Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Co do uaktualnienia - przedstawiciel Sony wypowiedział się na ten temat - stwierdził, że kij ich obchodzi wsteczna kompatybilność i nie mają zamiaru w żaden sposób jej wspierać - mówili to w 2008 i na początku 2009 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 13:53, Mroczny78 napisał:

witam wszystkich;) mam pytanie dotyczące Wireless Headset SONY na PS3...przymierzam
się do kupna i jestem ciekawy opinii użytkowników tego sprzętu.. Interesują mnie największe
wady jak i zalety z góry dzięki za wszlkie rady!! no i Zyczę szczęśliwego nowego roku
xDD!

Ten HS to najlepszy sprzęt do PS3. Świetna jakość dźwięku odbieranego jak i przesyłanego (poprzez mikrofon).

Powiem krótko, kup ten Headset, a nie inny, bo żaden nie jest tak dobry jak oficjalny HS SONY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szansa jest praktycznie zerowa z jednego oczywistego powodu - sprzedaż PS2. Choć spada, to jednak wciąż przynosi nieco zielonego do kieszonek ludzi z Sony. Więc nic dziwnego, że nie dadzą nam dwóch konsol w cenie jednej.
Jeżeli dodanie takiej opcji byłoby możliwe poprzez zwykłe uaktualnienie firmware''u, a nie wypuszczanie nowego modelu, to pewnie i byłoby to możliwe, gdyby sprzedaż PS2 zmalała do niezauważalnej wartości. Ale na tak tragiczną sytuację raczej się nie zanosi, przynajmniej nie w erze PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 12:58, Mavarius napisał:

tylko chodzi o to,że sieci wykrywa ,a nie chce się połączyć, że niby SSID zły etc. wywale
połączenie i spróbuje postawić je od nowa


hmm, korzystasz z liveboxa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 09:57, MamDowna napisał:

mam pytanie nie zbyt zwiazane z tematem ale coz.. : P
jesli kino domowe ma wyjscie hdmi ale nie ma wejscia hdmi, to bedzie dalo sie podlaczyc
ps3 ?

Podłącz się za pomocą wejscia optycznego,które każde kino domowe posiada,mój amplituner nie posiada wejsć HDMI (dźwięk przez HDMI mogę miec tylko na tv),więc musiałem kupic światłowód; Nie żałuję, bo jakość dźwięku zabija na miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2009 o 17:24, kodi24 napisał:

hmm, korzystasz z liveboxa?


nie, korzystam z UPC, dodam tylko że wcześniej to połączenie działało normalnie... muszę sprawdzić konsolę na innym połączeniu wifi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okeeeeeeeej....
Może nie zaglądam do tematu zbyt często, może się nie udzielam, blablabla, ale jedna uwaga z mojej strony:

Co, do diabła, paliliście/piliście/wciągaliście pisząc te "wspaniałe" FAQ, które jest przypięte na górze?

Chodzi mi o to, że stawiając ten tekst obok FAQ z tematu o 360, mam wrażenie, że PS3 jest sprzętem dla ludzi którzy się ślinią i nie potrafią złożyć poprawnie zdania, a tak raczej nie jest. Macie tam więcej literówek (Metal Gera solid? WTF? Solid z "małej" i czym do diabła jest Gera?) i składnie gorszą (akapit o wstecznej kompatybilności to porażka na miarę Wyborów Mistera miasta Białegostoku 2008 ...) niż wypracowania dzieci ze szkoły specjalnej... Ja rozumiem że chcieliście dobrze itede, ale, na Boga, wyszło gorzej niż fatalnie... I nie wieszajcie na mnie psów że "przyszedłem i się wymądrzam", bo patrzę obiektywnie porównując z tym, co mamy w temacie o 360 i w mojej głowie kłębi się pytanie "Wat?". Przeredagujcie to, do cholery, bo w obecnej formie jest... hem, źle. To dosyć delikatne słowo. Mogę się tym zająć w wolnej chwili (czytaj: jak pozbędę się syndromu dnia poprzedniego po sylwestrze) i postaram się sprawić, żeby miało to jakieś ręce i nogi. Broń Boże nie chcę Was obrazić, po prostu Wam nie wyszło.

No, to idę po ketonal, bo łeb mi zaraz pęknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 13:51, Fenrir_CFX napisał:

Co, do diabła, paliliście/piliście/wciągaliście pisząc te "wspaniałe" FAQ, które jest
przypięte na górze?

Chodzi mi o to, że stawiając ten tekst obok FAQ z tematu o 360, mam wrażenie, że PS3
jest sprzętem dla ludzi którzy się ślinią i nie potrafią złożyć poprawnie zdania, a tak
raczej nie jest. Macie tam więcej literówek (Metal Gera solid? WTF? Solid z "małej" i
czym do diabła jest Gera?) i składnie gorszą (akapit o wstecznej kompatybilności to porażka
na miarę Wyborów Mistera miasta Białegostoku 2008 ...) niż wypracowania dzieci ze szkoły
specjalnej... Ja rozumiem że chcieliście dobrze itede, ale, na Boga, wyszło gorzej niż
fatalnie... I nie wieszajcie na mnie psów że "przyszedłem i się wymądrzam", bo patrzę
obiektywnie porównując z tym, co mamy w temacie o 360 i w mojej głowie kłębi się pytanie
"Wat?". Przeredagujcie to, do cholery, bo w obecnej formie jest... hem, źle. To dosyć
delikatne słowo. Mogę się tym zająć w wolnej chwili (czytaj: jak pozbędę się syndromu
dnia poprzedniego po sylwestrze) i postaram się sprawić, żeby miało to jakieś ręce i
nogi. Broń Boże nie chcę Was obrazić, po prostu Wam nie wyszło.
No, to idę po ketonal, bo łeb mi zaraz pęknie.

To ja mam do Ciebie pytanie. Po cholerę w ogóle ten tekst pisałeś? Jak się nie podoba to poprawić. Twoje cwaniakowanie nikomu nie jest potrzebne. Merytoryka jest w porządku, brakuje trochę formie, ale Twój post to zwykłe rozwleczone krytykanctwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze i brutalnie? Pendrive''y pod usb sa tak kosmicznie tanie, ze to bedzie najlepsze wyjscie. najpierw kopiujesz z kompa na pendrive''a, a pozniej podlaczasz go do PS3 i przenosisz dane.

Jest tez i cos takiego, ale to _chyba_ nie pozwala na skopiowanie danych, a jedynie na odtworzenie ich na konsoli
http://manuals.playstation.net/document/pl/ps3/current/settings/connectdlna.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah i oh, wzburzenie.
Kwestia taka, że dobrze by było po prostu edytować ten już przypięty post, a nie pisać nowy. Napisanie w temacie było bodaj najprostszą formą kontaktu z autorami FAQ, bo jest nadzieja, że odwiedzają ten temat.
I nie, merytoryka nie jest w porządku, mamy błędy rzeczowe.
Co do mojego "krytykanctwa" - nazywaj to sobie jak chcesz, mało mnie to obchodzi. Zgłaszam że jest kilka pomyłek, to wszystko. A że w taki a nie inny sposób - cóż, nie musi się to każdemu podobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myslales ze wszyscy beda ich wielbic za ten faq? haha, chyba kpisz. ja nie znalazlem w nim odpowiedzi na proste pytanie dotyczace ps3, musialem spytac tu na forum;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 14:59, Namaru napisał:

To ja mam do Ciebie pytanie. Po cholerę w ogóle ten tekst pisałeś? Jak się nie podoba
to poprawić. Twoje cwaniakowanie nikomu nie jest potrzebne. Merytoryka jest w porządku,
brakuje trochę formie, ale Twój post to zwykłe rozwleczone krytykanctwo.


Przepraszam że się wtrącę, ale stanę po stronie Fenrir_CFX. Skoro już ktoś zabiera się za pisanie takiego tekstu, to niech będzie na wysokim poziomie. Temu FAQ sporo brakuje (choć nie ma kompletnej tragedii), krytyka była jak najbardziej na miejscu - skoro ten tekst ma wisieć na górze po wsze czasy, musi być napisany starannie.

Sam nie napiszę, bo czasu mi brak ( ;) ), ale takie błędy jak "Bluray", "ps3", "psn" (nie można było przycisnąć tego Shifta?), "nie promowane", "poprawiając wydajność np. seria God of War" (poprawia tylko i wyłącznie grafikę - gra działa równie płynnie co na PS2), szczegóły takie jak brak spacji po przecinku, spacja przed przecinkiem, brak przerw między kolejnymi punktami (niewygodnie czyta się tekst zbity w kupę ;), i wiele innych należałoby poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama merytoryka również pozostawia wiele do życzenia.
Przykład?
Wiesz, z jakimi konsolami PS3 jest kompatybilne? Nie tylko z PSX, ale też z... PS3 60 GB. Jak na wsteczną kompatybilność, ktoś tu nieźle zaszalał ;-)

Nie wierzę, że w dwie osoby można ułożyć tak bardzo ''kołujący'' FAQ, pisany nie dość, że na poziomie... właściwie znikomym, to i także pełen błędów.

20100101160229

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 2. Jak można podłączyć ps3 do sieci?
> Służy do tego bezpośredni kabel od internetu

Mowa o kablu ethernet, czy to zdanie ściągnięte z czeskiego manuala?

> 7. Czy ps3 jest wstecznie kompatybilne z grami na ps1 i ps2?
> Jest kompatybilne jedynie z grami z ps1, które odtwarza, a także z jednym modelem PS3 (60GB)

A jakie tytuły ekskluzywne posiada ten ''nie produkowany'' ( http://www.sjp.pl/co/produkowa%E6) model PS3?

> 8. Czy konsola posiada dużo dobrych gier i exclusive''ów?

To już sprawa kompletnie subiektywna i nie powinna znaleźć się w FAQ.

> 11. Czy na PS3 są bany itp?
> Tak, można je dostać za wiele niekorzystanie wpływających czynników dla Sony

Chodziło o ''niekorzystnie wpływających'', tak?

Na tym skończyłem czytać, FAQ musi iść do poprawki. Parę (z naprawdę wielu) błędów podkreślili już poprzednicy. I nie obrażać mi się tu, te uwagi mają pomóc wam w napisaniu czegoś na poziomie. :-) Wzorujcie się na innych FAQ, to z wątku o Xboksie 360 może posłużyć za dobry przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na irca i od razu wszyscy mi głowę suszą za to FAQ . Ja osobiście napisałem punkty: Cechy, 6, 5 i 12 (ten na szybkiego), ale wiem, mogłem jeszcze sprawdzić co tam Kaucz wypisał i doglądnąć wyglądu całości, ale już mi się tego nie chciało zrobić z przyczyny braku czasu (i trochę lenistwa). Przyznaję się też bez bicia do tego: "ps1" , "ps2", "ps3" i "psn", które to wyrazy pewnie przeoczyłem nie poprawiając. Za te swoje błędy pragnę przeprosić i mam nadzieję, że ktoś inny zajmie się poprawą tego FAQ, gdyż mi już się nie chce tego zrobić. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 15:43, Niflheim napisał:

Przepraszam że się wtrącę, ale stanę po stronie Fenrir_CFX. Skoro już ktoś zabiera się
za pisanie takiego tekstu, to niech będzie na wysokim poziomie. Temu FAQ sporo brakuje
(choć nie ma kompletnej tragedii), krytyka była jak najbardziej na miejscu - skoro
ten tekst ma wisieć na górze po wsze czasy, musi być napisany starannie.

Jak ktoś się za coś zabiera społecznie to robi to jak umie. Jak umiesz lepiej? Nikt Ci nie broni poprawiać. Konstruktywna krytyka (czyli np. wyliczenie błędów) zawsze jest na miejscu. Ale jeśli 1/3 postu to krytyka, a 2/3 to wylewanie żółci to cały post jest dla mnie krytykanctwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2010 o 15:14, kaczoor napisał:

da sie jakos polaczyc z ps3, poza kabelkiem hdmi? np chcial bym zgrac muzyke z kompa
na konsole, ale w kompie nie mam wejscia hdmi


Jeśli masz router to najwygodniej jest chyba skopiować dane przez serwer multimediów. Wyszukaj sobie "PS3 Media Server". Uruchamiasz program na komputerze i na konsoli masz dostęp do całego dysku z komputera. Sam tego nieraz używam i śmiga aż miło. :]

Masz tu taką mini-instrukcję :P - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=10633&pid=19906

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować