Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Wprawdzie to nie ja prosiłem o jakieś motywy, ale musze Ci podziękować za wrzucenie tej stronki, bo nigdy na niej nie byłem, a znalazłem kilka naprawdę superanckich dla siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automatyczna aktualizacja jest... automatyczna. Więc jak tylko grasz w single player albo przed wyłączeniem konsoli, wszystko samo się aktualizuje (np. patche do gier). Ba, nawet sejvy na chmurkę przenosi. Tak jak mówiłem. Jak dużo wydajesz, to zasubskrybuj plusa. Wyobraź sobie, że dostajesz za darmo jakiegoś klasyka z psx. I co? Grasz w to, czy w uncharted?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2012 o 17:36, Azvar napisał:

Btw jest taka opcja związana z PS+ jak "Automatyczna aktualizacja".

Napisze na przykladzie dwoch osob, z PS+ i bez :):

bez PS+
od ostatniego razu jak grales w gre ''x'', pojawil sie 200MB patch. Wlaczasz konsole, a nastepnie uruchamiasz gre. Ukazuje sie informacja o nowym patchu i pytaniu czy chcesz go sciagnac (bo bez tego nie mozesz pograc online). Odpowiadasz tak i zamiast zajac sie gra, czekasz az patch sie sciagnie/zainstaluje...

z PS+
Od ostatniego razu jak grales w gre ''x'', pojawil sie 200MB patch. W miedzy czasie, konsola wlaczyla sie sama zgodnie z zaprogramowanym czasem na automatyczna aktualizacje, pobrala i zainstalowala co trzeba. Wlaczasz konsole, na ekranie pojawia sie informacja o zainstalowaniu patcha do gry ''x''. Wlaczajac gre nie masz info, ze musisz cos sciagnac i mozesz od razu grac...

Automatyczna aktualizacja dodatkowo synchronizuje trofiki, przenosi save''y n chmure (jesli dla danego save''a jest to wlaczone) oraz, opcjonalnie, pobiera wybrane dema/filmiki/etc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2012 o 12:08, Piotrek_K napisał:

Automatyczna aktualizacja dodatkowo synchronizuje trofiki, przenosi save''y n chmure
(jesli dla danego save''a jest to wlaczone) oraz, opcjonalnie, pobiera wybrane dema/filmiki/etc...


A jak wygląda sprawa z synchronizacją trofeów bez PS+? Musze się specjalnie gdzieś logować co chwila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy chcesz je zsynchronizować w XMB (menu główne konsoli) przechodzisz w zakładkę Gry -> Trofea -> Trójkąt na padzie -> Zsynchronizuj trofea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na PS3 pojawiło się Resident Evil 4 HD. Czy ktoś z was posiada lub grał w tą wersję (HD na PS3) oraz w tę na PC (z patchem i nieoficjalnym patchem z teksturami)? Czytałem, że ta wersja na PS3 pozostawia sporo do życzenia, ale czy jest aż tak źle, że nadal wersja na PC wypada najlepiej pod kątem audio-wizualnym (sterowanie pomijam, bo w RE4 na PC można grać na padzie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2012 o 00:04, Azvar napisał:

Czy ktoś z was posiada lub grał w tą wersję (HD na PS3)

Posiadam, ale zanim dostałem ją w swoje ręce zacząłem ogrywać oryginał na PS2 i naprawdę nie narzekam na poziom audiowizualny... jeśli trzon rozgrywki jest dobry to i gra obroni się sama. Jeśli nie, to jest słaba, albo gracz po prostu zatruł się już wodotryskami obecnych generacji na tyle, że nie powinien po stare tytułu sięgać, ażeby nie psuć sobie przyjemnych wspomnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mógłby mi ktoś powiedzieć, ile zajmuje ostatnia aktualizacja oprogramowania do PS3? Mam wolne łącze, więc to dla mnie cenna informacja. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A masz możliwość porównania wersji z PS3 z tą z PC (ale tak jak mówiłem, z zainstalowanymi patchami, zarówno ten oficjalny 1.1 oraz re-texture patch)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2012 o 09:40, charnjit013 napisał:

Witam. Mógłby mi ktoś powiedzieć, ile zajmuje ostatnia aktualizacja oprogramowania do
PS3? Mam wolne łącze, więc to dla mnie cenna informacja. Z góry dzięki.

Jakieś 180 MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam ze Skyrim na PS3? Wszystko już naprawione? Można kupić nie narażając się potem na szał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2012 o 15:00, nightfaler napisał:

> re-texture patch)?
Ten 1,4gb na piratebay''u?(linka nie podam z wiadomych względów...)


Coś koło tego, chyba z 2 GB zajmował (wiem, że nazywało się jakoś "texture pack" czy coś). I trzeba rozpakować do folderu z grą (3 katalogi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2012 o 13:07, Ifym napisał:

Jak tam ze Skyrim na PS3? Wszystko już naprawione? Można kupić nie narażając się potem
na szał?

W zasadzie grać i nie narazić się na szał można było zawsze, tylko trzeba było podjąć kilka środków zapobiegawczych. Ale patch 1.4 dał solidnie radę, gra działa i tak o niebo lepiej. Poważne spadki fpsów są przeszłością, jakieś mniejsze, chwilowe się zdarzają, ale to tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2012 o 15:00, nightfaler napisał:

> re-texture patch)?
Ten 1,4gb na piratebay''u?(linka nie podam z wiadomych względów...)


Dobra, nieważne... Pograłem godzinkę na PC, gra raz się zawiesiła, do tego wyczytałem gdzieś że wersja na PC pozbawiona jest wielu kosmetycznych pierdółek w grafice (i niby mogę doinstalować kolejne nieoficjalne patche, ale albo powodują niestabilność gry, albo fps spada do 10-15), no i jeszcze jest kilka mankamentów (filmiki w niskiej rozdzielczości, przyciski na ekranie wzięte chyba z pada Logitech, a ja mam Xbox360 pada na PC, ogólnie też da się rozwiązać, ale to znowu ściąganie i igranie ze stabilnością gry).

Może i RE4 HD nie jest takie jakie być powinno, ale jeśli nie jest w żadnym stopniu gorsze od wersji na PC bez modów (ale z patchem), a nawet pod pewnymi względami lepsze (nie wiesza się, przyciski na ekranie są dostosowane do pada, filmiki w high res, efekty bloom lub lepsze kolory?), to ja olewam tą wersję na PC i kupuję RE4HD :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja to w ogóle ni patcha ni to HD textur wgrać nie mogłem, a może były ale nie widziałem różnicy xD W każdym bądź razie było to wszystko na pewno gorszej jakości niż to co oferuje RE4HD

A feeling rozgrywki niczym nie umywał się do tego co ostatnio tłukłem na ps2 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 14:49, nightfaler napisał:

A ja to w ogóle ni patcha ni to HD textur wgrać nie mogłem, a może były ale nie widziałem
różnicy xD W każdym bądź razie było to wszystko na pewno gorszej jakości niż to co oferuje
RE4HD


Jego się nie wgrywa, tylko się kopiuje 3 foldery z teksturami bezpośrednio do folderu z grą, tak samo jak wszystkie inne mody graficzne do RE4 (zauważ, że nazywają się tak samo, jak niektóre z plików w folderze, po prostu nadpisują to co w nich jest), ale rzeczywiście różnica jest kosmetyczna. No cóż, spróbuję na PS3, choć przyznam że z żalem w dupie wydam te 69 zł za upscalowane HD (imho powinno kosztować max połowę tego), tymbardziej że w tej samej cenie jest o wiele ładniejsze i bogatsze RE5 Gold Edition... Skoro fani gry mogą stworzyć lepsze tekstury, to jaki to problem dla Capcom?

Dnia 20.02.2012 o 14:49, nightfaler napisał:

A feeling rozgrywki niczym nie umywał się do tego co ostatnio tłukłem na ps2 ;p


Mnie wersja na PS2 nie urzekła. Raz, że pozbawiona wielu efektów i z gorszymi teksturami, dwa że w ogóle nie dostosowana do formatu 4:3 (ja rozumiem, że niektórzy już mieli PS2 podłączone do 16:9 flat, ale PS2 było jeszcze jedną nogą w erze kineskopów). Ale gra tak czy siak, mimo że mocno kontrowersyjna dla mnie jako fana pooprzednich 3 części (i tych na GC), to jednak bardzo dobra i wciągająca, to kwintesencja tego co najlepsze w grach konsolowych :)

PS. Tak się jeszcze zapytam o tą wersję HD na PS3:) Przerywniki są generowane w czasie rzecziwystym, czy są to low res filmiki jak w wersji na PC (które w dodatku nie uznają zmian stroju bohatera)? Gra działa w 30 czy 60 fps? Czy po zakupie i np awarii dysku lub konieczności usunięcia gry, mogę ją pobrać ponownie bez kolejnych opłat? Posiadasz może RE:CV HD? Jeśli tak, to czy rzeczywiście wygląda aż tak źle i nadal przycina się jak na PS2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 22:51, Azvar napisał:

Jego się nie wgrywa, tylko się kopiuje

Gosh przecież wiem. Może faktycznie złego słowa użyłem;p

Dnia 20.02.2012 o 22:51, Azvar napisał:

te 69 zł za upscalowane HD (imho powinno kosztować max połowę tego),

Nowka na ps2 wychodzi trochę taniej więc nie jest źle, poza tym poza upscalem mamy ogólny maly rework menusów itp. Wszystko bliższe dzisiejszym standardom.

Dnia 20.02.2012 o 22:51, Azvar napisał:

PS. Tak się jeszcze zapytam o tą wersję HD na PS3:) Przerywniki są generowane w czasie
rzecziwystym, czy są to low res filmiki jak w wersji na PC (które w dodatku nie uznają
zmian stroju bohatera)?

W czasie rzeczywistym, żadnych pre-renderow. Tak, że widać w to co sie przebierzesz na cut-scenckach

Dnia 20.02.2012 o 22:51, Azvar napisał:

Gra działa w 30 czy 60 fps?

Zielonego pojęcia nie mam, poniżej 30 nie schodzi "na oko"

Dnia 20.02.2012 o 22:51, Azvar napisał:

Czy po zakupie i np awarii dysku lub konieczności usunięcia gry, mogę ją pobrać ponownie bez kolejnych
opłat?

Cokolwiek kupisz masz przypisane do swojego konta na zawsze. Gdziekolwiek na świecie zechcesz to ściągnąć, to ściągniesz limit to 2 jednocześnie aktywowane konsole w tym samym czasie na których posiadasz daną kopie gry. Nic nie stoi na zrzutce ze znajomym.

Dnia 20.02.2012 o 22:51, Azvar napisał:

Posiadasz może RE:CV HD?

Nie mam, za to mam wersje reżyserską części pierwszej xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować