Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2011 o 02:12, nightfaler napisał:

Sprawdziłby mi ktoś ile ważą patche do Uncharted 2? Te potrzebne do multi?

Więcej niż 150 MB. Ostatnio instalowałem bo miałem wymianę dysku i patchy nie dość że jest ich razem dziewięć, to myślę, że 300 MB jak nie lepiej będzie. Pamiętam, że największy waży 118 MB, a pozostałe 8 to między 15 a 50. Potem przy pierwszym włączeniu dochodzi synchronizowanie LiveData, co może pół godziny potrwać.

Niestety nie mogę Ci powiedzieć dokładnie przez sprawdzenie w menu PS3 bo mam wrzucone DLC, a te się łączą z aktualizacją i pokazują jako jedne dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@MasterOfBlaster @Renzov

Dnia 07.01.2011 o 22:23, Siriondel napisał:

Sam sobie wybierz porę, ja nie mam planów na weekend, za zimno na cokolwiek :P Będzie
pasować mi dowolna pora przez całe popołudnie, wyspać się trzeba rano :P

W takim razie jutro o 17-18? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka Panowie. Mam możliwość kupna monitora LCD Full HD w najbliższym tygodniu. W związku z tym mam parę pytań:
- czy gra ktoś z Was przed dłuższy okres czasu na takowym monitorku? Da się, jak z komfortem?
- przede wszystkim czy lepsze jest to rozwiązanie od mojego starego Thompsona? Tutaj mam Full HD, tam mam jakiegoś starego piernika, tracę oczywiście wielkość, bo wspomniany monitor byłby 21" LG.
- na co mam patrzeć przy zakupie sprzętu, żeby mi współgrał z konsolką? Oczywiście zakładając, że lepiej się gra na takim niż na 29" Thompsonie. Musi mieć wejście odpowiednie, tak? I do tego ciachnąć zaraz kabel HDMI?
- tuner TV nie jest wymagany?

W sumie zapytałbym się jeszcze o parę spraw jak te podświetlenie LED i inne, ale toto w innym temacie, bo to ściśle pstrójkowy.
Od razu mówię, że jakaś górna półka to nie będzie, brałbym cusik takiego:
http://sk9.pl/9ed5a5 (możecie kuknąć czy dobry jest)
Ważne, że Full HD, wprawdzie różnica między 32" będzie (tak grałem u kumpla, coś pięknego), ale jeśli poradzicie, że lepsze będzie to rozwiązanie niż ten stary Thompson, to biorę.
Pozdrawiam, odpowiedzi mile widziane.
--
e: a, właśnie nic tam nie ma napisane o wejściu HDMI? Nie powinno być wzmianki? Przepraszam, ale zielony jestem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 16:48, Gryczka napisał:

Siemka Panowie. Mam możliwość kupna monitora LCD Full HD w najbliższym tygodniu. W związku
z tym mam parę pytań:
- czy gra ktoś z Was przed dłuższy okres czasu na takowym monitorku? Da się, jak z komfortem?
- przede wszystkim czy lepsze jest to rozwiązanie od mojego starego Thompsona? Tutaj
mam Full HD, tam mam jakiegoś starego piernika, tracę oczywiście wielkość, bo wspomniany
monitor byłby 21" LG.

Ja od zawsze uważa(łe)m, że lepiej gra się na telewizorze, ale jeśli jest on naprawdę stary, to faktycznie lepiej kupić monitorek. Choć ten, który wybrałeś jest sporo za mały, jak dla mnie.

Dnia 08.01.2011 o 16:48, Gryczka napisał:

- na co mam patrzeć przy zakupie sprzętu, żeby mi współgrał z konsolką? Oczywiście zakładając,
że lepiej się gra na takim niż na 29" Thompsonie. Musi mieć wejście odpowiednie, tak?
I do tego ciachnąć zaraz kabel HDMI?

Żeby osiągnąć najlepszą możliwą jakość obrazu, musi mieć wejście HDMI, a z tego co zobaczyłem tutaj: http://www.euro.com.pl/monitory-lcd/opis-lg-w2243s-pf.bhtml#content_3c , ten monitor takowego nie posiada. Pewnie dlatego jest tak tani (ma tylko wejście VGA). Ja osobiście radziłbym poszukać czegoś ciut większego i z wejściem HDMI.

Dnia 08.01.2011 o 16:48, Gryczka napisał:

- tuner TV nie jest wymagany?

Nie.

Dnia 08.01.2011 o 16:48, Gryczka napisał:

W sumie zapytałbym się jeszcze o parę spraw jak te podświetlenie LED i inne, ale toto
w innym temacie, bo to ściśle pstrójkowy.
Od razu mówię, że jakaś górna półka to nie będzie, brałbym cusik takiego:
http://sk9.pl/9ed5a5 (możecie kuknąć czy dobry jest)
Ważne, że Full HD, wprawdzie różnica między 32" będzie (tak grałem u kumpla, coś pięknego),
ale jeśli poradzicie, że lepsze będzie to rozwiązanie niż ten stary Thompson, to biorę.
Pozdrawiam, odpowiedzi mile widziane.

Nie wiem, czy bardzo się opłaca, bo moim zdaniem im większy ekran tym lepiej, ale jeśli z jakichś przyczyn (mało miejsca w pokoju, bardzo ograniczone fundusze itd.) nie możesz kupić czegoś innego, to możesz brać. Jednak na Twoim miejscu zastanowiłbym się jeszcze raz.

Dnia 08.01.2011 o 16:48, Gryczka napisał:

e: a, właśnie nic tam nie ma napisane o wejściu HDMI? Nie powinno być wzmianki? Przepraszam,
ale zielony jestem. :)

Zdaje się, że właśnie ten monitor nie posiada takiego wejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 16:48, Gryczka napisał:

/.../

O kwestiach technicznych powiedział Ci Renzov, ja tylko chciałabym wtrącić 3 grosze na temat wielkości monitorka. Imho 21 cale to zdecydowanie za mało. Sama gram na 24 i wydaje mi się, ze to już jest najmniejszy możliwy rozmiar monitora, na którym da się komfortowo bawić. Jak widzę w sklepach monitory 21 cali to po prostu nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak można by na tym grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 16:48, Gryczka napisał:

Siemka Panowie. Mam możliwość kupna monitora LCD Full HD w najbliższym tygodniu. W związku
z tym mam parę pytań:
- czy gra ktoś z Was przed dłuższy okres czasu na takowym monitorku? Da się, jak z komfortem?
- przede wszystkim czy lepsze jest to rozwiązanie od mojego starego Thompsona? Tutaj
mam Full HD, tam mam jakiegoś starego piernika, tracę oczywiście wielkość, bo wspomniany
monitor byłby 21" LG.

Może jestem rozwydrzony, burżuj i w ogóle, ale żyję w przekonaniu, że do zabawy na konsoli to jednak monitor sporo większy niż do PC jest potrzebny choćby przez samą charakterystykę platformy.
Jeśli Cię nie "ciśnie" na nowy TV to może lepiej odczekać i dozbierać na te, dajmy na to, 32"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja gram na monitorze Full HD 24 cale,konsole podłączyłem przez HDMI i nie narzekam - już ten monitor wydawał mi się na początku za duży a na większy nie mam na biurku miejsca ( zresztą,na duży tv też brak miejsca i funduszy ) - myślę że monitor w granicach 24 - 32 cale w zupełności wystarczy do grania,zależy od osobistych preferencji,mnie osobiście 24 cale w zupełności wystarczają.
Jak już pisali inni ważne jest żeby monitor posiadał HDMI i ogólnie jak najwięcej wejść / wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 19:18, Killinginno napisał:

24 calowy monitor to sam ideał do grania na konsolach. Nieie jest tak wszystko rozciągnięte
jak na 32 calowym telewizorze.



w jaki znowu sposób rozciągnięte ?
Gram na 37 calach na FullHD i grafika jest świetna :)
widocznie nigdy nie graleś na większych, albo grałeś na mniejszych rozdziałkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za odpowiedzi. Pozwolicie, że ciachnę zbiorczo:
@@ Renzov - tak jest, brak HDMI, o którym przeczytałem dopiero na forum, jedynie na tym euro jest napisane wprost, że go nie posiada, także zdecydowanie odpada. A odnośnie mojego budżetu - no cóż, dwóch tysięcy sobie za przeproszeniem, z tyłka nie wyciągnę, jest to dla ucznia jakim jestem spora kwota. Poza tym gdybym miał tysiąc, to na pewno nie kupowałbym czegoś większego jak piszecie, tylko zbierał dwa razy tyle na TV, bo odnośnie większego komfortu to jasna sprawa.

@@ Magwisienka - hm, tak jak pisałem w innym temacie, obecnie piszę z laptopa, ale na co dzień używam monitora CRT 17", także wolę nie wiedzieć co o grze na takim byś powiedziała (grałem komfortowo ekhm..w Mafię 2), skoro 21" to za mało. :) Ale patrz, jednak grasz na monitorze, także nie może być tak źle.

@@ MKRaven - rozumiem wszystko, ale sprawa ma się tak, że monitor po prostu chciałem wymienić ze względu na jego wiek itd., a do tego chciałem sobie po prostu podłączyć konsolę, bo po co siedzieć na starym Thompsonie, jak można na Full HD, wprawdzie znacznie mniejszym, ale zawsze to najlepsza jakość obrazu. Tak jak pisałem, na nowy TV obecnie mnie nie stać, za kilka lat dopiero, stąd pomysł o monitorze.

Czyli reasumując poszukam czegoś na pewno z HDMI, a czy większego to nie wiem lub po prostu będę zbierał na TV. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam do PS3 monitor Samsung SyncMaster T220 22''''. Sam go mam i sprawuje się nieźle, gry z PS3 wyglądają też bardzo dobrze (ma HDMI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 22:13, Gryczka napisał:

@@ Magwisienka - hm, tak jak pisałem w innym temacie, obecnie piszę z laptopa,
ale na co dzień używam monitora CRT 17", także wolę nie wiedzieć co o grze na takim byś
powiedziała (grałem komfortowo ekhm..w Mafię 2), skoro 21" to za mało. :) Ale patrz,
jednak grasz na monitorze, także nie może być tak źle.

Ale widzisz, CRT jest "kwadratowy", a ten co zamierzasz kupić jest panoramiczny, więc musi być "calowo" większy, żeby się dobrze grało. Ja też mam 17" CRT do PC i grałam na nim ładnych parę lat bez problemów, nawet przeszłam Mass Effect 2 i było fajnie, ale idź do jakiegokolwiek sklepu i zobacz sobie, jak wielkościowo wypadają 17stki LCD w porównaniu do CRT, a zobaczysz, o czym mówię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do kompa LCD "kwadratowe" i wiem o czym mówię :) teraz 99% gier jest przeznaczonych na panoramy :)

ps - dla ciekawości zmierz dokładnie "kwadratowe LCD i CTR np 17 cali :) zobaczymy który ma więcej cali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 00:02, Jagged napisał:

/.../

Eee, może to wina godziny, ale muszę przyznać, że zupełnie nie wiem, o czym do mnie rozmawiasz :P
Możesz trochę jaśniej czy coś? Mam porównać sobie dwa monitory tego samego rozmiaru? I skoro sam mówisz, że teraz właściwie wszystkie gry są robione na "panoramy", to po co w ogóle wspominasz "kwadratowe" LCD, tym bardziej, że kolega zamierza sobie sprawić monitor 16:9? Wtf? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Ci odpowiedziałem :) w gry na kompa juz nie gram :) to moje "PS" znaczyło tyle, że 17 cali "kwadratowe LCD jest większe od 17 cali CTR :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 16:38, Lex napisał:

@MasterOfBlaster
@Renzov
W takim razie jutro o 17-18? :)

Przepraszam, ale dzisiaj nie mogę grać (a już na pewno nie tak wcześnie). Mam czas dopiero od wtorku, więc jeśli nikt się do tej pory nie znajdzie, to chętnie pomogę. Pozdrawiam.
PS
Odpowiadanie na posty coś nawala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 08:48, Jagged napisał:

to moje "PS" znaczyło tyle, że 17 cali "kwadratowe LCD jest większe od 17 cali CTR :)


W jaki sposób 17 cali jest większe od 17 cali? Przekątna ekranu jest taka sama, więc nie rozumiem Twojej logiki. ;]

To coś jak - Co jest cięższe? Kilogram pierzy czy kilogram metalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może użytkownika "Noah11497"?
Napisał do mnie bardzo ciekawą wiadomość "if i don''t add *jakiś nick*- ill kill you"
Głupi żart pewnie, ale koleś już ma krechę u mnie, ps. możemy też zrobić jakąś czarną listę użytkowników, na których trzeba uważać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

woko27 taka logika, że kiedyś (dawno temu) zrobiłem pewne badania. wyszło, że monitor CTR 17 cali ma faktycznie 17 cali tyle, że z obudową, a LCD (mówimy jeszcze o tych kwadratowych), ma faktycznie 17 cali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować