Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2013 o 22:18, Kirabaxior napisał:

Ludzie, orientuje się ktoś czy podłączę PS3 do starego telewizora? Nie wiem jaka to marka,
chyba... Elemis :P mam kable componentowe, ale nie orientuje się, czy tam są takie wejścia.
PS2 mam z identycznymi kablami, ale podłączałem ją wyłącznie do LCDka.

Wszystko zależy od tego jak bardzo stary jest to TV- tak długo jak ma eurozłącze (w zestawie z PS3 odpowiednia przejściówka chyba była), component i/lub composite, da radę.
Jeśli jest na tyle przedpotopowy, że podłączysz do niego jedynie kablówkę / złącze s-video, to mogą być małe problemy.

*Edit*
S-video też da radę z tego co widzę, o ile kupisz odpowiedni kabel. Co do kabli z PS2 - wiesz, że możesz ich też użyć na PS3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie PS Plus.
Konsolę dopiero kupuję, słyszałem coś kiedyś że pierwsze 30 dni gratis zanim się kupi, to jest prawda? A co z kodami za złotówkę na 30 dni? Może ktoś to jakoś wytłumaczyć? :) I jeszcze jedno, w FAQ jest napisane że można pobrać gierkę i pograć przez 1h, ja słyszałem że można za dramo co miesiąc jednąwybraną grę ściągnąć `forever`. Dobre mam źródła czy raczej kiepskie? :P
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2013 o 22:44, ww3pl napisał:

> PS2 mam z identycznymi kablami, ale podłączałem ją wyłącznie do LCDka.
Wszystko zależy od tego jak bardzo stary jest to TV- tak długo jak ma eurozłącze (w
zestawie z PS3 odpowiednia przejściówka chyba była), component i/lub composite, da radę.
Jeśli jest na tyle przedpotopowy, że podłączysz do niego jedynie kablówkę / złącze s-video,
to mogą być małe problemy.

Musze go obejrzeć... na tych złączach się nie znam, ale w razie czego te componenty podłączam do przejściówki na euro i powinno być okej? Aż tak stary nie jest, myślę że PS2 by dało pod niego podłączyć, a widziałem jak ktoś grał na PS3 na jeszcze starszym sprzęcie :P

Dnia 01.09.2013 o 22:44, ww3pl napisał:

*Edit*
S-video też da radę z tego co widzę, o ile kupisz odpowiedni kabel. Co do kabli z PS2
- wiesz, że możesz ich też użyć na PS3?

Pewnie. W sumie całkiem się przydały, bo jak podłączam się czasem w innym pokoju, to kable czekają tam już podłączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2013 o 23:02, Ambroo napisał:

Pytanie odnośnie PS Plus.
Konsolę dopiero kupuję, słyszałem coś kiedyś że pierwsze 30 dni gratis zanim się kupi,
to jest prawda? A co z kodami za złotówkę na 30 dni? Może ktoś to jakoś wytłumaczyć?

Taki kod możesz użyć tylko raz na jednym koncie. A wiadomo, trofea i dane w chmurze, a także kilka innych rzeczy jednak zachęcają do pozostania przy jednym koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego co napisał Kirabaxior warto dodać, że potrzebujesz karty płatniczej, aby w ogóle skorzystać z tego 30 dniowego kodu.
To co jest napisane w FAQ to prawda. Część/większość/wszystkie (nie wiem dokładnie jak to jest, kto by z tego korzystał ;p) pełnych wersji gier można ściągnąć i przez godzinę testować. Potem musisz kupić, albo usunąć.

Co do ostatniego pytania to to jest bzdura. W ramach abonamentu PS+ Sony udostępnia co miesiąc 3 gry na PS3 i 2 na PS Vita. Nie ma możliwości zassania za darmo dowolnej, wybranej przez siebie gry. Tym bardziej na zawsze.
Więc reasumując źródła masz takie jak większość gazet i telewizji ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2013 o 01:01, balduran2 napisał:

Czy jest możliwość podłączenia dysku zewnętrznego do Super Slim 12 GB i ściągania na
niego gier z PS Plus?

Bez przeróbki nie ma takiej możliwości. A że przeróbka jest piractwem... wiadomo co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że taniej i lepiej będzie Ci po prostu kupić jakiś normalny dysk i wymienić na niego swoją dwunastkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałem ciała i przeceniłem możliwości swojego monitora. Nie mam w nim dwóch wejść DVI, jak przypuszczałem, ale jedno DVI (zajęte przez peceta) i jedno D-Sub. Czy kabel taki jak w zalinkowanej aukcji spisze egzamin? Maksymalna rozdzielczość monitora to 1680x1050.

http://allegro.pl/kabel-1-5m-vga-hdmi-przejsciowka-gold-m-m-nowosc-i3452819015.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2013 o 18:39, Lfdracon napisał:

Dałem ciała i przeceniłem możliwości swojego monitora. Nie mam w nim dwóch wejść DVI,
jak przypuszczałem, ale jedno DVI (zajęte przez peceta) i jedno D-Sub. Czy kabel taki
jak w zalinkowanej aukcji spisze egzamin? Maksymalna rozdzielczość monitora to 1680x1050.

http://allegro.pl/kabel-1-5m-vga-hdmi-przejsciowka-gold-m-m-nowosc-i3452819015.html


Da radę, jeśli masz przetwornik analogowo-cyfrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przy podlaczaniu ps3 do lcd przez dvi by miec dzwiek wystarcza same głosniki bez wzmacniacza ? Audio/dzwiek bylby puszczony po analogu(np. minijack z przejsciowkami). I chyba monitor musi miec obowiazkowo hdcp?
A moze analiza/porownanie obrazkowe/ jak bardzo sie rozni obraz przy composite a na dvi/hdmi przy monitorze 20 cali ?


Lfdracon
Sprawdz czy nie ma czegos takiego jak "rozdzielacz"dvi by z monitora jeden kabel rozdzielal sie na "2 kable" (troche zalezy w jakiej odleglosci mialby byc od siebie pc i konsola)
Albo na czas grania wyjac "kabel dvi laczacy z pc" i wlozyc od ps3., a potem zamiana;)
Albo niech pc korzysta z vga(jak karta pozwoli), a ps3 dvi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2013 o 08:50, ww3pl napisał:

Myślę, że taniej i lepiej będzie Ci po prostu kupić jakiś normalny dysk i wymienić na
niego swoją dwunastkę.

Tzn. rozumiem, że jest możliwość wymiany wewnętrznego dysku? Bez tracenia gwarancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić za 599 zł nową PS3 super slim z dyskiem 12 GB? nie mam za bardzo aktualnie kasy na wersję z 500 Gb dyskiem ale rozumiem, że później mogę dokupić sobie dysk. Warto wspomnieć, że od wielu lat gram tylko na PC. Stąd też kusi mnie żeby nabyć PS3, w przyszłości mam zamiar nabyć też PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12GB to zdecydowanie za mało, biorąc pod uwagę że na pewno będziesz chciał ściągnąć demówki czy zainstalować grę. Takie Gran Turismo 5 musisz zainstalować, inaczej jeden wyścig będziesz odpalał 10 min(dosłownie), a zajmuje 8gb. Ja kupiłem używaka z dyskiem 160gb za 479, więc poszukaj uwaznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2013 o 16:19, Piotrek_K napisał:

Przy czym MUSISZ dokupic jeszcze cos takiego:
http://allegro.pl/kieszen-do-dysku-hdd-do-sony-ps3-slim-2-5-sanki-i3491094782.html
Bo inaczej Ci bedzie dysk ''latał'' w konsoli - co moze zapewne spowodowac uszkodzenie interfejsu dysku.

Jeżeli chodzi o dysk to musi być dysk twardy 2,5 cala z laptopa czy PCta, tak? Nie musi być jakiś specjalny tylko do PS3?

I czy ewentualnie póki nie dokupię dysku, to mogę na ten dysk wbudowany co mam (12 GB) ściągać jakieś gry (które oczywiście zmieszczą się na nim)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować