Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Dnia 02.02.2012 o 12:49, Siriondel napisał:

Możesz napisać jaki masz problem z przejechaniem się do sklepu/doładowaniem portfela
PSN przez kartę kredytową? Pytam z ciekawości, bo takie biadolenie o te kody i koniecznie
online jest troszkę zabawne. Szczególnie że mamy jednak XXI wiek a problem ma dorosły
facet.


Ok. Zamykam temat. Chcę jednak zauważyć, że tak jak napisałeś mamy XXI wiek, a SCE Polska jakoś o tym zapomina. Nie mam ochoty jeździć kilkanaście kilometrów do sklepu, żeby sobie zdrapkę kupić. Co do karty kredytowej - to dziękuję ślicznie - jedną już zastrzegałem w czerwcu. Wstyd i tyle. Tym bardziej, że punkty Xbox live można kupić pod kilkudziesięcioma adresami (np gram.pl) i mieć doładowanie w parę sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to nie najlepszy temat, ale: Co myślicie o Final Fantasy XIII? Nie miałem wcześniej styczności z jRPG, ale ten mnie zaciekawił. Opłaca się go kupić, czy może (wiem głupie pytanie, ze względu na czas) wybrać FF XIII-2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 20:11, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Może to nie najlepszy temat, ale: Co myślicie o Final Fantasy XIII? Nie miałem wcześniej
styczności z jRPG, ale ten mnie zaciekawił. Opłaca się go kupić, czy może (wiem głupie
pytanie, ze względu na czas) wybrać FF XIII-2?


Jeżeli już, to chyba jechać od pierwszej części aniżeli od sequela. To się jak dla mnie tyczy jakiejkolwiek fabularnej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 20:11, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Może to nie najlepszy temat, ale: Co myślicie o Final Fantasy XIII? Nie miałem wcześniej
styczności z jRPG, ale ten mnie zaciekawił. Opłaca się go kupić, czy może (wiem głupie
pytanie, ze względu na czas) wybrać FF XIII-2?


Powiem tak. Jeśli nie przeszkadza Ci walka jak w pokemonach (czyli wybierasz z listy atak i patrzysz jak Twoja postać go wykonuje), japoński patos, liniowość plus małe obszary i brak otwartego świata to możesz brać. Ja od gry nie odbiłem się tak bardzo jak myślałem, ale nie spodobała mi się. Najbardziej mnie drażniła walka, ograniczenia (nie mogę przeskoczyć 5cm kamienia, muszę znaleźć inną drogą, gdzie będzie opcja skoku) i całość poprowadzona jak FPS (z poziomu do poziomu bez dłuższego zatrzymywania się, pozwiedzania). A co wyboru - wiadomo, że FF XIII. Jest teraz bardzo tania, a poza tym wiadomo - żeby zrozumieć dwójkę, trzeba znać jedynkę ;)


I takie moje pytanie - czy PS3 odtwarza filmy z napisami (chodzi mi o napisy wrzucone jako osobny plik, nie razem z filmem) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 12:35, Mikex napisał:

I takie moje pytanie - czy PS3 odtwarza filmy z napisami (chodzi mi o napisy wrzucone
jako osobny plik, nie razem z filmem) ?

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2012 o 12:35, Mikex napisał:

I takie moje pytanie - czy PS3 odtwarza filmy z napisami (chodzi mi o napisy wrzucone
jako osobny plik, nie razem z filmem) ?

Jeśli to film na DVD (Oryginał) to tak, jeśli divx itp, to nie, napisów w txt nie czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 12:35, Mikex napisał:

Powiem tak. Jeśli nie przeszkadza Ci walka jak w pokemonach (czyli wybierasz z listy
atak i patrzysz jak Twoja postać go wykonuje), japoński patos, liniowość plus małe obszary
i brak otwartego świata to możesz brać. Ja od gry nie odbiłem się tak bardzo jak myślałem,
ale nie spodobała mi się. Najbardziej mnie drażniła walka, ograniczenia (nie mogę przeskoczyć
5cm kamienia, muszę znaleźć inną drogą, gdzie będzie opcja skoku) i całość poprowadzona
jak FPS (z poziomu do poziomu bez dłuższego zatrzymywania się, pozwiedzania). A co wyboru
- wiadomo, że FF XIII. Jest teraz bardzo tania, a poza tym wiadomo - żeby zrozumieć dwójkę,
trzeba znać jedynkę ;)


Korytarzowość mi raczej nie przeszkadza. Walka też. A jak z językiem? Bo z tego co wiem to nie ma polskiego, więc czy ten angielski w grze jest "bardzo trudny"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2012 o 16:41, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Korytarzowość mi raczej nie przeszkadza. Walka też. A jak z językiem? Bo z tego co wiem
to nie ma polskiego, więc czy ten angielski w grze jest "bardzo trudny"?


Nie, raczej średni poziom zaawansowania. Fabułę zrozumiesz nawet i bez średniej znajomości, ale żeby czerpać pełną przyjemność z historii to jak pisałem wcześniej - średnia znajomość w pełni wystarcza ;)

EDIT: Zapomniałem napisać - jedyny problem mogą sprawić umiejętności i niektóre klasy postaci, ale jeśli wcześniej grałeś w choćby dwa RPGi po angielsku, to niczego nowego tutaj nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gadałem dzisiaj z kolegą o Playstation Move i dowiedziałem się, że niektóre gry wymagają dwóch kontrolerów (do samego singla), jak np te z Sports Champions (strzelanie z łuku np). Prawda to? Należy się nastawić na zakup obu kontrolerów na raz (starter pack + drugi playstation move)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 20:44, Azvar napisał:

Gadałem dzisiaj z kolegą o Playstation Move i dowiedziałem się, że niektóre gry wymagają
dwóch kontrolerów (do samego singla), jak np te z Sports Champions (strzelanie z łuku
np). Prawda to?

W Sports Champions da się grać tylko jednym kontrolerem, ale w niektóre tryby (jak te strzelanie z łuku czy walka mieczem) można do wyboru grać także dwoma dla większej realistyczności. Są też gry takie jak np. The Fight, gdzie wymagane są 2 move''y.

Dnia 03.02.2012 o 20:44, Azvar napisał:

Należy się nastawić na zakup obu kontrolerów na raz (starter pack + drugi
playstation move)?

To zależy jak jesteś na to napalony. ;D Ja polecam Ci kupić na razie sam Starter Pack, bo zawsze przecież możesz sobie dokupić drugiego move''a. A nuż Ci sie znudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 22:44, Hartus napisał:

Możecie
mi powiedzieć, tak szczerze, gdybyście mieli wybór to pozostalibyście przy PS3 czy wymienili
go na dobrego PCta z potrzebą ładowania w niego kasy co półtora roku?

A po co tyle kasy wywalać na PC? Możesz spokojnie kupić PC za 3 tys i będziesz miał sprzęt na 3-4 lata, a może i więcej. Nie zawsze wszystko odpalisz w maxie ale i tak grafika zawsze będzie lepsza niż na konsoli.
Wadą PS3 np. jest to, że jak Ci padnie to Twoje savy i dane pójdą w d...ługą (no i będziesz musiał się wykosztować na kolejną konsole, i zaznaczam, że każda nowa rewizja PS3 jest coraz bardziej obcinana...). No i na PC pograsz sobie gdy z każdej generacji, a nie tylko tej obecnej i sam decydujesz o tym jak płynnie będzie chodzić Ci gra.
PS3 ma tylko i wyłącznie sens jeśli interesują Cię jego exy. Jeśli interesują Cię tylko konsolowe exy jak Dark Souls czy RDR to lepszy będzie Xbox. Dla multi platform i tak zawsze najlepszy jest PC.

Dnia 15.01.2012 o 22:44, Hartus napisał:

Jesteście zadowoleni?


Gdyby nie padła to pewnie powiedziałbym w miarę. Teraz jednak powiem - nie bardzo. Obecny renesans PC i coraz szersza multiplatformowość zmniejsza nieco wagę konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wam też wiesza się przeglądarka na PS3? Nawet z google nie mogę skorzystać, bo wyskakuje błąd że za mało pamięci. Dysk pojemny, na wszelki wypadek ciasteczka itp wywaliłem ale nadal lipton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 21:04, woko27 napisał:

To zależy jak jesteś na to napalony. ;D Ja polecam Ci kupić na razie sam Starter Pack,
bo zawsze przecież możesz sobie dokupić drugiego move''a. A nuż Ci sie znudzi.


Kupię jednak dwa na raz, nawet jak mi się nie spodoba to będe musiał sprzedać, a dwa razy za kuriera płacić nie będe :P Najwyżej narazie nie rozpakuje drugiego Move''a żeby było, że używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak często należy się spodziewać kodów aktywacyjnych w grach? Planuję kupować głównie używane gry, większość wyłącznie z trybem single player, ale część także i z multi (albo tylko coop).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować