Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Yo ponownie ;)

Była gadka o routerze, a ja akurat też chciałbym poruszyć tę kwestię - mam zamiar w ten piąteczek zakupić TP-LINK TL-WR340G. Co możecie o nim w ogóle powiedzieć, przede wszystkim - będzie się nadawał do PS3? Zamieszczam skrinszota, obecnie jest niby promo w Media Expert.
I jeszcze jedno, wiem, że najwyższa cena tegoż sprzętu nie jest, bo routery chyba dochodzą do 200 zł(?). I wiadome pytanko: co stracę kupując tego tańszego niż wypaśnego za te przykładowe 2 stówki? Jakieś dostrzegalne różnice?
Czekam na odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS3 masz zamiar podłączyć kablowo czy przez Wifi? W przypadku Wifi PS3 obsługuje 802.11 b/g więc będzie pasować do tego routera. Ja zdecydowałem się na router z 802.11 n ze względu na większą szybkość przesyłania danych w standardzie (ok. 300 mb/s, w przypadku 802.11 g jest to tylko 54 mb/s, oczywiście 802.11 g nadaje się do pobierania plików i gry, ale 802.11n jest lepsze w przypadku przesyłania dużych plików między komputerami podłączonych do Wifi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 15:47, Mistic napisał:

PS3 masz zamiar podłączyć kablowo czy przez Wifi? W przypadku Wifi PS3 obsługuje 802.11

Ua, ja tam ni wim... Miałem zamiar ciachnąć kabel od routera poprzez ekhm, dziurkę w ścianie do kabla telefonicznego - to chyba znaczy się kablowo... To wtedy jest nieodpowiedni router?
Zaznaczam, że moja wiedza w tych dziedzinach ogranicza się do podłączenia kabelka, także proszę w miarę prosto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damn, znowu zapomniałem obrazka - teraz powinno być gud. Tak jak pisałem, cena nie najwyższa - dokończcie post Mistica i poradźcie czy warto brać.

20100217160131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 16:02, Gryczka napisał:

Damn, znowu zapomniałem obrazka - teraz powinno być gud. Tak jak pisałem, cena nie najwyższa
- dokończcie post Mistica i poradźcie czy warto brać.

Yo, Gryczka ;)
Tak, router będzie odpowiedni, niezależnie od tego, czy masz zamiar ciachnąć kabelek, czy śmigać bezprzewodowo. Osobiście preferuję połączenia kablowe i tak też mam swoją konsolę podłączoną, mimo super-wypaśnego routera, więc i takie Tobie polecam :P Jeżeli router będzie pasował, konsola sama podłączy się do sieci, więc twoja wiedza będzie mogła pozostać na obecnym poziomie, zupełnie nieobciążona :)
A jakie są różnice między tańszymi droższymi routerami? Ujmując prosto - wachlarz możliwości i ekstra opcji, zastosowanie i obsługa nowszych, lepszych technologii i ew. jakość wykonania. Mniejsze pierdółki to już zaś kwestia nie ceny, a producentów. Sztuczką jest dobranie (ceny) routera do własnych potrzeb tak, by nie przepłacić, ale i nie kupić szitu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Ja tez chcę kupic router by dzialal z moim kompem i ps3.
Napisalem w innym temacie ale tam jest troche pusto, wiec zwracam sie do was.
Mam internet z netii (Pisze tak w nazwie urządzenia: USB ADSL2 WAN Adapter) <modem sagem fast 800> (1mb)
I..... chce router ;]
Czyli podsumowując:
Router do komputera (przez kabel bo wi-fi nie mam), do PS3 (przez w-fi), i laptop (tez przez w-fi)
Oczywiscie wiecej wejść też moze byc, nie przeszkadza. Lecz ma byc do ps3 net i ma dzialac ;]

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 12:06, DesMonD__PL napisał:

Dlaczego ta jedna diota (tam gdzie jest ten jakby kubek, ciagle mi miga?)


Jedna miga gdy konsola używa bodajże dysku.
Druga to chyba lapka od Wi-Fi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Aha
Wiem wiem ta od Wi-Fi sie nie świeci.
Jak uzywa dysku mowisz? moze dlatego ze mam tylko AC2 i jest zainstalowany.
Dzieki za pomoc, myslalem ze trzeba bedzie reklamowac.

A mam takie pytanie do kogos kto ma ac2 zainstalowane.
Czy macie 2 zapisy?
Jeden to gra (ok 2,3GB) a drugi to profil (zajmuje wiecej niz gra chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 12:14, DesMonD__PL napisał:

Aha
Wiem wiem ta od Wi-Fi sie nie świeci.
Jak uzywa dysku mowisz? moze dlatego ze mam tylko AC2 i jest zainstalowany.
Dzieki za pomoc, myslalem ze trzeba bedzie reklamowac.

A mam takie pytanie do kogos kto ma ac2 zainstalowane.
Czy macie 2 zapisy?
Jeden to gra (ok 2,3GB) a drugi to profil (zajmuje wiecej niz gra chyba)


Zgadza się. Dzięki temu gra szybciej działa. Zdziwisz się dopiero jak będziesz chciał zagrać w GTA IV - tam to sie dopiero danych instaluje na dysku.
Ciekawe, że inne fajne gry tego nie potrzebują a i tak szybko działają np. KZ2 albo Uncharted2 - czyli jak się chce, to można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 20:51, Renzov napisał:

Cześć! Jestem tu nnowy i mam pytanie.
Są teraz w jakimś sklepie karty do PSN ???

http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=Playstation+network&from_showcat=1&category=0 - o ile allegro wchodzi w grę.
PS: Sam polecam allegro, bo kod przychodzi kilka minut później (nie ma reguły, ale w 90% przypadków tak jest) na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 16:02, Gryczka napisał:

Damn, znowu zapomniałem obrazka - teraz powinno być gud. Tak jak pisałem, cena nie najwyższa
- dokończcie post Mistica i poradźcie czy warto brać.

Mam 2 takie i działają ok. W domu gdzie mam router kablowy powstają jakieś problemy, bo operator coś kombinuje i rozłącza neta czy jakoś po cichu wygasza dzierżawę, tak, że co jakiś czas trzeba go "rebootnąć" (aby połączył się do internetu, ale pokombinuje z opcjami i może coś tam da się ustawić). Ten co mam na studiach chodzi absolutnie bez zarzutu podpięty do sieci studenckiej w akademiku. Ma wszystkie potrzebne bajery (a nawet trochę więcej) dla domowego użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 16:02, Gryczka napisał:

Damn, znowu zapomniałem obrazka - teraz powinno być gud. Tak jak pisałem, cena nie najwyższa
- dokończcie post Mistica i poradźcie czy warto brać.

Dopiszę jeszcze, że mam PSP i PS3 (kupione dzisiaj w ME za 999 zł ;P, ściągam właśnie jakieś demka) podpięte do niego i wszystko śmiga pięknie. Tak więc polecam, tani a całkiem solidny (ten w akademcu nie był restartowany od zakupu, raz ustawiony i działa już z 5 miesięcy).

W droższych masz więcej opcji (teoretycznie bo ten też ma ich zaskakująco dużo!), są teoretycznie stabilniejsze i szybsze (ten jest tylko 100 MB, a myślę, że nawet tyle nie wyciągnie jakbyś do niego podpiął np. z 3 komputery przez kabel).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 20:54, wsaadman napisał:

PS: Sam polecam allegro, bo kod przychodzi kilka minut później (nie ma reguły, ale w
90% przypadków tak jest) na maila.

Hm, a to przypadkiem nie żaden fake? Za 8 zł dostajesz 100 na zakupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 06:35, Qbasmok napisał:

Hm, a to przypadkiem nie żaden fake? Za 8 zł dostajesz 100 na zakupy?

Fajnie by było :P Stówkę na zakupy dostajesz za 108zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 06:35, Qbasmok napisał:

> PS: Sam polecam allegro, bo kod przychodzi kilka minut później (nie ma reguły, ale
w
> 90% przypadków tak jest) na maila.
Hm, a to przypadkiem nie żaden fake? Za 8 zł dostajesz 100 na zakupy?

Oh ;> Wiadomo musisz zapłacić też 100zł. A 8złto tylko kasa dla tego kto ci przelewa na konto PSN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować