Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

/ciach/
Robisz kopię bezpieczeństwa danych ze starego HDD z poziomu PS3 (uwaga, potrafi trwać parę godzin), a potem przywracasz dane po wymianie dysku. Pamiętaj tylko o deaktywacji swojego konta PSN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 16:49, Lex napisał:

/ciach/
Robisz kopię bezpieczeństwa danych ze starego HDD z poziomu PS3 (uwaga, potrafi trwać
parę godzin), a potem przywracasz dane po wymianie dysku. Pamiętaj tylko o deaktywacji
swojego konta PSN.


A jak wygląda robienie kopii w praktyce? Mozna zgrać na płytę (o ile konsola ma nagrywarkę, ale jeśli tak to czy można też na kilka?), czy też zgrywa się przez pendrive? Na pewno w rachubę wchodziłoby ze 20-30 GB danych. Rozumiem, że można przenieść wszystkie dane i gry z PS+ będą nadal działać (na tych zależy mi najbardziej, bo wielu już nie ściągne)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 22:48, Azvar napisał:

A jak wygląda robienie kopii w praktyce?

Potrzebujesz pendrive/przenośnego HDD/memory sticka o odpowiedniej pojemności. Znajdujesz gdzieś w opcjach konsoli utworzenie kopii zapasowej danych i tyle.

Dnia 07.06.2012 o 22:48, Azvar napisał:

Rozumiem, że można przenieść wszystkie dane

Wszystko oprócz save''ów chronionych przed kopiowaniem (jak masz Plusa to wrzuć je w chmurę i masz kłopot z głowy).

Dnia 07.06.2012 o 22:48, Azvar napisał:

i gry z PS+ będą nadal działać (na tych zależy mi najbardziej, bo wielu już nie ściągne)?

Pamiętaj o odłączeniu konta od konsoli przed całym procesem, chyba że chcesz stracić jedną aktywację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 23:23, Lex napisał:

Pamiętaj o odłączeniu konta od konsoli przed całym procesem, chyba że chcesz stracić
jedną aktywację.


Chodzi o to żeby je usunąć? Ogólnie to wydaje się nawet całkiem proste, a myślałem że jest jakiś haczyk :) Cóż, ktoś mi tutaj doradzał, że 160 GB w zupełności wystarczy i rzeczywiście miał rację, ale pod warunkiem nie korzystania z PS+/usuwania nieużywanych gier, a tego właśnie chcę uniknąć (a mogłem od razu wziąć z dyskiem 500 GB w Komputroniku...). Na upartego można to zwalić na to, że oferta w PS+ robi się co raz ciekawsza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym PS+? Opłaca się to kupować, czy racej nie? Po zakończeniu subskrypcji, jeśli mam gry na dysku, to mogę w nie dalej grać?

I jeszcze jedno: Jeśli kupię grę, która w PS+ jest w przecenie, go po zakończeniu subskrypcji nadal ją będę miał?

Z gory dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2012 o 07:37, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Co sądzicie o tym PS+? Opłaca się to kupować, czy racej nie?

Przeczytaj kilkanascie ostatnich postow w tym temacie (zwlaszcza o ostatniej promocji) i sam sobie odpowiedz.

Dnia 09.06.2012 o 07:37, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Po zakończeniu subskrypcji, jeśli mam gry na dysku, to mogę w nie dalej grać?

Nie. W darmowe gry mozesz grac majac tylko aktywny abonament. Jednak gdy go odnowisz pozniej, mozesz ponownie w nie grac.

Dnia 09.06.2012 o 07:37, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Jeśli kupię grę, która w PS+ jest w przecenie, go po zakończeniu subskrypcji nadal ją będę miał?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2012 o 09:38, Piotrek_K napisał:

Nie. W darmowe gry mozesz grac majac tylko aktywny abonament. Jednak gdy go odnowisz
pozniej, mozesz ponownie w nie grac.


Jedno mnie tu zastanawia: a co z grami, które w informacjach nie mają czasu ważności? Zobacz u sie bie Renegade Ops, Chime Super Deluxe, Outland, Ricochet HD, Shank 2, Awesomenauts, Trine 2, generalnie wszystkie te gry w których przez PS+ ściąga się patch aktywujący pełną grę z wersji trial. Może to jakiś bug, może czegoś nie wiem, ale dla mnie sprawa wydaje się jasna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2012 o 09:38, Piotrek_K napisał:

> Co sądzicie o tym PS+? Opłaca się to kupować, czy racej nie?
Przeczytaj kilkanascie ostatnich postow w tym temacie (zwlaszcza o ostatniej promocji)
i sam sobie odpowiedz.

Przeczytałem i w związku z tym mam jeszcze jedno pytanie z innej beczki: "O jakie aktywacje chodzi?" Na swoje konto PSN mogę się zalogować tylko na określonej liczbie konsol, czy co?

PS. Dobra, chyba się skuszę na ten PS+ ;) Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2012 o 15:24, PierwszaLiga napisał:

Siema. Mam jedno pytanie, mianowicie czy jest na PS3 jakaś gra w klimatach STALKERA?
Obejrzałem podobnie pewien dokument i naszła mnie ochota na wirtualną rozrywkę.


Na myśl przychodzi mi tylko Fallout 3/New Vegas i Rage. F3/NV raczej polecałbym na PC ze względu na mody i precyzję celowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2012 o 11:13, Mavarius napisał:

Niektóre gry nie mają ograniczeń poza PS+ co znaczy, że możesz w nie grać nawet jak Ci
się abonament skończy.


Czyli de facto można wrzucić między mity gadanie, że PS+ opłaca się tak długo, jak cię na niego stać? Bo w takim razie za te 200 zł rocznie to te niektóre gry spokojnie zwracają mi cały koszt usługi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2012 o 15:48, Azvar napisał:

F3/NV raczej polecałbym na PC ze względu na mody i precyzję celowania :)


Jaką precyzję celowania? :o Nowe Fallouty to rpg w pierwszej osobie, a strzelaniny (których jest mało) rozwiązuje się za pomocą systemu V.A.T.S. :P To nie Call of Duty, że potrzebna jest myszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak :). Obecnie sa to DWIE aktywne konsole na raz (kiedys bylo 5). Rzecz jasna, nic nie stoi na przeszkodzie zdeaktywowac jedna z konsol i aktywowanie innej, ale zasada taka sama: dwie konsole aktywne maks.


>>> Azvar
A tego to nie wiem. Moge jedynie przypuszczac, ze zostaja na stale.

Kto nie ma PS+ niech kupuje teraz. Same gry kosztuja sporo wiecej niz abonament, a przeciez co miesiac maja byc 3 inne. Warto tez od razu pomyslec o dysku 500 czy naewt 1000GB ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2012 o 16:29, Piotrek_K napisał:

Dokladnie tak :). Obecnie sa to DWIE aktywne konsole na raz (kiedys bylo 5). Rzecz jasna,
nic nie stoi na przeszkodzie zdeaktywowac jedna z konsol i aktywowanie innej, ale zasada
taka sama: dwie konsole aktywne maks.

Ale to oznacza, że mogę być zalogowany na dwóch konsolach NA RAZ, czy raczej, że jak się u kumpla zaloguję, wyloguję, ale nie deaktywuję (+ u siebie na swojej konsoli) to u trzeciego już się nie będę mógł zalogować w ogóle? Tak, wiem, trochę to zakręcone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To drugie.

Konto aktywne=konto na danej konsoli na ktorej przeprowadzono aktywacje. Nie ma znaczenia czy jestes na danej konsoli obecnie zalogowany lub tez czy konsola jest wlaczona lub nawet wylaczona.

Dodatkowo, w momencie gdy wejdziesz online na jednej z konsol, automatycznie wylogowywuje Cie z drugiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2012 o 16:05, woko27 napisał:

> F3/NV raczej polecałbym na PC ze względu na mody i precyzję celowania :)

Jaką precyzję celowania? :o Nowe Fallouty to rpg w pierwszej osobie, a strzelaniny (których
jest mało) rozwiązuje się za pomocą systemu V.A.T.S. :P To nie Call of Duty, że potrzebna
jest myszka.


Dawno grałem w F3, ale wydaje mi się, że tam V.A.T.S. miało swoje ograniczenia (punkty akcji?) i nie zawsze można było na nim polegać, a myślę że kwestia precyzji w celowaniu grając przy użyciu myszki raczej nie nadaje się na temat do dyskusji :P Dodam, też że precyzja w celowaniu = wielka frajda ze strzelania bez VATS :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować