Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Mogę prosić Was o podanie paru tytułów na czarnulkę, w które można grać w dwie osoby w trybie split-screen? Obojętnie jakiego gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 22:39, Lfdracon napisał:

Mogę prosić Was o podanie paru tytułów na czarnulkę, w które można grać w dwie osoby
w trybie split-screen? Obojętnie jakiego gatunku.


Call of Duty: Black Ops (multiplayer)
Uncharted 3 (multiplayer)
Portal 2 (kampania coop)
LittleBigPlanet (full-screen, niedzielony, cała gra to jeden wielki coop)
Killzone 3 (kampania coop)
Gran Turismo 5 (nie polecam specjalnie split-screena)
FIFA, PES

To tyle co mi do głowy przyszło. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 22:39, Lfdracon napisał:

Mogę prosić Was o podanie paru tytułów na czarnulkę, w które można grać w dwie osoby
w trybie split-screen? Obojętnie jakiego gatunku.

Resistance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 22:47, woko27 napisał:

LittleBigPlanet (full-screen, niedzielony, cała gra to jeden wielki coop)

Mniej więcej wiem na czym polega LBP, ale chodzi mi tylko o gry ze split-screenem ;] cała reszta poza LBP ma tę opcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 17:09, Aszynbeher napisał:

A czy konsole nie zostały stworzone właśnie do tego, by nie przypominały pecetów i po
to, by na nich NIE trzeba było instalować gier ?? :)


Ale i tak w niektórych trzeba, jak np RE5 (6 GB!). I co ciekawe RE5 na PS3 wygląda gorzej i działa nieco mniej płynnie niż na X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 06:41, Azvar napisał:

> A czy konsole nie zostały stworzone właśnie do tego, by nie przypominały pecetów
i po
> to, by na nich NIE trzeba było instalować gier ?? :)

Ale i tak w niektórych trzeba, jak np RE5 (6 GB!). I co ciekawe RE5 na PS3 wygląda gorzej
i działa nieco mniej płynnie niż na X360.


Wiem, wiem. Jestem tego świadomy i bardzo mnie to boli. Z jakiegoś tam powodu jednak te dyski się zwiększaja od 40GB, po 320GB na chwilę obecną, ale z drugiej strony programiści dziwną drogę wybierają z tym instalowaniem. Rozumiałbym, gdyby taka instalka zajmowała kilkadziesiąt-kilkaset megabajtów, bo to właśnie, by loadingi były szybsze (jakieś podstawowe pliki odpowiedzialne za kluczowe algorytmy, lub coś w tym stylu) Szkoda, że coraz częściej idzie to w złą stronę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najzwyklejsze włożenie płytki i granie jest fajne, ale moim zdaniem szkoda, że opcji instalacji (w celu przyspieszenia wczytywań właśnie) nie mają wszystkie gry. Nawet te, w których nie jest to konieczne. W GT5 na przykład różnica w czasie który trzeba odczekać by gra się załadowała, pomiędzy grą zainstalowaną, a nie zainstalowaną, jest naprawdę duża.

Czyżby w Uncharted, Killzone, Ninja Gaiden i wszystkich tych grach co opcji instalacji nie mają nie przyniosłaby ona efektów względem czytania z BR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO instalowanie gier jest w porządku, nawet bardzo. Ale tylko dlatego, że dyski twarde są po prostu szybsze od takiego Blu-Raya, a przy tym też konsola chodzi ciszej. Z tym, że powinna być w każdej grze opcja czy chcesz ją zainstalować (ew. opcja gdzie instalowane byłyby tylko niezbędne do działania gry rzeczy), w wspomnianym RE5 np nie ma takiej opcji i trzeba zwolnić 6 GB miejsca.

PS. Konsole z dyskami 320 GB są sprzedawane pod rynek kupujących gry przez PSN (jedna duża gra waży często kilkanaście GB, a więc jak ktoś ma wolne łącze albo mało czasu, to im większy twardziel tym lepiej), Komputronik nawet sprzedaje własną wersję z dyskiem 500 GB (bodajże marki Seagate, ponoć nieco szybszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 23:31, Lfdracon napisał:

Mniej więcej wiem na czym polega LBP, ale chodzi mi tylko o gry ze split-screenem ;]
cała reszta poza LBP ma tę opcję?


Cała reszta oprócz FIFY i PESa. W takim Call of Duty Black Ops albo Uncharted 3 można grać na splitscreenie razem w multiplayer, w Killzone 3 można przejść całego singla samemu albo na coopie, w Portal 2 jest osobna kampania na splitscreen. LBP to taka bardzo złożona platformówka, możesz tworzyć własne levele albo ściągać miliony z sieci od innych graczy. Levele są tak zaawansowane, że można stworzyć grę w grze. ;] Nie ma tam split-screena, bo każda postać jest na ekranie, więc to chyba lepiej, ze jest full screen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słyszałem, że w multi w LBP kamera czasami odpieprza głupie rzeczy. Nie wiem jednak, o które LBP i o jakie "głupie rzeczy" chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woah. Ściągnąłem właśnie SHIFT 2 z PS+. Po jakichś 10 minutach instalacji mam dopiero 4%... Generalnie gry raczej szybko mi się instalują, ale ten SHIFT 2 instaluje się masakrycznie długo. Podobnie miałem ze Sly Raccoon - też instalowało się kosmiczną ilość czasu. To normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 18:10, Reffanov napisał:

Woah. Ściągnąłem właśnie SHIFT 2 z PS+. Po jakichś 10 minutach instalacji mam dopiero
4%... Generalnie gry raczej szybko mi się instalują, ale ten SHIFT 2 instaluje się masakrycznie
długo. Podobnie miałem ze Sly Raccoon - też instalowało się kosmiczną ilość czasu. To
normalne?

Nie wiem, czy długie instalowanie jest normalne, ale jestem pełna podziwu, że już pobrałeś Shifta 2. Generalnie transfer z PSN jest masakrycznie beznadziejny, ja ściągam już ze 2 godziny i mam 18% :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dlatego wolę zostawiać żeby samo się zainstalowało po pobraniu. Tak sobie planuję ściągane pliki, żeby wszystko się instalowało po moim wyjściu do pracy czy coś :)

PS. Tutaj piszą http://www.ps3site.pl/rozpiska-playstation-plus-na-kwiecien/105233 , że w ofercie powinien być jeszcze Silent Hill (jedynka), a u mnie go nie ma... Dodadzą go później czy coś jest nie tak? I BTW, pierwsza część Shanka już była w PS+?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heloł. Na dniach będę miał nowego (folia) Bulletstorm''a na wymianę. Byłby ktoś zainteresowany? Oczywiście gra może być używana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 22:53, Azvar napisał:

PS. Tutaj piszą http://www.ps3site.pl/rozpiska-playstation-plus-na-kwiecien/105233 ,
że w ofercie powinien być jeszcze Silent Hill (jedynka), a u mnie go nie ma... Dodadzą
go później czy coś jest nie tak? I BTW, pierwsza część Shanka już była w PS+?


Ręki sobie uciąć nie dam, ale coś mi się o uszy obiło że Silent Hill będzie dopiero od 9 Kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silent Hill na naszym PSS jest opóźniony o tydzień. Sony przedłuży ofertę PS+ dla tej gry o tydzień w związku z tym.

Tak napisali na blogu Playstation.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to "ufff", już myślałem że jakoś to przegapiłem. A powiedzcie mi przy okazji, co się dzieje z nabytkami z PS+ po zakończeniu abonamentu? Z tego co zauważyłem, gry tracą ważność (o czym Sony chyba nigdzie nie informuje...), ale czy po wygaśnięciu abonamentu stracę zupełnie do nich dostęp jeżeli od razu nie przedłużę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 16:30, Azvar napisał:

No to "ufff", już myślałem że jakoś to przegapiłem. A powiedzcie mi przy okazji, co się
dzieje z nabytkami z PS+ po zakończeniu abonamentu? Z tego co zauważyłem, gry tracą ważność
(o czym Sony chyba nigdzie nie informuje...), ale czy po wygaśnięciu abonamentu stracę
zupełnie do nich dostęp jeżeli od razu nie przedłużę?

Tak, stracisz do nich dostep. Sony od początku mówiło, że tak będzie. Po wygaśnięciu abonamentu pozostają Ci chyba jedynie pobrane motywy i awatary (oraz gry zakupione po promocyjnej cenie, ale to chyba oczywiste).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować