Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Ależ proszę, przeprosiny przyjęte, z tym że nie znam japońskiego, ale oczywiście zawsze chętnie przygarnę jakąś sługę.
Gra wyszła, nieważnie gdzie, są już recenzje liczących się pism branżowych, więc nie możemy mówić że jest to gra na którą czekamy w 2010, bo dostaliśmy ją już w 2009 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzje nie mają nic do premiery, bo jak będą jakieś (ofkors "liczącego się pisma branżowego") przed premierą, to powiesz, że gra wyszła, bo recenzenci mają? Nieważne kto i gdzie - mają, więc była premiera? Zastanów się.
Daty premier od zawsze dzieliło się i dzieli na regiony, jeżeli będzie ich kilka. Teraz też jest. Premiera japońska była, premiery dla reszty świata nie było. To tak oczywiste, jak to, że po nocy następuje dzień. Wszyscy to wiedzą i rozumieją od zawsze (i Ty zresztą też), więc Twoich fantastycznie mądrych przemyśleń nie potrzeba tu nikomu.
Bez odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 20:46, Siriondel napisał:

Recenzje nie mają nic do premiery, bo jak będą jakieś (ofkors "liczącego się pisma branżowego")
przed premierą, to powiesz, że gra wyszła, bo recenzenci mają? Nieważne kto i gdzie -
mają, więc była premiera? Zastanów się.

A co, powiesz mi że premiery nie było ? :D

Dnia 07.01.2010 o 20:46, Siriondel napisał:

Daty premier od zawsze dzieliło się i dzieli na regiony, jeżeli będzie ich kilka. Teraz
też jest. Premiera japońska była, premiery dla reszty świata nie było.

To była ta premiera czy jej nie było w końcu ? :D
>To tak oczywiste,

Dnia 07.01.2010 o 20:46, Siriondel napisał:

jak to, że po nocy następuje dzień. Wszyscy to wiedzą i rozumieją od zawsze (i Ty zresztą
też), więc Twoich fantastycznie mądrych przemyśleń nie potrzeba tu nikomu.

Zniszczyłeś kilkanaście kilobajtów internetu, good job.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 20:53, fripSide napisał:

A co, powiesz mi że premiery nie było ? :D
To była ta premiera czy jej nie było w końcu ? :D

Polecam czytanie wielokrotne textu przed próbą skomentowania. Czy była? W KKW - tak. Reszta świata - nie. Jaśniutkie jak Słoneczko.

Dnia 07.01.2010 o 20:53, fripSide napisał:

Zniszczyłeś kilkanaście kilobajtów internetu, good job.

No sweat ;) Ja tylko eliminuję przejawy zbędnej głupoty. Czasem trzeba zniszczyć coś mniej istotnego, by pozbyć się czegoś potencjalnie znacznie groźniejszego. All for the Greater Good ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 21:03, Siriondel napisał:

Polecam czytanie wielokrotne textu przed próbą skomentowania. Czy była? W KKW - tak.
Reszta świata - nie. Jaśniutkie jak Słoneczko.

Czyli przyznajesz że premiera gry była, więc nie może się ona znaleźć w grach oczekiwanych, niewydanych jeszcze NIGDZIE ;)

Dnia 07.01.2010 o 21:03, Siriondel napisał:

No sweat ;) Ja tylko eliminuję przejawy zbędnej głupoty. Czasem trzeba zniszczyć
coś mniej istotnego, by pozbyć się czegoś potencjalnie znacznie groźniejszego. All
for the Greater Good
;]

Czyli co, że idziesz dziś wcześniej spać ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 21:08, fripSide napisał:

Czyli przyznajesz że premiera gry była, więc nie może się ona znaleźć w grach oczekiwanych,
niewydanych jeszcze NIGDZIE ;)

Nigdzie? A kto mówił wcześniej o "nigdzie"? Ups, chyba nikt, nie? Skąd u Ciebie rozgraniczenie na gry oczekiwane wydane "gdzieś" i "wcale"? Ale jasne, zawsze warto dopowiedzieć sobie argument, choćby bezwartościowy. Generalnie rozgraniczasz bardzo wiele, ciekawi mnie tylko, czy próbujesz być filozofem na siłę, czy jesteś złośliwym trollem. Weź głęboki oddech i pomyśl o tym.

Dnia 07.01.2010 o 21:08, fripSide napisał:

Czyli co, że idziesz dziś wcześniej spać ? :>

Skądże, pobędę jeszcze, by upewnić się, czy jakieś inne robactwo nie wypełza na powierzchnię nocą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 21:36, Siriondel napisał:

Nigdzie? A kto mówił wcześniej o "nigdzie"? Ups, chyba nikt, nie? Skąd u Ciebie rozgraniczenie
na gry oczekiwane wydane "gdzieś" i "wcale"? Ale jasne, zawsze warto dopowiedzieć sobie
argument, choćby bezwartościowy. Generalnie rozgraniczasz bardzo wiele, ciekawi mnie
tylko, czy próbujesz być filozofem na siłę, czy jesteś złośliwym trollem. Weź głęboki
oddech i pomyśl o tym.

Coś dużo o tych trollach, jakieś niemiłe przeżycia?
Ja rozgraniczam gry na wyprodukowane i niewyprodukowane, grą wyprodukowaną jest FF XIII co do którego nie możemy mieć już żadnych oczekiwań, bo wszystko o niej już wiemy, no co najwyżej możemy mieć oczekiwanie że nie spartolą dubbingu, ale ni o to tu chodzi ;)

Dnia 07.01.2010 o 21:36, Siriondel napisał:

Skądże, pobędę jeszcze, by upewnić się, czy jakieś inne robactwo nie wypełza na powierzchnię
nocą ;]

Miłego pełzania więc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 21:42, fripSide napisał:

Coś dużo o tych trollach, jakieś niemiłe przeżycia?

Dużo? Pokaż gdzie, bo jakoś nie widzę nic o tym w żadnym z moich poprzednich postów poza wiadomością dwa posty wyżej. Problemy z oczami?

Dnia 07.01.2010 o 21:42, fripSide napisał:

Ja rozgraniczam gry na wyprodukowane i niewyprodukowane, grą wyprodukowaną jest FF XIII
co do którego nie możemy mieć już żadnych oczekiwań, bo wszystko o niej już wiemy, no
co najwyżej możemy mieć oczekiwanie że nie spartolą dubbingu, ale ni o to tu chodzi ;)

Prorok się znalazł? Nie sądzę, więc nie próbuj wmawiać, czy (a jak tak, to czego) można lub nie spodziewać się po niewydanej poza Japonią grze. Jeżeli istnieją jakieś uporczywe błędy, z pewnością będą poprawione, więc o wspomniane "zbugowanie" się nie boję. Ponadto, nie o tym dyskusja, więc nie zmieniaj tematu. W tej chwili próbujesz dać do zrozumienia w swej godnej pożałowania ignorancji, że nie mamy prawa odnosić się w czasie przyszłym do premiery FF XIII, bo ona już była. Ja zaś próbuję Ci wytłumaczyć, dlaczego jesteś w błędzie. I nic poza tym.

Dnia 07.01.2010 o 21:42, fripSide napisał:

Miłego pełzania więc.

Wybacz mi, nie potrafię. Wiem, że mógłbyś mnie nauczyć tej zapewne zacnej sztuki (w końcu "ynteligencja" innych sztuk jak zacne nie praktykuje), ale dziękuję, posiedzę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MamDowna> Tylko w Japonii, a wersja EU i USA będzie dopiero w marcu.

Ja natomiast muszę przyznać rację Siriondel, gdyż oni czekają na naszą , pal wersje. Kto tak naprawdę grał już w FFXIII w Polsce ? Jakaś mała garstka osób, która zna Japoński , posiada PS3 i chce jej się fatygować importując grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2010 o 21:55, Siriondel napisał:

Dużo? Pokaż gdzie, bo jakoś nie widzę nic o tym w żadnym z moich poprzednich postów poza
wiadomością dwa posty wyżej. Problemy z oczami?

Nie skomentuję tej części posta, bo widać że jesteś czł.... oso... bytem bardzo rozgoryczonym, nie martw się, to mija :)
i > ;)

Dnia 07.01.2010 o 21:55, Siriondel napisał:

Prorok się znalazł? Nie sądzę, więc nie próbuj wmawiać, czy (a jak tak, to czego) można
lub nie spodziewać się po niewydanej poza Japonią grze.

Wystarczy się daną produkcją zainteresować, wejść na youtube.com pooglądać gameplaye, video recenzje, poczytać recenzje większych zagranicznych serwisów, ale widzę że dla ciebie to za dużo wysiłku.
>Jeżeli istnieją jakieś uporczywe

Dnia 07.01.2010 o 21:55, Siriondel napisał:

błędy, z pewnością będą poprawione więc o wspomniane "zbugowanie" się nie boję.

Prorok się znalazł?
>Ponadto,

Dnia 07.01.2010 o 21:55, Siriondel napisał:

nie o tym dyskusja, więc nie zmieniaj tematu.

Jestem koniem nie mogę ci pomóc.
>W tej chwili próbujesz dać do zrozumienia

Dnia 07.01.2010 o 21:55, Siriondel napisał:

w swej godnej pożałowania ignorancji, że nie mamy prawa odnosić się w czasie przyszłym
do premiery FF XIII, bo ona już była.

A nie było jej ?
Najpierw mówisz że ja rozgraniczam, a sam rozgraniczasz jak dziecko w piaskownicy swoje klocki, zbierz myśli.
Co do inwektyw rzucanych przez Ciebie (godny pożałowania ignorant) nie skomentuję tego, widzę z jakim typem rozmówcy mam do czynienia :)
>Ja zaś próbuję Ci wytłumaczyć, dlaczego jesteś

Dnia 07.01.2010 o 21:55, Siriondel napisał:

w błędzie. I nic poza tym.

Nie jestem w błędzie, gra została wyprodukowana i wydana na jednym z najbardziej liczących się światowych rynków, więc nie mamy już prawa nic dodatkowego oczekiwać :)

Dnia 07.01.2010 o 21:55, Siriondel napisał:

Wybacz mi, nie potrafię. Wiem, że mógłbyś mnie nauczyć tej zapewne zacnej sztuki (w końcu
"ynteligencja" innych sztuk jak zacne nie praktykuje), ale dziękuję, posiedzę ;]

Yntelygencja?
Oj już nie zgrywaj takiego pusia brzusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 22:15, fripSide napisał:

Nie skomentuję tej części posta, bo widać że jesteś czł.... oso... bytem bardzo rozgoryczonym,
nie martw się, to mija :)

Rozgoryczonym? Nie, raczej wrażliwym. Na głupotę również.

Dnia 07.01.2010 o 22:15, fripSide napisał:

Wystarczy się daną produkcją zainteresować, wejść na youtube.com pooglądać gameplaye,
video recenzje, poczytać recenzje większych zagranicznych serwisów, ale widzę że dla
ciebie to za dużo wysiłku.

Gameplaye, recenzje? Okej - wystarczy Ci do wyrobienia sobie zdania o grze. Gratuluję mentalności w takim razie. Najwyraźniej wszyscy, dla których podstawą są ich własne doświadczenia, w tym i ja, są dla Ciebie głupkami. Chyba w Piśmie Świętym było coś o nie dostrzeganiu belki we własnym oku i tak dalej. Poczytaj trochę, dawno tego nie robiłeś.

Dnia 07.01.2010 o 22:15, fripSide napisał:

Prorok się znalazł?

Nie. Tak jest od zawsze. Jeżeli gra jest wydawana gdzieś później, wszystkie poprawki są dostępne natychmiast. Bardzo się interesujesz - jak widać niedostatecznie.

Dnia 07.01.2010 o 22:15, fripSide napisał:

Jestem koniem nie mogę ci pomóc.

Widać. Nie przykro mi jednakowoż.

Dnia 07.01.2010 o 22:15, fripSide napisał:

Najpierw mówisz że ja rozgraniczam, a sam rozgraniczasz jak dziecko w piaskownicy swoje
klocki, zbierz myśli.

O, nie, przeciwnie. Ja z zasady upraszczam pewne rzeczy, kiedy jest to możliwe. Ty zaś przeciwnie. Nikt nie miał nigdy z tym problemu, premierą tu i tam, ale jak widać to był błąd, bo problem mieć powinniśmy. Wszechwiedzący nam to uświadomił.

Dnia 07.01.2010 o 22:15, fripSide napisał:

Co do inwektyw rzucanych przez Ciebie (godny pożałowania ignorant) nie skomentuję tego,
widzę z jakim typem rozmówcy mam do czynienia :)

Patrz odpowiedź na pierwszą część Twojej wiadomości.

Dnia 07.01.2010 o 22:15, fripSide napisał:

Nie jestem w błędzie, gra została wyprodukowana i wydana na jednym z najbardziej liczących
się światowych rynków, więc nie mamy już prawa nic dodatkowego oczekiwać :)

Znów prorokujesz, a do tego sądzisz, mówiąc do czego mamy prawo, a do czego go nie mamy. Skończ. Do tego... liczące się pismo... liczący się rynek... marka Cię pociąga, co? Chyba jeszcze nie znalazł się w języku polskim męski odpowiednik zwrotu "blachara". Czas go znaleźć.

Dnia 07.01.2010 o 22:15, fripSide napisał:

Oj już nie zgrywaj takiego pusia brzusia :)

Sory, Stary, zaczynasz być odrażający ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ps3 mam od czerwca jednak dopiero wczoraj udało mi się zakupić kabelek HDMI.Konsole podłączyłem do lcd toshiba regza HD ready.Zadowolony myślałem,że zobaczę wielki skok w porównaniu z SD jednak myliłem się.Sprawdzałem na kliku grach "nową" jakość(min InFamous demko Call of Juarez:Bound in Blood Uncharted 1 oraz Resistance 2.Poprawione w tych grach zostały tylko kolory oraz ostrość natomiast "ząbki"(nie wiem jak to fachowo nazwać ale to chyba anti-aliasing )pozostały a nawet uwidoczniły się.Czy ktoś spotkał się z takim problemem i mógłby mi poradzić co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ząbki się pojawiły, bo przez hdmi przeszedłeś na wyższą rozdzielczość, a co za tym lepszą jakość obrazu i ostrość.
Nie jestem od tego jakimś specjalistą, ale może zobacz jaką masz ustawioną rozdzielczość w głównych opcjach w XMB. Może to wina złej rozdziałki, bo mimo tego że wygładzanie krawędzi w PS3 zbyt super nie jest, to na swojej 26" nie zaobserwowałem aż takich niedociągnięć graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 19:36, woko27 napisał:

Ząbki się pojawiły, bo przez hdmi przeszedłeś na wyższą rozdzielczość, a co za tym lepszą
jakość obrazu i ostrość.
Nie jestem od tego jakimś specjalistą, ale może zobacz jaką masz ustawioną rozdzielczość
w głównych opcjach w XMB. Może to wina złej rozdziałki, bo mimo tego że wygładzanie krawędzi
w PS3 zbyt super nie jest, to na swojej 26" nie zaobserwowałem aż takich niedociągnięć
graficznych.

Hmm...a zatem te ząbki to nie jest jakaś wada tv tylko lepszej ostrości obrazu?
Pobawiłem się trochę ustawieniami mojego odbiornika zmniejszyłem ostrość(wyszedł taki przekłamany blur ale idzie się przyzwyczaić)a może to ja za bardzo to wyolbrzymiam...W każdym bądź razie dzięki za szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 17:36, pawciooo23 napisał:

Witam ps3 mam od czerwca jednak dopiero wczoraj udało mi się zakupić kabelek HDMI.Konsole
podłączyłem do lcd toshiba regza HD ready.Zadowolony myślałem,że zobaczę wielki skok
w porównaniu z SD jednak myliłem się.Sprawdzałem na kliku grach "nową" jakość(min InFamous
demko Call of Juarez:Bound in Blood Uncharted 1 oraz Resistance 2.Poprawione w tych grach
zostały tylko kolory oraz ostrość natomiast "ząbki"(nie wiem jak to fachowo nazwać ale
to chyba anti-aliasing )pozostały a nawet uwidoczniły się.Czy ktoś spotkał się z takim
problemem i mógłby mi poradzić co z tym zrobić?

Ząbki to może być efekt braku antyaliasingu. Spróbuj ustawić na SD i od razu potem na HD. W HD powinno być cztery razy więcej punktów i obraz powinien być wyraźniejszy i dokładniejszy (czcionka bardziej czytelna etc.). Jeśli wcześniej miałeś kabel component (który też obsługuje HD) to nie zauważysz dużej różnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Empik zabija, ale cenami... 235zł za grę nigdy bym nie dał. Zaraz na premierze na allegro będą nówki w folii za 180zł to samo pewnie tylko góra 10zł drożej na ultimie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie patrzę na cenę, jeśli chodzi o gry wybitne, same GoW III i za 300 bym wziął, zaś UTE za 530 łykam bez zastanowienia, w zasadzie to przygotowałem się na nieco więcej. Dzięki wielkie za te info, teraz już wiem, że niemal na pewno zostanę posiadaczem tego zestawu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować