Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Jeszcze pytanie gratis :P Czy do PS3 można podłączyć klawiatury dedykowane PC poprzez USB? Czy takie rozwiązanie jest lepsze od tej mini-klawiaturki doczepianej do pada, a jeśli nie to czy ta wspomniana klawiaturka daje rady? Generalnie rzecz biorąc, to od internetu mam komputer, więc na konsoli w grę wchodzi tylko gra online i przeglądanie PSN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 12:01, Azvar napisał:

Jeszcze pytanie gratis :P Czy do PS3 można podłączyć klawiatury dedykowane PC poprzez
USB?

Da się, nawet bezprzewodowe (jeżeli masz nadajnik USB). Podobnie z myszkami.

Dnia 05.02.2012 o 12:01, Azvar napisał:

Czy takie rozwiązanie jest lepsze od tej mini-klawiaturki doczepianej do pada, a
jeśli nie to czy ta wspomniana klawiaturka daje rady?

Jak masz duże palce, to pełnowymiarowa klawiatura jest lepsza od tej doczepianej :)

Dnia 05.02.2012 o 12:01, Azvar napisał:

Jak często należy się spodziewać kodów aktywacyjnych w grach?

Stosunkowo rzadko - najczęściej kody znajdziesz w grach EA i to tam ich brak najbardziej boli (wycięte tryby gry, itp). Potem Sony (ale tylko w nowych grach typu Uncharted 3), potem Ubisoft (ale to są kody na dodatkowe stroje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 10:36, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Dzięki za pomoc. Ograłem demo XIII-2, klamka zapadła. Jeszcze tylko jedno pytanie: Te
gwiazdki przyznawane za walkę coś dają?


Szczerze, to już nie pamiętam. Chyba wpływają na to, ile doświadczenia dostajesz po walce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie techniczne pytanie. Posiadam monitor 1920x1080p z jednym wyjściem DVI. Do niego mam podłączonego PCta. Tak sobie myślę czy gdybym kupił rozgałęźnik dzielący to jedno wejście DVI na 2x DVI i do jednego z nich podłączył PCta, a pod drugie PS3 poprzez kabel HDMI/DVI to czy to by zadziałało? Nie byłoby utraty jakości obrazu? I czy do konsoli można podłączyć głośniki 2.1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 16:23, Hartus napisał:

Mam takie techniczne pytanie. Posiadam monitor 1920x1080p z jednym wyjściem DVI. Do niego
mam podłączonego PCta. Tak sobie myślę czy gdybym kupił rozgałęźnik dzielący to jedno
wejście DVI na 2x DVI i do jednego z nich podłączył PCta, a pod drugie PS3 poprzez kabel
HDMI/DVI to czy to by zadziałało? Nie byłoby utraty jakości obrazu? I czy do konsoli
można podłączyć głośniki 2.1?

Miałem podobny problem w ubiegłym roku, http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1297&pid=7499 i http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1297&pid=7553 . Taniej wyjdzie tobie rozgałęziać HDMI, sam mam monitor i kompa z wejściami DVI, tylko jeden kabel DVI-D-HDMI oraz jedną przejściówkę HDMI->DVI, działa wszystko doskonale do dziś. Z dźwiękiem to z zestawu 5.1 odłączam tylko jeden minijack i podłączam przez cinche do konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w jaki sposób HDMI zamiast DVI? Do monitora miałbym kupić rozgałęźnik DVI -> 2x HDMI? I konsolę podłączyć kablem HDMI, a PCta kablem HDMI/DVI?
A co do głośników to masz to zrobione w ten sposób, że do PCta grają ci 3.1, do konsoli 2.0? Ja mam podłączone do PCta 5.1, a w szafie mam jeszcze stare 2.1 dlatego spytałem czy jest możliwość podłączenia głośników bezpośrednio do konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 17:38, Hartus napisał:

Ale w jaki sposób HDMI zamiast DVI? Do monitora miałbym kupić rozgałęźnik DVI -> 2x
HDMI? I konsolę podłączyć kablem HDMI, a PCta kablem HDMI/DVI?
A co do głośników to masz to zrobione w ten sposób, że do PCta grają ci 3.1, do konsoli
2.0? Ja mam podłączone do PCta 5.1, a w szafie mam jeszcze stare 2.1 dlatego spytałem
czy jest możliwość podłączenia głośników bezpośrednio do konsoli.

Kable HDMI-DVI albo same HDMI + przejściówki HDMI->DVI, bez tego się nie obejdzie. Mam podobną sytuację co ty, używam dwóch platform na jednym ekranie i używam rozgałęźnika samo HDMI (taki naprawdę jeden z tańszych, działa bez zarzutu, wciskając przycisk na nim przełączam źródło obrazu). W sumie też możesz brać przełącznik(właściwie tak to się nazywa, heh) DVI, często mają również (ale przygotuj się wysupłać więcej pieniędzy). Nie polecam szukać rozgałęźników między tymi formatami, gdyż po prostu taniej wyjdzie kombinować z przejściówkami (plus zawsze to się może przydać gdy będą jakieś zmiany w konfiguracji).
Co do dźwięku nie przeczytałeś dokładnie moich wypowiedzi. Aby podłączyć dźwięk do konsoli, jako, że twój monitor ma tylko DVI, które odpowiada tylko za obraz, HDMI za obraz + dźwięk, są to formaty w pełni zgodne ze sobą i nie ma ŻADNYCH strat jakości, to podłączasz cinchami (RCA; tylko dźwięk stereo) przy użyciu przejściówki gniazdo minijack 3,5 - gniazda RCA (patrz obrazek, kosztuje góra 5zł, w sklepach z konsolami mają często) albo wyjściem cyfrowym (niektóre głośniki mają wbudowaną obsługę, pozwala na użycie surround; aby podłączyć przez to minijack potrzebny amplituner, które kosztuje naprawdę sporo). W sumie to zależy jak jest z twoimi 2.1, jakie i ile kabelków posiada/
W moim wypadku z dźwiękiem jest tak, że mam konsole i gniazda na wyciągnięcie ręki (no, dosłownie) i nie mam problemu z przełączaniem jednego kabelka z PC do konsoli. Jak siedzę na PC, cieszę się surroundem cały czas, a jak siadam o konsoli, to podłączam do niej.

20120206210929

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o http://www.komputronik.pl/product/110971/Strefa_Gier/Konsole_i_akcesoria/Sony_Playstation_3_Slim_500GB_PL.html (PS3 z montowanym przez sklep dyskiem 500 GB)? Jest się czego obawiać? Czy dyski montowane oryginalnie są znacząco lepszej jakości (i jakiej firmy są normalnie)? Skąd ja w ogóle mogę mieć pewność, że kupując inny model nie wymieniono tam też dysku, i to nawet na jakiś super dupiasty tani zamiennik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 01:15, Azvar napisał:

(PS3 z montowanym przez sklep dyskiem 500 GB)? Jest się czego obawiać? Czy dyski montowane
oryginalnie są znacząco lepszej jakości (i jakiej firmy są normalnie)? Skąd ja w ogóle
mogę mieć pewność, że kupując inny model nie wymieniono tam też dysku, i to nawet na
jakiś super dupiasty tani zamiennik?

W PS3 są i tak montowane słabe dyski (SATAI, 5400rpm, 8MB cache), więc mogą wymienić na dysk o podobnych osiągach, albo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 08:56, Henrar napisał:

W PS3 są i tak montowane słabe dyski (SATAI, 5400rpm, 8MB cache)

Ktore w zupelnosci wystarczaja, a do tego mniej sie grzeja i nie wpadaja tak w wibracje jak dyski 7200 rpm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 08:17, Ifym napisał:

Swoja droga, szkoda ze to nie wyszlo, fajnie sie zapowiadalo.


Zapowiada się dalej. Projekt jest wstrzymany, nie anulowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 10:42, Ponury666 napisał:

Za ile się opłaca kupić używanego fata?

Zależy od zestawu i tego jak bardzo był używany (chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po pierwszym kontakcie z grami z serii HD Classics - padło na God of War Collection volume 2. Muszę przyznać, że trochę się obawiałem, że będzie z tego lipa, ale jednak całkiem porządnie to zrobili. Grafika wprawdzie nie powala, ale też i nie kaleczy oczu. A GoW jak to GoW - wspaniała gierka (a nawet dwie - i to za 7 dyszek!). Naprawdę polecam tym, którzy, tak jak ja, nie posiadają PSP, a chcieliby poznać pełną historię Kratosa.

Pytanko: czy warto kupić Sly Collection? Nigdy nie grałem w gry z tej serii, widziałem tylko filmiki na Gamespocie - nie bardzo mi się podobały. Ale bardzo wysokie noty ma ta gra, więc sam nie wiem. Dodam, że Ratchet&Clank''i mi się podobały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2012 o 10:11, PinKee napisał:

Pytanko: czy warto kupić Sly Collection? Nigdy nie grałem w gry z tej serii, widziałem
tylko filmiki na Gamespocie - nie bardzo mi się podobały. Ale bardzo wysokie noty ma
ta gra, więc sam nie wiem. Dodam, że Ratchet&Clank''i mi się podobały.


Ja tam się jaram Sly''em, na tyle że we wszystkich 3ch grach mam platynkę :) Dodatkowo prawdopodobni w tym roku wyjdzie 4ta część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stałem się świeżo upieczonym posiadaczem Slimki. I mam kolejne pytania :P

1) czy ładowanie Dual Shocka 3 przez ten kabelek na prawdę musi tyle trwać? dobrze jest się zastanowić nad zakupem stacji ładującej, np takiej jak ta http://allegro.pl/ps3-stojak-podstawka-ladowarka-do-move-padow-4xusb-i2095104269.html (co prawda mam narazie 3 kontrolery move i 1 pad, ale wydaje mi się to najrozsądniejszą opcją, bo rozważam też pionowo postawioną slimkę, za bardzo mi wystaje z regału rtv).

2) mam TV powieszony na ścianie, kamerka jest na prawie 2m wysokości (na TV), czy to nie za wysoko dla niej? Da się ją jakoś zainstalować od spodu TV, czy też muszę sobie specjalnie dorabiać jakąś wiszącą półeczkę?

4) jakie konto utworzyć w PSN? Na Polskę, czy na US? Słyszałem, że konta z US mają większy dostęp do demek, filmów. Jak to się ma (region) do DLC? Bardzo mi zależy na DLC do Prince of Persia (Epilogue), Dead Space 2 (Severed) i WipEout HD (Fury).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować