Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Właśnie ukończyłem God of War 3 na Chaos Mode, co było moim czwartym i ostatnim już przejściem gry. Po zrobieniu najwyższego poziomu trudności stwierdzam po zastanowieniu się, że GoW3 jest najgorszą częścią trylogii. I to nie troszkę słabszą od poprzedniczek, tylko zdecydowanie słabszą.

Chaos Mode jest nieporównywalnie łatwiejszy niż God Mode w jedynce, a nie ma co w ogóle wspominać o zabójczym Titan Mode w dwójce. Tak naprawdę w całej rozgrywce mamy masę nieprzemyślanych do końca rozwiązań, frustrujących elementów i udziwnień, które wyglądają, jakby przeszły przez kontrolę jakości tylko dlatego, bo sami testerzy mieli już dosyć ciągłego testowania paru beznadziejnych momentów.

Walki z niektórymi bossami są słabe

Spoiler

Zeus

, albo zbugowane
Spoiler

Skorpion

, sterowanie w obszarze wyboru broni jest pomysłem słabym, poprzedniczki wygrywają, gdzie pod d-padem były moce, a broń zmieniało się przez menu lub inną kombinacją. Teraz by zmienić broń muszę zdjąć palec z lewego drążka, co jest niedopuszczalne na wyższych poziomach trudności, a zmiana przez combo to fail przez to, że bronie zmieniają się po kolei, czyli by dojść do Cestusa trzeba najpierw zmienić na bezużyteczne Szpony Hadesa, które razem z Biczem są pomyłką samą w sobie przez podobieństwo do Ostrzy, a na tym cierpi rozgrywka. Latanie tunelami - kolejne frustrujące udziwnienie, gdzie trzeba kuć tor lotu na pamięć, a jak w coś się uderzy, to przez chwilę nic nie widać.

Brakuje rozbudowania, brakuje zmyślnych rozwiązań i fajnych wykończeń znanych z gier z Kratosem na PS2, brakuje wyzwań i skarbów. Do tego błędy techniczne, dźwięk, zacinanie się gry. Nie jestem w tych tematach odosobniony. Słabo. Słabiutko, patrząc przez pryzmat całej trylogii. Te wszystkie piękne, naprawdę piękne momenty kryje cień rzucany przez worek niedopracowań. Czwórka z minusem. Nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach

Zmiana broni jakoś mi nie przeszkadzała, jednak to można zrobić tak jak było w dwójce (w odpowiednim menu wybieraliśmy broń główną i dodatkową), zmiana by się odbywała przez kombo- L1+krzyżyk i po problemie .Jeśli chodzi o poziom trudności to jest dziwny na chaosie, raz jest łatwo raz jest trudno. Jednak najbardziej co mi przeszkadzało to spłycona fabuła.

Co do tunelu to wiem który przelot Ciebie zdenerwował- drugi. Akurat ten drugi przelot był bezlitosny nie wybaczał błędów.

Ocena u Ciebie jest 4 na ile? Ja bym GoW 3 wystawił ocenę 8/10. W moim zestawieniu dwójka jest najlepsza za nią jest trójka a na końcu jedynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2010 o 20:47, Bracio napisał:

Zmiana broni jakoś mi nie przeszkadzała, jednak to można zrobić tak jak było w dwójce
(w odpowiednim menu wybieraliśmy broń główną i dodatkową), zmiana by się odbywała przez
kombo- L1+krzyżyk i po problemie .

Doskonały pomysł. Połączenie obu sposobów z GoW2 i 3 w bezbolesnym wydaniu. Wiesz, boli mnie to o tyle, że Cestus to jedyna użyteczna broń poza Ostrzami. Gdyby wszystkie były ciekawe i praktyczne, to pal licho, ważne, ze gameplay rozbudowany. A tak wyszło co wyszło. Okej, ktoś powie, że się czepiam, bo można zmienić broń choćby podczas uniku, ale na Titan i Chaos blok ma dużo większe znaczenie niż unik.
Mogłeś podsunąć pomysł do Santa Monica podczas developingu ;)

>Jeśli chodzi o poziom trudności to jest dziwny na chaosie, raz jest łatwo raz jest trudno. Jednak najbardziej co > mi przeszkadzało to spłycona fabuła.
Ja podczas gry tylko w trzech miejscach poczułem prawdziwy Chaos Mode. Poza nimi zawsze była jakaś metoda, jakaś technika, czy strategia ułatwiająca. Nie było tego ciśnienia, które występuje przy God Mode w pierwszej części czy na Titan w kolejnej. Fabuła spłycona? Owszem. Do tego końcówka przegadana i kilka tandetnych patentów.
Może to za luźna atmosfera w studiu odbiła się na treści produktu. Jaffe i Barlog sztywno trzymali zespół i wyszło nieźle. Asmussen zluzował i w Santa Monica poczuli wiosnę ;)

Dnia 04.05.2010 o 20:47, Bracio napisał:

Co do tunelu to wiem który przelot Ciebie zdenerwował- drugi. Akurat ten drugi przelot
był bezlitosny nie wybaczał błędów.

Tak. Ten, w którym spadamy, bez używania Skrzydeł. Sama mini gra by przeszła, ale ból w tym, że kiedy raz w coś uderzasz, nic nie widać i uderzasz dalej. A na Chaos Mode trzy uderzenia wystarczą by zginąć. W całym projekcie miało chodzić o refleks. A skończyło się na tym, że chodzi o wykucie toru na pamięć
Podczas pierwszego przejścia gry - na Titanie (Hard) to był moment, który powtarzałem najwięcej razy. Nie epickie walki, nie super bossowie. Spadanie tunelem. Już samo to jest jawną obrazą dla gry.

Dnia 04.05.2010 o 20:47, Bracio napisał:

Ocena u Ciebie jest 4 na ile? Ja bym GoW 3 wystawił ocenę 8/10. W moim zestawieniu dwójka
jest najlepsza za nią jest trójka a na końcu jedynka.

4 w szkolnej skali. Z minusem. Mój ranking trylogii jest zgodny z numerkami przy tytułach. Jedynka najlepsza.

Dziwnie ostatnio z tymi nowymi hitami, z którymi w tym roku się zapoznawałem - po poznaniu GoW3 moja ocena na temat gry spadła, w przypadku ME2 odwrotnie, w przypadku FF XIII bez zmian. Na następne miejsce w kolejce w tym roku wskoczyło u mnie Red Dead Redemption, na PS3 ofkors. Zobaczymy cóż ciekawego R* tam stworzyło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2010 o 21:11, Siriondel napisał:

Doskonały pomysł. Połączenie obu sposobów z GoW2 i 3 w bezbolesnym wydaniu. Wiesz, boli
mnie to o tyle, że Cestus to jedyna użyteczna broń poza Ostrzami. Gdyby wszystkie były
ciekawe i praktyczne, to pal licho, ważne, ze gameplay rozbudowany. A tak wyszło co wyszło.
Okej, ktoś powie, że się czepiam, bo można zmienić broń choćby podczas uniku, ale na
Titan i Chaos blok ma dużo większe znaczenie niż unik.
Mogłeś podsunąć pomysł do Santa Monica podczas developingu ;)


Musiałem by być beta-testerem żeby im taki pomysł podsunąć. Jeśli chodzi o ten problem z zmianą broni, pojawia się na wyższych poziomach trudności gdzie nie ma miejsca na błędy Co do innych ostrz, sądzę, że Satna Monica miało pewien pomysł co do nich, lecz nie w pełni został wykorzystany. Otóż można by było zbudować kompletnie inny system walki dla danego ostrza ( bo różnice między Ostrzami Wygania a Ostrzami Hadesa to animacje ciosów) co by zwiększyło liczbę urozmaiconych zagrań a przy tym nie musieliśmy by się uczyć kombosów składających się z 20 ciosów(pozdrawiamy Prince of Persia). Przez zbudowanie oddzielnego systemu zagrań dla różnych ostrz system walki zyskał by bardzo dużo.

Jeśli jeszcze o walkę. Podoba mi się ten pomysł z dodatkowymi
przedmiotami oraz niezależnym paskiem od many oraz przyporządkowanie magii do danej broni.

Dnia 04.05.2010 o 21:11, Siriondel napisał:

Jednak najbardziej co > mi przeszkadzało to spłycona fabuła.
Ja podczas gry tylko w trzech miejscach poczułem prawdziwy Chaos Mode. Poza nimi zawsze
była jakaś metoda, jakaś technika, czy strategia ułatwiająca. Nie było tego ciśnienia,
które występuje przy God Mode w pierwszej części czy na Titan w kolejnej. Fabuła spłycona?
Owszem. Do tego końcówka przegadana i kilka tandetnych patentów.
Może to za luźna atmosfera w studiu odbiła się na treści produktu. Jaffe i Barlog sztywno
trzymali zespół i wyszło nieźle. Asmussen zluzował i w Santa Monica poczuli wiosnę ;)


Spoiler

Myślałem, że dojdzie tu do epickiej batalii między bogami a Tytanami. Tu klops tytani dostali baty i fabuła leci schematem GoW2.



Ja na Titan Mode w God of War 2 utknąłem przy etapie gdzie trzeba ochraniać kapłana, nie mogę tego etapu przejść od pół roku, to chyba pokazuje jaką trudną grą jest dwójka(dobrze, że nie ma podobnego etapu w GoW 3, że mamy jakąś osobę ochraniać przed atakami wrogów). Jedynkę nie grałem na najwyższym poziomie bo mnie odpycha (niektóre lokacje przypominają średniowiecze). Natomiast w trójce miałem trzy etapy gdzie się zacinałem, lecz udało mi się je po pewnym czasie przejść. Jeśli chcesz prawdziwego wyzwania to przejdź trójkę bez ulepszeń- czysty masochizm.

Zarzucasz GoW3, że jest łatwy? Praktycznie każdy sequel który dziś wychodzi jest zawsze łatwiejszy od poprzednika by każdy mógł przejść i zdobyć platynę (przykład AC2i).

Dnia 04.05.2010 o 21:11, Siriondel napisał:

Tak. Ten, w którym spadamy, bez używania Skrzydeł. Sama mini gra by przeszła, ale ból
w tym, że kiedy raz w coś uderzasz, nic nie widać i uderzasz dalej. A na Chaos Mode trzy
uderzenia wystarczą by zginąć. W całym projekcie miało chodzić o refleks. A skończyło
się na tym, że chodzi o wykucie toru na pamięć
Podczas pierwszego przejścia gry - na Titanie (Hard) to był moment, który powtarzałem
najwięcej razy. Nie epickie walki, nie super bossowie. Spadanie tunelem. Już samo to
jest jawną obrazą dla gry.


Czy mi się wydawało czy ten etap miał konkurować w jakiś sposób

Spoiler

lotem na Pegazie w GoW 2 (ten etap mnie zmiażdżył)?

Jeśli tak to słabo.

Dnia 04.05.2010 o 21:11, Siriondel napisał:

4 w szkolnej skali. Z minusem. Mój ranking trylogii jest zgodny z numerkami przy tytułach.
Jedynka najlepsza.


To u mnie w szkolnej skali 5/6 z mocnego sentymentu do serii. Choć czuję duży niedosyt- mało przecinków do rozwalenia bo tylko 2000 i strasznie szybko ich wykończymy.

Dnia 04.05.2010 o 21:11, Siriondel napisał:

Dziwnie ostatnio z tymi nowymi hitami, z którymi w tym roku się zapoznawałem - po poznaniu
GoW3 moja ocena na temat gry spadła, w przypadku ME2 odwrotnie, w przypadku FF XIII bez
zmian. Na następne miejsce w kolejce w tym roku wskoczyło u mnie Red Dead Redemption,
na PS3 ofkors. Zobaczymy cóż ciekawego R* tam stworzyło ;)


Bym chętnie zagrał RDP, ale muszę zagrać poprzednią grę R* jaką jest GTA IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 20:37, Woo-Cash napisał:

Poczytaj dokładnie - to nie jest oryginał. Jest nawet podany "model" podróbki - "AK147A".
Poza tym zdanie "Ergonomiczny kształt i sprawdzony układ klawiszy są identyczne jak w najlepszym oryginalnym Dual Shock`u SONY", mówi samo za siebie ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zebralem się i chceplatyne zrobic w Uncharted 2. Mam pytanie czy platyna wpadnie mipozrobieniu tych podstawowych trofeów czy wszystko musze zrobic? Ostatnio dodali mase trofeów do multi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 13:57, BluesBoy napisał:

Zebralem się i chceplatyne zrobic w Uncharted 2. Mam pytanie czy platyna wpadnie mipozrobieniu
tych podstawowych trofeów czy wszystko musze zrobic? Ostatnio dodali mase trofeów do
multi...

One nie powinny sie liczyć bo to DLC, wiec wystarczą podstawowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 13:32, Woo-Cash napisał:


Fajnie, w specyfikacji nic nie pisze, ale według obrazków powinno póść, tym bardziej ze w dzisiejszych TV HD HDCP w HDMI to podstawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 13:22, Woo-Cash napisał:

> Lepiej poczekać na odpowiedź jakiegoś gramowego eksperta, ale na moje to tylko różnica

> w wielkości wejścia.
> http://www.ubergizmo.com/photos/2008/5/mini-hdmi.jpg

No dobrze, ale który powinienem kupić TV do podłączenia konsoli??
Samsung LCD 32 cale ;)

żeby móc się cieszyć z pełnego HD trzeba kupić minimóm 37 cali bo od 37 jest obsługiwane 1080p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 07:42, tosz napisał:

żeby móc się cieszyć z pełnego HD trzeba kupić minimóm 37 cali bo od 37 jest obsługiwane
1080p

Chyba minimUm! Po za tym pierwsze słyszę. Mam 37 calowy telewizor i obsługuje 1080p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować