Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2011 o 22:11, woko27 napisał:

> a skad mam znac to haslo i login?

Od dostawcy internetu. :3 A do czego masz podłączony ten kabel? Jeśli do routera to nie
potrzebujesz wpisywać hasła...


Do routera :]

Btw, kupie dark souls i heavy rain.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinnam zacząć się martwić, jak po resecie PS3 wywala komunikat o uszkodzeniu dysku i zaczyna odzyskiwać pliki? Jak skończy to niby jest wszystko ok, ale w końcu coś mi się nie rozwali? Gwarancja właśnie mi zeszła, więc głupio by było tak od razu rozwalić dysk :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej byloby podlaczyc jakis dysk pod usb i zrobic sobie backup danych - tak na wszelki wypadek. Ja juz dwa razy tracilem save''y i powiem, ze to NIE jest fajna rzecz :(. Po zrobieniu backupu i kupnie dowolnego dysku 2.5'' 5400obr, wlozyc nowy dysk i zrobic przywracanie danych.

Albo jak masz PS Plus to wrzucaj save''y na "chmure" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 14:48, Piotrek_K napisał:

Albo jak masz PS Plus to wrzucaj save''y na "chmure" :)

Oczywiście! Zupełnie zapomniałam o tej opcji :P Zaraz się tym zajmę, tak na wszelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyslalem, ze moglabys rowniez, jesli masz mozliwosc, podlaczenia dysku do kompa i przeskonawoania dysku pod katem bledow: od biedy wystarczy to narzedzie zainstalowane w Windowsie ale lepiej jakies z neta sciagnac. Niestety, nie zarzuce nazwami bo nie pamietam :( ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 17:44, Piotrek_K napisał:

Tak pomyslalem, ze moglabys rowniez, jesli masz mozliwosc, podlaczenia dysku do kompa
i przeskonawoania dysku pod katem bledow:

Fajna opcja, ale jak mam to zrobić? Wymontować dysk z PS3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 20:12, SamFiniszer napisał:

SSID - Nazwa sieci, klucz WEP - bodajże hasło do sieci.

No dobrze.. to co mam zrobić aby miec internet w konsoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jaka jest nazwa sieci ? Jaki to router ? Podaj jego nazwę. Wejdź na stronę routera po ip. Wpisz w przeglądarkę jego ip (prawdopodbnie będzie to 192.168.1.1, a login i hasło to admin). I tam w zakładce w którejś zakładce powinna być możliwość ustawienia hasła (klucz WEP) oraz nazwe sieci (SSID).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 20:17, SamFiniszer napisał:

Wiesz jaka jest nazwa sieci ? Jaki to router ? Podaj jego nazwę. Wejdź na stronę routera
po ip. Wpisz w przeglądarkę jego ip (prawdopodbnie będzie to 192.168.1.1, a login i hasło
to admin).



Nie znam strony routera ani ip ani nazwy sieci (skad ja mam wiedzieć takie rzeczy? o,O). Router to tl-wr1043nd.

Weszłam pod podany adres ip i sie zalogowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisalam recznie swoje IP i wykrylo IP, ale nie wykrywa DNS (wpisalam to ze strony routera). Nie wykrylo polaczenia.

Jak wpisze recznie IP to je wykrywa, ale wteyd mnusze wpisac tez DNS iw teyd z nim jest problem. Jak dam autowykrywanie dla DNS to rowniez autowykrywa IP i nie wykrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 20:55, SamFiniszer napisał:

Może 255.255.255.0 lub 255.0.0.0 ? Tak naprawdę pomagam "na czuja" ponieważ nie posiadam
PS3, a Xboxa :).



http://www.youtube.com/watch?v=iU8mgpnWE48 dokładnie tak mam


A na forum napisali:

"2. Jak można podłączyć ps3 do sieci?
Służy do tego bezpośredni kabel od Internetu (który podłączamy do konsoli z tyłu), lub
też przez router, który można dostać w prawie każdym sklepie komputerowym bądź tez w
salonie telekomunikacyjnym. Co do podłączenia. Wystarczy włączyć router, wejść do opcji,
aktywować wyszukiwanie i konfiguracja sama zostanie ustawiona. "

Ciekawe cyz dla kogos było to takie proste. Troche sie nadziałam z tą PS3 ;/ na razie same zgrzyty. Gry brzydkie, długo sie ładuja, internet nie dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 21:03, Pupu2 napisał:

Ciekawe cyz dla kogos było to takie proste. Troche sie nadziałam z tą PS3 ;/ na razie
same zgrzyty. Gry brzydkie, długo sie ładuja, internet nie dziala.

Owszem, było. Kupiłem i zainstalowałem router, podłączyłem do modemu, do routera podpiąłem kable od PC i PS3, w PS3 wybrałem wszystko automatycznie i działa jak złoto do dziś. Szczerze mówiąc, dziwną masz konfigurację że masz takie problemy.
Skąd masz internet? Jaki masz modem? Rozumiem że Twoja konfiguracja sieci wygląda tak: internet => modem => router => PC/PS3?

A informacje które musisz znać by ręcznie skleić internet w PS3 (IP, DNS itp.) masz na stronie konfiguracji routera, powinna być jakaś zakładka "diagnostyka" czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naklikalam i sie udalo.. nie wiem co wlasciwie.

Napisalo mi cos ze musze zaktualizowac system. Weszlam gdzies tam i jest opcja automatycznej aktualizacji systemu.. ale tylko dla czlonkow PS Plus. Nie moge zaktualizowac systemu nie doplacajac?

O, pryz probie wejscia gdzies tam napisalo ze wymagana aktualizacja do wersji 4.00. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda aktualizacja jest wręcz obligatoryjna jeśli chce się korzystać z funkcji sieciowych w konsoli. Jest ona też darmowa. Po prostu jak podłączysz konsolę do internetu, to za każdym razem, jak będzie dostępna aktualizacja, zobaczysz komunikat o możliwości pobrania jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować