Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2011 o 19:36, Siriondel napisał:

Ktoś z gramowiczów gra w Skyrim na PS3? Moja kopia leży już z dwa tygodnie u mnie na
półce ale, cholera, boję się zagrać żeby nie zrujnować sobie zabawy. A to co wypisują
na oficjalnym forum B. mnie przeraża, jak dla mnie to jest najgorszy stan techniczny
gry w historii PS3, a czarę goryczy dopełnia fakt że specyfikacja tego kawałka złomu
jakim jest Chlebak uniemożliwia podobno całkowite wyeliminowanie błędów jak freezy, crashe
i duże spadki płynności. Dlaczego zostało to zauważone tak późno? Jak to jest że deweloper
wydaje grę nie nadającą się na jakiś sprzęt obecnej generacji a potem dostaje za to grę
roku i nagrodę dla studia roku? I te rady Bethesdy - wyłącz autosave, spróbuj nie eksplorować
tyle, nie zaczynaj wielu questów na raz żeby nie zapchać pamięci... nosz k****, jak w
XIX wieku.

Jest ktoś kto gra i mając już na liczniku kilkadziesiąt godzin i tłusty plik zapisu nie
uświadczył jakichś ekstremalnych błędów technicznych?


Ja gram już ponad 20 h. Nie było żadnych problemów. Być może dlatego, że gram na FAT 80 GB - która podobno była porządnie robiona. W grze zdarzają się czasem bugi typu niedoczytany fragment skały czy spowolnienia animacji np. jak szybko jedna po drugiej otwieram różne książki, ale to wszystko. Ani razu nie miałem zwisa i reseta... także graj śmiało, bo gra jest wspaniała... chyba sobię za jakiś czas kupię na laptopa, żeby po polsku pograć i poznać wszystkie smaczki z książek, bo po angielsku nie chce mi się wczytywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 15:46, BluesBoy napisał:

Ja gram już ponad 20 h. Nie było żadnych problemów. Być może dlatego, że gram na FAT
80 GB - która podobno była porządnie robiona.

Wersja konsoli nie ma nic do rzeczy, tylko rozmiar save''a. Po 5.5 MB (a zakładam, że do takiego rozmiaru jeszcze nie dobiłeś) zaczną się problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 15:46, BluesBoy napisał:

Ja gram już ponad 20 h. Nie było żadnych problemów. Być może dlatego, że gram na FAT
80 GB - która podobno była porządnie robiona.

Nie, nie, nie. Grasz 20 godzin więc jak możesz mieć problemy? One wiążą się z zapychaniem pamięci, której w PS3 jest zwyczajnie za mało. Kiedy rozmiar pliku zapisu zaczyna dochodzić do 7 MB zaczyna się robić niemiło, przy 9 możesz zapomnieć o długich sesjach a przy 12 możesz przestać grać bo zdarzają się freezy i potworne spadki fps co 10 minut. Chodzi o to że gra nie wyrzuca z pamięci śmieciowego kodu tylko wszystko ładuje do zapisu i się zapycha. Przedmioty które przestawiłeś z domyślnego miejsca, ciała pokonanych przeciwników, wystrzelone strzały, upuszczone przedmioty - to wszystko zostaje w pamięci (nie wiem po co) i średnio przy 40 godzinach robi się tego tyle że nie da się grać. Są metody żeby coś poprawić, ale prędzej czy później dopadnie to i Ciebie.
W Falloutach i poprzednich dwóch Elder Scrolls wszystko się resetowało po 72 godzinach w grze, tutaj niektóre obiekty zostają na zawsze. Nie wiem o co chodzi, nie wiem dlaczego Bethesda zrobiła coś takiego. Nie rozumiem naprawdę.
Ja dopiero zacząłem (5 godzin) więc zobaczymy co będzie, ale faktem jest że Skyrim to niedorobiony bubel i jestem gotów wymienić go na MW3 w każdej chwili. Piękna gra, zgadzam się. Ale żeby ludzie do komfortowej gry musieli stosować jakieś sztuczki typu wyłącz autosave, albo nie eksploruj za dużo? To jest nienormalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące BD. Czy Wy też macie problemy z płynnością gier? W zwykłych warunkach zrzuciłbym to na konsolę, ale mam ogromne spadki płynności, gdy gra czyta się z płyty. Czasem nie mogę przejść poziomu przez tragiczną płynność (nie w sensie technicznym nie mogę, a po prostu gra się bardzo ciężko jadąc samochodem z na oko 15-20 FPS''ami) . Na początku działo się to tylko w cut-scenkach z Uncharted, więc myślałem, że to jedynie problem z samą scenką, zdarzyło się to tak kilka razy. W Uncharted 2 było już lepiej, ale też mniej grałem i jeszcze nie miałem czasu przejść do końca. Natomiast ostatnio sprawiłem sobie Dead Island i to już jest tragedia. Gdy się doczytuje to normalnie obraz skacze, nawet nazwa studia się tnie. PS3 jest nowiutka, bo ma z miesiąc, może dwa, już nie pamiętam :). Jest to Slim 320 GB, więc chyba nie powinno być żadnych problemów z tą serią. Dlatego pytam, czy to jest normalne (bo jak na razie mam porównanie tylko do fat z innymi grami i Xboxa, w którym choćbym wsadził Forzę 4 to chodzi z płyty płynnie). Nie jest to regularne, bo po wczytaniu się gry czasami przestanie się ciąć i potem nawet doczytując z płyty jakoś idzie, ale czasami zdarza się, że nawet po wczytaniu się gry są spadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie Uncharted 1 i 2 bez freezów w samym gameplayu (przeszedłem obie). Z tego co pamiętam lubił się tylko zfreezować przy przejściu do menu pauzy, ale to chyba bardziej przez zapis czy coś takiego. Teraz gram w U3 i też problemów z płynnością nie widzę. Model PS3 ten sam. Dead Island nie mam więc nie porównam. Może coś z napędem? No bo co innego mogłoby to być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2011 o 17:57, Xjumpaytech napisał:

...


Grałem w Dead Island na PS3 i faktycznie jest tragicznie zoptymalizowane. Zazwyczaj gra chodziła płynnie, gubiła klatki przy zapisywaniu, ale czasami to co się działo było po prostu tragiczne. Zaczynało się normalnie, potem gra cięła coraz bardziej, aż po jakichś 2óch minutach działała w około jednej klatce na sek... Pozostawało jedynie zrestartować konsolę i włączyć gierkę jeszcze raz. Dodam, że grałem jeszcze w Dead Island przed wydaniem patcha, więc może on coś zmienił a może nie. Ale jeśli podobne sytuacje masz w Uncharted to coś raczej jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 13:11, nightfaler napisał:

Jak to jest z dużymi(takimi które są retail''ami) tytułami na PSN jeśli chodzi o polonizacje?
Każda gra która w pudełku została spolszczona, ma to spolszczenie w wersji cyfrowej?

Odświeżam.
Jak np jest z takim DS: HR który jest teraz w promocji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 13:11, nightfaler napisał:

Jak to jest z dużymi(takimi które są retail''ami) tytułami na PSN jeśli chodzi o polonizacje?
Każda gra która w pudełku została spolszczona ma to spolszczenie w wersji cyfrowej?

Nie wiem czy każda, ale zdecydowana większość tak (najczęściej musisz mieć jednak XMB po Polsku).
Co do Deus Exa - w opisie produktu masz wszystko wyraźnie opisane, gra oferuje do wyboru język polski i rosyjski (i takież napisy).

Eh, jak widać ludzie stają się coraz bardziej leniwi :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2011 o 19:36, Siriondel napisał:

Ktoś z gramowiczów gra w Skyrim na PS3? /.../


Ano ja gram. Na liczniku już trochę ponad 100 godzin, save waży 11 MB. Partacze z Bethesdy znowu się popisali - przy dłuższym posiedzeniu (~2 godziny) gra zaczyna strasznie lagować, co, nie ukrywam, bardzo mnie w*urwia. Przeciętny framerate też zresztą nie zachwyca, zwłaszcza w miastach, a grafika względem X360 wydaje się być ''płaska'' i pozbawiona życia. To było do przewidzenia, choć miałem tą maluteńką nadzieję, że tym razem uda im się stworzyć grywalny port... Następnej gry od nich nie kupię, a już na pewno nie na PS3. To, że dostali tegoroczną nagrodę "Studio of the Year" jest dla mnie niepojęte - to oczywiste że gra na tą platformę po prostu nie była testowana.

tl;dr - jeżeli możesz zagrać na czymś innym, to odpuść sobie Skyrim na PS3 i graj w Batmana/Deus Ex/inną, lepszą gre. Jeżeli nie - może będziesz miał szczęście i bug Cię ominie.

@BluesBoy

Też gram na ''grubasie'' i u mnie błąd występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 23:40, Renzov napisał:

Eh, jak widać ludzie stają się coraz bardziej leniwi :P.

Dobra nie wchodziłem bo mi się nie chciało uwidziałem, go tylko na promocji to stwierdziłem, że dobra okazja zapytać ;p (faktycznie sprawdziłem wszystko napisane) jednakże, jak ostatnio przeglądałem kilka gier nie pamiętam jakie tytułu dokładnie (pewno jakiś Brotherhood, czy BF3) i tam nie ma napisanego w jakim jest języku( albo ja ślepy jestem ;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 01:13, Niflheim napisał:

Ano ja gram. Na liczniku już trochę ponad 100 godzin, save waży 11 MB. Partacze z Bethesdy
znowu się popisali - przy dłuższym posiedzeniu (~2 godziny) gra zaczyna strasznie lagować,
co, nie ukrywam, bardzo mnie w*urwia.

Heh, no właśnie to jest to. Kupa niesamowita, ale ostatnia łatka chyba coś poprawiła, kiedy zaczynasz od nowa, a przynajmniej od momentu w którym Twój zapis jest jeszcze odpowiednio chudy. Ja już mam ze 30 godzin, zapis ma niecałe 4 MB, ale tak jak wcześniej nabierał wagi dość szybko tak teraz widać że coś zrobiono by aż tak nie tył. Muszę sporo zamieszania narobić by wreszcie drgnął, bo tak to oscylował wokół 3,5 - 3,8 MB i nie chciał przytyć.
Oczywiście stan w jakim jest gra nadal jest agonalny. Mam nadzieję że mnie takie coś ominie, zacząłem grę odpowiednio późno i zastosowałem się do niektórych rad z forum B., bo Skyrim to jest zbyt zajebista gra by tak po prostu ją odstawić, ale myślę że wymieniłbym ją gdybym trafił na okazję mimo to. Poczekałbym na lepsze czasy.

Dnia 18.12.2011 o 01:13, Niflheim napisał:

To, że dostali tegoroczną nagrodę "Studio of the Year" jest dla mnie niepojęte -
to oczywiste że gra na tą platformę po prostu nie była testowana.

To nie do końca jest tak. Przypuszczam że gra była solidnie testowana, ale punktowo, tzn. żaden z testerów nie usiadł odpowiednio wcześnie by zagrać jedną postacią solidnie przez kilkadziesiąt godzin i wykryć błędy do poprawki. Ale jestem pewien że te błędy zostały ostatecznie wykryte tylko B. podjęła decyzję o wydaniu gry tak czy siak i rozpoczęciu procesu łatania po premierze. I ze smutkiem przyznaję, że to decyzja dla mnie w 100% zrozumiała z punktu widzenia przedsiębiorstwa. Mieli nie wydać w ogóle gry i stracić tyle kasy?
Natomiast zgodzę się że mogli ogólnie opóźnić datę premiery by poświęcić jeszcze kilka miesięcy na poprawki. Moja opinia jest taka że wyszła im bokiem obsesja na punkcie daty 11-11-11. Na X-pudle zresztą nie jest jakoś specjalnie lepiej.

A na koniec tego długiego posta napiszę iż i tak jestem zdziwiony że takie muzealne eksponaty jak current-geny mają dość mocy by Skyrim w ogóle uruchomić. Toż jest to pozycja o skali jakiej jeszcze w tej branży nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 02:01, Siriondel napisał:

Heh, no właśnie to jest to. Kupa niesamowita, ale ostatnia łatka chyba coś poprawiła,
kiedy zaczynasz od nowa, a przynajmniej od momentu w którym Twój zapis jest jeszcze odpowiednio
chudy.


O, to fajnie, bo chcę spróbować swoich sił jako elfia łuczniczka grając od nowa. O ile rzeczywiście coś się poprawiło. :/

Dnia 18.12.2011 o 02:01, Siriondel napisał:

To nie do końca jest tak. Przypuszczam że gra była solidnie testowana, ale punktowo,
tzn. żaden z testerów nie usiadł odpowiednio wcześnie by zagrać jedną postacią solidnie
przez kilkadziesiąt godzin i wykryć błędy do poprawki. Ale jestem pewien że te błędy
zostały ostatecznie wykryte tylko B. podjęła decyzję o wydaniu gry tak czy siak i rozpoczęciu
procesu łatania po premierze. I ze smutkiem przyznaję, że to decyzja dla mnie w 100%
zrozumiała z punktu widzenia przedsiębiorstwa. Mieli nie wydać w ogóle gry i stracić
tyle kasy?


To oczywista oczywistość, przecież nie tylko Bethesda tak robi. ;P Natomiast w przypadku tak dużej gry takie ''punktowe'' testowanie to żadne testowanie. Tonę mniej problemów miałem z Fallout: New Vegas od Bugsidiana, serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 13:23, Pablovy napisał:

Jak tak poczytałem, to cieszę się, że w Skyrim gram na PC. A PS3 właśnie zakupiłem i
dobrze, że mam alternatywę.

Ja też mam alternatywę, bo mój PC uruchamia Skyrim na max (w rozdzielczości, mojego monitora, w większej to by chyba wybuchł), ale nie po to od zafajdanego PC gamingu odchodziłem by teraz wracać. Wersja PC też ma swoje błędy i sporo z nich to błędy głupsze nawet niż na konsolach - ale generalnie jest chociaż grywalna, przyznaję. Nikt nie wiedział że Bethesda odstawi szopkę, ale to oczywiście nie oznacza że należy zrezygnować z gier B. na konsole - podjęli normalną decyzję i starają się coś naprawić - różnice w wydajności między 1.1 a 1.2 i między 1.2 a 1.3 są widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak rozwijając wątek... Wczoraj dobiłem targu i za tydzień będę miał od kuzyna PS3 Slim 320GB. Może ze dwa miesiące tego Plejaka miał, także jak nówka. Do tego Mortal Kombat, Tekken 6 i Gran Turismo 5. Będzie to moja pierwsza konsola, od lat byłem wyłącznie graczem pecetowym. Co powinienem wiedzieć o PS3? Czego nie robić, co się przyda itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 14:08, Pablovy napisał:

A tak rozwijając wątek... Wczoraj dobiłem targu i za tydzień będę miał od kuzyna PS3
Slim 320GB. Może ze dwa miesiące tego Plejaka miał, także jak nówka. Do tego Mortal Kombat,
Tekken 6 i Gran Turismo 5. Będzie to moja pierwsza konsola, od lat byłem wyłącznie graczem
pecetowym. Co powinienem wiedzieć o PS3? Czego nie robić, co się przyda itp.


Nie rzucać o ściany, nie biegać po tym... ;) . A tak na serio to może tylko, żeby nie stała w zamkniętej szafce podczas używania, żeby nie było problemów z chłodzeniem i tyle. Mój FAT już 3 razy jechał ze mną na wakacje ponad tysiąc km samochodem w jedną stronę i bez problemu zniósł te wszystkie podróże ;) .

A co musisz wiedzieć jeszcze? No to że musisz sobie zarezerwować dużą ilość wolnego czasu i że jeśli w domu jest jeden TV lub TV do którego będzie podpięta konsola jest używany przez innych to przygotuj się na ciężkie batalie :D . A no może i że dla świętego spokoju najlepiej się usieciowić przez kabel, a nie przez wi-fi, choć ja się łączę bezprzewodowo i 99% czasu jest wszystko git, ale ten 1% czasem potrafi mocno irytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować