Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Najpierw podelektuje się tym demem dołączonym do starter packa, a jak tylko starszego mi się uda nakłonić to kupie i pełną wersje (świnka skarbonka już puściutka) ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 11:25, Buchomodozor napisał:

Czesc, mam pytanie.
Czym sie rozni TV HD ready od Full HD ? Posiadam ten pierwszy i nie wiem czy jest sens
kupowania PS ? Telewizor ma wejscie HDMI tylko czy ta jakosc HDready bardzo odbega od
fullhd?


Generalnie krąży opinia, że do obrazu 37 cali nie ma różnicy między full a hd ready, dopiero powyżej. Większość gier i tak jest robiona w rozdziałce hd ready i i tak świetnie wygląda (np GoW III, Uncharted 2). Warto więc podłączyć ps3 kablem hdmi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 21:45, BluesBoy napisał:

> Czesc, mam pytanie.
> Czym sie rozni TV HD ready od Full HD ? Posiadam ten pierwszy i nie wiem czy jest
sens
> kupowania PS ? Telewizor ma wejscie HDMI tylko czy ta jakosc HDready bardzo odbega
od
> fullhd?

Generalnie krąży opinia, że do obrazu 37 cali nie ma różnicy między full a hd ready,
dopiero powyżej. Większość gier i tak jest robiona w rozdziałce hd ready i i tak świetnie
wygląda (np GoW III, Uncharted 2). Warto więc podłączyć ps3 kablem hdmi !

Okej, dzieki serdeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 08:57, NuGGetos napisał:

Co myślicie o Far Cry 2 na PS3?

Słaba gra, gwarantuje Ci, że nie dotrwasz do końca, masa błędów i AI przeciwników, które chyba nie istnieje. Wybierz coś innego. Może FC2 ładnie wygląda, mozna pozwiedzać świat, ale w tak nudą i frustrującą grę jeszcze nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakies stronki ze sklepami badz tez sprzedawcami gier na ps3 tylko ze uzywanych ? na nowki z pewnoscia mnie nie stac a uzywki widze nie sa takie straszne. Tylko tak patrze, kupilbym kilka zeczy (valkyria chronicles, final fantasy XIII, Afro Samurai, Brutal legend, Killzone, mirrors edge ii co tam bede wymianial dalej :P) najlepiej to 3 naraz, ale zeby sie zmiescic z wysylka w 170-180 zlociszy. No ale zawsze jak znajde jedna ciekawa gre to sprzedawca nie ma innej badz ma tylko nowke albo ma uzywana w duzej cenie, inne ma natomiast ta druga gre tanial ale z pierwsza jest problem. z tad pytanie... gdzie zaopatrujecie sie w gry? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 14:02, diablolod napisał:

Macie jakies stronki ze sklepami badz tez sprzedawcami gier na ps3 tylko ze uzywanych
? na nowki z pewnoscia mnie nie stac a uzywki widze nie sa takie straszne. Tylko tak
patrze, kupilbym kilka zeczy (valkyria chronicles, final fantasy XIII, Afro Samurai,
Brutal legend, Killzone, mirrors edge ii co tam bede wymianial dalej :P) najlepiej to
3 naraz, ale zeby sie zmiescic z wysylka w 170-180 zlociszy. No ale zawsze jak znajde
jedna ciekawa gre to sprzedawca nie ma innej badz ma tylko nowke albo ma uzywana w duzej
cenie, inne ma natomiast ta druga gre tanial ale z pierwsza jest problem. z tad pytanie...
gdzie zaopatrujecie sie w gry? ;)


ja zawsze kupuje na allegro, ale na gametrade.pl można znaleźć perełki które są bardzo tanie, więc ja Ci radzę szukać tu i tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.12.2010 o 14:05, Adshi napisał:

ja zawsze kupuje na allegro, ale na gametrade.pl można znaleźć perełki które są bardzo
tanie, więc ja Ci radzę szukać tu i tu.


a masz jakichs wybranych sprzedawcow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 14:55, Mikex napisał:

> Co myślicie o Far Cry 2 na PS3?

NUUUUUUDY. Szczerze odradzam.


A ja bardzo lubię ten tytuł ale na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://playandgo.pl/
Trafiłem na nich przypadkiem, gdy szedłem do złotnika. Sklep mają niewielki, prowadzony przez młodych ludzi, wyglądają na jakieś 25 - 26 lat. Pełna profeska i kultura, żadnego spoufalania się, żadnego prostactwa i chamstwa, można targować się o cenę, dorzucą nawet ładniejsze pudełko do płytki, jeżeli się takie znajdzie. Jak coś nie tak z płytką, wracasz z nią i wymieniają. Nie wiem, czy zwracają kasę, nie interesowałem się tym. Skupują nówki i używki, jeżeli kogoś to interesuje. Osobiście polecam, póki co zakupiłem tylko Bioshocka, ale z całą pewnością jeszcze tam wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 14:10, diablolod napisał:


> ja zawsze kupuje na allegro, ale na gametrade.pl można znaleźć perełki które są
bardzo
> tanie, więc ja Ci radzę szukać tu i tu.

a masz jakichs wybranych sprzedawcow?

Załóż konto na gametrade i patrz co wystawiają i łap okazje, jest tam system plusów, więc o pewność możesz się nie bać. Ale mimo wszystko kupuj od czasu do czasu nówki, bo używki to coś jak piracenie, wiem teraz mnie większość osób zjedzie, ale cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choćbym się bardzo starał, nie rozumiem Twojej moralności :) Nakłaniasz do czegoś, co uważasz za moralnie naganne (że to tak "mądrze" ujmę), z czego zdajesz sobie sprawę (wyjaśnia to ostatnie zdanie), potem łapią Cię jakieś... hm... wyrzuty sumienia? :) Nikt po nikim jeździć nie będzie, jesteśmy już duzi. Czemu jednak uważasz kupienie używki za piracenie? Przecież licencja nic nie zakazuje odsprzedaży (tzn., tak mi się wydaje), tak więc wszystko jest legalne. Kupujesz produkt, nie potrzebujesz go, więc leci na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 08:57, NuGGetos napisał:

Co myślicie o Far Cry 2 na PS3?

I ja również odradzę - dodam tylko, że jeden z najpoważniejszych błędów, to respawn przeciwników, masakra. Do tego pełno śmiesznych bugów, a w tym całym ogromnym, ale mega nudnym świecie można się pogubić. Nie kupuj, chyba, że za dyszkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 15:21, Jave napisał:

Choćbym się bardzo starał, nie rozumiem Twojej moralności :) Nakłaniasz do czegoś, co
uważasz za moralnie naganne (że to tak "mądrze" ujmę), z czego zdajesz sobie sprawę (wyjaśnia
to ostatnie zdanie), potem łapią Cię jakieś... hm... wyrzuty sumienia? :) Nikt po nikim
jeździć nie będzie, jesteśmy już duzi. Czemu jednak uważasz kupienie używki za piracenie?
Przecież licencja nic nie zakazuje odsprzedaży (tzn., tak mi się wydaje), tak więc wszystko
jest legalne. Kupujesz produkt, nie potrzebujesz go, więc leci na allegro.

Napisałem, że większość osób mnie wyśmieje za te poglądy. Więc, ujmę to tak, od czasu do czasu każdy powinien sobie sprawić oryginalną grę, np. swoją ulubioną. Może kupowanie używek i wymiana nie jest piractwem, ale wydawca nie ma z tego kasy, więc i developer mniej zyskuje, przez co może nie powstać kolejna gra. Więc tak, osobiście wymieniałem gry, kiedyś, ale też kupowałem, nie wyglądało to tak że wszystkie moje gry to używki. Obecnie, zdobywam tylko najbardziej potrzebne gry i przyznam są to czasami używki, ale jak już wcześniej napisalem są też nówki. Podsumuje to, bo nie mam weny do moich wykładów, WYMIENIAJCIE SIĘ GRAMI, ALE KUPUJCIE TEŻ ORYGINAŁY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 14:10, diablolod napisał:

a masz jakichs wybranych sprzedawcow?


nie, u jednego sprzedawcy trudno znaleźć dobre oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie rozumiem to co mówisz o rynku wtórnym, ale uważam, że to tylko kolejny chwyt wydawców, by zbijać więcej pieniędzy. Ujmijmy to tak, jeśli gra jest naprawdę dobra to każdy będzie chciał mieć ją w swojej kolekcji, na pewno dobrze się sprzeda, więc rynek wtórny jej nie zaszkodzi mimo tego. Taki chwyt jak zamierzają wprowadzić niektóre firmy, polegający na ograniczeniu jedna gra = jeden gracz jest bez sensu, zaczynają dodawać do gier kody itd. Jeśli stanie się to praktyką wszystkich wydawców to jak myślisz? Wzrośnie im sprzedaż, bo każdy będzie musiał kupić nówkę za dużo większe pieniądze czy wzrośnie raczej piractwo? Nie wiem skąd oni biorą rynkowych analityków, ale coś jest w branży nie halo ostatnio. Boże nie dopuść żebym za parę lat kupował grę, w której zrobię platynę, będę ją znał na pamięć i nie będę jej mógł sprzedać, tylko chyba wykorzystać jako frisbee :D
A tak z innej beczki, a co jeśli we wszystkich dziedzinach życia powstało coś takiego, też był byś taki za? Kupujesz książkę, okazuje się przeciętna, nie ma co jej trzymać na półce, ale niestety odsprzedaż jej jest nielegalna, więc możesz sobie napalić w piecu..., a co z rynkiem muzycznym?
Moim zdaniem właśnie gracze powinni się sprzeciwiać takim inicjatywą wyzysku, a nie łykać wszystko co wydawcy sobie zażyczą... już dostatecznie nam dowalili z dzieleniem gier na tysiące DLC, to niech jeszcze zaczną odsprzedaż gier nazywać piractwem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, właściwie MastAlol napisał to, o czym chciałem teraz wspomnieć. Czemu taka praktyka miałaby być słuszna tylko w przypadku gier? Nie powinniśmy sprzedawać starych mebli, bo hurtownia mniej zarobi? Dla mnie ta sytuacja jest analogiczna do kwestii podręczników szkolnych, drogich jak diabli. Przykładowo, rozszerzona biologia Operonu dla liceum stoi za jakieś 44zł, podczas gdy od absolwentów szkół dało się bez problemu nabyć wszystkie trzy podręczniki za 15zł, czyli o ok. 120zł taniej niż w księgarni. Wydawnictwa przestają wydawać książki po dwóch, trzech latach, by zapobiec zakupom pozycji z drugiej ręki, wydawcy gier bawią się w kody do dlc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.12.2010 o 19:30, Jave napisał:

szkolnych, drogich jak diabli. Przykładowo, rozszerzona biologia Operonu dla liceum stoi
za jakieś 44zł, podczas gdy od absolwentów szkół dało się bez problemu nabyć wszystkie


Taki offtop: dobry jesteś z bioli? Gdzie chcesz iść po liceum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować