Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Może mógłbyś udzielić mi odpowiedzi na kilka pytań? :)

Bo tak przymierzam się do kupna PS3, a w domu mam tylko telewizory SD, przez co najmniej pół roku musiałbym grać na moim SONY Trinitronie jakimś tam, ma chyba 28 cali (4:3) no i przynajmniej kilka lat. Szperałem w Sieci w poszukiwaniu informacji jednak Ty, jako że grałeś na PS3 na telewizorze SD byłbyś dla mnie doskonałym źródłem wiedzy :)

Słyszałem, że grając na takim starym telewizorze nie będę w stanie odczytć tekstu w co niektórych grach, czy to prawda?
Czy większość gier, oferuje wsparcie dla trybu 4:3?
Czy grając dłużej oczy męczą się o wiele bardziej niż gdybym grał na telewizorze oferującym rozdzielczość HD?
No i wreszcze, czy różnica w jakości jest naprawdę tak gigantyczna jak piszą niektóre osoby?

Jeśli ktokolwiek jeszcze ma za sobą doświadczenie związane z graniem na telewizorze SD na PS3 to chętnie bym posłuchał jak to naprawdę wygląda, bo na innych forach można znaleźć wręcz skrajne odpowiedzi co budzi moje podejrzenie że większość odpowiadających nigdy nie miało styczności z graniem na SD, tylko tak się mądrzą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 08:14, Pitej napisał:

Może mógłbyś udzielić mi odpowiedzi na kilka pytań? :)

Dnia 15.01.2010 o 08:14, Pitej napisał:

Słyszałem, że grając na takim starym telewizorze nie będę w stanie odczytć tekstu w co
niektórych grach, czy to prawda?
Czy większość gier, oferuje wsparcie dla trybu 4:3?
Czy grając dłużej oczy męczą się o wiele bardziej niż gdybym grał na telewizorze oferującym
rozdzielczość HD?
No i wreszcze, czy różnica w jakości jest naprawdę tak gigantyczna jak piszą niektóre
osoby?


Wprawdzie nie mam PS3, ale mam inną konsolę i mogę odpowiedzieć na twoje pytania.
Większość gier NIE obsługuje trybu 4:3 co skutkuje czarnymi pasami na górze i na dole.
Męczenie się wzroku zależy tylko od ciebie, a dokładniej jak długo grasz dziennie, na jakim monitorze/telewizorze itd.
Różnica jest zauważalna. W forza 3 na przykład kolory są bardziej stonowane, szare. Po włączeniu pauzy nie można przeczytać klasy pojazdu, gdyż czcionka jest za mała i lekko rozmyta. Jeżeli czcionka będzie większa, to problemów dużych nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gralem kiedys na zwyklym telewizorze 29'' Panasonic i powiem tyle ze dalo sie grac ale roznica jest naprawde spora :/ Z tego co pamietam to gralem w Fife i Resistance i w tych grach akurat napisy szlo normalnie odczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź, w takim razie się jeszcze zastanowię czy nie lepiej poczekać do lipca/sierpnia również z samym zakupem konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Właśnie w sklepie jest promocja na router TP-LINK WR340G za 69zł. Czy przy jego użyciu będę mógł połączyć PS3/ drugi komputer do internetu? PS3 mam na piętrze, a główny komputer z modemem dokładnie pod tym pokojem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 14:11, Pablo_Querte napisał:

Hej! Właśnie w sklepie jest promocja na router TP-LINK WR340G za 69zł. Czy przy jego
użyciu będę mógł połączyć PS3/ drugi komputer do internetu? PS3 mam na piętrze, a główny
komputer z modemem dokładnie pod tym pokojem.


jeżeli ci nie przeszkadza brak demontażu anteny to tak a cena 69 zł to nie promocja wejdź na Ceneo to cena zaczyna się od 55 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 19:16, NdysH napisał:

God of War 3 już na empik.com ;)

http://www.empik.com/god-of-war-iii-ultimate-edition-ps3-multimedia,prod44130131,p

http://www.empik.com/god-of-war-iii-ps3-multimedia,prod27130134,p

Limitka ceną troszkę zabija ale gdybym mial PS3 może bym zakupił.


Hmm, a w newsie na temat PS3 piszą, że cena zwykłej edycji to 239, a na empik.com jest przecena z 249 :) Nono dobra promocja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej już inni użytkownicy napisali większość gier nie obsługuje 4:3(czarne pasy) ciężko odczytać tekst w niektórych grach,jednak z grafiką jest ok i na przykład taki Killzone 2,Resistance 2 wyglądają dobrze nawet na SD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 14:41, Michu94x napisał:

PS. Zwróćcie uwagę na pierwszy obrazek. ;>

Taaa, mała pikseloza na ścianie po lewej zachwyca.
;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 15:35, ww3pl napisał:

> PS. Zwróćcie uwagę na pierwszy obrazek. ;>
Taaa, mała pikseloza na ścianie po lewej zachwyca.
;D

Ten obrazek jest wogóle zapikselozowany, Kratos na demku wyglądał znacznie lepiej (tzn. jako model 3D, bez podtekstów ;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić headset i myślałem o tym oficjalnym na PS3 od sonego. W związku tym mam parę pytań:
1. Czy opłaca się wziąć akurat ten hs czy jakiś inny (logitech) ?
2. Jak jest z dźwiękiem ? Nie będzie problemów z komunikacją z moim łączem (mam 512) ?
3. Gdzie kupić ? Jakie są przeważnie koszty headsetów w sklepach typu Media Markt ? I czy w ogóle hs są w takich sklepach w Polsce dostępne, bo byłem wczoraj w jednym z MM w moim mieście i nie było ? Czy może lepiej kupić na allegro (ok. 150zł) ?
:)
Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już kolega pyta o headset to ja też mam pytanie:
Taki headset od sony może działać z telefonem komórkowym?
np. Sony Ericsson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 17:50, woko27 napisał:

1. Czy opłaca się wziąć akurat ten hs czy jakiś inny (logitech) ?

Ten, mozesz próbować z innymi, ale to byłby najlepszy zakup (co Sony to Sony).

Dnia 15.01.2010 o 17:50, woko27 napisał:

2. Jak jest z dźwiękiem ? Nie będzie problemów z komunikacją z moim łączem (mam 512)

Dźwięk jest nieskazitelny. A łącze nie ma nic do tego.

Dnia 15.01.2010 o 17:50, woko27 napisał:

3. Gdzie kupić ? Jakie są przeważnie koszty headsetów w sklepach typu Media Markt ?

Dochodzą do 180zł

Dnia 15.01.2010 o 17:50, woko27 napisał:

czy w ogóle hs są w takich sklepach w Polsce dostępne, bo byłem wczoraj w jednym z MM
w moim mieście i nie było ? Czy może lepiej kupić na allegro (ok. 150zł) ?

Są dostępne w MM np. w Wawie na 100% (Marki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. Jestem z Wrocławia, więc do Wawy nie będę jeździł. ;]
Headset może być jeszcze w drugim MM, ale skoro mówisz, że kosztują ok. 180zł to chyba sobie odpuszczę i kupię po prostu na allegro.

pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 19:47, woko27 napisał:

Ok, dzięki za odpowiedź. Jestem z Wrocławia, więc do Wawy nie będę jeździł. ;]
Headset może być jeszcze w drugim MM, ale skoro mówisz, że kosztują ok. 180zł to chyba
sobie odpuszczę i kupię po prostu na allegro.

Nie wiem na co liczyłeś, skoro Sony żąda za zwykłego pilota czy kabel HDMI średniej jakości po ok. 90 zł :/ To jak z oryginalnymi częściami do samochodów - są dużo droższe niż porównywalne jakościowo części niezależnego producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 19:47, woko27 napisał:

Ok, dzięki za odpowiedź. Jestem z Wrocławia, więc do Wawy nie będę jeździł. ;]
Headset może być jeszcze w drugim MM, ale skoro mówisz, że kosztują ok. 180zł to chyba
sobie odpuszczę i kupię po prostu na allegro.

pozdro.

Ja swój kupiłem w MM w Poznaniu za 140 zł. Wychodzi na jedno.


@EjVi ---> Działa, tylko trzeba odpowiednio skonfigurować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad zmianą konsoli MS na Sony (w temacie o Xboxie napisałem dlaczego) i mam do Was kilka pytań jeszcze :). Czy da się grać w takim jakby " xbox live party" czyli zapraszasz kumpli do gry razem? Czy mam na coś szczególnie zwracać uwagę przy kupnie konsoli? W sprzęcie MS to wiem, że na datę produkcji, a tutaj? Jest coś o czym powinienem wiedzieć? A i jeszcze o co chodzi z tym dzieleniem się grami?

PS. Dlaczego na allegro sprzedają teraz tylko wersję 250GB? Ja wolałbym chyba 120GB lub 250GB z Uncharted2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 18:12, Xjumpaytech napisał:

Tak się zastanawiam nad zmianą konsoli MS na Sony (w temacie o Xboxie napisałem dlaczego)
i mam do Was kilka pytań jeszcze :). Czy da się grać w takim jakby " xbox live party"
czyli zapraszasz kumpli do gry razem? Czy mam na coś szczególnie zwracać uwagę przy kupnie
konsoli? W sprzęcie MS to wiem, że na datę produkcji, a tutaj? Jest coś o czym powinienem
wiedzieć? A i jeszcze o co chodzi z tym dzieleniem się grami?

PS. Dlaczego na allegro sprzedają teraz tylko wersję 250GB? Ja wolałbym chyba 120GB
lub 250GB z Uncharted2.

No radziłbym ci 120GB.

Na co patrzeć? Na promocję. Slimki wiemy że są nowe więc nie ma co patrzeć na datę. Tak, Uncharted 2 to będzie dobry tytuł. Często obserwuj gazetki media markt i saturn na stronach głównych które w każdą środę powinny mieć nowe promocje. Ale z U2 ciężko będzie ci znaleźć.
Można kumpli zaprosić do jednej gry bez problemu. Wysyłasz po prostu zaproszenie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować