Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2012 o 18:06, Azazell napisał:

Będzie działał z PS3? Chodzi mi np o umieszczanie danych

Tzn co? Filmy, muzyka, zdjęcia? Każdy będzie działał pamiętaj tylko, że musisz przeformatować pod FAT32.... witaj ograniczenie do 4gb na plik....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 20:06, nightfaler napisał:

> Będzie działał z PS3? Chodzi mi np o umieszczanie danych
Tzn co? Filmy, muzyka, zdjęcia? Każdy będzie działał pamiętaj tylko, że musisz przeformatować
pod FAT32.... witaj ograniczenie do 4gb na plik....


Jeśli np mam dysk i zrobie partycje.. jedną zostawie NTFS a drugą FAT32 pod PS3.. to konsola wykryje partycje na urządzeni uUSB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 09:07, Azazell napisał:

> > Będzie działał z PS3? Chodzi mi np o umieszczanie danych
> Tzn co? Filmy, muzyka, zdjęcia? Każdy będzie działał pamiętaj tylko, że musisz przeformatować

> pod FAT32.... witaj ograniczenie do 4gb na plik....

Jeśli np mam dysk i zrobie partycje.. jedną zostawie NTFS a drugą FAT32 pod PS3.. to
konsola wykryje partycje na urządzeni uUSB?


Wydaje mi się, że nie. Konsola będzie chciała sformatować dysk "pod siebie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PS Store pojawily sie troche zakamuflowane grafiki dot. 12 deals of Christmass.

#4 troche wyglada jak Claptrap, wiec moze cos z Borderlands 1/2?
#9 - podejrzewam Little Big Racing
10# Unfinished Swan
12# Far Cry3!!

Na numer 12 ciesze sie najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unfinished swan wreszcie będzie moje :>. Tak samo z resztą z Far Cry 3, ale tylko w przypadku porządnej obniżki.

PS #3 wygląda trochę jak Tokyo Jungle, a #6... jak Spec Ops może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ;-)
4 to raczej nie Claptrap, on nie ma pięści ;-)
9 to na pewno Sackboy w autku, a 12 to na pewno koleżka z FC3 (Vaas? Dobrze mówię?)

Też z chęcią bym tą ostatnią przytulił, ale jak patrzę, że obecnie gra kosztuje 279 zł to wątpię, by nawet po obniżce cena była jakoś bardzo kusząca.

Ciekawym jest też, że 11 nie istnieje. Hmmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reznov trafił w dziesiątkę. Dzisiejsza gra to Tokyo Jungle. Cena 24 zł. Ja spasuję. Cena niezła, ale sama gra jakoś do mnie nie przemawia.

Poza tym dobrze ludzie internetu już odgadli kolejne oferty w repertuarze Sony, a więc:

4. One Piece Pirate Warriors
5. Sleeping Dogs
6. Medal of Honor Warfighter
7. NBA2K13
8. Need for Speed Most Wanted
9. Little Big Planet Karting
10. Unfinished Swan
11. Hitman Absolution (nie wiem skąd to przypuszczenie, bo ja tam nadal widzę pustkę)
12. Far Cry 3

Oczywiście te informacje nie są w żaden sposób potwierdzone, ale IMO trzymają się kupy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 09:07, Azazell napisał:

Jeśli np mam dysk i zrobie partycje.. jedną zostawie NTFS a drugą FAT32 pod PS3.. to
konsola wykryje partycje na urządzeni uUSB?


Konsola wykryje tylko te partycje i dyski twarde, które są w formacie FAT32. Powinno więc wykryć tylko jedną z tych. W razie problemów z formatowaniem pod FAT32 (a pewnie taki problem będziesz mieć), polecam jakiś programik np FAT32Formatter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 07:39, Azvar napisał:

> Jeśli np mam dysk i zrobie partycje.. jedną zostawie NTFS a drugą FAT32 pod PS3..
to
> konsola wykryje partycje na urządzeni uUSB?

Konsola wykryje tylko te partycje i dyski twarde, które są w formacie FAT32. Powinno
więc wykryć tylko jedną z tych. W razie problemów z formatowaniem pod FAT32 (a pewnie
taki problem będziesz mieć), polecam jakiś programik np FAT32Formatter.


Ok dzięki

Czyli lipa z podpinaniem USB z filmami ważącymi ponad 4gb :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 07:15, mati285 napisał:

Reznov

Renzov

Dnia 05.12.2012 o 07:15, mati285 napisał:

trafił w dziesiątkę. Dzisiejsza gra to Tokyo Jungle. Cena 24 zł. Ja spasuję. Cena
niezła, ale sama gra jakoś do mnie nie przemawia.

Dodajmy jeszcze, iż posiadacze abonamentu PS Plus mają dodatkową zniżkę i o ile w przypadku TJ niewiele to zmienia, to osobiście liczę, że przy pozostałych tytułach będzie można zaoszczędzić więcej.

PS Jakby ktoś nie zauważył, PS+ na 90 dni kosztuje do soboty 39 złotych.
PPS warto tak w ogóle zainteresować się tym Tokyo Jungle? Pieniądze, które za to wołają są małe, bardziej boję się straconego czasu. Na trailerze wygląda to przyjemnie. Mógłby ktoś zabrać głos? Obniżka ceny jest do piątku tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 11:58, Azazell napisał:

Czyli lipa z podpinaniem USB z filmami ważącymi ponad 4gb :(


Przecież możesz podzielić film na części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 12:11, woko27 napisał:

> Czyli lipa z podpinaniem USB z filmami ważącymi ponad 4gb :(

Przecież możesz podzielić film na części.


Hmm np mam Batmana w 8gb wersji . Jak najłatwiej i najszybciej podzielić? No tak ale wtedy też problem z napisami :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Czyli lipa z podpinaniem USB z filmami ważącymi ponad 4gb :(

Możesz spróbować podzielić film na 2 pliki (lub więcej) odpowiednim programem, ale nie wiem jak to się w praktyce ma do napisów, które pewnie trzeba by było edytować (podejrzewam, że dużo roboty i można sobie popsuć frajdę z niespodzianek w filmie). Pozostaje jedynie wypożyczalnia DVD/BR albo gruby portfel.

EDIT: I jeśli jeszcze tego nie wiesz, konsola nie czyta napisów z osobnego pliku, muszą być one scalone z plikiem wideo, nie wiem nawet czy czasem tylko .avi tutaj działa, a więc i tak w przedbiegach odpadają jakieś super-ripy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro twój plik ma 8GB to zgaduję, że jest w hd i w formacie matroska (.mkv) albo mp4. Jeżeli mp4 to ciężko będzie wtopić napisy bez utraty jakości (przynajmniej ja nie znalazłem odpowiedniego programu), dlatego staraj się "posiadać" filmy w .mkv! :)

Summa summarum, jeśli masz już napisy w srt i swój film mkv:
1. Pobierz program mkv2vob stąd http://www.mkv2vob.com/forumdisplay.php?fid=10
2. W ustawieniach ustaw wszystko jak tu http://i49.tinypic.com/2iie6fr.png
Jedyny minus to długość trwania - 2 godzinny film konwertuje się jakieś 3 godziny w zależności od ilości danych. Wyjściowy plik (podzielony na części, jeśli miał więcej niż 4.7GB) w mpg działa na PS3 pełnią możliwości z napisami. :)

Jeśli masz film w DivXie w .avi polecam AVIAddXSub do ściągnięcia np. tu http://aviaddxsubs.softonic.pl/. Całość trwa poniżej minuty, bo program tworzy listę dialogową tak jak w DVD, a nie wtapia napisy w tło. Niestety czasami jest tak, że napisy się przesuwają i nie są zgrane z dialogami w filmie. ;/

(Ten post ma oczywiście na celu pomoc w odtworzeniu plików video na ps3, posiadanych zgodnie z prawem i nie pobranych nielegalnie ripów z sieci oraz niezgodnych z regulaminem tego forum).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy PS3 jest w stanie odtwarzać filmy MKV? + osobne napisy? Mam na myśli wtedy gdy podłącze HDD na USB w systemie FAT 32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PC można ściągnąć PS3 Media Serwer. Umożliwia on konsoli dostęp do dysku twardego komputera i co więcej - zaciąga peceta do pracy by streamował film dla konsoli. Dzięki temu można odpalić chyba każdy format video (przynajmniej ja się jeszcze nie spotkałem z czymś co by mi nie działało) i do tego działają napisy z osobnego pliku. Wystarczy, że ich nazwa będzie taka sama jak filmu.

Wada jest taka, że PC musi być włączony w czasie oglądania.

PC i PS3 muszą być podłączone do wspólnej sieci (router).

Zastanów się czy taka opcja nie byłaby w Twoim przypadku wygodniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 15:00, Pitej napisał:

Na PC można ściągnąć PS3 Media Serwer. Umożliwia on konsoli dostęp do dysku twardego
komputera i co więcej - zaciąga peceta do pracy by streamował film dla konsoli. Dzięki
temu można odpalić chyba każdy format video (przynajmniej ja się jeszcze nie spotkałem
z czymś co by mi nie działało) i do tego działają napisy z osobnego pliku. Wystarczy,
że ich nazwa będzie taka sama jak filmu.

Wada jest taka, że PC musi być włączony w czasie oglądania.

PC i PS3 muszą być podłączone do wspólnej sieci (router).

Zastanów się czy taka opcja nie byłaby w Twoim przypadku wygodniejsza.


Tak mam tak od pewnego czasu.. Używam Ps 3 media.. ALE jest jedno ale.. PS3 mam przez WiFI.. a ja mam stare WIFI ( nie WIFI N) i przez to często filmy HD zacinają :(.. A nie mam jak kabla poporowadzić do rutera ehh.. Lipa .

Macie sposób aby szybko wtapiać napisy? Bo myślałm, żę można w programie TSMuxer, ale nie widze opcji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować