Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2011 o 01:32, nightfaler napisał:

Normalnie gra jest dostępna dla wszystkich kont.

Ale tylko wtedy gdy choc raz zalogujesz sie swoim kontem na innej konsoli oraz dokonasz aktywacji konta na tejze konsoli. Samo posiadanie uzytkownika z taka nazwa nie wystarczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy/dzisiaj rano spotkała mnie bardzo przykra przygoda związana ze stratą zapisu w GT5.
Próbowałem wczoraj wykorzystać w grze Playstation Eye, ale coś ciągle nie chciało działać, późno się zrobiło, więc dałem sobie spokój - wyłączyłem konsolę, a w trakcie tej czynności wydała ona z siebie "piip" jak przy restarcie. Dzisiaj okazało się, że mój save z GT5 poszedł spać. W plikach zapisanych danych widnieją "uszkodzone dane" które zapewne muszą być tym save''em. Da się to jakkolwiek odzyskać, albo ewentualnie zaciągnąc do pracy jakiś znaleziony w Necie zapis? W GT grałem szmat(ę) czasu, a samochodów to sułtan Brunei mógłby mi pozazdrościć. Jak łatwo się domyślić nie chciałbym się z tym rozstawać, a przede wszystkim zaczynać od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 09:18, Piotrek_K napisał:

> Normalnie gra jest dostępna dla wszystkich kont.
Ale tylko wtedy gdy choc raz zalogujesz sie swoim kontem na innej konsoli oraz dokonasz
aktywacji konta na tejze konsoli. Samo posiadanie uzytkownika z taka nazwa nie wystarczy
:P

Chyba oczywiste. Poza tym jeśli jeśli to druga konsola to konto powinno aktywować się samoistnie. Chyba, że po nowym patchu tez to zmienili. Co nie zmienia faktu, że nie trzeba być zalogowanym na tym koncie z którego się grę ściągło (ba nawet można z kolejkować sobie ściągnie i na czas samego ściągania być już na własnym koncie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 10:16, slipknotslayersoad napisał:

Byłem w sony centre i komputronik, i niestety w obydwu powiedziano mi ze konsoli do monitora
z VGA po prostu nie da się podłączyć, a jeśli już to tylko w najniższej rozdzielczości.


To by oznaczało, że kabel który wcześniej pokazałeś to zwykła ściema a informacje o wsparciu dla rozdzielczości do 1080p to kłamstwo.
http://www.youtube.com/watch?v=5tuk4BHp86o&feature=related
Tu masz dowód na to, że to wszystko działa. Zamiast 480p ustawiasz po prostu wyższą rozdzielczość.

Nie mam pojęcia dlaczego sprzedawcy w sony center i komputroniku tak ci powiedzieli. Może dlatego, że od czasu pojawienia się current-gena na rynku, jakości HD i Hdmi pojawiły się dziwne plotki, że przez analog nie można przesyłać obrazu w wysokiej rozdzielczości. Co prawda obraz na kablu HDMI-HDMI jest lepszy niż na HDMI-VGA - ale to jest różnica zauważalna głównie na odbiornikach na których naprawdę widać te 1080p. 21,5 cali to nie ten poziom :D

Na wszelki wypadek nie szukaj tańszych odpowiedników i wydaj te osiem dych na ten kabel VGA do konsoli PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 11:51, slipknotslayersoad napisał:

A czy możliwe jest żeby ten kabel dostać w normalnym sklepie czy tylko w internecie?????

Pochodź po sklepach RTV, to może znajdziesz.
Ode mnie jeszcze:
Mówimy o kablu HDMI-VGA, Czyli o kablu cyfrowo analogowym bez żadnego modułu który by te sygnały konwertował, nie jest powiedziane, że będzie Ci to działać. Może nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nietypowe pytanie.
Kupilem nowy TV Samsunga , model UE40D6750 i się zastanawiam czy jeśli podłączę PS3 przez HDMI (włącznie z dźwiękiem) i do TV podłączę kablem optycznym kino domowe to dzwięk na kinie będzie w DD5.1?
W instrukcji jest napisane że jeśli źródło sygnału będzie w formacie DD5.1 to dzwięk wyjściowy powinien rownież być w 5.1 jednak nie jestem pewien jak to bedzie w praktyce.
Moje kino domowe nie jest szczytem techniki i mam w nim niestety tylko jedno wejscie optyczne i jedno HDMI a urządzeń które są podpięte (poprzez rozdzielacz sygnału optycznego) jest trzy, jak widać gdyby ten patent z optykiem z tv zadziałał miałbym mniej bawienia się z przełączaniem dzwięku.
Za wszelkie odpowiedzi będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli ten TV potrafi odebrac sygnal przez HDMI i przerzucic w formacie 5.1 na Optical out to powinno dzialac. W najgorszym wypadku pozostanie polaczyc optykiem ps3 z kinem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 20:41, kodi24 napisał:

Jesli ten TV potrafi odebrac sygnal przez HDMI i przerzucic w formacie 5.1 na Optical
out to powinno dzialac. W najgorszym wypadku pozostanie polaczyc optykiem ps3 z kinem
;p


Przeglądałem od początku instrukcje i w końcu znalazłem odpowiedź na moje pytanie (w zasadzie nie wiem dlaczego za pierwszy, razem tego nie zobaczyłem), niestety dzwiek cyfrowy z np PS3 puszczonej po HDMI nie jest konwertowany, tzn idzie na kino w postaci dwu-kanałowej:/
Pozostaje mi tylko obecne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w ustawieniach TV - powinna być opcja, która pozwoli na przesłanie dźwięku z HDMI (wejścia) do optyka (wyjścia) bez straty jakości. Toż to taką funkcję ma najtańszy LG - i tam nawet przesyła bezproblemowo DTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W PSS są naprawdę fajne promocje na kilka świetnych gier. Ja sam skusiłem się na L.A. Noire za 159 zł (którym nota bene jestem niezmiernie zachwycony. Polecam!), ale widziałem inne równie dobre i warte zakupu produkcje jak ta nowa Lara Croft za 24 złote, Rayman: Origins za 139 zł czy Just Cause 2 UE za 54 zł.

Chyba nigdy jeszcze tego nie mówiłem, ale te ceny wydają się całkiem rozsądne, mogące konkurować w każdym razie z pudełkowymi nówkami - a to już jest duży plus. Gdyby tylko takie ceny (lub jeszcze ciut mniejsze) były przez cały rok, to chyba całkiem przerzuciłbym się na dystrybucję elektroniczną.
Peace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, w związku z obniżką cen (hehe :P), mam kilka pytań do posiadaczy PS3:

1) PS3 posiada napęd Blu-Ray, ale już sam ten fakt oznacza, że można na nim oglądać filmy nagrane w 3D? W połączeniu z odpowiednim TV oczywiście (ten już posiadam)

2) czy istnieje możliwość odtwarzania filmów w formatach tj DivX, Xvid i innych popularniejszych wra z z napisami w .txt (lu b innych formatach)? Innymi słowy czy PS3 (Slim) bez żadnych przeróbek jest w stanie całkowicie zastąpić zwykłe najprostsze odtwarzacze DVD (np te od Manty)

3) kupując PS3 myślałbym może o max 30 grach, jakie bym na niego kupił, czy w takim razie powinienem zwrócić szczególną uwagę na model z 320 GB, czy też wystarczy mi mniejszy?

4) czy konsola jest w stanie połączyć się z internetem przez WiFi (poprzez router podłączony do PC)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2011 o 19:09, Azvar napisał:

1) PS3 posiada napęd Blu-Ray, ale już sam ten fakt oznacza, że można na nim oglądać filmy
nagrane w 3D? W połączeniu z odpowiednim TV oczywiście (ten już posiadam)

Tak. :)

Dnia 29.12.2011 o 19:09, Azvar napisał:

2) czy istnieje możliwość odtwarzania filmów w formatach tj DivX, Xvid i innych popularniejszych
wra z z napisami w .txt (lu b innych formatach)? Innymi słowy czy PS3 (Slim) bez żadnych
przeróbek jest w stanie całkowicie zastąpić zwykłe najprostsze odtwarzacze DVD (np te
od Manty)

Divx, mp4, m2ts, większość odtwarza, z napisami jest problem, txt nie czyta, więc albo oglądasz filmy z lektorem albo z ''wtopionymi'' napisami.

Dnia 29.12.2011 o 19:09, Azvar napisał:

3) kupując PS3 myślałbym może o max 30 grach, jakie bym na niego kupił, czy w takim razie
powinienem zwrócić szczególną uwagę na model z 320 GB, czy też wystarczy mi mniejszy?

Ja miałem ze 40-45 gier i mój dysk 250GB spokojnie wystarczał. ;)

Dnia 29.12.2011 o 19:09, Azvar napisał:

4) czy konsola jest w stanie połączyć się z internetem przez WiFi (poprzez router podłączony
do PC)?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 19:09, Azvar napisał:

1) PS3 posiada napęd Blu-Ray, ale już sam ten fakt oznacza, że można na nim oglądać filmy
nagrane w 3D? W połączeniu z odpowiednim TV oczywiście (ten już posiadam)


Musi być wgrany odpowiedni firmware (3.50).

Dnia 29.12.2011 o 19:09, Azvar napisał:

2) czy istnieje możliwość odtwarzania filmów w formatach tj DivX, Xvid i innych popularniejszych
wra z z napisami w .txt (lu b innych formatach)? Innymi słowy czy PS3 (Slim) bez żadnych
przeróbek jest w stanie całkowicie zastąpić zwykłe najprostsze odtwarzacze DVD (np te
od Manty)

Napisy muszą być wklejone do pliku. Konsola czyta bezproblemowo większość plików audio-video. Z najpopularniejszych formatów nie czyta w sumie tylko matrosek.

Dnia 29.12.2011 o 19:09, Azvar napisał:

3) kupując PS3 myślałbym może o max 30 grach, jakie bym na niego kupił, czy w takim razie
powinienem zwrócić szczególną uwagę na model z 320 GB, czy też wystarczy mi mniejszy?

To zależy głównie od Ciebie - IMO im większy dysk, tym lepiej, bo nigdy nie wiadomo, co przyjdzie wrzucić na HDD.

Dnia 29.12.2011 o 19:09, Azvar napisał:

4) czy konsola jest w stanie połączyć się z internetem przez WiFi (poprzez router podłączony
do PC)?

Oczywiście, że tak. To była jedna z zalet PS3 nad X360 przed pojawieniem się nowego modelu konsoli MSu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 19:37, Sericulum napisał:

Szybkie pytanko. PSN dalej jest darmowe?

A dlaczego miałoby się to zmienić...? PS+ jest płatne tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 19:19, Henrar napisał:

Napisy muszą być wklejone do pliku. Konsola czyta bezproblemowo większość plików audio-video.
Z najpopularniejszych formatów nie czyta w sumie tylko matrosek.


Ok, a nie da rady zainstalowac jakiejś aplikacji pozwalającej na wczytywanie napisów przy odtwarzaniu filmów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować