Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Mam problem :

Otóż około 2,5 tygodnia temu grałem w uncharted''a i jak wiadomo gra wciąga ,więc grałem około 5 godzin.Po tym czasie zauważyłem coś niepokojącego konsola mi się zawiesiła (eeee...) ,no to ją zrestartowałem mając nadzieje ,że to jakiś błąd i od nowa zacząłem swoją zabawę ,ale po następnych 30 minutach ta sama sytuacja się powtórzyła,więc dałem sobie spokój i nie grałem już w tamten dzień.
Przed wczoraj znowu napadła mnie mania na długie granie przy GTA 4. Grałem 4 godziny i chyba wiecie co się stało ? Tak konsola ponownie mi się zawiesiła... :/
A więc czy taka konsola jak PS3 ,która bez problemu powinna działa przez około 3/4 doby mogła się zawiesić po 4-5 godzinach zabawy ?! Joke ?!

Czekam na wasze porady i komentarze na ten temat ,bo czasami jest taki dzień ,że człowiek aż się prosi ,żeby dłużej posiedzieć przy swojej konsoli. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 11:47, Mroczny78 napisał:

mam tv fullhd sonego...gra ma oznaczenia 1080i a w ustawieniach konsoli mam hd wiec nie
wiem dlaczego mi sie zmienia na 720;/

Mylisz pojęcia --> hd to zarówno 720 jak i 1080. Wejdź do ustawień konsoli---> Display Settings----> video output resolution ( tam pisze jaką rozdzielczość masz ustawioną ), możesz zmienić manualnie na 1080p.
Co to w ogóle za gra jest? Poza tym, szczerze wątpię, żebyś zobaczył jakąś różnicę w "wyższej" rozdzielczości, bo to tylko skalowanie będzie a nie full hd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary, a może to wina temperatury. Chociaż widziałem, gdzie ją trzymasz i raczej ta kwestia odpada. Albo coś ze softem masz poryte. Aczkolwiek jakiś czas temu grając jakieś 3h w BF: BC na mutli konsola również zaliczyła mi zwiechę, więc to chyba wina błedów w sofcie. Czekamy w takim razie na poprawkę od Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 12:38, Łeber napisał:

Stary, a może to wina temperatury. Chociaż widziałem, gdzie ją trzymasz i raczej ta kwestia
odpada.


No właśnie... :P

Dnia 03.01.2009 o 12:38, Łeber napisał:

Albo coś ze softem masz poryte. Aczkolwiek jakiś czas temu grając jakieś 3h w
BF: BC na mutli konsola również zaliczyła mi zwiechę, więc to chyba wina błedów w sofcie.
Czekamy w takim razie na poprawkę od Sony.


Jeśli to wina soft''a to po raz kolejny zawiodłem się na Sony i mam nadzieję ,że wydadzą w końcu tą poprawkę. :]
(Oby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam konsolę od 6 miesięcy i nie przypominam sobie, żeby mi się chociaż raz zwiesiła ( to znaczy w Race Driver Grid zdarzyło mi się parę zwiech, ale to nie tylko mi, po patchu było ok ). Na moje ok coś masz ze sprzętem ( możliwe tak jak napisał Łeber, że się przegrzewa ).
Zdarzało mi się katowanie konsoli przez 4-5 godzin ( a nawet więcej;) ) i wszystko zawsze (na razie ) chodzi cacy, więc nie wydaje mi się, żeby to była wina softu. Rozumiem, że jeżeli raz by Ci się zwiesiło to ok, mogło się zdarzyć, ale jak piszesz, że zdarza się to często, to ewidentnie coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 12:38, Łeber napisał:

Stary, a może to wina temperatury. Chociaż widziałem, gdzie ją trzymasz i raczej ta kwestia
odpada. Albo coś ze softem masz poryte. Aczkolwiek jakiś czas temu grając jakieś 3h w
BF: BC na mutli konsola również zaliczyła mi zwiechę, więc to chyba wina błedów w sofcie.
Czekamy w takim razie na poprawkę od Sony.


Problem raczej nie leży po stronie temperatury... kiedy PeeS Trójka ma zbyt dużą temperaturę i ogólnie jest ciepło w jej okolicach, to włącza wiatraki na maxa - wtedy chodzi dość głośno, ostatni raz zdarzyło mi się to miesiąc temu, podczas gry w GTA IV. Wystarczyło otworzyć okno na 10 minut, zrestartować konsole i potem nie było takiego kłopotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 12:44, Kris Blake napisał:

Mam konsolę od 6 miesięcy i nie przypominam sobie, żeby mi się chociaż raz zwiesiła (
to znaczy w Race Driver Grid zdarzyło mi się parę zwiech, ale to nie tylko mi, po patchu
było ok ). Na moje ok coś masz ze sprzętem ( możliwe tak jak napisał Łeber, że się przegrzewa
).
Zdarzało mi się katowanie konsoli przez 4-5 godzin ( a nawet więcej;) ) i wszystko zawsze
(na razie ) chodzi cacy, więc nie wydaje mi się, żeby to była wina softu. Rozumiem, że
jeżeli raz by Ci się zwiesiło to ok, mogło się zdarzyć, ale jak piszesz, że zdarza się
to często, to ewidentnie coś jest nie tak.


Konsola stała na otwartej przestrzeni ,gdzie jest dużo świeżego powietrza i nie działała głośno tak jak to mówił master,więc wykluczam opcje przegrzewania się.
Dziękuje wam wszystkim za porady i jeśli problem się powtórzy zacznę podejmować radykalne kroki. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 15:03, starf napisał:

Dobre!!!

Ech nie wiem czemu LBP tak słabo się sprzedał :( Ta gra ma nieograniczone pomysły, tym bardziej że Sony jeszcze dopieszcza ten tytuł razem z producentem.
Na zagranicznych portalach ta gra dostaje oceny powyżej 90% i mówią że dobra.

Widać że to tylko zasługa graczy którzy patrzą na grafikę i ciągle by grali w jakieś bezmyślne siekanki zamiast się trochę oderwać. Ja mam LBP i wciąga.

Szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 09:30, Meykan napisał:

/.../


Dlaczego sprzedaż LittleBigPlanet jest słaba? To jest dość proste pytanie. Większość Graczy woli zainwestować w produkty sprawdzone - będące już seriami, które na stałe wyrobiły sobie dobrą pozycję na rynku, są renomowane i można je każdemu polecić. LittleBigPlanet to nowa pozycja, od dotąd nieznanego wcześniej studia - stanowi ona małą rewolucje, ale nie jest to klucz do sukcesu. Obecnie kryzys na światowych rynkach gospodarczych daje się w oznaki, czego nie można powiedzieć o Polsce. Na zachodzie ludzie bardziej rozważnie wydają pieniądze i wiąże się to też z grami - wolą zainwestować w sprawdzone tytuły, najczęściej to sequele ich ulubionych serii. Jestem przekonany, że gdy pokaże się sequel - LittleBigPlanet 2, o ile takowy powstanie, to jego sprzedaż będzie znacznie wyższa, niż LBP. Ja sam niedługo zamierzam zaopatrzyć się w LBP, odkładam pieniądze od dwóch miesięcy, ale jeszcze dużo mi zostało... najwyższa nota od Edge zobowiązuje, to musi być świetna pozycja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2009 o 09:30, Meykan napisał:

Ech nie wiem czemu LBP tak słabo się sprzedał :( Ta gra ma nieograniczone pomysły, tym
bardziej że Sony jeszcze dopieszcza ten tytuł razem z producentem.


Według tego rankingu http://vgchartz.com/games/index.php?&results=50&name=&console=PS3&keyword=&publisher=&genre=&order=Sales&boxart=Both&showdeleted=®ion=All&alphasort= LittleBigPlanet na dzień 15 października 2008, sprzedał się w liczbie 1,8 miliona egzemplarzy. Co daje temu tytułowi dziesiąte miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się gier na PS3. Na dzień dzisiejszy ta liczba pewnie przekroczyła już 2 miliony. Dwa miliony sprzedanych sztuk i 10 miejsce w rankingu, to niby słaba sprzedaż ? No bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale wiesz. Spodziewałem się przynajmniej 3 milionów.
Old Snake w niecały miesiąc chyba. Rozbił 3 miliony.

Tym bardziej że LBP bardzo się wyróżnia z tłumu swoją oryginalnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 10:18, Sebat1 napisał:

/.../


Trochę się dziwie - Gry Online donoszą prosto z konferencji CES, że LittleBigPlanet znalazło na całym świecie 1,3 miliona nabywców... Może dane na VGChartz dotyczą tylko samych egzemplarzy wprowadzonych do sprzedaży, wysłanych do sklepów...

Dnia 09.01.2009 o 10:18, Sebat1 napisał:

Meykan
Tym bardziej że LBP bardzo się wyróżnia z tłumu swoją oryginalnością.


Oryginalność nie zawsze jest kluczem do sukces. Popatrz na Beyond Good and Evil - przez wielu ten tytuł uważany jest za najmniej docenioną grę ostatnich lat. I nie ma się co dziwić, bo była to świetna produkcja, a sprzedaż wcale nie powalała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2009 o 10:27, master matrox napisał:

Trochę się dziwie - Gry Online donoszą prosto z konferencji CES, że LittleBigPlanet znalazło
na całym świecie 1,3 miliona nabywców... Może dane na VGChartz dotyczą tylko samych egzemplarzy
wprowadzonych do sprzedaży, wysłanych do sklepów...


Na VGChartz wiele danych dotyczących sprzedaży jest nieoficjalne i bardzo możliwe, że liczba 1,8 miliona dotyczy wszystkich egzemplarzy gry, razem z tymi wysłanymi do sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciolka mojej mamy przyniosla mi ps3 bo cos jej nie dzialalo... pierwszy raz spotkalem sie z konsola next gen (mam tylko ps2)
Odrazu sie w nim zakochalem... poezja :)
Musze jakos skolowac kase na ps3, mam nadzieje ze niedlugo beda jakies obnizki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 16:29, player000 napisał:

co trzeba kupić na początek poza PS3 jako "zestaw startowy" dla 2 graczy? Czy zapowiadane
są jakieś obniżki?? Wersja Slim może?

Na razie o żadnych obniżkach mowy nie ma, slimek też brak. A dla dwóch graczy kup drugiego pada :D Chyba, że są jakieś zestawy z dwoma, nie wiem jak to teraz jest. Kup też jakąś fajną grę z multi. Zarzuć jakiego gatunku oczekujesz, doradzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy faktycznie jedyne co trzeba dla 2 graczy to dodatkowy pad? z tego co się orientuję żeby podłączyć PS3 do mojego monitora (DVI lub VGA) trzeba mieć jeszcze jakś kabel, czy ważne jest jakiej firmy? bo słyszałem że do X360 najlepsze są M$.

Co do gier to jakaś bijatyka (tu mnie kręci Soul Calibur 4) coś do strzelania i może jakieś wyścigi. A poza tym to uncharted wydaje się ciekawe i LBP chyba też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 17:09, player000 napisał:

czy faktycznie jedyne co trzeba dla 2 graczy to dodatkowy pad? z tego co się orientuję
żeby podłączyć PS3 do mojego monitora (DVI lub VGA) trzeba mieć jeszcze jakś kabel, czy
ważne jest jakiej firmy? bo słyszałem że do X360 najlepsze są M$.

Jakiejkolwiek firmy, byleby dobry ;)

Dnia 13.01.2009 o 17:09, player000 napisał:

Co do gier to jakaś bijatyka (tu mnie kręci Soul Calibur 4) coś do strzelania i może
jakieś wyścigi. A poza tym to uncharted wydaje się ciekawe i LBP chyba też.

No Soul zajebisty. Jak chcesz czegoś prostszego, to możesz jeszcze spróbować MK vs. DC. Z wyścigów oczywiście MotorStorm 2, nie ma nic lepszego w temacie off-road racerów. A strzelanka? Tego jest sporo. Możesz spróbować Resistance 2 jeśli lubisz efpeesy lub Army of Two jeśli chcesz gry całkowicie nastawionej na grę z kumplem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować