Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2012 o 09:13, Karfein napisał:

Przy okazji zapytam. Czy jeszce ktoś z Was ma problemy z PSN-em, że niektóre sloty w
kategoriach są bez miniaturek i opisów. Np. w Plusie w motywach co druga linijka mi działa,
a miniaturki się wyświetlają tylko w pierwszym rzędzie w domyślnym widoku...


Ja też tak mam i nie da rady tam kliknąć, mam nadzieję że to tylko błąd i nic mnie nie omija przez to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 09:38, Azvar napisał:

Ja też tak mam i nie da rady tam kliknąć, mam nadzieję że to tylko błąd i nic mnie nie
omija przez to...


Też mam takie obawy. Chyba czas napisać do pomocy technicznej. Lepiej mieć pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic Was nie omija. Sony wie o problemie i probuje to rozwiazac. To co jest niewidoczne to tak naprawde zdublowana pozycja na danej liscie. Wiec moze byc tak, ze jakis motyw bedzie normalnie na liscie i w formie ''pustej''.

Przytrzymujac przycisk do przewijania (a nie przewijajac pozycja po pozycji) mozna dostrzec co jest niewidoczne. Zobaczycie, ze jest to gdzies indziej na tej liscie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 16:04, Piotrek_K napisał:

Nic Was nie omija. Sony wie o problemie i probuje to rozwiazac. To co jest niewidoczne
to tak naprawde zdublowana pozycja na danej liscie. Wiec moze byc tak, ze jakis motyw
bedzie normalnie na liscie i w formie ''pustej''.


Dziwne. Zanim przeczytałem ten post, zdążyłem zadzwonić do nich i niby wg nich wszystko cacy, tylko ja mam możliwy problem z połączeniem (no ale Netia na Śląsku i Toya w Łodzi to dość 2 różne sieci, a problem ten sam?).
Odbudowa bazy danych konsoli nic nie dała. Problem dalej występuje.
Podyktowano mi serię portów TCP i UDP do ewentualnego odblokowania, z których PlayStation sobie korzysta.
No nic, jak będę mieć czas, to odblokuję dla hecy, a jak nie podziała, to poczekam.

Nie omija - to poza oczywistościami w postaci gier są 2 nowe motywy i 0 awatarów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieprzenie w bambus z ich strony, że tak powiem. Po prostu ciebie spławili, problem ewidentnie jest po stronie Sony i ich oprogramowania, co tu w ogóle do rzeczy ma połączenie internetowe? :) Ja to olewam i czekam na poprawkę, NIC z tym nie będe robić, jak kiedyś coś przez to przegapie to po prostu nie przedłużę PS+ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 20:18, Karfein napisał:

Dziwne.

Bardzo ;)

Dnia 06.09.2012 o 20:18, Karfein napisał:

Podyktowano mi serię portów TCP i UDP do ewentualnego odblokowania, z których PlayStation
sobie korzysta.

Nie pierwszy raz okazuje sie, ze w dziale technicznym pracuja niepelnosprytni. U nas w pracy na technicznym jest taki debil, ze caly czas sie dziwie jak on sie utrzymal tutaj. Jakby porty byly zablokowane to WSZYSTKO byloby zablokowane, a nie tylko czesc zawartosci.
Jak chcesz to pisz jeszcze raz albo ich olej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 08:47, Piotrek_K napisał:

Jak chcesz to pisz jeszcze raz albo ich olej...


Ani myślę się z nimi cyrtolić raz jeszcze. Kilka minut z życia wycięte :P Przecież w tym czasie Morrowinda można przejść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas najwyższy na wymianę dysku na większy... Macie z tym jakieś doświadczenia, coś o czym należy pamiętać i mieć na uwadze? Planuje wymienić na 1 TB czyli największy jaki ponoć obsługuje PS3, tylko pytanie czy taki dysk nie będzie zbyt głośny? No i najważniejsze: można zgrać dane z jednego twardziela na inny, a jeśli tak to jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 19:28, Azvar napisał:

Czas najwyższy na wymianę dysku na większy... Macie z tym jakieś doświadczenia, coś o
czym należy pamiętać i mieć na uwadze? Planuje wymienić na 1 TB czyli największy jaki
ponoć obsługuje PS3, tylko pytanie czy taki dysk nie będzie zbyt głośny?

Nie będzie. W PS3 stosuje się dyski o prędkości 5200 obrotów na minutę (chociaż słyszałem, że w niektórych Slimach ładowali 7200) a terabajtowe są zwykle niewiele szybsze (5400?). Trzeba jednak pamiętać o tym, by kupić dysk twardy o wysokości 9,5mm (a z tym jest ciężko w tej klasie pojemności) zamiast 12,5mm. W FAT-ach jesteś w stanie to upchnąć, w Slimach nie da rady.

Dnia 07.09.2012 o 19:28, Azvar napisał:

No i najważniejsze:
można zgrać dane z jednego twardziela na inny, a jeśli tak to jak?

Potrzebujesz pendrive''a (sformatowanego na FAT32). Wchodzisz do backup utility (w ustawieniach) na PS3, wybierasz, co przerzucić na pena. Potem dokonujesz zamiany dysków, odpalasz konsolę i formatujesz nowy dysk twardy. Wchodzisz ponownie do backup utility i kopiujesz z pendrive''a wszystko. To tyle.

PS. Ustawienia konsoli i dane użytkownika nie podlegają kopiowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 19:54, Henrar napisał:

> tylko pytanie czy taki dysk nie będzie zbyt głośny?
Nie będzie.

Sa dwa problemy z dyskami 7200obr. Po pierwsze temperatura, ktora jest wyzsza niz przy 5400, a po drugie taki dysk moze wpadac w nieprzyjemne wibracje. Co, wierz mi, moze sprawic wiecej problemow niz temp. bo glosniejszy dysk niz system chlodzenia moze skutecznie uprzykrzac gre ;). Ogolnie - nie warto pchac sie w 7200, bo zysk w postaci szybszego ladowania poziomow jest, z tego co slyszalem, niewielki...

Dnia 07.09.2012 o 19:54, Henrar napisał:

Potrzebujesz pendrive''a (sformatowanego na FAT32).

Albo dysk twardy (na FAT32) - co w przypadku posiadania duzej ilosci gier jest duzo lepszym rozwiazaniem, bo pendrive''y 120gb moga byc jednak ciut drozsze ;)

Do procedury zmiany dysku, dolaczylbym jeszcze koniecznosc posiadania pendrive''a na fat32 z wgranym plikiem firmware''u do PS3. Bez tego nie moglem nic zrobic, bo system sie nie odpalal i prosil o fw.

Dnia 07.09.2012 o 19:54, Henrar napisał:

PS. Ustawienia konsoli i dane użytkownika nie podlegają kopiowaniu.

Jakim wiec cudem wytlumaczysz mi, ze nie musialem wpisywac hasla do swojej sieci Wi-Fi, ani nie musialem tworzyc kont na nowym dysku ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, ale zaczynam mieć spore wątpliwości czy graczom jako ogółowi wyszło na dobre wprowadzenie achivmentów/trofeów/whatever, mimo że lubiłem sobie pozbierać trofiki od czasu do czasu. Chyba nadal lubię...ale kiedy spotykam takie zboczone jednostki jakie pałętają się na np www.ps3trophies.org to robi mi się niedobrze. Granie tylko dla trofeów.

Nie ważne czy gra jest choć trochę dobra, nie ważne czy się podoba. Liczy się tylko platyna. A po jej jak najszybszym zdobyciu(i w zwykle najnudniejszym sposobie - poprzez boostowanie) gra na sprzedaż i kupujemy kolejnego crapa/nieinteresującą nas grę. Jest w tym wszystkim jakaś obrzydliwość...a ludzi którzy tak robią jest sporo.

Chyba wolałbym żeby nikt nie wpadł na ten pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 21:24, Piotrek_K napisał:

Jakim wiec cudem wytlumaczysz mi, ze nie musialem wpisywac hasla do swojej sieci Wi-Fi,
ani nie musialem tworzyc kont na nowym dysku ;)?

Pisałem to z pamięci, z zamierzchłych czasów. Nie mam pojęcia, jak to wygląda teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 21:24, Piotrek_K napisał:

Albo dysk twardy (na FAT32) - co w przypadku posiadania duzej ilosci gier jest duzo lepszym
rozwiazaniem, bo pendrive''y 120gb moga byc jednak ciut drozsze ;)


W moim przypadku mowa jest o kopiowaniu prawie 160 GB danych :) No chyba, że wszystkie gry z PS+ jakie mam można pobrać bez problemu od zera (a mam abonament od pół roku), bo to o nie się głównie rozchodzi, zaraz obok instalki GT5 :) Ale tak czy siak musiałbym pendrive''a specjalnie kupować, da rady jakoś podłączyć go bezpośrednio do kompa? A jeśli nie, to jak pod PS3 podłaczyć dysk SATA w celu zrobienia kopii zapasowej?

Dnia 07.09.2012 o 21:24, Piotrek_K napisał:

Do procedury zmiany dysku, dolaczylbym jeszcze koniecznosc posiadania pendrive''a na
fat32 z wgranym plikiem firmware''u do PS3. Bez tego nie moglem nic zrobic, bo system
sie nie odpalal i prosil o fw.


Dobrze wiedzieć, ale ja zgrać firmware na pendrive?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 19:54, Henrar napisał:

Nie będzie. W PS3 stosuje się dyski o prędkości 5200 obrotów na minutę (chociaż słyszałem,
że w niektórych Slimach ładowali 7200) a terabajtowe są zwykle niewiele szybsze (5400?).
Trzeba jednak pamiętać o tym, by kupić dysk twardy o wysokości 9,5mm (a z tym jest ciężko
w tej klasie pojemności) zamiast 12,5mm.


Taki jak ten spełnia chyba wszystkie kryteria (poza pojemnością, ale po krótkim rozeznaniu stwierdziłem, że 750GB jest optymalna) http://www.komputronik.pl/product/101718/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/WD_Scorpio_Blue_750_GB_5400_8MB_Serial_ATA-300_.html :) Jak po pół roku abonamentu PS+ i zaledwie kilku płytkach z grami mam już pełny 160 GB dysk (i to bez wersji demo i pierdół), to lepiej być przezornym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że ja też wolałbym, aby żadnych osiągnięć nie było. Często sam tracę czas na robienie jakiś pierdół, których normalnie w życiu bym nie robił (np. szukanie piórek w AC, albo plaktaów w Mafii, ew. jakies stunty w różnych grach). Generalnie, nie jestem w stanie powiedzieć po co.

EDIT: rzeczywiści coś dziwnego dzieje się z polskim PSS. Nagle znalazłem darmowe awatary dla +, chociaż nie było obrazka w menu. Są też puste pola. Tak jak opisywaliście. Chlip, wydałem 2zł na awatar, a mogłem mieć za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 22:19, Azvar napisał:

No chyba, że wszystkie gry z PS+ jakie mam można pobrać bez problemu od zera (a mam abonament od pół roku),

Jasne, ze mozna (z listy downloads w PS Store), ale... chce Ci sie ;)? Mi by sie nie chcialo, bo zajeloby to szmat czasu. I choc backup tez do krotkich nie nalezy (przy tych 120-130gb zajelo to 4godziny na backup i jakies 4.5 na restore), to jednak sciaganie na moim 5mb laczu zajeloby pewnie i tydzien ;).Ale jak masz lacze 50mb i wiecej to pewnie szybciej bedzie sciagnac :P

Dnia 07.09.2012 o 22:19, Azvar napisał:

Dobrze wiedzieć, ale ja zgrać firmware na pendrive?

Sciagajac to:
http://uk.playstation.com/ps3/support/system-software/detail/item512244/Update-features-%28ver-4-21%29/
I czytajac to: http://uk.playstation.com/ps3/support/network/detail/item48612/PlayStation-3-System-Software-updates/ by dowiedziec sie jak to zrobic przez PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 21:38, Fatal-X napisał:

Dziwna sprawa, ale zaczynam mieć spore wątpliwości czy graczom jako ogółowi wyszło na

Zawsze uważałem tak samo i wszystkie achiewmenty i trofea mi wisiały jednak ostatnio sam podpadłem i bawiłem się w bidzie tego shitu. Najgorsze jest to, że zamiast wybrać i grać w grę dla przyjemności wybierałem grę w którą grac mi się nie chce, a jedyne co było do zrobienia...... to platyna. Tak samo z wyborem nowych gier od 2 tygodni nie zacząłem niczego bo zastanawiam się którą przejdę szybciej i platyna będzie mniej wymagająca... Muszę w końcu wrócić do starego systemu olewania i enjoyowania xD

ups błąd jedyne w co ostatnio gram to Harmony of Despair, widać dobre gry bronią się same ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 21:38, Fatal-X napisał:

Dziwna sprawa, ale zaczynam mieć spore wątpliwości czy graczom jako ogółowi wyszło na
dobre wprowadzenie achivmentów/trofeów/whatever, mimo że lubiłem sobie pozbierać trofiki
od czasu do czasu. Chyba nadal lubię...ale kiedy spotykam takie zboczone jednostki jakie
pałętają się na np www.ps3trophies.org to robi mi się niedobrze. Granie tylko dla trofeów.


To samo jest w grach MMO, gdzie ma to o wiele większe znaczenie, a mimo to nie wszyscy przykładają do tego uwagę, dla wielu liczy się tylko i wyłącznie zabawa. Ja jestem tak pomiędzy, trochę ze mnie taki achiev-whore, ale też jednocześnie olewam to co uważam za zbyt przesadzone. W GT5 chyba nigdy nie ukończę durnego Endurance w A-Spec, podobnie jak WipeOut HD który mnie po prostu wnerwia poziomem trudności. Trudno, jakoś z tym będe żyć :P

Dnia 07.09.2012 o 21:38, Fatal-X napisał:

Nie ważne czy gra jest choć trochę dobra, nie ważne czy się podoba. Liczy się tylko platyna.
A po jej jak najszybszym zdobyciu(i w zwykle najnudniejszym sposobie - poprzez boostowanie)
gra na sprzedaż i kupujemy kolejnego crapa/nieinteresującą nas grę. Jest w tym wszystkim
jakaś obrzydliwość...a ludzi którzy tak robią jest sporo.


A to już akurat jest chore, być może jest to konsekwencją pomysłu z platynowym trofeum i zdobywaniem poziomów. W każdym razie ja nie uważam achievów/trofeów za zły pomysł, ale co raz częściej jest ich za dużo (za bardzo odwracają uwagę od gry właściwej i dobrej zabawy) i są co raz bardziej popieprzone (tak jak zdobywanie trofeów w GT5 B-Spec czy robienie My Kung-Fu is Stronger w MK, które de facto polegają na tym, że zostawia się konsolę włączoną i robi co innego...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować