Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Witam posiadaczy PS 3 :) Męczy mnie taka sprawa, chodzi o jakość grafiki w GTA IV na mojej peestrójce. Po prostu - lipa. Jeśli chodzi o samochody, to między reflektorami z tyłu przechodzą jakieś dziwne kreski, jakby się tekstury rozłożyły, gdy spojrzę na drapacze chmur wszystko jest rozmazane, barierki wyglądają schodkowo i inne takie wydziwienia, mam chyba taki sam problem co ten pan na Xboxie:

http://forum.idg.pl/konsole_do_gier-f82-gta_iv_problem_z_grafika-t151457.html

Zresztą tak samo jak on próbowałem "dłubać" w rozdzielczości z 720p na 1080p i zero efektu. To raczej nie jest wina konsoli, bo Ratchet and Clank: ToD czy Motorstorm hulały aż miło. Pomóżcie bracia i siostry bo sama gra jest miodna tylko ta grafika szwankuje :( (a od tego chciałem się uwolnić kupując konsole....szlag by to)

PlayStation 3 80 GB podłączony do telewizora SONY KDL 40 W4000.
Przeszukałem cały internet i nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 23:09, Meykan napisał:

Sony zapowiadało(ale nie wiem czy to prawda) że jak PS2 przestanie już przynosić zyski
to wprowadzi aktualizację dla PS3 która pozwoli odtwarzać gry z PS2.

Oznaczałoby to napisanie nowego emulatora bo pierwsze wersje PS3 miały emulator korzystający z oryginalnych podzespołów z PS2. Teraz już tych konsol nie produkują - cięcia kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałyby się jakieś fotki, może mógłbyś cyfrówką zrobić i wrzucić na forum? Bo póki co wydaje mi się, że masz ten sam problem, co wszyscy inni posiadacze konsol - GTAIV wygląda na nich po prostu średnio :P Ale może masz jakieś inne problemy z grafiką, dlatego przydałyby się zdjęcia do porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 22:37, hallas napisał:

Oznaczałoby to napisanie nowego emulatora bo pierwsze wersje PS3 miały emulator korzystający
z oryginalnych podzespołów z PS2. Teraz już tych konsol nie produkują - cięcia kosztów.


Ale taka na przykład europejska wersja 60GB ma emulator software''owy, który świetnie się sprawuje, więc nie ma potrzeby pisania nowej wersji. Z tego co wyczytałem w PSX Extreme, wersja 40GB też go ma, ino jest fabrycznie zablokowany. Udało się tego dowieść wgrywając firmware konsoli z kompatybilnością wsteczną do konsoli pozornie jej pozbawionej i okazało się, że ta jest w stanie odtwarzać gry z PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś wyjaśnić różnice w cenie pomiędzy kablami HDMI ? pierwszy wniosek nasuwa się sam: długość :D ale np taki kabel rekomndowany przez sony dla ps3 ma trzy metry i kosztuje 89 zł ja np. widziałem w saturnie 1.5 metra za 200 zł :]
możecie mi polecić jako zielonemu jakiś kabel hdmi do 100 zł do telewizora Samsung LE40N87BD LCD 40"

Emeraldar: Klawy avatar :D mam w ten deseń plakat na ścianie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 23:11, Emeraldar napisał:

Ale taka na przykład europejska wersja 60GB ma emulator software''owy, który świetnie
się sprawuje

Emulator, który korzysta z GPU PS2 "Graphics Synthesizer". Wersje pozbawione zarówno "Emotion Engine" jak i "Graphics Synthesizer" są również pozbawione możliwości emulacji gier z PS2. Czysto programowego emulatora PS2, który pozwalałby na odpalenie zadowalającej liczby gier jeszcze nie ma (a przynajmniej nie jest on dostępny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 09:25, Arlik napisał:

może mi ktoś wyjaśnić różnice w cenie pomiędzy kablami HDMI ? pierwszy wniosek nasuwa
się sam: długość :D ale np taki kabel rekomndowany przez sony dla ps3 ma trzy metry i
kosztuje 89 zł ja np. widziałem w saturnie 1.5 metra za 200 zł :]
możecie mi polecić jako zielonemu jakiś kabel hdmi do 100 zł do telewizora Samsung LE40N87BD
LCD 40"

Emeraldar: Klawy avatar :D mam w ten deseń plakat na ścianie :P


Ktoś kiedyś napisał, że prócz ceny nie różnią się niczym... i w zasadzie trudno się nie zgodzić. Poszedłem do RTV Euro AGD wybrałem kabelek za 49zł i żadnych problemów z nim jak na razie nie mam, w ofercie tego sklepu były jeszcze jakieś Philipsy czy Hamy za 200 (!) zł. Chociaż i tak chyba trochę przepłaciłem, bo na allegro są tanie jak woda, ale nie mogłem dłużej czekać :D. Podsumowując, jak masz taki sklep w pobliżu skocz do RTV, jak nie i Ci się nie spieszy zamów przez allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pare pytan, albowiem...

- Czy we wszystkie gry na PS3 da sie grac w Full HD (1920*1080/1920*1200)? Jesli nie, to w ktore mozna, a w ktore nie? Pytam tylko z ciekawosci...

- Mam w domu jakis LG 32 cale, z rozdzielczoscia HD Ready, czyli 1366*768... Czy po moge bezproblemowo podlaczyc i uzywac konsoli np. amerykanskiej albo japonskiej? Wiem, ze moj telewizor obslluguje oprocz trybu inerlaced, takze progressive scan (wymagany od gier), dzieki czemu moge grac na PSP podlaczonym do TV... Tyle, ze nie wiem jak bedzie z PS3, bo jak wiadomo, sa rozne standardy: NTSC, PAL i SECAM. Wersje amerykanskie i japonskie chyba wlasnie tym roznia sie od europejskich, tak?

z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 13:07, kuba9876543210 napisał:

- Czy we wszystkie gry na PS3 da sie grac w Full HD (1920*1080/1920*1200)? Jesli nie,
to w ktore mozna, a w ktore nie? Pytam tylko z ciekawosci...


Większość gier nie generuje jeszcze grafiki w 1080p, tylko w 720p. Mimo tego nie ma kłopotu, by na telewizorze Full HD grać w gry, które generują 720p. Ja w swoim monitorze HD Ready mogę mieć włączone w konsoli 1080p Full HD i wszystko działa bez zarzutu ;-)

Dnia 06.12.2008 o 13:07, kuba9876543210 napisał:

/.../
z PS3, bo jak wiadomo, sa rozne standardy: NTSC, PAL i SECAM. Wersje amerykanskie i japonskie
chyba wlasnie tym roznia sie od europejskich, tak?


Jeśli chodzi o Playstation 3 to nie posiada ona blokad regionalny, a co za tym idzie - możesz kupić grę w USA bądź w Japonii i będzie ona działać na Europejskiej konsoli. Konsola zza granicy po podpięciu do TV przez HDMI powinna działać bez zarzutu, ale niczego nie gwarantuję - warto poszukać czegoś na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 13:07, kuba9876543210 napisał:

Mam do Was pare pytan, albowiem...

- Czy we wszystkie gry na PS3 da sie grac w Full HD (1920*1080/1920*1200)? Jesli nie,
to w ktore mozna, a w ktore nie? Pytam tylko z ciekawosci...

- Mam w domu jakis LG 32 cale, z rozdzielczoscia HD Ready, czyli 1366*768... Czy po moge
bezproblemowo podlaczyc i uzywac konsoli np. amerykanskiej albo japonskiej? Wiem, ze
moj telewizor obslluguje oprocz trybu inerlaced, takze progressive scan (wymagany od
gier), dzieki czemu moge grac na PSP podlaczonym do TV... Tyle, ze nie wiem jak bedzie
z PS3, bo jak wiadomo, sa rozne standardy: NTSC, PAL i SECAM. Wersje amerykanskie i japonskie
chyba wlasnie tym roznia sie od europejskich, tak?

z gory dziekuje



Mam jeszcze jedno pytanie:

Czy moglby mi ktos polecic jakis sklep, gdzie konsole i akcesoria oraz gry do nich beda duzo tansze (niz gdzie indziej). Tylko nie dawajcie linkotw do allegro.pl czy ebaya...

jeszcze raz (z gory) dziekuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 19:17, kuba9876543210 napisał:

Czy moglby mi ktos polecic jakis sklep, gdzie konsole i akcesoria oraz gry do nich beda
duzo tansze (niz gdzie indziej). Tylko nie dawajcie linkotw do allegro.pl czy ebaya...


W dobrych cenach konsole oraz akcesoria oferuje sklep www.robson.pl . Mają bardzo duży asortyment w konkurencyjnych cenach, warto u nich kupować, jest to sprawdzony sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś napisać co trzeba zrobić aby podłączyć peesa do internetu (aster city) to tylko kwestja podłączenia kabla z modemu do konsoli ? jak to wygląda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 20:37, Arlik napisał:

może mi ktoś napisać co trzeba zrobić aby podłączyć peesa do internetu (aster city) to
tylko kwestia podłączenia kabla z modemu do konsoli ? jak to wygląda ?

Możesz podłączyć do konsoli zwykły kabel internetowy (tak samo jak do kompa). PS3 ma wbudowany odbiornik Wi-Fi, czyli odbiera również sygnał z routera :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... Kupiłem sobie PS3, ale z dyskiem 40 gb. Chciałbym wymienic na jakis wiekszy tylko nie wiem gdzie moge kupic i jaki bedzie pasowal. Może ktos jakis polecic? ( i jak byscie byli tak uprzejmi to jakis sklep)...
Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2008 o 19:43, master matrox napisał:

W dobrych cenach konsole oraz akcesoria oferuje sklep www.robson.pl . Mają bardzo duży
asortyment w konkurencyjnych cenach, warto u nich kupować, jest to sprawdzony sklep.



Akcesoria mają tanie, lecz gry niestety sa drogie... Jesli chodzi o gry to polecam łódzki Game-Over.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko odnośnie profili - powiedzmy zakładam dwa profile na PS3. Czy istnieje taka możliwość, że grając na przykład w Soul Calibur''a IV każdy z graczy gra na osobnym profilu czy też jest tak jak przypuszczam - gra odpala się na wybranym profilu i tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 12:26, Bodasz napisał:

Mam jeszcze takie pytanko odnośnie profili - powiedzmy zakładam dwa profile na PS3. Czy
istnieje taka możliwość, że grając na przykład w Soul Calibur''a IV każdy z graczy gra
na osobnym profilu czy też jest tak jak przypuszczam - gra odpala się na wybranym profilu
i tyle?


Profile niestety nie łączą się, a przynajmniej nie w grach, z którymi miałem do czynienia. Jeśli chcesz pograć z drugą osobą, to będzie ona z reguły "gościem" na Twoim profilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 12:52, Emeraldar napisał:

Profile niestety nie łączą się, a przynajmniej nie w grach, z którymi miałem do czynienia.
Jeśli chcesz pograć z drugą osobą, to będzie ona z reguły "gościem" na Twoim profilu.


Czyli że nadchodzące Acziki będę miał z bratem na jednym profilu, tak samo jak statsy w Guitar Hero bo nie chcę się za każdym razem bawić w zmianę profili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować