Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Przepraszam, że tutaj, ale wątku nie ma stosownego, a dla jednego pytania nie chcę wątku zakładać. Chodzi o Assasin''s Creed 2.
Czy można wejść do sanktuarium asasynów w Willi jeśli się nie ma wszystkich pieczęci, tylko je pojedyńczo donosić? Mam zebrane dwie pieczęcie, ale nie mogę znaleść wejścia do tego miejsca. Bezpośrednio nad studnią nad sanktuarium jest krata - innego wejścia nie mogę znaleść. Pamiętam, że wcześniej w przerywniku filmowym Wujek Ezio zaprowadził go tam, ale jak tam szli nie pamiętam. Czy np. po zebraniu wszystkich pieczęci krata "zniknie"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 09:15, BluesBoy napisał:

Przepraszam, że tutaj, ale wątku nie ma stosownego, a dla jednego pytania nie chcę wątku
zakładać. Chodzi o Assasin''s Creed 2.
Czy można wejść do sanktuarium asasynów w Willi jeśli się nie ma wszystkich pieczęci,
tylko je pojedyńczo donosić? Mam zebrane dwie pieczęcie, ale nie mogę znaleść wejścia
do tego miejsca. Bezpośrednio nad studnią nad sanktuarium jest krata - innego wejścia
nie mogę znaleść. Pamiętam, że wcześniej w przerywniku filmowym Wujek Ezio zaprowadził
go tam, ale jak tam szli nie pamiętam. Czy np. po zebraniu wszystkich pieczęci krata
"zniknie"?

Wejście jest w pomieszczeniu ze ścianą z kodeksem, dokładnie naprzeciwko kodeksu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yo Panie i Panowie.

Jestem cholernie szczęśliwym laureatem konkursu, a raczej plebiscytu, w którym jedną z głównych nagród było Playstation 3 Slim 250GB + Kamera EyeToy + Gra EyePet. Ale bynajmniej nie mam zamiaru się tu chwalić ani nic z tych rzeczy – zdążyłem już trochę ochłonąć i chciałbym zadać Wam, forumowicze (straszne słowo...), kilka pytań, mam nadzieję, że odpowiecie. Niektóre mogą wydawać się troszku głupawe, ale wybaczcie – w temacie konsol jestem prawie zielony, wiem tylko, że jest abonament do Xboxa, co się nazywa Gold i za co się płaci :D Oki, to tytułem wstępu, teraz kilka moich pytań:

1. Na początek, podstawowe pytanie – czy PS3 odpali w ogóle na moim TV? Mam 29-calowy Thomson, żaden płaski czy inny „hadek” – po prostu, jeszcze stara generacja, nie potrzebuję niczego nowszego. Przynajmniej na razie nie potrzebowałem… I zaraz kolejne, co stracę, jeśli bym miał jeden z tych hiperwyczesmega plazmowych 50” na ścianie? Tylko efekty, nic więcej?
2. Jedziemy dalej, jeśli wszystko będzie grało – co dokupuję na początek? Gierca na pewno na długo nie starczy (z tego co widziałem na YT to raczej tylko przerywnik między poważnymi tytułami), ale chodzi mi tutaj o te rzeczy niezbędne - konieczny jest jakiś zakup?
3. Właśnie, odnośnie Internetu – jak to wygląda w Playstation? Jest on bezpłatny czy należy płacić podobnie jak przy X-ie 360? Pewnie jest jakiś podział, tzn. wersje i bezpłatne i te lepsze, czyli tradycyjnie pewnie będzie się „buliło” pieniążki?
4. Dalej, polonizacja gier – są tytuły w pełnej polskiej wersji językowej/kinowej? Jak to wygląda jeśli chodzi o Playstation, podobnie jak przy grach pecetowych – tzn. jest kilku polskich wydawców, wiadomo jedni więksi, inni mniejsi, ale jakaś tam konkurencja się zachowuje czy only Sony?
5. Standard: co polecacie na początek oprócz Fify i Tekkena? (mrrau ;)) – czyli gier, które mają praktycznie nieograniczone pokłady grywalności. A, równanie jeśli chodzi o konsole jest odwrotne do PC, tzn. Fifa>Pes?
6. Dużo czytałem o osobach, które kupują tylko „łatwe platynki” (zarówno na tym forum, jak i GOLowym) ze względu na achievementy (nie martwcie się, coś jednak wiem :P) – co to daje oprócz satysfakcji (cóż, dla mnie byłaby ona znikoma…) ze zdobycia 100% w danej grze?
7. Ważne i ostatnie pytanie – co polecacie jeśli chodzi o strony internetowe, które zapisują nasze dane, wspomniane osiągnięcia na Internecie? Mam nadzieję, że „zaczaicie” o co mi chodzi, w każdym razie w niektórych sygnaturkach można zobaczyć mini profile PSN I przy okazji: ważne portale/fora internetowe, na których warto się zarejestrować? Wiecie, nowinki, patche (?), wsparcie itd. – liczę na Wasze porady, co jest najlepsze, gdzie warto/nie warto podawać swoje dane.
8. A, jeszcze jedno - wyróżniamy tylko dwie wersje wydań na PS3? Czyli premierki i platinium? Poza wyglądem żadnych różnic nie ma?


Ołki, to chyba wszystko - prosiłbym o dłuższe, wyczerpujące wypowiedzi, bo tak jak pisałem jestem trochę zielony jeśli chodzi o te sprawy :) Wiem też, że trochę to może zająć czasu - ale na przesyłkę jeszcze czekam, także proszę się nie spieszyć ;) I FAQ też całe przeczytałem, chyba moje pytania się nie powtarzają - mejbi jedynie to o PSN, ale trochę inaczej sformowałem. To chyba wszystko, jak się mi coś przypomni to dam znać. Z góry dzieeeki za odpowiedź, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, gratuluję , tutaj parę odpowiedzi na pytania:

1) odpali, konsola posiada kabel kompozytowy
2) zawsze możesz na początek ściągnąć demo wersje gier
3) jest on bezpłatny, można podłączyć konsolę pod kabel LAN / WiFi
4) są gry po polsku, kinowe jak i pełne
5) Fifa aktualnie jest lepsza od PES vide 09,10
6) czysta satysfakcja, trzeba się trochę napocić żeby wycisnąć 100% np z Uncharted / Dead Space :)
7) w PSN dostajesz taki mini identyfikator, możesz konfigurować co chcesz, kiedy chcesz
8) Ew. edycje kolekcjonerskie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję. Mam nadzieje że będziesz zadowolony.

Dnia 26.01.2010 o 12:14, Gryczka napisał:

1. Na początek, podstawowe pytanie – czy PS3 odpali w ogóle na moim TV? Mam 29-calowy
Thomson, żaden płaski czy inny „hadek” – po prostu, jeszcze stara generacja,
nie potrzebuję niczego nowszego. Przynajmniej na razie nie potrzebowałem… I zaraz
kolejne, co stracę, jeśli bym miał jeden z tych hiperwyczesmega plazmowych 50”
na ścianie? Tylko efekty, nic więcej?

No wiesz. Rozdzielczość wyższa. No i efekty. Jakość obrazu też wyższa ale tylko jak kupisz kabel HDMI, który musisz jednak kupić oddzielnie. Ale na twoim bez problemu odpali.

Dnia 26.01.2010 o 12:14, Gryczka napisał:

2. Jedziemy dalej, jeśli wszystko będzie grało – co dokupuję na początek? Gierca
na pewno na długo nie starczy (z tego co widziałem na YT to raczej tylko przerywnik między
poważnymi tytułami), ale chodzi mi tutaj o te rzeczy niezbędne - konieczny jest jakiś
zakup?

Może headset? Jeśli będziesz dużo grał przez neta. A tak to chyba nic. Jeśli masz brata lub kolegę do gry to kup drugiego pada. Ale nie wiem czy czasami w zestawie nie będziesz miał dwóch. Może będziesz miał.

Dnia 26.01.2010 o 12:14, Gryczka napisał:

3. Właśnie, odnośnie Internetu – jak to wygląda w Playstation? Jest on bezpłatny
czy należy płacić podobnie jak przy X-ie 360? Pewnie jest jakiś podział, tzn. wersje
i bezpłatne i te lepsze, czyli tradycyjnie pewnie będzie się „buliło” pieniążki?

Usługa jest w pełni darmowa. Granie po sieci też darmowe.

Dnia 26.01.2010 o 12:14, Gryczka napisał:

4. Dalej, polonizacja gier – są tytuły w pełnej polskiej wersji językowej/kinowej?
Jak to wygląda jeśli chodzi o Playstation, podobnie jak przy grach pecetowych –
tzn. jest kilku polskich wydawców, wiadomo jedni więksi, inni mniejsi, ale jakaś tam
konkurencja się zachowuje czy only Sony?

Sony Polska jeśli chodzi o tytuły ekskluzywne na PS3. i odwala naprawdę dobrą robotę jeśli chodzi o PL wersje. Killzone 2, inFamous, Uncharted 2. Wszystkie mają możliwość grania po Polsku. No i jest parę nadchodzących jak Heavy Rain, God of War III, MAG.
A jeśli chodzi o inne tytuły multiplatformowe to też są PL bez obawy.

Dnia 26.01.2010 o 12:14, Gryczka napisał:

5. Standard: co polecacie na początek oprócz Fify i Tekkena? (mrrau ;)) – czyli
gier, które mają praktycznie nieograniczone pokłady grywalności. A, równanie jeśli chodzi
o konsole jest odwrotne do PC, tzn. Fifa>Pes?

Uncharted 1 i 2. Świetna gra action/adventure. Najładniejsza gra na konsole obecnej generacji i przy tym świetna przygoda. Uncharted Drake''s Fortune ma demo które można ściągnąć z PS Store. A demo Uncharted2 pojawi się 28 stycznia na PS Store. Tak żaby przetestować.

Dnia 26.01.2010 o 12:14, Gryczka napisał:

6. Dużo czytałem o osobach, które kupują tylko „łatwe platynki” (zarówno
na tym forum, jak i GOLowym) ze względu na achievementy (nie martwcie się, coś jednak
wiem :P) – co to daje oprócz satysfakcji (cóż, dla mnie byłaby ona znikoma…)
ze zdobycia 100% w danej grze?

Tylko satysfakcja. W Uncharted 2 za platynę masz dodatkową skórkę do multi. A tak to się nie spotkałem.

Dnia 26.01.2010 o 12:14, Gryczka napisał:

7. Ważne i ostatnie pytanie – co polecacie jeśli chodzi o strony internetowe, które
zapisują nasze dane, wspomniane osiągnięcia na Internecie? Mam nadzieję, że „zaczaicie”
o co mi chodzi, w każdym razie w niektórych sygnaturkach można zobaczyć mini profile
PSN I przy okazji: ważne portale/fora internetowe, na których warto się zarejestrować?
Wiecie, nowinki, patche (?), wsparcie itd. – liczę na Wasze porady, co jest najlepsze,
gdzie warto/nie warto podawać swoje dane.

Na oficjalnej stronie playstation. Ja taki mam na gramsajcie. Tylko najpierw musisz utworzyć konto na PS3. A potem na stronie oficjalnej logujesz się tymi samymi danymi co na PS3 i tworzysz identyfikator.

Dnia 26.01.2010 o 12:14, Gryczka napisał:

8. A, jeszcze jedno - wyróżniamy tylko dwie wersje wydań na PS3? Czyli premierki
i platinium? Poza wyglądem żadnych różnic nie ma?

Nie ma żadnych różnic. Chodź wielu stara się platyn nie kupować bo wyglądają ohydnie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 12:14, Gryczka napisał:

1. Na początek, podstawowe pytanie – czy PS3 odpali w ogóle na moim TV? Mam 29-calowy
Thomson, żaden płaski czy inny „hadek”

Jeżeli nie kupiłeś TV w Ameryce, czy gdzieś na innym lądzie, to nie będzie problemu. Odpowiednie okablowanie masz w zestawie, PS3 obsługuje rozdzielczość SD, więc z poprawnym podłączeniem nie będziesz miał żadnego problemu.

Dnia 26.01.2010 o 12:14, Gryczka napisał:

Tylko efekty, nic więcej?

Tylko efekty. Oczywiście jeżeli tak to ujmiemy, ja bym raczej wzbraniał się od używania słowa "tylko", bo różnica we wrażeniach dzięki znacznie lepszej jakości obrazu jest naprawdę duża, poza tym nie musi być to plazma 50'''', niech będzie LCD 32'''' (ja taki mam) i jest naprawdę fantastycznie. No i trzeba mieć na uwadze, że niektóre gry na TV SD wyglądają na tyle niedobrze, albo teksty w nich są na tyle nieczytelne, że są praktycznie niegrywalne. Niestety.

Dnia 26.01.2010 o 12:14, Gryczka napisał:

2. Jedziemy dalej, jeśli wszystko będzie grało – co dokupuję na początek? Gierca
na pewno na długo nie starczy (z tego co widziałem na YT to raczej tylko przerywnik między
poważnymi tytułami), ale chodzi mi tutaj o te rzeczy niezbędne - konieczny jest jakiś
zakup?

Zależy co miałeś w zestawie. Póki nie masz HD TV, nie potrzeba Ci kabla HDMI, a to z reguł podstawowy zakup. Do korzystania z PS3 nie potrzeba Ci nic więcej, może Ci się przydać drugi pad, jeżeli chodzi po głowie Tekken, zaś jeżeli chcesz podłaczyć konsolę do sieci, niezbędny będzie router i to już osobny temat rzeka :) Przydatny może być headset do komunikacji głosowej, poza tym jest cała masa innych rzeczy, które możesz dokupić, zeleżnie od sposobu korzystania ze sprzętu - stacja do ładowania pada, pilot do obsługi Blu-ray, klawiatura do przyjemniejszego wprowadzania tekstu, kierownica, adapter kart pamięci z poprzednich konsol PlayStation, przejściówka na pada z PS2... bierz to, co Ci będzie potrzebne.

Dnia 26.01.2010 o 12:14, Gryczka napisał:

3. Właśnie, odnośnie Internetu – jak to wygląda w Playstation? Jest on bezpłatny
czy należy płacić podobnie jak przy X-ie 360? Pewnie jest jakiś podział, tzn. wersje
i bezpłatne i te lepsze, czyli tradycyjnie pewnie będzie się „buliło” pieniążki?

Póki co, takiego podziału nie ma, usługa PSN jest darmowa, choć Sony planuje wprowadzić jakieś usługi premium dla tych, co opłacą abonament. Ale to przyszłość, a teraz możesz cieszyć się darmową grą online i dostępem do PSS, gdzie kupisz gry, dodatki, motywy, ściągniesz dema i tapety, a niedługo może wypożyczysz film :) No jeszcze PlayStation Home, na temat którego informacje znajdziesz choćby tu:
http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_Home

Dnia 26.01.2010 o 12:14, Gryczka napisał:

4. Dalej, polonizacja gier – są tytuły w pełnej polskiej wersji językowej/kinowej?
Jak to wygląda jeśli chodzi o Playstation, podobnie jak przy grach pecetowych –
tzn. jest kilku polskich wydawców, wiadomo jedni więksi, inni mniejsi, ale jakaś tam
konkurencja się zachowuje czy only Sony?

Jak na razie, to Sony only, choć nie jest jedynym wydawcą gier na PS3 w Polsce. W tej chwili Sony działa w ramach projektu Lokalizacje 2.0, którego celem jest dostarczenie jak najlepszych lokalizacji z wykorzystaniem najlepszych zawodników w tym fachu. Od niedawna gry pozwalają wybrać wersję językową, wcześniej tak nie było, a lokalizacja w końcu nie zawsze są genialne. W najbliższej przyszłości dostaniemy od Sony polską wersję Heavy Rain i God of War III z Bogusławem Lindą w roli głównej.

Dnia 26.01.2010 o 12:14, Gryczka napisał:

5. Standard: co polecacie na początek oprócz Fify i Tekkena? (mrrau ;)) – czyli
gier, które mają praktycznie nieograniczone pokłady grywalności. A, równanie jeśli chodzi
o konsole jest odwrotne do PC, tzn. Fifa>Pes?

Nie gram w gry sportowe na konsolach (wolę wyjść na boisko/halę :P), zaś godne polecenia są gry z gatunków, jakie preferujesz. Ja po zakupie PS3 nie jestem już zatwardziałym eRPeGowcem i gram we wszystko, co mi się podoba - sandboxy, takie jak inFamous, czy Assassin''s Creed 2, bijatyki, jak Tekken, czy Soul Calibur, a może Fight Night Round 4 lub WWE SmackDown vs RAW 2010, FPSy, jak Killzone 2, czy Resistance 2, platformówki, jak seria Ratchet & Clank Future i cała masa innych - Demon''s Souls, gra roku Uncharted 2, God of War: Collection, Dragon Age, GTA IV... gier jest całą biblioteka, a każdy poleci Ci co innego.

Dnia 26.01.2010 o 12:14, Gryczka napisał:

6. Dużo czytałem o osobach, które kupują tylko „łatwe platynki” (zarówno
na tym forum, jak i GOLowym) ze względu na achievementy (nie martwcie się, coś jednak
wiem :P) – co to daje oprócz satysfakcji (cóż, dla mnie byłaby ona znikoma…)
ze zdobycia 100% w danej grze?

Nic więcej oprócz satysfakcji się nie spodziewaj. Jak to przeczytałem na forum ps3trophies.org - trophies serves na purpose here. Jeżeli ludzie grają wyłącznie dla większego numerka oznaczającego GS, albo wyższego poziomu trofeów... IMO nie jest to do końca normalne :P Gra się, bo daje Ci to fun, zresztą, nie trzeba Ci tego przecież mówić :)

Dnia 26.01.2010 o 12:14, Gryczka napisał:

7. Ważne i ostatnie pytanie – co polecacie jeśli chodzi o strony internetowe, które
zapisują nasze dane, wspomniane osiągnięcia na Internecie? Mam nadzieję, że „zaczaicie”
o co mi chodzi, w każdym razie w niektórych sygnaturkach można zobaczyć mini profile
PSN I przy okazji: ważne portale/fora internetowe, na których warto się zarejestrować?
Wiecie, nowinki, patche (?), wsparcie itd. – liczę na Wasze porady, co jest najlepsze,
gdzie warto/nie warto podawać swoje dane.

Identyfikatorów jest dużo, masz polski oficjalny, masz identyfikator z playfire''a ( http://www.playfire.com/a/create_widget), ps3trophycard ( http://ps3trophycard.com/) i jeszcze inne. Stron o PS3 jest kilka, http://www.ps3site.pl/; http://www.ps3info.pl/; http://community.eu.playstation.com/; http://blog.us.playstation.com/; http://www.psu.com/forums/ i inne. Osobiście nie mam na to czasu, newsy zaś mam na każdym growym portalu, głównie korzystam z IGN i Polygamii, tam jest wszystko, czego mi potrzeba, gram.pl byłoby okej, gdyby nie publikowało wiadomości z takim obsuwem. W kwestii patchy, to gry aktualizują się tylko przez PSN, kiedy masz konsolę podpięta do sieci, dokonuje się to zawsze i automatycznie, kiedy pojawi się nowa łatka.

Dnia 26.01.2010 o 12:14, Gryczka napisał:

8. A, jeszcze jedno - wyróżniamy tylko dwie wersje wydań na PS3? Czyli premierki
i platinium? Poza wyglądem żadnych różnic nie ma?

Jest tylko różnica w cenie :) Jeżeli chodzi o retailowe wersje, to tak, mamy tylko te dwie edycje na PS3, a przynajmniej o innych nic mi nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 14:14, kulfonito napisał:

Co jest potrzebne w PKO do kupowania na PSS? Bo dla mnie to czarna magia :/

Karta kredytowa jest potrzebna, żeby przelać kasę na Twoje konto na PSN. Podkreślam KREDYTOWA, a nie bankomatowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 14:14, kulfonito napisał:

Co jest potrzebne w PKO do kupowania na PSS? Bo dla mnie to czarna magia :/

W większości sklepów to 2 dokumenty potwierdzające tożsamość czyli np. dowód osobisty i prawo jazdy
edit: o sorry źle przeczytałem myślałem że ci chodzi o kupno ps3 na raty czy coś xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 14:14, kulfonito napisał:

Co jest potrzebne w PKO do kupowania na PSS? Bo dla mnie to czarna magia :/

Karta kredytowa, debetowa (jeśli posiada opcję płatności online - musisz w banku spytać) lub wirtualna. Jakiś czas temu kartę wirtualną dołączyli nawet do CDA trzeba było ją tylko zarejestrować na stronie banku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 12:14, Gryczka napisał:

o PSN, ale trochę inaczej sformowałem. To chyba wszystko, jak się mi coś przypomni to
dam znać. Z góry dzieeeki za odpowiedź, pozdrawiam.


Ja nie będę oryginalny i polecę: Little Big Planet (gra inne niż wszystkie - nie da się opisać - trzeba zagrać), Uncharted I i II, Killzone 2, Assasin''s Creed 2. Z bijatyk: Fight Night 4.

Co do trofeów - nic konkretnego z nich nie wynika, ale jest jakaś taka potrzeba zdobywania kolejnych - uzależnia to trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie odpowiedzi na mojego posta bardzo mnie zaskoczyły, oczywiście pozytywnie - wielkie dzięki Wam za wszystkie posty i ofc za gratulacje :) Chciałbym odnieść się do poszczególnych fragmentów Waszych wypowiedzi, (głównie do tych dłuższych).

Na początek początku Mavarius:
> 2) zawsze możesz na początek ściągnąć demo wersje gier
Tutaj troszku nie zrozumiałem w odniesieniu do posta Siriondela - czyli żeby pobierać te wszystkie demka to muszę mieć dostęp do sieci, tak? A aby uzyskać dostęp należy zakupić router? Ok, czyli oprócz pada to będzie najważniejszy zakup.

Na początek - Slappy:
> Ale nie wiem czy czasami w zestawie nie będziesz miał dwóch. Może będziesz miał.
Bardzo wątpliwe - dodali grę i kamerę, także pada pewnie już nie będzie - co za dużo, to nie zdrowo ;) Może jakby to był zestaw z jakąś Fifką, to kto wie.
> Uncharted 1 i 2.
Tak jest, widziałem gameplaye, skriny itd., w ogóle to akurat tą grą interesowałem się pomimo tego, że nie miałem PS3 ;) Wygląda miodnie, okej, już wiem co poleci po Tekkenie do odstrzału.
> Nie ma żadnych różnic. Chodź wielu stara się platyn nie kupować bo wyglądają ohydnie :D.
...i ja także będę należeć do tego grona - uwielbiam premierowe wydania, a od platynowych będę się trzymać z daleka :D

Jedźmy dalej, Siriondel:
> niech będzie LCD 32'''' (ja taki mam) i jest naprawdę fantastycznie.
Dlaczego nie miałem tej Komunii kilka lat później?! :(
> No i trzeba mieć na uwadze, że niektóre gry na TV SD wyglądają na tyle niedobrze, albo teksty w nich są na tyle nieczytelne, że są praktycznie niegrywalne. Niestety.
Ua, tutaj mnie zaskoczyłeś - ale najważniejsze, żeby te hiciorki i exclusive''y odpaliły ;) Jak coś nie pójdzie, to dopiero się będę martwić zakupem nowego TV.
Odnośnie sieci - czyli będzie potrzebny router (dostęp chciałbym jak najbardziej mieć).
> Nie gram w gry sportowe na konsolach (wolę wyjść na boisko/halę :P),
Bzdurny argument. Też wolę, ale dobra partyjka we dwóch w Fifkę nigdy nie jest zła - pamiętaj o tym.
> Ja po zakupie PS3 nie jestem już zatwardziałym eRPeGowcem i gram we wszystko, co mi się podoba -
> sandboxy, takie jak inFamous, czy Assassin''s

O, to mnie zaciekawiło - czyli odejdę od Gothiców, Risenów i innych Oblivionów? Nieprawdopodobne.... ;)
I dzięki za wszystkie linki.

I BluesBoy na koniec:
> Ja nie będę oryginalny i polecę: Little Big Planet (gra inne niż wszystkie - nie da się opisać - trzeba zagrać),
> Uncharted I i II, Killzone 2, Assasin''s Creed 2. Z bijatyk: Fight Night 4.

...a z tej listy szczególnie mnie ciekawią LBP (też sporo czytałem) i Killzone - na PSP gierca była przemiodna. Ale to bardziej z nastawieniem na taktykę, obaczymy jak na konsoli.

To chyba wszystko, jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2010 o 16:15, Gryczka napisał:

Na początek początku Mavarius:
> 2) zawsze możesz na początek ściągnąć demo wersje gier
Tutaj troszku nie zrozumiałem w odniesieniu do posta Siriondela - czyli żeby pobierać
te wszystkie demka to muszę mieć dostęp do sieci, tak? A aby uzyskać dostęp należy zakupić
router? Ok, czyli oprócz pada to będzie najważniejszy zakup.


Jeśli masz dostęp do routera wifi to wporządku, jeśli nie , zawsze możesz podpiąć konsolę do sieci via kabel LAN, po założeniu konta PS będziesz miał dostęp do PlaystationStore , tam znajduje się sporo danych z demami gier, fimikami, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opisze mi ktoś krok po kroku jak odblokować porty w konsoli (mam router pentagram)?
.
A i pytanko. W Bad Company, Mirror''s EDGE, Team Fortress, becie BC2, BFie z PSN nie działa mi multiplayer. Nie wiem czym to moze być spowodowane. Po prostu kiedy włączam grę jest wszystko ok, połączenie stabilne itp. Ale po 5 minutach(zawsze!) gra rozłącza się z sieci i pisze "błąd w połączeniu". Myślę że to może być wina routera, w każdej innej grze jest wszystko ok ale nie w tych. Poradźcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 16:50, Kaucz napisał:

Opisze mi ktoś krok po kroku jak odblokować porty w konsoli (mam router pentagram)?
.
A i pytanko. W Bad Company, Mirror''s EDGE, Team Fortress, becie BC2, BFie z PSN nie
działa mi multiplayer. Nie wiem czym to moze być spowodowane. Po prostu kiedy włączam
grę jest wszystko ok, połączenie stabilne itp. Ale po 5 minutach(zawsze!) gra rozłącza
się z sieci i pisze "błąd w połączeniu". Myślę że to może być wina routera, w każdej
innej grze jest wszystko ok ale nie w tych. Poradźcie coś.

Jeden adres:
www.portforward.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 16:15, Gryczka napisał:

Dlaczego nie miałem tej Komunii kilka lat później?! :(

Spokojna głowa, w życiu jeszcze będzie milion okazji do złapania HD TV, kto wie, może niedługo gdzieś jakiś wygrasz ;) Muszę powiedzieć, że w kieszeń bolało, ale nie żałuję. W moim przypadku komunia musiałby się odbyć kilkanaście lat później, w sumie jak pamiętam, nie dostałem nic godnego uwagi :)

Dnia 26.01.2010 o 16:15, Gryczka napisał:

Ua, tutaj mnie zaskoczyłeś - ale najważniejsze, żeby te hiciorki i exclusive''y odpaliły
;) Jak coś nie pójdzie, to dopiero się będę martwić zakupem nowego TV.

Nom, nikt nie daje gwarancji, że Twoje hiciorki akurat będą wyglądać w porządku - ale daj znać na forum, jak to wygląda, kiedy zakupisz już parę fajnych gier - mam paru znajomych, którzy myślą o PS3, ale też mają SD TV i będę wiedział, jakie śmigające w takiej rozdzielczości gry im polecić.

Dnia 26.01.2010 o 16:15, Gryczka napisał:

Odnośnie sieci - czyli będzie potrzebny router (dostęp chciałbym jak najbardziej mieć).

Tak - będzie niemal na pewno niezbędny, ponoć na jakichś konfiguracjach sieciowych da się to obejść, ale nie znam szczegółów.

Dnia 26.01.2010 o 16:15, Gryczka napisał:

Bzdurny argument. Też wolę, ale dobra partyjka we dwóch w Fifkę nigdy nie jest zła -
pamiętaj o tym.

Kwestia podejścia, Stary, jak mam możliwość zagrać w coś 20 metrów od domu ze znajomymi (piłka nożna, koszykówka, bilard, żaden hardkor ofkors), to jakoś wolę tak, niż trzaskać w symulację na konsoli, nie kręci mnie to. Oczywiście są różne gusta i nie mam zamiaru tego podważać w jakikolwiek sposób. Zaś partyjkę we dwóch chętnie sobie utnę we wspomnianego przez Ciebie wcześniej Tekkena :)

Dnia 26.01.2010 o 16:15, Gryczka napisał:

O, to mnie zaciekawiło - czyli odejdę od Gothiców, Risenów i innych Oblivionów? Nieprawdopodobne.... ;)

Tak, sam w to na początku nie wierzyłem (coś w stylu "halo, ja przecież gram w FPSa, który do tego mnie wciaga!"), ale potem poszło. Poza tym, szkoda, by tyle pięknych gier przeleciało Ci przez palce, niezależnie od gatunku... Oczywiście nadal RPG to mój faworyt i po cichu czekam na jakiegoś fantastycznego rolpleja (nie takie dziwactwo, jak Dragon Age), ale frajdę znajdzie się wszędzie :)

Dnia 26.01.2010 o 16:15, Gryczka napisał:

I dzięki za wszystkie linki.

No sweat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrezygnuję z zakupu Ipod''a touch, na rzecz PlayStation 3 ;p.
Chciałbym się zapytać czy jest jeszcze gdzieś dostępna wersja Fat?, bo z tego co słyszałem w slim nie można odpalać gierek z ps2 i nie można zainstalować linuksa.
Ma ktoś z was doświadczenia z pingwinkiem na chlebaku?(może jakieś linki)
z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest, jest wersja FAT - i to często w dobrej cenie (999zł) - trzeba tylko poszukać.

Osobiście sam instalowałem pingwinka na chlebaku. Póki co, testowałem jedynie Yellow Dog, bodaj 6.1, wersja dla PPC PS3.

Wrażenia?
Poniżej krytyki. Powiem co nieco więcej, jak zainstaluję Ubuntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować