Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2010 o 22:36, MasterOfBlaster napisał:

. BTW jak jest z długością gry w drugiej części ?


Podobnie jak w jedynce, ale z góry polecam zacząć od razu na poziomie hard albo crushing, bo gra jest naprawdę łatwa, a to tylko wydłuży czas rozgrywki. :)

Edit: Nie, God of War Collection jest w całości ang.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 22:36, MasterOfBlaster napisał:

Właśnie ukończyłem pierwszą część Uncharted i muszę powiedzieć .... WOW ! To naprawdę
była świetna przygoda, tylko trochę za krótka. BTW jak jest z długością gry w drugiej
części ?

Do 12 godzin gry, tak na spokojnie? mniej więcej tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mnie także dodajcie - PSN id: Gryczka.
Wprawdzie na PSN nie byłem od jakichś kilku miesięcy, ale to za sprawą braku internetu w konsoli, jednak ten stan powinien zmienić się w przyszłym tygodniu. Czyli jakby co za ~tydzień zalukam co tam słychać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że może sprzedałeś Chlebaka na rzecz czegoś bardziej zajmującego, występując tym samym ze szlachetnego grona Chlebakowców :) Cieszy mnie, że jednak tego nie zrobiłeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 15:37, Siriondel napisał:

A już myślałem, że może sprzedałeś Chlebaka na rzecz czegoś bardziej zajmującego, występując
tym samym ze szlachetnego grona Chlebakowców :) Cieszy mnie, że jednak tego nie zrobiłeś
:P

Hehe, nie, jasne, że tego nie zrobiłem. :) Chociaż powiem Ci, że byłem blisko podjęcia takiej decyzji ze względu na brak telewizora HD, który IMO (po licznych grach na przedstawicielach wyższej półki TV) jest jednym z najważniejszych wymogów, jeśli chodzi o konsole. A pamiętam jak śmiałem się tu, że stracę tylko nic nie znaczące efekty - a one wcale nie są takie nic nie znaczące... Dochodzą do tego jeszcze inne czynniki, jak problemy z wyświetlaniem obrazu, niewyraźne napisy czy po prostu beznadziejna jakość wyświetlanych obiektów. Cóż, nie będę tu smęcił, przyznam jednak zdaniem podsumowania, że gdyby ktoś się mnie teraz pytał ''czy warto zakupić pstrójkę'', a sam nie posiadałby Full HD, to zdecydowanie bym mu odradził.
Czyli co, do zobaczenia za tydzień na PSN, oblukam ile już acziwków wyciągnąłeś przez ten długi czas. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 11:47, MastAlol napisał:

Wysłałem wszystkim zaproszenie na PSN to tam zaakceptujcie :) Może kiedyś akurat jakieś
multi się trafi.

Jutro zaakceptuje, bo nie chce mi sie plejaka podłączać pod net.


A to Haze faktycznie gówno okrutne, grafika jak w pierwszym Far Cry, i ogólnie klimat z dupy wzięty. Ale przejde, już tym rebeliantem jestem czy jak to sie tam zwie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z instalowaniem gier na dysku twardym konsoli oraz kopiowaniem multimediów z zewnętrznego nośnika (np. pendrive) na dysk twardy konsoli? Czy instalacja gry odbywa się to automatycznie przy pierwszym uruchomieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 01:58, Lfdracon napisał:

Jak wygląda sprawa z instalowaniem gier na dysku twardym konsoli oraz kopiowaniem multimediów
z zewnętrznego nośnika (np. pendrive) na dysk twardy konsoli? Czy instalacja gry odbywa
się to automatycznie przy pierwszym uruchomieniu?


Gier na PS3 się nie instaluje tak jak na komputerach. Po prostu niektóre pliki z bluraya są przekopiowywane na dysk, coby loadingi zajmowały mniej czasu itp. Gdyby instalacja gier polegała na całkowitym działaniu gry z dysku to trzeba by było przy każdej grze skopiować po kilkadziesiąt GB... Należy też dodać, że mało gier oferuje instalację, a jeśli już to często jest ona opcjonalna. Pozatym same łatki i patche zajmują aż kilkaset megabajtów. :)

Co do danych z pendriva to odbywa się to bez żadnego kłopotu. Podpinasz go pod usb i w XMB przeglądasz bądź kopiujesz pliki.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie taką radę odnośnie kopiowania multimediów na PS3 z pendrive''a - by były one poprawnie wykryte przez konsolę, muszą być umieszczone w rozpoznawanej przez nią strukturze folderów. Czyli np. jeżeli chcesz wrzucić filmy na PS3, na zewnętrznym nośniku tworzysz drzewko folderów PS3 -> Video -> i tu wrzucasz wideo w formacie, który Chlebak odtwarza. Jeżeli o tym zapomnisz, kiedy otworzysz pendrive w konsoli w sekcji Video, pokaże Ci komunikat "There are no videos" - wtedy znajdziesz swoje multimedia, wciskając trójkąt i wybierając z opcji "Show all".

To samo tyczy się innych plików. Folder PS3 jest folderem nadrzędnym dla wszystkich multimediów, a podfoldery PHOTO/MUSIC/THEME/UPDATE są katalogami, w które odpowiednio wrzucisz zdjęcia/muzykę/motywy/aktualizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 02:20, woko27 napisał:

Gier na PS3 się nie instaluje tak jak na komputerach. Po prostu niektóre pliki z bluraya są przekopiowywane na dysk, coby loadingi zajmowały mniej czasu itp. Gdyby instalacja gier polegała na całkowitym działaniu gry z dysku to trzeba by było przy każdej grze skopiować po kilkadziesiąt GB...

Grałem jak na razie w cztery gry i na dysku twardym mam zajęte około 40 GB. To kopiowanie odbywa się automatycznie - gra sama decyduje co i kiedy kopiuje? Jak później ewentualnie usunąć dane tej gry, w którą nie będę już grał?

Dnia 28.11.2010 o 02:20, woko27 napisał:

Co do danych z pendriva to odbywa się to bez żadnego kłopotu. Podpinasz go pod usb i w XMB przeglądasz bądź kopiujesz pliki.

A masz jakiś pomysł, dlaczego pendrive działa, a zewnętrzny dysk twardy na USB już nie?

@Siriondel: Wyczaiłem już, jak działa odtwarzanie plików z zewnętrznego nośnika, jestem jednak ciekaw, jak działa odtwarzanie ich po skopiowaniu na dysk konsoli. W jakiej sekcji/folderze są one widoczne? (ofc. domyślam się, że odpowiednio każdy typ będzie osobno w obrazach/muzyce/wideo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 13:15, Lfdracon napisał:

To kopiowanie odbywa się automatycznie - gra sama decyduje co i kiedy kopiuje?

Tak. Jedyny znany mi wyjatek to Gran Turismo 5, ktore pozwala zrobic 8GB instalke na dysk. Dodatkowo, domyslnie jest tez wlaczona opcja instalowania gry ''w locie'' - wchodzisz do jakiego menu w grze, a na dole widac ikonke ''installing''. Gra kopiuje dane, by pozniej wczytywac sie szybciej :)

Dnia 28.11.2010 o 13:15, Lfdracon napisał:

Jak później ewentualnie usunąć dane tej gry, w którą nie będę już grał?

W menu gry masz opcje ''game data utility''. Tam mozna skasowac odpowiednie pliki. Save''y kasuje sie w opcji ''saved data utility''

Dnia 28.11.2010 o 13:15, Lfdracon napisał:

A masz jakiś pomysł, dlaczego pendrive działa, a zewnętrzny dysk twardy na USB już nie?

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1297&pid=4527

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 17:58, XXX_PL1 napisał:

mam pytanie jak grałem to konsola nie zaliczała mi trofeów (żadnych) to czy muszę je
znowu wbijać czy da się inaczej ?

Zależy też w co grałeś, starsze pozycje gier nie posiadają wsparcia trophies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, przed chwilką ukończyłem Vanquish, dorwałem używkę na allegro, tak jak sobie obiecałem, nie było opcji, bym nie spróbował tej pozycji. I zdecydowanie polecam ją wszystkim, którym mało akcji w akcji, bo ilością tej ostatniej zawartej w Vanquish można obdzielić ze trzy niezłe strzelanki.

Gra jest znakomita z kilku powodów - po pierwsze, w przeciwieństwie do bzdur wciskanych nam przez twórców przy zapowiedziach kolejnych głośnych pozycji na temat tego, co w grze będzie lub czym ona będzie, Vanquish jest dokładnie tym, czego się od niej oczekuje i niczym więcej.
Po drugie - są różne rodzaje gier akcji - są te taktyczne i są te zręcznościowe. Vanquish jest zaś zręcznościowo - taktyczną grą akcji. Wymaga naprawdę szybkich palców przy korzystaniu z możliwości kombinezonu, szybkiego myślenia i ciągłego poruszania się. Grę ukończyłem na Hard i wyciskała ze mnie siódme poty od samego początku. Dostajemy dwa gameplaye w jednym gameplayu.
Apropos możliwości kombinezonu - balans i potencjał taktyczny są świetnie zrobione - tak, że sami dobieramy swój styl. Ktoś będzie wolał śmigać po całej mapie ślizgiem, ktoś będzie młócił wrogów atakami wręcz, a ktoś postawi na pięknie wyglądający AR Mode, czyli bullet-time. I każda opcja może być tak samo skuteczna.
Po trzecie - dynamika. W Vanquish nie ma osłon dających nietykalność, jak np. w U2. Tu niemal każdą osłonę przeciwnik może zniszczyć prędko, do tego wiele ataków po prostu ignoruje osłony lub splash damage sięga za nią. Nie ma drugiej gry z tak zrealizowaną strzelaniną.
Po czwarte - wrażenia. Tu naprawdę czuć, że jesteśmy na wojnie - żadnej tandety. Kule świszczą, lasery błyskają, wybuchy są, żołnierze z jednostki też walczą i padają. Zadyma niesamowita. Zdarza się, że przyjaciel wchodzi pod lufę - wtedy na komendę bohatera pada na ziemię, usuwając się linii strzału. Tym "czuciem" wojny Vanquish przebija wszystkie tryby Single Player we wszystkich współczesnych CoDach i MoHach.
Dochodzi kilka mniejszych plusów - niewielki, acz przemyślany arsenał, który pozwala się elastycznie dopasować do stylu gry, a do tego każdą broń można ulepszyć, oprawa wizualna stoi na wysokim poziomie, oprawa dźwiękowa na jeszcze wyższym i daje solidnego kopa, czy poziom trudności, który nie frustruje, ale czyni czasami grę bardzo wymagającą.

Do gry mam tylko 3 zarzuty, dwa mniejsze - niskie replayability value (góra dwa przejścia plus wyzwania, choć pierwsze przejście zajęło mi 8,5 godziny), lekkie zgrzyty animacji - oraz jeden zarzut poważny - bardzo boli brak możliwości zmiany ramienia przy celowaniu. Naprawdę nie rozumiem, jak twórcy mogli o tym zapomnieć.

Warto dać grze szansę. Wymienić chociaż. Ogromna dawka zarówno świetnej, jak i wymagającej rozrywki gwarantowana. Ja będę próbował platynować, a warto dodać, że w skali trudności zrobienia platyny gra dostała 9.5/10 na ps3trophies.org, czyli wynik lepszy o półtora oczka od samego Demon''s Souls ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować