1. Wsteczna kompatybilność mnie interesuje dlatego, że w PS2 nie mam podstawki internetowej,
a wniektóre tytuły chętnie zagrałbym po sieci (ot, np Mortal Kombat czy Burnout ;) Słyszałem,
też, że nowsze modele PS3 (bodajże 60GB) nie mają wstecznej kompatybilności. Czy to prawda?

60 GB nie ma. Te nowsze są to wersje 80 GB i nie posiadają wstecznej kompatybilności.

Dnia 03.12.2008 o 19:13, Bodasz napisał:

2. Czy podczas rejestracji w sieci (jeżeli coś takiego tu istnieje) muszę niczym w pozostałych
konsolach wybierać jakiś inny kraj który nie jest Polską?

Możesz na Polskę. I bez żadnych kłopotów będziesz mógł grać przez sieć. Jednak warto mieć dwa konta, swoje Polskie i jeszcze Brytyjskie bo co tydzień w czwartki są update PS: Store z którego są różne dema, trailery itp. A brytyjski PS: Store ma tego więcej niż Polski.

Dnia 03.12.2008 o 19:13, Bodasz napisał:

3. Jakie kable są standardowo z konsolą? Bo przyznam się szczerze, że n ie posiadam telewizora
z HD i chodzi mi tu najbardziej o chinche (czy jak to to się zwie ;) Owszem, mogę podłączyć
koble do monitora od kompa, ale trzeba by wtedy kombinować z dźwiękiem

Ja z PS3 dostałem już "czincze" z tymi gniazdkami w 3 kolorach (biały,żółty,czerwony) kabel też dostaniesz. Czincze podpina się pod wejście AV a do tych gniazdek kabelki i każda do odpowiedniego koloru. Ten kabel też dostaniesz razem z konsolą.

Dnia 03.12.2008 o 19:13, Bodasz napisał:

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 03.12.2008 o 19:13, Bodasz napisał:


Dzięki za odpowiedź, ale mam jeszcze pare pytań ;)

1. Wsteczna kompatybilność mnie interesuje dlatego, że w PS2 nie mam podstawki internetowej,
a wniektóre tytuły chętnie zagrałbym po sieci (ot, np Mortal Kombat czy Burnout ;) Słyszałem,
też, że nowsze modele PS3 (bodajże 60GB) nie mają wstecznej kompatybilności. Czy to prawda?

2. Czy podczas rejestracji w sieci (jeżeli coś takiego tu istnieje) muszę niczym w pozostałych
konsolach wybierać jakiś inny kraj który nie jest Polską?

3. Jakie kable są standardowo z konsolą? Bo przyznam się szczerze, że n ie posiadam telewizora
z HD i chodzi mi tu najbardziej o chinche (czy jak to to się zwie ;) Owszem, mogę podłączyć
koble do monitora od kompa, ale trzeba by wtedy kombinować z dźwiękiem

pozdrawiam


1. Wsteczną kompatybilność ma teraz tylko i wyłącznie 60gb którą kupisz jak będziesz miał farta na allegro bo jej nie produkują. Wszystkie inne jej nie mają! Jeśli nadal masz wątpliwości masz tu linka gdzie jest napisane co ma jaka wersja :) : http://pl.wikipedia.org/wiki/Playstation_3#Por.C3.B3wnanie_modeli_znajduj.C4.85cych_si.C4.99_w_sprzeda.C5.BCy
Zwróć uwagę że są tam dwie wersje 80gb. Jedna z nich to wersja USA która nie jest już w sprzedaży ale miała kompatybilność a ta druga jest nowszą wersją i jej nie ma.
2.Nie nie musisz możesz podać Polskę. Sony ma tu swój oficjalny oddział i sklep coś jak XBOX Live. Jak widać Sony nie zapomniało o polsce jak Microsoft. Wszystko będzie w porządku jeśli wybierzesz Polskę.
3.Niestety nie znam się na kablach, wiem tylko jak wyglądają takie 3 kabelki czerwony biały i żółty mam nadzieję że to ci pomoże :-) Ja takim podłączyłem moją PS3 do monitora kable był w zestawie. Jeśli masz HDMI w monitorze musisz niestety dokupić kabelek koszt 20zł - 30zł.

PS. Co do punktu 2 oprócz rejestracji w Polsce polecam stworzyć drugi profil i konto na amerykański adres jakiejś restauracji bo można w sklepiku US znaleźć demka których nie ma u nas. Oczywiście to tylko opcjonalne i dodatkowe nie wymagane.Śmiało rejestruj się na Polskę i swój adresik a wszystko będzie OK.
PS 2. Poczytaj sobie na stronach i forach o PS3 o sieci itd. Zawsze można tam znaleźć full tutoriali, informacji o usługach sieciowych, o tym co PS3 ma a nie każdy o tym wie. Gsdy trochę poczytasz na pewno nie będziesz się nas więcej pytał. Ja tak zrobiłem i po kilku dniach wiedziałem wszystko co chciałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielkie dzięki za info, teraz większość rzeczy mi się już rozjaśniła ;)
Szkoda tylko , że nowe modele nie mają już wstecznej kompatybilności, jak dla mnie to trochę głupie. Trzeba będzie mieć koło siebie dwie konsole i w hity z PS2 na sieci sie nie pogra :/
Swoją drogą zastanawiam się czym różni się kompatybilność sprzętowa od emulacji starych gier (bo czym sama emulacja jest to wiem ;) W każdym razie jak jeszcze rozumiem (powiedzmy) wycofanie modeli z kompatybilnością sprzętową to wycofanie tych które kompatybilność zawdzięczają oprogramowaniu mnie dziwi. Zresztą... tak sobie myślę... może jakoś dałoby się ściągnąć taki emulator na PS3 ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 22:17, Bodasz napisał:

Ok, wielkie dzięki za info, teraz większość rzeczy mi się już rozjaśniła ;)
Szkoda tylko , że nowe modele nie mają już wstecznej kompatybilności, jak dla mnie to
trochę głupie. Trzeba będzie mieć koło siebie dwie konsole i w hity z PS2 na sieci sie
nie pogra :/

Sony zapowiadało(ale nie wiem czy to prawda) że jak PS2 przestanie już przynosić zyski to wprowadzi aktualizację dla PS3 która pozwoli odtwarzać gry z PS2.

PS2 jeszcze dobrze się trzyma więc głupotą by było wypuszczanie PS3 ze wsteczną kompatybilnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 23:09, Meykan napisał:

PS2 jeszcze dobrze się trzyma więc głupotą by było wypuszczanie PS3 ze wsteczną kompatybilnością.

O tym nie pomyślałem ;)

Dnia 03.12.2008 o 23:09, Meykan napisał:

Sony zapowiadało(ale nie wiem czy to prawda) że jak PS2 przestanie już przynosić zyski
to wprowadzi aktualizację dla PS3 która pozwoli odtwarzać gry z PS2.

Tja, nie to co M$ który od razu uśmierca starą konsole ;) A zapowiedź brzmi naprawdę wporzo. Oby była prawdziwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 21:22, Arlik napisał:

może mi ktoś polecić w miare dobry sklep z grami na PS3 ? w Warszawie.

No wiesz Empik, Media Markt i Saturn są dobre. A takich tylko z grami PS3 mało jest.

Akurat jeśli chodzi o gry na konsole to lepiej kupować na allegro. Tam chodzą w takich cenach jak na PC. Oczywiście nie nowości ale gry z tego roku na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować