Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2012 o 23:47, Renzov napisał:

Do bardziej wymagających gier. Do takiego tenisa stołowego się nie przydaje, ale w skomplikowanych
produkcjach jest konieczny (wszystkie strzelanki, Heavy Rain, chyba LBP 2 itd). Zamiast
tego kontrolera można używać zwykłego pada, ale chyba nie muszę dodawać, iż jest to niezmiernie
niewygodne.


Ok, czyli jeśli już to potrzebuję Starter Pack (lub osobno PS Move i kamerka)? Czy kamerkę instaluje się na TV, żeby była na wysokości? Z tego pomocniczego kontrolera na razie raczej zrezygnuje, nie wiem czy będe chciał tak grać.

Dnia 27.01.2012 o 23:47, Renzov napisał:

Zależy ile tych multimediów, ale powinno się to jakoś pomieścić. Mi np 160 GB nigdy by
nie wystarczyło, ale rozumiem, że nie wszyscy tyle potrzebują.


Przejrzałem tą listę jeszcze raz, uzupełniłem, wyszło mi coś około 25 gier, przy czym nadmienię że nie muszę mieć wszystkich zainstalowanych (na PC mam góra kilka gier zainstalowanych i po prostu odinstalowuje/instaluje w razie potrzeby), więc jeżeli instalowanie gier na PS3 nie różni się zbytnio stopniem upierdliwości od PC, to chyba mi 160 GB w zupełności wystarczy, co? Wiem, że niektóre gry trzeba instalować, ale ja do gier single player wracam po bardzo długich przerwach ;) Na stałe chciałbym mieć przynajmniej kilka gier + ciut miejsca na jakiś download lub DLC do gier.

Aha, jeszcze kwestia pilota do DVD/Blu-Ray. Stwierdzam krótko: jest brzydki i wygląda na mało praktyczny/intuicyjny. Potrzebuję go koniecznie do oglądania filmów, czy da rady na padzie wszystko zrobić? Filmy jesli już oglądam, to korzystam praktycznie tylko ze standardowego przewijania, pauzy i play :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 00:11, Azvar napisał:

Ok, czyli jeśli już to potrzebuję Starter Pack (lub osobno PS Move i kamerka)?

Tak, tylko tyle.

Dnia 28.01.2012 o 00:11, Azvar napisał:

Czy kamerkę
instaluje się na TV, żeby była na wysokości?

Zależy to rzecz jasna od tego gdzie masz telewizor. U mnie np kamerka stoi na dole, bo TV jest względnie wysoko i dla mnie to idealne rozwiązanie. Będziesz musiał po prostu pokombinować podczas kalibracji. Spokojnie - wszystko przed Tobą.

Dnia 28.01.2012 o 00:11, Azvar napisał:

Przejrzałem tą listę jeszcze raz, uzupełniłem, wyszło mi coś około 25 gier, przy czym
nadmienię że nie muszę mieć wszystkich zainstalowanych (na PC mam góra kilka gier zainstalowanych
i po prostu odinstalowuje/instaluje w razie potrzeby), więc jeżeli instalowanie gier
na PS3 nie różni się zbytnio stopniem upierdliwości od PC, to chyba mi 160 GB w zupełności
wystarczy, co?

Jak napisałem - powinno. Jak ja nie zrobię co jakiś czas porządku na dysku, to zajęte mam nawet 220-240 GB, ale po pierwsze gier mam zainstalowanych całkiem sporo (oczywiście nie tylko pudełkowych, lecz także tych z PSS), a po drugie skoro dbasz o wolne miejsce, to nie powinno być większego problemu.
Chociaż ja i tak zawsze doradzam kupno jak największego dysku, ale 160 jest ok.

Dnia 28.01.2012 o 00:11, Azvar napisał:

Aha, jeszcze kwestia pilota do DVD/Blu-Ray. Stwierdzam krótko: jest brzydki i wygląda
na mało praktyczny/intuicyjny. Potrzebuję go koniecznie do oglądania filmów, czy da rady
na padzie wszystko zrobić? Filmy jesli już oglądam, to korzystam praktycznie tylko ze
standardowego przewijania, pauzy i play :P

Oczywiście, że da radę wszystko zrobić na padzie, w dodatku całkiem wygodnie (kręcenie gały ftw). Ja tam nie potrzebuję nic więcej, a z tego opisu wnioskuję, że Ty także. Duslshocka śmiało można używać do oglądania filmów czy przewijania utworów muzycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 00:38, damiank485 napisał:

Dlaczego?


Bo zadajesz głupie pytanie? Skąd mamy wiedzieć czego oczekujesz od ps trójki? Jest na nią masa świetnych tytułów, w które nie zagrasz na innym sprzęcie, a do tego konsola oferuje też inne możliwości. Jeśli chodzi Ci tylko o poziom technologiczny to możesz się lekko zawieść, bo PS3 to już 6 letni sprzęt, więc oferowana grafika może Cię zwyczajnie rozczarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 01:14, Renzov napisał:

Zależy to rzecz jasna od tego gdzie masz telewizor. U mnie np kamerka stoi na dole, bo
TV jest względnie wysoko i dla mnie to idealne rozwiązanie. Będziesz musiał po prostu
pokombinować podczas kalibracji. Spokojnie - wszystko przed Tobą.


U mnie wisi na ścianie, jest na prawie 2 m wysokości. Kamerka ma coś żeby ją przymocować do TV lub ściany? Bo na regale rtv to chyba za nisko będzie (ten ma u mnie zaledwie 51 cm), z resztą bałbym się że co chwila koty będą mi to strącać (mam dwa psotliwe koty :P). Co do pojemności, to chyba wziąłbym w zestawie ze starter packiem do Move, czyli 320 GB, bo wychodzi w sumie niewiele drożej w tym zestawie :)

Jeszcze mam pytania odnośnie okablowania. Kabel HDMI może być obojętnie jaki (byle 1.3 minimum)? Widziałem w sklepie gram.pl kabel do ładowania padów, potrzebne to? One są w ogóle ładowane czy na baterie, jak ten od Xboxa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 11:27, Azvar napisał:

Jeszcze mam pytania odnośnie okablowania. Kabel HDMI może być obojętnie jaki (byle 1.3 minimum)?

Lepiej żeby ktoś potwierdził, bo nie mam 100% pewności, ale z tego co kojarzę, to kabel HDMI może być dowolny.

Dnia 28.01.2012 o 11:27, Azvar napisał:

Widziałem w sklepie gram.pl kabel do ładowania padów, potrzebne to?

Pada naładujesz wpinając go do konsoli (do komputera też) dowolnym kablem z wtyczką mini USB. Nie ryzykowałbym wpinania pada do gniazdka sieciowego przez ładowarkę USB.

Dnia 28.01.2012 o 11:27, Azvar napisał:

One są w ogóle ładowane czy na baterie, jak ten od Xboxa?

Pad do PS3 ma akumulatorki wewnątrz obudowy. Ładujesz je przez kabel USB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 11:27, Azvar napisał:

U mnie wisi na ścianie, jest na prawie 2 m wysokości. Kamerka ma coś żeby ją przymocować
do TV lub ściany?

Kamerka sama w sobie nic takiego nie ma, ale zawsze możesz się zaopatrzyć w coś takiego: http://www.ultima.pl/ps3_move_camera_stand_uchwyt_do_kamery_ps3/i10378/ .

Dnia 28.01.2012 o 11:27, Azvar napisał:

Bo na regale rtv to chyba za nisko będzie (ten ma u mnie zaledwie 51
cm), z resztą bałbym się że co chwila koty będą mi to strącać (mam dwa psotliwe koty
:P). Co do pojemności, to chyba wziąłbym w zestawie ze starter packiem do Move, czyli
320 GB, bo wychodzi w sumie niewiele drożej w tym zestawie :)

Słusznie ;-).

Dnia 28.01.2012 o 11:27, Azvar napisał:

Jeszcze mam pytania odnośnie okablowania. Kabel HDMI może być obojętnie jaki (byle 1.3
minimum)?

Mnie też się wydaje, że tu nie ma jakichś ograniczeń, ale nie chcę udawać znawcy. Zwykły kabelek HDMI powinien wystarczyć.

Dnia 28.01.2012 o 11:27, Azvar napisał:

Widziałem w sklepie gram.pl kabel do ładowania padów, potrzebne to?

Nie, w zestawie jest jeden kabelek i powinien on wystarczać raczej wszystkim. No chyba, że masz/ będziesz miał 3-4 pady, które będą często eksploatowane - wtedy warto by o czymś pomyśleć. Zwłaszcza, jeśli dojdą do tego Move''y.

Dnia 28.01.2012 o 11:27, Azvar napisał:

One są
w ogóle ładowane czy na baterie, jak ten od Xboxa?

"Są ładowane", mają akumulatorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 12:19, Lfdracon napisał:

Pad do PS3 ma akumulatorki wewnątrz obudowy. Ładujesz je przez kabel USB.


Kabel ten jest w zestawie z konsolą czy to kolejny wydatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 14:48, Harrolfo napisał:

W zestawie, przecież jakoś musisz pada ładować :)
Tak samo jak z komórką - czy ładowarkę kupujesz osobno, czy jest dodana?


Pytam, bo kabla HDMI to np nie dają w zestawie, czego nie rozumiem bo to sprzęt HD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 14:47, Azvar napisał:

Kabel ten jest w zestawie z konsolą czy to kolejny wydatek?

Nawet jeśli nie miałbyś go w pudełku to na bank masz kilka takich w domu USB-Mini USB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 14:51, Harrolfo napisał:

Nie dają kabla HDMI, ale dają inny, który podłączysz do ekranu.


Co mi po innym, skoro nie wyświetli rozdzielczości HD? :) Z resztą pod wejście Euro/Scart mam już podłączone PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 17:55, Azvar napisał:

> Nie dają kabla HDMI, ale dają inny, który podłączysz do ekranu.

Co mi po innym, skoro nie wyświetli rozdzielczości HD? :) Z resztą pod wejście Euro/Scart
mam już podłączone PS2.

HDMI to nie jedyny cabel który wyświetli Ci rozdzielczość HD... . Pomijając już fakt, że domyślnie cabla z takimi możliwościami w pudełku nie uświadczysz trolololo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 23:42, Hartus napisał:

Edit: Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. Od lat jestem przyzwyczajony do pada od
x360. Rozłożenie gałek w tym od Sony wydaje mi się niewygodne. Jak jest w praktyce?

Ja mam na odwrót, pad od Xboxa dla mnie ma źle umiejscowionego krzyżaka - chyba kwestia przyzwyczajenia.
Do pada na PS3 polecam dokupić nakładki na spusty, tak się do nich przyzwyczaiłem, że teraz bez nich grać nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie od kolegi:
Ustawia w opcjach 1080p, a gdy włączy jakąś grę, automatycznie przełącza mu się na 720p (napis na TV o zmianie rozdzielczości).
Czym to jest spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 19:26, Mafioso_PL napisał:

Pytanie od kolegi:
Ustawia w opcjach 1080p, a gdy włączy jakąś grę, automatycznie przełącza mu się na 720p
(napis na TV o zmianie rozdzielczości).
Czym to jest spowodowane?


najpewniej tym, że gry w które gra są w 720p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 19:26, Mafioso_PL napisał:

Pytanie od kolegi:
Ustawia w opcjach 1080p, a gdy włączy jakąś grę, automatycznie przełącza mu się na 720p
(napis na TV o zmianie rozdzielczości).
Czym to jest spowodowane?


Chyba tym, że gra nie jest dostosowana do takich rozdzielczoci i dziala tylko na nizszych do 720p :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować