Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2012 o 17:09, Wakizashi napisał:

Od kiedy to na konsolach gry się INSTALUJE ? :(

OD momentu, gdy okazało się, że napęd w PS3 jest za wolny. Na X360 instalacja jest opcjonalna, na PS3 obowiązkowa w większości przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 17:49, Henrar napisał:

> Od kiedy to na konsolach gry się INSTALUJE ? :(
OD momentu, gdy okazało się, że napęd w PS3 jest za wolny. Na X360 instalacja jest opcjonalna,
na PS3 obowiązkowa w większości przypadków.


Ale za to nie widziałem jeszcze gry na więcej niż 1 płycie :) A swoją drogą, niektóre gry nawet dobrze mieć w cyfrowej dystrybucji, szczególnie takie które włącza się tylko w przerwach pomiędzy jakimiś fabularnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 17:49, Henrar napisał:

> Od kiedy to na konsolach gry się INSTALUJE ? :(
OD momentu, gdy okazało się, że napęd w PS3 jest za wolny. Na X360 instalacja jest opcjonalna,
na PS3 obowiązkowa w większości przypadków.


To nie rozumiem po co wydają wersje z 12 GB HDD skoro nie będzie można pograć w większość gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 21:15, Wakizashi napisał:

To nie rozumiem po co wydają wersje z 12 GB HDD skoro nie będzie można pograć w większość
gier

Bo poza GT5 nie ma żadnej gry, która zajmuje tyle miejsca na HDD. Na PS3 instaluje się część plików gry, nie całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 16:43, Azvar napisał:

> A do czego może się przydać jeszcze dysk twardy,
> nie licząc ściągania gier ze Store?

Do instalacji gier i uaktualnień oczywiście (takie Gran Turismo to np 2 GB patchy, które
instalują się pół dnia...). Nie wiem czy jest to wymóg, ale definitywnie przyśpiesza
działanie gier. Po za tym do wgrywania filmów, seriali i popierdółek (PS3 to przecież
doskonały multimedialny odtwarzacz). Niektóre gry są tylko w dystrybucji cyfrowej, ponadto
obczaj ofertę Playstation Plus, jeżeli ciebie zainteresuje to już na starcie możesz myśleć
o jak największym dysku :)



poprawka: ps3 to beznadziejny multimedialny odtwarzacz, kotry nie osbluguje wiekszosci plikow i dodatkowo nie obsluguje wysokiej jakosci dzwiekju na bd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 23:33, MrGregorA napisał:

poprawka: ps3 to beznadziejny multimedialny odtwarzacz, kotry nie osbluguje wiekszosci
plikow i dodatkowo nie obsluguje wysokiej jakosci dzwiekju na bd


Np jakich nie obsługuje? A z tym dźwiękiem to i tak tyczy się zaawansowanego sprzętu grającego... Znajdź mi w tej cenie odtwarzacz BD, który wszystko ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 23:33, MrGregorA napisał:

poprawka: ps3 to beznadziejny multimedialny odtwarzacz, kotry nie osbluguje wiekszosci
plikow i dodatkowo nie obsluguje wysokiej jakosci dzwiekju na bd

Znaczy jakiego dźwięku? DTS-HD, Dolby True HD, DTS, LPCM7.1 i 5.1? Przecież to wszystko jest przez PS3 obsługiwane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2012 o 11:31, Henrar napisał:

> poprawka: ps3 to beznadziejny multimedialny odtwarzacz, kotry nie osbluguje wiekszosci

> plikow i dodatkowo nie obsluguje wysokiej jakosci dzwiekju na bd
Znaczy jakiego dźwięku? DTS-HD, Dolby True HD, DTS, LPCM7.1 i 5.1? Przecież to wszystko
jest przez PS3 obsługiwane.


Czyli z powodzeniem mogę używać ps3 jako wysokiej jakości odtwarzacza np. do kompaktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 21:15, Wakizashi napisał:

> > Od kiedy to na konsolach gry się INSTALUJE ? :(
> OD momentu, gdy okazało się, że napęd w PS3 jest za wolny. Na X360 instalacja jest
opcjonalna,
> na PS3 obowiązkowa w większości przypadków.

To nie rozumiem po co wydają wersje z 12 GB HDD skoro nie będzie można pograć w większość
gier


Dla ludzi, którzy nie kupują pełnych wersji gier na PS Store, tylko na płytach. Tam gry ściągasz na twardziela, tu masz tylko nieco danych na HDD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2012 o 12:45, Wakizashi napisał:

Czyli z powodzeniem mogę używać ps3 jako wysokiej jakości odtwarzacza np. do kompaktów?

Tak. No, chyba że masz kolekcję SACD, bo tego większość modeli PS3 nie odtwarza (część FATów to robiła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2012 o 11:31, Henrar napisał:

> poprawka: ps3 to beznadziejny multimedialny odtwarzacz, kotry nie osbluguje wiekszosci

> plikow i dodatkowo nie obsluguje wysokiej jakosci dzwiekju na bd
Znaczy jakiego dźwięku? DTS-HD, Dolby True HD, DTS, LPCM7.1 i 5.1? Przecież to wszystko
jest przez PS3 obsługiwane.


Jedyny mankament o jakim wiem, to brak rozdzielczości 1080p dla obu oczu podczas oglądania filmów w 3D (jest wyświetlane w 1080i), czego powodem jest port HDMI w wersji 1.3 (a musiałby mieć 1.4). To chyba nie duży problem zważywszy na to jak rzadko się takie filmy ogląda, tymbardziej że wielu i tak siedzi z dala od TV i nie kręci nosem nawet oglądając pospolite już divxy w niskiej rozdziałce :P Na upartego mogliby w końcu dać HDMI 1.4 w PS Super Slim, no ale to już tylko minimalizacja konsoli, a nie jej ulepszona wersja.

EDIT: na wikipedii piszą nawet, że HDMI zostało zaktualizowane do wersji 1.4 poprzez firmware, chociaż z tego co wiem to wymagałoby raczej fizycznego upgrade'u. Może ktoś już oglądał coś w 3D i potrafi zweryfikować jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was gra w DC Universe Online? Właśnie ściągam, jakieś 6-7 GB zostało do końca, jeszcze poza tymi 17 GB coś się będzie ściągało, czy to już koniec męczarni? Ile się to instaluje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce cię niepokoić, ale dawien dawno temu kiedy to ściągałem i odpaliłem ku moim oczom ukazało się kolejne okienko z pobieraniem ;p. Na pewno nie było to drugie 17GB, ale nie było też tego mało bo zrezygnowany wyłączyłem i nigdy w sumie nie dościągałem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2012 o 16:08, Azvar napisał:

EDIT: na wikipedii piszą nawet, że HDMI zostało zaktualizowane do wersji 1.4 poprzez
firmware, chociaż z tego co wiem to wymagałoby raczej fizycznego upgrade''u. Może ktoś
już oglądał coś w 3D i potrafi zweryfikować jak jest?

Oglądałem gdzieś filmik, że 3D powinno być w zupełności odtwarzane przez 1.3 jednak kampania reklamowa i producenci poszli dalej w 1.4, w którym jak się okazuje ficzerem dopiero jest implementacja kanału Ethernet. Sony więc po prostu załatwiło sprawę softem.
W sumie to poszukam na ten temat więcej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już wiem dlaczego MMO jest tylko dla pryszczatych nolajfów, kto ma do cholery tyle czasu żeby siedzieć i to ściągać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 13:47, Ifym napisał:

To już wiem dlaczego MMO jest tylko dla pryszczatych nolajfów, kto ma do cholery tyle
czasu żeby siedzieć i to ściągać?


Oj tam, gadasz tak jakbys musiał koniecznie cały czas siedziec i obserwować postępy w ściąganiu/instalacji :P Może w takim razie Gran Turismo 5 to też jest gra dla pryszczatych nolajfów, bo patche do niej ściągałem i instalowałem pół doby, przy czym w tym czasie ściągnąłbym dowolnego MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2012 o 13:55, Azvar napisał:

Oj tam, gadasz tak jakbys musiał koniecznie cały czas siedziec i obserwować postępy w
ściąganiu/instalacji :P Może w takim razie Gran Turismo 5 to też jest gra dla pryszczatych
nolajfów, bo patche do niej ściągałem i instalowałem pół doby, przy czym w tym czasie
ściągnąłbym dowolnego MMO.

No może przesadzam, ale cholera, kiedyś gdy gra zajmowała 2 CD, to było dużo, instalując Baldur''s Gate musiałem nawet WinRARa usuwać żeby mieć miejsce na grę, a teraz wszystko zajmuje minimum 15 GB. I co tu jest w tych grach takiego że tyle zajmuje to wszystko, grafika? Trwa to to po max 10 godzin, a zajmuje tyle jakby miało trwać rok. Na przejście stuprocentowe BG potrzebowałem ze 100 godzin, a gra zajmowała 2 GB. Ściągnę już to DCU, bo szkoda mi usuwać jeśli już te 12-13 GB mam na dysku na PS3, ale gdybym nie miał teraz przymusowego urlopu to nigdy bym tego nie ściągnął bo nie miałbym czasu na to.

A konsoli nie zostawię odpalonej na tyle czasu, mam neta 4 MB, do tego z dialogu, czyli to totalne padło, więc konsola musiałaby chodzić chyba ze 3 dni bez przerwy. Zaczynam tęsknić za czasami gdzie gra zajmowała 700 MB i była grą z prawdziwego zdarzenia a nie pokazem technologi.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2012 o 12:56, nightfaler napisał:

Oglądałem gdzieś filmik, że 3D powinno być w zupełności odtwarzane przez 1.3 jednak kampania
reklamowa i producenci poszli dalej w 1.4, w którym jak się okazuje ficzerem dopiero
jest implementacja kanału Ethernet. Sony więc po prostu załatwiło sprawę softem.
W sumie to poszukam na ten temat więcej informacji.


Potwierdzam.
Przed wprowadzeniem 1.4 rozmawialiśmy z naszymi szkoleniowcami od marki Playstation i poruszyliśmy tą kwestię. Filmy i gry 3D miały być normalnie obsługiwane, bo to nie był żaden problem. Dopiero kanał zwrotny potrzebował dodatkowego kabelka w wiązce.

Zresztą sam sprawdzałem na pierwszych telewiorach 3D jakie się pojawiły. Kabelek dostarczny wraz z konsolą przenosił sygnał bez problemu i nie było potrzeby dokupywania tego w standardzie 1.4.
Ten kabelek z zestawu, to była wersja do normalnego zakupu, więc nie jakiś specjalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że po zainstalowaniu DC Universe na PS3 jeszcze coś się będzie ściągać. Jak to jest, będą mógł zatrzymać ściąganie i dokończyć później, czy będzie to na zasadzie patcha do gier i zatrzymać się nie da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 14:22, Ifym napisał:

I co tu jest w tych grach takiego że tyle zajmuje to wszystko,
grafika? Trwa to to po max 10 godzin, a zajmuje tyle jakby miało trwać rok. Na przejście
stuprocentowe BG potrzebowałem ze 100 godzin, a gra zajmowała 2 GB.


Grafika i udźwiękowienie i wszystko jasne. Jak coś ma ładniej wyglądać i lepiej brzmieć, to musi zajmować więcej miejsca. Jak ci się to nie podoba, to możesz dalej grać w Baldur''s Gate :P Ja tam się czasami nawet cieszę, że gra jest krótka i ładna, bo czasu za wiele nie mam na granie, przynajmniej nie tyle co kiedyś.

Dnia 30.09.2012 o 14:22, Ifym napisał:

A konsoli nie zostawię odpalonej na tyle czasu, mam neta 4 MB, do tego z dialogu, czyli
to totalne padło, więc konsola musiałaby chodzić chyba ze 3 dni bez przerwy. Zaczynam
tęsknić za czasami gdzie gra zajmowała 700 MB i była grą z prawdziwego zdarzenia a nie
pokazem technologi.. :)


No widzisz, ja mam 2 Mbit/s i jakoś sobie powoli ściągam :) Zawsze można coś innego porobić w tym czasie, choćby nawet w coś pograć, nawet na PC. Apropo starych gier, to po tym co widziałem i czego doświadczyłem we współczesnych, to jakoś nie ma już zbyt wiele gier, do których chciałoby mi się wracać. Po prostu kolejny sentymenciarz-maruda z ciebie :P Nie przejmuj się, to minie z wiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować