Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Czy to jest ta nowa karta z platnosciami internetowymi (jest logo z tylu po prawej) czy ta stara (ciemno-szara z zielonymi cyferkami)? Bo ja moglem pod PSN podpiac tylko ta nowa - starej sie nie dawalo. Z tego tez powodu dorobilem sie prawdziwej karty kredytowej wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 20:33, Piotrek_K napisał:

Czy to jest ta nowa karta z platnosciami internetowymi (jest logo z tylu po prawej) czy
ta stara (ciemno-szara z zielonymi cyferkami)? Bo ja moglem pod PSN podpiac tylko ta
nowa - starej sie nie dawalo. Z tego tez powodu dorobilem sie prawdziwej karty kredytowej
wtedy.

Z tego co widzę to niestety jest to ta stara - szara właśnie z zielonymi akcentami. Czyli co, nic nie zrobię? PS Polska potrafi jedynie odpisać: W tym przypadku zalecam kontakt z bankiem w celu potwierdzenia, czy karta ma aktywowane transakcje internetowe zagraniczne.
W takim razie które karty obsługują te PSN? Ta nie działa, PKO BP też nie, PKO SA (maestro) również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 20:45, Gryczka napisał:

PS Polska potrafi jedynie odpisać: [...]

I to bym sprawdzil jako pierwsze - jakiekolwiek limity na transakcje internetowe/online. Pracuje w firmie, gdzie 90% przypadkow klienci zwalaja na wady naszego systemu, a pozniej sie okazuje, ze to jednak cos z karta nie tak (bo jakas blokada byla, bo limit na internetowe transakcje byl 0pln albo, ze nie bylo srodkow na koncie).

Ktore karty dzialaja? Bezproblemowe powinny byc wszystkie karty KREDYTOWE (z wypuklymi literami), TAKA: http://indywidualni.bzwbk.pl/_items/bzwbk.pl/img/karty_platnicze/visa_bzwbk_mniej30_paywave.png karta BZWBK (i zapewne wszystkie, ktore maja platnosci internetowe odlokowane).

I radzilbym Ci jednak sprobowac wpisac ten CVV. Dla swietego spokoju:

Re: Problem z kartą płatniczą
z 25-09-2012 09:08 PM

Ale to jest chyba problem PKO, że do każdej transakcji wymaga kodu CVV. Inne banki wymagają go tylko przy podpinaniu karty do konta PSN. Myślę, że Sony nie bedzie zmieniało systemu autoryzacji dla banku z polski bo ten ma swoje widzimisie pod względem bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 20:45, Gryczka napisał:

W takim razie które karty obsługują te PSN? Ta nie działa, PKO BP też nie, PKO SA (maestro)
również.

PKO BP ma specjalne konta Inteligo, które zostały stworzone właśnie do bezproblemowych płatności internetowych. Ja mam właśnie kartę Inteligo i mogę płacić absolutnie wszędzie, nigdzie jeszcze nie została odrzucona płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 21:18, Piotrek_K napisał:

I to bym sprawdzil jako pierwsze - jakiekolwiek limity na transakcje internetowe/online.

Wygląda na to, że faktycznie był to jakiś błąd z mojej strony/banku. Dodzwoniłem się do BZWBK i po radzie od konsultantki żeby swoje dane wpisać jeszcze raz, karta została zaakceptowana. Kompletnie nie rozumiem o co chodzi, dane wpisałem te same, wraz z kodem CVV, który jednak wczoraj też wpisywałem. Na pytanie czy z jej strony coś zmieniła w systemie, dostałem odpowiedź, że nic i że mógł to być błąd tej strony... Nie mam pojęcia, jeszcze dzisiaj wszystko wpisywałem kilka razy i zablokowałem sobie tę możliwość (monit o zbyt dużej liczbie prób).

I tutaj dochodzimy do kolejnego problemu - chciałem tego plusa mieć na swoim koncie, przez to, że zablokowałem sobie dostęp wcześniejszymi próbami i także przez pośpiech aktywowałem go na drugim, gdzie kompletnie brak trofeów/nie korzystam z niego etc. Rozumiem, że nie mam możliwości jego przeniesienia? I te wszystkie materiały itd. znajdą się na tym koncie drugorzędnym?:< tak sobie myślę, że nawet jakbym wygenerował sobie kolejne 30 dni darmowych, chciał je dołączyć tym razem do konta głównego, to i tak wykryje użycie tego samego konta bankowego (bodajże to był warunek promocji)? Eh, ależ kłopotów z tym..

knopfler -> możliwe, pisałem to w oparciu o jeden wątek z gametrade, sam nie posiadam konta PKO BP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij wszystko co Cię interesuje używając tego drugiego, nowego konta, a potem graj na swoim głównym.
Zero problemu...

... no chyba, że zdecydujesz się kontynuować subskrypcję, a wtedy trudno, najwyżej będziesz ją wykupywać i aktywować na drugim koncie. Wszystko będzie działać na głównym dopóki dopóty drugiego konta nie usuniesz z konsoli.

Stracisz wtedy opcję automatycznych aktualizacji i wysyłania kopi zapisów na serwery Sony, ale to są w sumie rzeczy drugorzędne.

Tak czy siak innego rozwiązania nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 20:16, Pitej napisał:

Stracisz wtedy opcję automatycznych aktualizacji i wysyłania kopi zapisów na serwery
Sony, ale to są w sumie rzeczy drugorzędne.

Jeśli to i konieczność przeglądania PSStore właśnie z poziomu tego drugiego konta to jedyne niedogodności, to faktycznie, nie jest źle. Jak to zauważyłem, to nie mogłem już zedytować posta wyżej niestety.
w takim razie wybaczcie za te ciężkie rozkminy Panowie, dzięki wielkie za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dużo gier wymaga instalacji? Bo ostatnio zacząłem się zastanawiać czy zamiast PS3 slim nie wziąć Super Slim, a natknąłem się na wiele opcji zakupu konsoli z pamięcia 12 GB. Czy opłaca się coś takiego kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2012 o 19:19, Marcin08 napisał:

Czy dużo gier wymaga instalacji? Bo ostatnio zacząłem się zastanawiać czy zamiast PS3
slim nie wziąć Super Slim, a natknąłem się na wiele opcji zakupu konsoli z pamięcia 12
GB. Czy opłaca się coś takiego kupować?

Dużo, dużo, jak dla mnie to ta wersja 12 gb jest dla ludzi którzy grają tylko w minisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2012 o 19:19, Marcin08 napisał:

Czy dużo gier wymaga instalacji? Bo ostatnio zacząłem się zastanawiać czy zamiast PS3
slim nie wziąć Super Slim, a natknąłem się na wiele opcji zakupu konsoli z pamięcia 12
GB. Czy opłaca się coś takiego kupować?


Dodam do powyższego rozmiary instalek dla przykładu: Mortal Kombat - 3.1 GB, WipEout HD Fury - 2 GB, RE5 Gold Edition - 5,9 GB, Gran Turismo 5 - 11 GB. No i oczywiście można zapomnieć o kupowaniu większości gier w PSN, bo nie będzie ich gdzie zainstalować (chyba, że interesują ciebie wyłącznie mini-gierki, a oferta PS+ nie robi na tobie wrażenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2012 o 19:19, Marcin08 napisał:

Czy dużo gier wymaga instalacji? Bo ostatnio zacząłem się zastanawiać czy zamiast PS3
slim nie wziąć Super Slim, a natknąłem się na wiele opcji zakupu konsoli z pamięcia 12
GB. Czy opłaca się coś takiego kupować?


Gram na PS3 6 lat i wg mnie 12GB to śmiech na sali. I tak jak Azvar napisał - w Gran Turismo 5 już nie pograsz, bo zajmuje 11GB... Jeśli Super Slim jest wysoce tańsze to warto, bo dysk twardy można wymienić na większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko dobry dysk swoje też potrafi kosztować (ja osobiście pod swoje potrzeby kupiłem 750 GB), a musi spełniać odpowiednie kryteria, więc wybór bardzo się zawęża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 09:39, MrGregorA napisał:

ja bym wolał kupić 120 ssd niz 750 gb hdd.


No to sobie kup, ja potrzebowałem duży dysk i taki sobie kupiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 09:39, MrGregorA napisał:

ja bym wolał kupić 120 ssd niz 750 gb hdd.


Konsola zrobi użytek z SSD? Pewnie będzie trochę szybciej, ale to ma sens? W PS3 jest chyba zwykłe SATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakoś chyba nigdy nie ogłaszałem się ale jak by ktoś coś chciał pograć lub chociażby popisać to moje konto KafareX (posiadam PS3 i PSV jak coś) ;D

A co do dysku ja chce rozbudować do 1TB a ktoś tu pisze że musi spełniać odpowiednie kryteria.. coś więcej na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 13:08, Kafar napisał:

A co do dysku ja chce rozbudować do 1TB a ktoś tu pisze że musi spełniać odpowiednie
kryteria.. coś więcej na ten temat ?


Na pewno musi mieć odpowiednie wymiary, żeby się zmieścił do konsoli, no i ponoć nie warto inwestować w szybsze dyski, które przez wyższe obroty hałasują bardziej i szybciej się nagrzewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy takie dysk zewnętrzny jak ten --> http://allegro.pl/dysk-seagate-expansion-usb-3-0-stbx500200-500gb-i2787545531.html

Będzie działał z PS3? Chodzi mi np o umieszczanie danych i filmów na nim i podlączanie go przez USB do portu PS3. Oczywiście wpierw go sformatuje tak jak jest wskazne do PS3.. jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować