Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie


Sony zapowiedziało plan dziesięcioletni i jest szansa, że tak się stanie, bo o ile większość soków z X360 wyciśnięto, to PS3 jest u szczytu formy. Ja stawiam, że za góra 2 lata zapowiedzą nowego X-boxa, a nowe Playstation najwcześniej za 4-5 lat. A znając Sony, jeszcze długo po premierze PS4 nie zapomni o PS3 (do dziś robią gry na PS2, rzadko bo rzadko, ale jednak). Oczywiście mogę się we wszystkim mylić, ale myślę, że moja teoria jest dość prawdopodobna. Kupuj PS3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 01:31, Essau napisał:

Jako fan gier konsolowych zastanawiam się nad ewentualnym kupnem ps3 ,niemniej jest to
dla mnie bardzo dużo pieniążków,dlatego zadaję sobie podstawowe pytanie- czy się opłaca
?i nie chodzi mi tutaj o wrażenia z grania(bo tutaj z pewnością warto),a na jak długo
starczy konsola? boję się, że rok po kupieniu zostanie wypuszczona ps 4 ,wtedy nic tylko
skoczyć z mostu. może lepiej czekać cierpliwie na czwartą część playstation i kupić świeżutką?

Nie warto. Poczekaj jeszcze 2-3 lata na PS4. Oczywiście będzie ona na początku kosztować 2-3 tys. Na szczęście po 3 latach stanieje do 1 tys. zł Ale zaraz wtedy znowu zostanie jej tylko 2-3 lata życia, aaaa tam to już lepiej na 5 poczekaj. I tak dalej ...
Powiem Ci wprost jeśli nie wiesz czy ją chcesz to jej nie kupuj bo będziesz potem niezadowolony. Jeśli w 100% ją chcesz to się nie oglądaj bo PS4 za 2 lata najwcześniej, ale na PS3 będą jeszcze z 5 lat wychodzić. Tylko warto może obecnie poczekać do E3 bo być może ogłoszom tam obniżkę. No i warto szukać promocji: ja swojego Slim120 GB kupiłem w MediaExpert za 999 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również rozważam kupno PS3 i mam do was pytanie. Według FAQa konsola idzie do telewizora kablem HDMI, są tam jeszcze inne ale HDMI ma dawać najlepszy obraz. Do telewizora mam również podłączony dekoder Polsatu, który też idzie przez kabel HDMI. W telewizorze jest tylko jedno wejście HD. Da się to jakoś rozwiązać, żeby nie przełączać cały czas między dekoderem a konsolą? Nie ukrywam, że było by to uciążliwe.
Z głośnikami jest podobna sytuacja. Mam głośniki 5.1 (logiteh X530), podłączone do dekodera. Czy włączając konsolę będę musiał zadowolić się jedynie dźwiękiem z głośników z TV czy to też da się rozwiązać w sposób taki aby uniknąć ciągłego grzebania w kablach i wejściach?
Poza tym podejrzewam, że kabel HDMI nie jest dołączony do zestawu i będzie trzeba wyłożyć te 50 zł, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz podłączyć dekoder tv cyfrowej i PS3 do amplitunera kabelkami HDMI, a jego do telewizora przez HDMI. Takie wyjście chyba jednak Cię nie usatysfakcjonuje, bo na dobry amplituner (np. Denon) trzeba wydać więcej niż na PS3 ^_^ Poza tym musiałbyś kupić dwa kable HDMI. Droga zabawa, ale efekt wart nakładów - obraz jak żyleta, do tego dźwięk potężny, o ile się ma odpowiednie głośniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze kogos zainteresuje:

widzialem wczoraj we Wroclawskim MM w Galerii Split/Second za 99PLN. Mnie ta gra odrzucila strasznie, ale moze sa jacys fani ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 07:32, Piotrek_K napisał:

Moze kogos zainteresuje:

widzialem wczoraj we Wroclawskim MM w Galerii Split/Second za 99PLN. Mnie ta gra
odrzucila strasznie, ale moze sa jacys fani ;)?


Za taką cenę to warto kupić nawet po to aby... sprzedać. Na Allegro spokojnie byś sprzedał za 130zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup PS3 i mam kilka pytań:

1) Jak rozumiem z FAQ, na kosnoli kupionej w USA będą działały wszystkie gry kupione w Polsce. Jak ma się do filmów? Czy blokada obejmuje wszystkie filmy, czy tylko część i jak jest ona duża?
2) Jak wygląda sprawa z internetem? Czy, zakładając, że nie mam zamiaru grać z innymi graczami, muszę w ogóle korzystać z połączenia z internetem?

Jestem kompletnym laikiem w sprawach konsol, także proszę o przejrzystą odpowiedź. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 19:17, witkab napisał:

1) Jak rozumiem z FAQ, na kosnoli kupionej w USA będą działały wszystkie gry kupione
w Polsce.

Dokładnie.

Dnia 24.05.2010 o 19:17, witkab napisał:

Jak ma się do filmów? Czy blokada obejmuje wszystkie filmy, czy tylko część
i jak jest ona duża?

Tu niestety nie mogę się wypowiedzieć, bo w temacie filmów się zbytnio nie orientuję.

Dnia 24.05.2010 o 19:17, witkab napisał:

2) Jak wygląda sprawa z internetem? Czy, zakładając, że nie mam zamiaru grać z innymi
graczami, muszę w ogóle korzystać z połączenia z internetem?

Oczywiście, nie potrzeba mieć połączenia z internetem i można grać w same gry singleplayerowe, ale... wg mnie na dłuższą metę to nie ma sensu. Coraz więcej gier posiada możliwość gry przez sieć, która wydłuża żywotność gry do 2x, dodatkowo możesz założyć konto w PlayStation Network, gdzie możesz chwalić się zdobytymi trofeami w grach, mieć kontakt ze znajomymi czy korzystać ze sklepu PlayStation Store, który oferuje masę dem, addonów do gier i różnych atrakcji.

Wniosek: Można korzystać z konsoli bez połączenia z siecią, ale otrzymujesz w zamian tylko połowę możliwości, które oferuje PS3. :)

Dodam tylko, że z połączeniem konsoli do internetu nie ma najmniejszych problemów. PS3 ma wbudowany odbiornik Wi-Fi, także wystarczy się tylko połączyć z routerem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 19:17, witkab napisał:

Rozważam zakup PS3 i mam kilka pytań:

1) Jak rozumiem z FAQ, na kosnoli kupionej w USA będą działały wszystkie gry kupione
w Polsce. Jak ma się do filmów? Czy blokada obejmuje wszystkie filmy, czy tylko część
i jak jest ona duża?


Na filmy jest już blokada, moim zdaniem lepiej kupić PS3 w Polsce.

Dnia 24.05.2010 o 19:17, witkab napisał:

2) Jak wygląda sprawa z internetem? Czy, zakładając, że nie mam zamiaru grać z innymi
graczami, muszę w ogóle korzystać z połączenia z internetem?


Nie, nie musisz. Choć moim zdaniem lepiej mieć PS3 podłączoną do neta ponieważ możesz "być" na bieżąco z grami (dema, dodatki). Ja przez 4 miechy nie mam konsoli podłączonej do neta i bardzo mnie to denerwuje.

Dnia 24.05.2010 o 19:17, witkab napisał:

Jestem kompletnym laikiem w sprawach konsol, także proszę o przejrzystą odpowiedź. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Katuje już ktoś Red Dead Redemption? Warto wydać w MM 239 zł? Czy lepiej łyknąć gorzką ślinę i zamówić za 180 zł na allegro i nastawić się na trwające tydzień męki wyczekiwania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 15:58, BluesBoy napisał:

Katuje już ktoś Red Dead Redemption? Warto wydać w MM 239 zł? Czy lepiej łyknąć gorzką
ślinę i zamówić za 180 zł na allegro i nastawić się na trwające tydzień męki wyczekiwania?

Ja wole przejść te męki, powyżej 200zł za grę to ZUO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 16:23, Kaucz napisał:

Ja wole przejść te męki, powyżej 200zł za grę to ZUO!

Ha! Ja idę w zadawaniu sobie cierpienia jeszcze dalej - poczekam aż gra będzie kosztowała poniżej 100 zł. Można powiedzieć, że opanowałem sztukę samo-umartwiania się w stopniu prawie że ascety ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 16:55, PinKee napisał:

> Ja wole przejść te męki, powyżej 200zł za grę to ZUO!
Ha! Ja idę w zadawaniu sobie cierpienia jeszcze dalej - poczekam aż gra będzie kosztowała
poniżej 100 zł. Można powiedzieć, że opanowałem sztukę samo-umartwiania się w stopniu
prawie że ascety ^_^

100zł i gra od R*? RDR to gra, która po premierze drożeje zamiast tanieć, więc te symboliczne 100zł to chyba 2 lata czekania ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? jeden z lepszych newsow ostatnio. Zdecydowanie, ale to zdecydowane super bedzie moc w koncu pograc sobie w ICO :). Tyle sie o tej grze naczytalem i jak tylko sie pojawi to biore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 19:41, Piotrek_K napisał:

Szczerze? jeden z lepszych newsow ostatnio. Zdecydowanie, ale to zdecydowane super bedzie
moc w koncu pograc sobie w ICO :). Tyle sie o tej grze naczytalem i jak tylko sie pojawi
to biore

A dla mnie jest to taki mały minus. Twórcy po GoW: Collection zobaczyli że na starym kot;ecie można masę kasy zarobić. Dlatego teraz będziemy raczeni takimi kolekcjami, a o wstecznej kompatybilności można zapomnieć. Ale jak wyjdzie to kupie (ICO collection) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 20:06, Kaucz napisał:

A dla mnie jest to taki mały minus. Twórcy po GoW: Collection zobaczyli że na starym
kot;ecie można masę kasy zarobić. Dlatego teraz będziemy raczeni takimi kolekcjami, a
o wstecznej kompatybilności można zapomnieć. Ale jak wyjdzie to kupie (ICO collection)
;)

A dla mnie to taki duży plus :) Chętnie zagram w stare hity w odświeżonej wersji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować