Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2011 o 20:09, Azvar napisał:

Jeszcze jedno, czy pudełko z PS3 zawiera pada Dual Shock 3? Słyszałem dziś od kolegi,
że trzeba go kupić osobno...

To Cii ładny kit nawciskał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 20:39, Pablo_Querte napisał:

> To Cii ładny kit nawciskał :)
Pewnie ktoś z xboxowej opozycji :P


Nie jest z opozycji, bo sam się chwalił zakupem, przypuszczam że to jemu kitu nawciskali :D Od razu wydało mi się to absurdalne, przecież DS3 to prawie dwie stówki kosztuje.

@ Piotrek_K - no wiesz, DivXy są teraz legalnie sprzedawane obok DVD i BluRay :P W każdym razie dzięki, rozumiem że lepiej się wstrzymać z być może niepotrzebnym zakupem odtwarzacza DVD (~100-200 zł)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten konwerter http://allegro.pl/konwerter-hdmi-do-vga-audio-digitus-ds-40310-i2010036412.html z HDMI na VGA, jednak pisze że jest on kompatybilny z HDCP 1.2. Z tego co mi się wydaje mój monitor nie ma w sobie HDCP, to znaczy ze nie zadziała????? Podaje jeszcze link do informacji o moim monitorze
http://sklep.benchmark.pl/product/100919/Sprzet_komputerowy/Peryferia/21_5_LG_Flatron_W2240S_PN.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"tata" bodajże po francusku jest brzydkim słowem...reszty nie wiem. W każdym razie ta cenzura jest mocno denerwująca, szkoda że nie można sobie jej wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Jakiś czas temu kupilem sb PS3. Niestety internet wysylany z mojego routera nie dochodzi o pokoju gdzie mam TV i gdzie stoi PS3. Planowałem podłączyc konsole do monitora jednak nie mam w nim wejścia hdmi. Jak myślicie ten kabel bd działac?? http://allegro.pl/krol-kabel-hdmi-dvi-3m-dual...5598236.html mam monitor z wejściem VGA.
Chodzi mi tylko o to czy obraz z ps3 bd wyświetlany na monitorze, zdaję sb sprawę, że dźwięk nie bd działać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PlayStation 3 w kolorze białym różni się tym, że po wypuszczeniu jej na rynek konsola ta ma inne pojemności dysków (160 GB ).
Po prostu w chwili wypuszczenia na rynek PS3 slim z nowymi dyskami wersja ze 160 GB dyskiem wyszła w dwóch kolorach - białym oraz czarnym.
Sony wypuściło konsole z większymi dyskami w celu "zastąpienia" poprzednich, nieco uboższych wersji z dyskami 120 i 250 GB.
Wszystko inne pozostaje bez zmian, kompatybilności z grami z konsoli PS2 nie ma, gdyż takową opcję posiada tylko wersja FAT z 60GB dyskiem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 19:19, Henrar napisał:

> 1) PS3 posiada napęd Blu-Ray, ale już sam ten fakt oznacza, że można na nim oglądać
filmy
> nagrane w 3D? W połączeniu z odpowiednim TV oczywiście (ten już posiadam)

Musi być wgrany odpowiedni firmware (3.50).


Wracając jeszcze do tego pytania, badałem dziś temat obsługi filmów 3D przez odtwarzacze BluRay i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że tylko niektóre są w stanie odtwarzać 3D i do tego słono kosztują (tyle samo lub więcej niż PS3). Czytałem również coś o różnicach wizualnych przy odtwarzaniu takich filmów pomiędzy urządzeniami podłączonymi przez HDMI 1.4 a tymi z HDMI 1.3 (czyli np PS3), podobno tylko 1.4 daje pełną jakość Full HD 3D? Jak to w końcu jest, czy PS3 wystarcza w zupełności aby w pełni się cieszyć tym Full HD 3D (mając już odpowiedni TV i okulary markowe)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 17:22, Azvar napisał:

Czytałem również coś o różnicach wizualnych przy odtwarzaniu takich filmów pomiędzy urządzeniami
podłączonymi przez HDMI 1.4 a tymi z HDMI 1.3 (czyli np PS3), podobno tylko 1.4 daje pełną jakość Full HD 3D?

Nie - 1.3 ma już wystarczającą przepustowość na FHD3D. Nie ma natomiast wystarczającej przepustowości, by przesłać ten obraz w tej jakości i przesłać dodatkowo dźwięk w formacie DTS MA czy DD TrueHD. I właśnie tak to działa na PS3 - normalnie te formaty obsługuje, w trybie 3D ich już nie ma.

Dnia 01.01.2012 o 17:22, Azvar napisał:

Jak to w końcu jest, czy PS3 wystarcza w zupełności aby w pełni się cieszyć tym Full
HD 3D (mając już odpowiedni TV i okulary markowe)?

Tak, ale wtedy tracisz na jakości dźwięku. Jeżeli nie masz sprzętu do DTS-MA i DDTHD (a gdybyś taki zestaw grający miał, to miałbyś też raczej odtwarzacz Blu-Ray :)) to OK, bo pozostałe formaty dźwiękowe (zwykły DTS, DD5.1.) są już obsługiwane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 17:37, Henrar napisał:

Tak, ale wtedy tracisz na jakości dźwięku. Jeżeli nie masz sprzętu do DTS-MA i DDTHD
(a gdybyś taki zestaw grający miał, to miałbyś też raczej odtwarzacz Blu-Ray :)) to OK,
bo pozostałe formaty dźwiękowe (zwykły DTS, DD5.1.) są już obsługiwane.


Rozumiem, że tutaj w grę wchodzą już bardzo drogie sprzęty? Na pewno kupiłbym w niedalekiej przyszłości jakiś fajny zestawik 2.1 lub 4.1, ale na pewno nie za drogi (do 500-600 zł), sam obecnie posiadam podłączony do komputera zestaw Logitech ZX 2300 THX i tak na dobrą sprawę nie wiem nawet czy jest w stanie odtworzyć dźwięki w prawidłowej jakości w tychże formatach, ale w 100% mnie satysfakcjonuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 18:06, Azvar napisał:

Rozumiem, że tutaj w grę wchodzą już bardzo drogie sprzęty?

W przypadku DTS MA i TrueHD sprzęty są raczej drogie, bo
a) muszą mieć wejście HDMI (optykiem tego nie prześlesz)
b) musi to być zestaw 5.1
c) głośniki muszą być całkiem dobrej jakości
d) musi być dobry procesor (dekoder) dźwiękowy, a to też kosztuje.

Dnia 01.01.2012 o 18:06, Azvar napisał:

Na pewno kupiłbym w niedalekiej przyszłości jakiś fajny zestawik 2.1 lub 4.1,

2.1 i 4.1 się do tego zupełnie nie nadaje. 5.1 owszem, ale najtańsze obsługi tych formatów nie mają. DD5.1 - owszem, obsługują, bo to ma niski bit-rate. DTS - podobnie.

Dnia 01.01.2012 o 18:06, Azvar napisał:

sam obecnie posiadam podłączony do komputera zestaw Logitech ZX 2300 THX i tak na dobrą
sprawę nie wiem nawet czy jest w stanie odtworzyć dźwięki w prawidłowej jakości w tychże
formatach, ale w 100% mnie satysfakcjonuje :)

Nie ruszy, bo nie ma wejścia optycznego (który jest wymagany do pełnego 5.1 w formacie DD lub DTS) lub HDMI.
PS3 da się do tego podpiąć zwykłymi cinchami (tu z kolei nie wiem, czy można PS3 używać naraz dwóch połączeń - HDMI do obrazu i cinche do dźwięku - Xbox ma np. na to blokadę i to dosyć śmieszną) i będziesz mieć wtedy zwykłe stereo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 18:18, Henrar napisał:

PS3 da się do tego podpiąć zwykłymi cinchami (tu z kolei nie wiem, czy można PS3 używać
naraz dwóch połączeń - HDMI do obrazu i cinche do dźwięku - Xbox ma np. na to blokadę
i to dosyć śmieszną) i będziesz mieć wtedy zwykłe stereo.

Gdy testowałem nowe głośniki, przez HDMI puszczałem tylko obraz. Trzeba tylko wybrać w opcjach konsoli sposób, w jaki iść ma dźwięk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować