Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2012 o 23:39, knopfler napisał:

> Nie mam karty kredytowej, a kartę płatniczą PSN odrzuca.
Zależy jaką, mojej płatniczej Inteligo nie odrzuca.
W zeszłym miesiącu keye sprzedawało po 83,90 te karty :).


kur*a. nie piszcie juz bo sie zalamie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobry lulz. Postaram się wytłumaczyć Ci łopatologicznie, czemu PS4 w 2015 roku nie wyjdzie.
1. Bzdura, wszyscy pamiętają 10 letni cykl życia konsol Sony. To, że on istnieje nie oznacza, że nie można w tym czasie wydać kolejnej konsoli. Bo gdyby tak było, to PS2 i PS3 nigdy by nie wyszły, bo ich poprzednicy (odpowiednio PSX i PS2) wciąż byli w sprzedaży. A PS2 do tej pory jest wspierane.
Idąc Twoim tokiem myślenia Windows Vista, 7 i 8 nie miały prawa wyjść, bo MS wspiera XP do 2014 roku.

2. Bzdury. Żaden producent konsol nie będzie się przejmował multiplatformowym GTA i czekał, aż Rockstar łaskawie wszystko wyda na obecnej generacji. To Rockstar będzie się musiał dostosować. Nic im nie przeszkadza wydać tych dodatków na starą generację po wyjściu nowej, bo będą mieć ogromną bazę użytkowników. Równie dobrze mogą też przeportować piątkę na next-geny.

3. Link do wypowiedzi przedstawiciela Sony. Kto i gdzie tak powiedział? Nowa konsola zostanie zapowiedziana na E3 2013 (lub optymistycznie tegorocznym TGS) i wyjdzie pod koniec 2013/góra koniec 2014 roku na całym świecie. Poza tym, Sony ma teraz takie kłopoty finansowe, że MUSZĄ wydać coś nowego, bo sprzedaż PS3 zaczyna powoli spadać (ew. muszą obniżyć cenę PS3, bo nie wiedzieć czemu w umysłach ludzi istnieje przekonanie, że X360 wart jest więcej od konsoli Sony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 22:07, Azvar napisał:

1) Pisaliście, że trzeba na nowy dysk wgrać soft do PS3, rozumiem że trzeba to zrobić
z poiomu kompa i przed instalacją dysku w konsoli?

Trzeba go wgrac na pendrive'a z poziomu kompa, a pozniej podlaczyc go w momencie uruchamiania konsoli z nowym dyskiem.

Dnia 09.09.2012 o 22:07, Azvar napisał:

2) Jak ma się sprawa z chronionymi zapisami do gier?

Jest ostrzezenie, ze nie wszystko moze sie skopiowac. Trudno mi sie jest do tego ustosunkowac. Mam PS+ i wszystkie zapisy zgrane na chmure (zapisy chronione mozna w taki sposob skopiowac, ale sciagnac na konsole dopiero po 24godz od ostatniego uploadu). Jest tez mozliwosc zrobienia transferu systemu (z jednej konsoli na druga), ale potrzebujesz do tego dwoch PS3.

Dnia 09.09.2012 o 22:07, Azvar napisał:

3) Mam sporo danych do skopiowania, [...] czy idzie jakoś podłączyć się przez USB do PeCeta?

Podczas backupu robiony jest CALKOWITY clean-up podlaczonego, przez usb, dysku do konsoli. Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 08:18, Henrar napisał:

3. Link do wypowiedzi przedstawiciela Sony. Kto i gdzie tak powiedział? Nowa konsola
zostanie zapowiedziana na E3 2013 (lub optymistycznie tegorocznym TGS) i wyjdzie pod
koniec 2013/góra koniec 2014 roku na całym świecie. Poza tym, Sony ma teraz takie kłopoty
finansowe, że MUSZĄ wydać coś nowego, bo sprzedaż PS3 zaczyna powoli spadać (ew. muszą
obniżyć cenę PS3, bo nie wiedzieć czemu w umysłach ludzi istnieje przekonanie, że X360
wart jest więcej od konsoli Sony).


A tutaj bym się nie zgodził. Dane mówią (nie mam źródła, ale było gdzieś na zachodnich serwisach), że najwięcej jest Xboksów arcade i 4gb. Było też dużo komentarzy typu: mam 360, bo nie stac mnie na ps3. teraz to juz nie jest aktualne, bo sony mocno obnizylo cene. ale prawde mowiac, gdyby wszyscy moi kumple mieli juz 360, to sprawa byłaby prosta - nie kupilbym ps3. tak to działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> > 2) Jak ma się sprawa z chronionymi zapisami do gier?

Dnia 10.09.2012 o 08:31, Piotrek_K napisał:

Jest ostrzezenie, ze nie wszystko moze sie skopiowac. Trudno mi sie jest do tego ustosunkowac.
Mam PS+ i wszystkie zapisy zgrane na chmure (zapisy chronione mozna w taki sposob skopiowac,
ale sciagnac na konsole dopiero po 24godz od ostatniego uploadu).


Czyli jak mam PS+ i wszystkie save''y są w chmurze to będzie bezproblemowo? :)

Dnia 10.09.2012 o 08:31, Piotrek_K napisał:

> 3) Mam sporo danych do skopiowania, [...] czy idzie jakoś podłączyć się przez USB
do PeCeta?
Podczas backupu robiony jest CALKOWITY clean-up podlaczonego, przez usb, dysku do konsoli.
Powodzenia ;)


Czyli jednak potrzebuję czegoś jeszcze, tj zewnętrznego dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@treek @knopfler @Saref @i reszta :)

Niestety, teraz takiej oferty już nie idzie dorwać. Kupiłem dzisiaj w empiku 2 karty równo po 100 zł każda.

Ale naprawdę - kupić je za 84 zł - 86 zł tak jak piszecie. Kupić Plusa na rok za 145 zł, złożyć się na niego we dwóch - mózg rozje...chany. Czysty badass.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 19:10, Dominik000 napisał:

Dla mnie to będzie rok 2016 i nikt mnie nie przekona że to będzie wcześniej

bo wedłóg niego premiera PS4 to 2015 rok a wedłóg mnie też.


no comment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NOT SURE IF TROLLING, OR JUST STUPID

Pytanie: da radę kupić PlayStation Plus na składce na 2 osoby? Czy to nie działa tak jak z pozostałym contentem na PS Store?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 20:48, woko27 napisał:

Pytanie: da radę kupić PlayStation Plus na składce na 2 osoby?

:) przecież pisałem wyżej o tym, że się da.

Dnia 10.09.2012 o 20:48, woko27 napisał:

Czy to nie działa tak jak z pozostałym contentem na PS Store?

No właśnie tak. Czy to źle? Gry mogą być odpalane na dwóch aktywowanych konsolach. Odnośnie avków i innych pierdół to nie istotne bo tego nie wymagają. Po pobraniu grać możesz na jakimkolwiek koncie bez plusa. Czysty profit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 21:42, MrGregorA napisał:

tak sie zastanawiam. tylko dla niektorych gier z ps+ jest: "pozostało x dni". ciekawe
jak z innymi grami


Gry, w których widnieje taka informacja będą działać tylko na czas opłaconego abonamentu PS+, natomiast te bez powinny działać bez tego (po wygaśnięciu PS+).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał, że backup 160 GB dysku to 4h... Kurde, u mnie aż 12h o.O Ale nic to, ciesze się że w końcu udało mi się jakiś dysk na USB pożyczyć, dzięki wszystkim raz jeszcze za wcześniejszą pomoc, jutro dam znać jak poszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 13:40, Wakizashi napisał:

Nie wiecie kiedy wyjdzie odchudzona wersja PS3 z 12 gb HDD i ile orientacyjnie będzie
kosztować?


Aż tak bardzo odchudzona to ona nie jest, to po prostu będzie taki eko-Slim :P Po za tym na zdjęciach widać, że powróci napęd z wysuwaną tacką, więc imho lepiej kupić obecną wersję i jeśli już to przynajmniej z 320 GB dyskiem (ja ostatnio wymieniłem na 750 GB, uwierz mi że to nie przesada), chyba że zamierzasz jedynie grać i to tylko w wydania pudełkowe, a ciągłe kombinowanie "co by tu usunąć żebym mógł pograć" to dla ciebie nic wielkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 13:52, Azvar napisał:

> Nie wiecie kiedy wyjdzie odchudzona wersja PS3 z 12 gb HDD i ile orientacyjnie będzie

> kosztować?

Aż tak bardzo odchudzona to ona nie jest, to po prostu będzie taki eko-Slim :P Po za
tym na zdjęciach widać, że powróci napęd z wysuwaną tacką, więc imho lepiej kupić obecną
wersję i jeśli już to przynajmniej z 320 GB dyskiem (ja ostatnio wymieniłem na 750 GB,
uwierz mi że to nie przesada), chyba że zamierzasz jedynie grać i to tylko w wydania
pudełkowe, a ciągłe kombinowanie "co by tu usunąć żebym mógł pograć" to dla ciebie nic
wielkiego.


Hobbystyczne granie przeszło mi już dawno temu a obecnie jestem jedynie niedzielnym graczem, więc wystarczy mi kilka gierek z opcją multiplayer. Kupowałbym jedynie wersje pudełkowe - jestem konserwatywny pod tym względem :) A do czego może się przydać jeszcze dysk twardy, nie licząc ściągania gier ze Store?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 16:35, Wakizashi napisał:

A do czego może się przydać jeszcze dysk twardy,
nie licząc ściągania gier ze Store?


Do instalacji gier i uaktualnień oczywiście (takie Gran Turismo to np 2 GB patchy, które instalują się pół dnia...). Nie wiem czy jest to wymóg, ale definitywnie przyśpiesza działanie gier. Po za tym do wgrywania filmów, seriali i popierdółek (PS3 to przecież doskonały multimedialny odtwarzacz). Niektóre gry są tylko w dystrybucji cyfrowej, ponadto obczaj ofertę Playstation Plus, jeżeli ciebie zainteresuje to już na starcie możesz myśleć o jak największym dysku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 16:43, Azvar napisał:

> A do czego może się przydać jeszcze dysk twardy,
> nie licząc ściągania gier ze Store?

Do instalacji gier i uaktualnień oczywiście (takie Gran Turismo to np 2 GB patchy, które
instalują się pół dnia...). Nie wiem czy jest to wymóg, ale definitywnie przyśpiesza
działanie gier.


Od kiedy to na konsolach gry się INSTALUJE ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować