Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Czy ktoś z grających w Dark Souls mógłby się wypowiedzieć, czy dużo razy był atakowany przez innego gracza/mógł przywołać innego gracza? Jestem na 27lvl i jeszcze ani razu nie widziałem znaku pozwalającego kogoś zaprosić do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 11:01, Mikex napisał:

Jestem na 27lvl i jeszcze ani razu nie widziałem znaku pozwalającego kogoś zaprosić do gry.

Summonować innych graczy możesz tylko w lokacjach, w których nie pokonałeś jeszcze głównego bossa. Dodatkowo musisz być w ludzkiej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 11:28, Lex napisał:

> Jestem na 27lvl i jeszcze ani razu nie widziałem znaku pozwalającego kogoś zaprosić
do gry.
Summonować innych graczy możesz tylko w lokacjach, w których nie pokonałeś jeszcze głównego
bossa. Dodatkowo musisz być w ludzkiej formie.


Ludzka forma=humanity? No właśnie - co z tym humanity? Zauważyłem, że po pokonaniu bossa nie dostaję jego duszy, tylko humanity. Tu też wykorzystuje się to do ulepszania broni/zdobywania czarów, cudów jak w Demon's Souls?

BTW Gdzie mogę wykorzystać Basement Key? Bo podejrzewam, że tam powinienem się udać po pierwszej "krainie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprocz tego co napisal Lex, dochodzi do tego chyba jeszcze roznica poziomow pomiedzy graczami. Roznica ta nie moze wynosic wiecej niz 15% (lub 10% jesli nie masz patcha 1.05).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w elektronicznym mega sklepie aby na własnej skórze przekonać się jak wygląda gra na PS3. I wiecie co? Tylko zniechęciło mnie to do zakupu. Po pierwsze pad. Chyba nigdy nie trzymałem w ręce czegoś tak niewygodnego! Zacznijmy od tego, że jest stanowczo za mały. Nie wiem jak to fachowo napisać, te "rogi", za które go trzymamy są zdecydowanie za krótkie, mi kończą się w połowie dłoni. Drugi ogromny minus, przyciski "2" to kompletna parodia. Są pochylone w dół przez co palce łatwo się z nich ześlizgują. Nie podoba mi się również rozkład gałek, ale to już podejrzewam kwestia przyzwyczajenia.
Druga sprawa, grafika. Na 32 calach miałem okazję pograć w Gran Turismo 5. Na screenach wygląda pięknie. Jednak to co zobaczyłem na własne oczy kompletnie mnie rozczarowało. Modele samochodów były przyzwoite, ale otoczenie, czyli to co czym się szczycą twórcy, poziomem wykonania przypominało bardziej PS2 niż PS3. Może wybrałem jakiś słaby pod tym względem tor, bo na gameplayach jest znacznie lepiej, ale nie sądziłem, że może być aż tak źle.
Potem przestawiłem się na 50 cali gdzie można było wypróbować jakiegoś Tiger Woodsa. Tutaj też olbrzymi, niestety negatywny, szok. Nawet model samego golfisty, czyli coś co powinno być najbardziej dopracowane, wyglądał paskudnie. Brzydkie tekstury, krawędzie Woodsa to kompletna pikseloza. Jakość otoczenia z litości przemilczę.
Czy tak wyglądają wszystkie gry na PS3? (Nie licząc Uncharted, GoW III i paru innych, które wymienialiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pada - Jeśli ktoś pisze że jest za mały to ma chyba jakieś monstrualne dłonie, sam mam spore dłonie, ale na pada nie narzekam, zjada odbytem tego z x360 wygodą, designem. Co do R2/L2 - Też nie rozumiem jak mogę się palce ślizgać, jak wam sie łapy pocą jak szalone to już nie wina pada, mi sie wygodnie gra. Akurat pad w Playstation jest idealny jak dla mnie, od PSX praktycznie się jakoś nie zmienia, bo po co zmieniać coś co się sprawdza? Mam nadzieję że w PS4 dalej będzie ten sam, stary pad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 14:42, Ifym napisał:

Co do pada - Jeśli ktoś pisze że jest za mały to ma chyba jakieś monstrualne dłonie,
sam mam spore dłonie, ale na pada nie narzekam, zjada odbytem tego z x360 wygodą, designem.
Co do R2/L2 - Też nie rozumiem jak mogę się palce ślizgać, jak wam sie łapy pocą jak
szalone to już nie wina pada, mi sie wygodnie gra. Akurat pad w Playstation jest idealny
jak dla mnie, od PSX praktycznie się jakoś nie zmienia, bo po co zmieniać coś co się
sprawdza? Mam nadzieję że w PS4 dalej będzie ten sam, stary pad.


Hartus
Jeśli w ocenie grafiki na PS3 sugerujesz się taką gra jak Tiger Woods, to nigdy ci się ta konsola nie spodoba. Zobacz sobie Killzone 2/3, inFamous 2, Assassin''s Creed, obojętnie którą część, GoW3, wspomniane Uncharted, czy głupiego Crysisa - Taki Killzone spokojnie by mógł na PC wyjść i grafika by była wielkim plusem wtedy, tak samo inFamous. Syfiaste gry mają syfiastą grafikę, nie ma co oceniać całości po jakimś badziewiu w które grałeś w sklepie...

E: Miała być edycja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 14:07, Hartus napisał:

Nie wiem jak to fachowo napisać, te "rogi", za które go trzymamy są zdecydowanie
za krótkie, mi kończą się w połowie dłoni.

A trzymales pada tak:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/73/DualShock3-in-Hand.jpg/640px-DualShock3-in-Hand.jpg
czy raczej z palcami wskazujacymi pod padem? Bo ja tylko w tej drugim ulozeniu trzymam pada polowa dloni ;)...

Dnia 22.01.2012 o 14:07, Hartus napisał:

Drugi ogromny minus, przyciski "2" to kompletna parodia.

Z 2 dyszki mozna kupic nakladki na R2/L2, wiec to nie problem jak Ci przeszkadzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 14:42, Ifym napisał:

Co do pada - Jeśli ktoś pisze że jest za mały to ma chyba jakieś monstrualne dłonie,
sam mam spore dłonie, ale na pada nie narzekam, zjada odbytem tego z x360 wygodą, designem.

Hahaha, błagam. Pad od X360 - idealna wielkość, design to samo zdeycydowanie lepszy. Wygoda użytkowania to w ogóle nie ma co porównywać. I nie trzeba dokupowywać nakładek na triggery które są tak beznadziejne w DS3 że masakra. I jest za mały, mimo że nie mam jakichś wielkich dłoni.
Mam obie konsole i o niebo lepiej gra mi się na X360 właśnie ze względu na pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzymałem w ten sposób, że palcami wskazującymi operowałem R2. Jakkolwiek bym tego nie chwycił i tak było niewygodnie. :)

Ifym - Opieram się na tym co mieli w sklepie. Tiger Woods to może badziew, ale Gran Turismo już chyba jeden z topowych tytułów na tą konsolę. Nie nastawiałem się na to, że grafika ma być taka jak na PC. Ale też nie spodziewałem się, że będzie to poziom podobny do PS2. Mówię o otoczeniu bo samochody wyglądały ładnie.

knopfler - Pada od X360 uważam za ideał. Korzystam z niego w niektórych grach na PC i jest po prostu idealny. Nie jestem w stanie zarzucić mu czegokolwiek. A dłonie mam również w normie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2012 o 16:00, Hartus napisał:

Ifym - Opieram się na tym co mieli w sklepie. Tiger Woods to może badziew, ale
Gran Turismo już chyba jeden z topowych tytułów na tą konsolę. Nie nastawiałem się na
to, że grafika ma być taka jak na PC. Ale też nie spodziewałem się, że będzie to poziom
podobny do PS2. Mówię o otoczeniu bo samochody wyglądały ładnie.

Ale GT też nie jest jakoś na grafikę nastawione. Grałem u siebie, i fakt, otoczenie do dupy, samochody ładne (Też zależy które), ale w tej grze o przyjemność z jazdy chodzi, a ta jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 16:09, Ifym napisał:

Ale GT też nie jest jakoś na grafikę nastawione. Grałem u siebie, i fakt, otoczenie do
dupy, samochody ładne (Też zależy które), ale w tej grze o przyjemność z jazdy chodzi,
a ta jest.


Czyli że model jazdy jest przyjemny? Bo zastanawiałem się nad kupnem. Jak na razie gram w Shift 2, a tam model jazdy jest bardziej niż wymagający :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 16:26, charnjit013 napisał:

Czyli że model jazdy jest przyjemny? Bo zastanawiałem się nad kupnem. Jak na razie gram
w Shift 2, a tam model jazdy jest bardziej niż wymagający :)


Nielicząc "symulatorów" to niczego lepszego niż GT5 nie znajdziesz.

@up
Mam w domu obudwa pady, od X'a do PC'ta i wiadomo - Dualshocka 3 do PS'a

Pad od Xbox'a ma jedną, kolosalną wadę - krzyżak. Gdybym miał grac na nim np: w Tekkena to chyba by mnie krew zalała. Mysle, że nie będzie przesadą jak powiem, że mógłby konkurowac pod tym względem z przeciętnymi bazarowymi padami do Pegasusa, z tą tylko różnicą, że xboxowy raczej się nie połamie. Konieczność wymieniania baterii/posiadania akumulatorków specjalnie dla niego też nie jest zaletą. To tak a propo tego idealnego pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 15:39, BluesBoy napisał:

Jeśli nie widzisz różnicy między tym sposobem, a za#$%#dalaniem do MM oddalonego o 30
kilometrów po pudełko z kodem to już nic nie poradzę. Lepiej tego nie wyjaśnię.


No widzę różnicę, tylko nie wiedziałem wcześniej o wysyłce elektronicznej i myślałem, że mieszkasz w większym mieście. Chillout :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam, chodzi o najnowszą część Assassin''s Creed, czy w tej dołączonej pierwszej części jest dostępny język polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 21:13, Ifym napisał:

Takie pytanko mam, chodzi o najnowszą część Assassin''s Creed, czy w tej dołączonej pierwszej
części jest dostępny język polski?

Na szczęście nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak sobie powyższą dyskusję i zastanawiam się kiedy w końcu zakończą się spory w sprawie designu, wygody i innych szczegółów w kontrolerach zarówno PS3 jak i X360. Każdy człowiek ma swoje własne upodobania i kłótnie na ich temat wydają mi się po prostu bezsensowne. Przez pół roku byłem właścicielem Xboxa, teraz mam PS3 i szczerze to nie widzę kompletnie żadnej różnicy jeśli chodzi o przyjemność z grania. Nie bądźcie tacy wybredni, a zawsze będziecie zadowoleni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować