Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Znalazłem tą historyjkę na innym forum, w związku, że dotyczy PS3 przeklejam i ostrzegam, że będzie długo:

Rok temu zachciało mi się kupić konsolę. Stwierdziłam, że wszystko co było ciekawe do ogrania na peceta ograłam, czas zająć się exclusivami. Jako że do szczęścia nie potrzebna mi jest fontanna z kombajnem i wodotryskiem, stwierdziłam, że konsola może być równie dobrze używana, z umiarkowanym dyskiem, jednym słowem - allegro.

Po dokładnym przejrzeniu for, ustaleniu czego tak na prawdę pragnę i przesianiu ofert złapałam za telefon i dzwoniłam. Dodam, że nie jestem raczej nerwowa, obrażalska czy zbytnio zakochana w sobie, ale takiego czegoś się nie spodziewałam.

Pan w pierwszej firmie próbował mi wcisnąć konsolę o dysku 20 GB jako najlepszą do ściągania gier z psn''a. Wszystko fajnie, ale ile tytułów na takim dysku się zmieści?
Pan w drugiej firmie słysząc że dzwoni do niego kobieta tłumaczył mi uparcie, że każda, ale to absolutnie każda PS3 ma kompatybilność wsteczną.

Wreszcie, po kilku innych kwiatkach i byciu zbywaną trafiłam na - jak mi się wydawało - uczciwego sprzedawcę. W opisie aukcji wszystko pięknie, fat, 60GB, kompatybilność, cena całkiem w porządku, jednym słowem trafiłam na ideał. Zadzwoniłam, wypytałam. Tak, wszystko jest. Kupione, przyklepane, opłacone. Po dwóch dniach dotarła do mnie moja nowa pieszczoszka : ważyła 5,5kg i miała ok. 30 cm wzrostu ;) W te pędy pobiegłam po gry (kluczowa sprawa): Prince of Persia 2008 i Uncharted 2. Kto gra, wie, że ta pierwsza prawie nie ma poziomu trudności a druga na najniższym poziomie też nie sprawia problemów. Idealne, żeby przyzwyczaić się do pada. Do tego gry mają już swój wiek, co za tym idzie, nie zarżnę nimi sprzętu.

Konsola po włączeniu... nabuczała na mnie. Jak odkurzacz. Ba, jak startujący Dreamliner. Coś było ewidentnie nie tak, ale jako żółtodziób stwierdziłam że pewnie tak ma być, bo się przecież jakoś urządzonko chłodzić musi. Płyta z POP włożona, gra zainstalowana, wszystko śmiga a tu nagle.. komunikat, że konsola przegrzana. Czarny ekran.
PANIKA.
Zepsułam nowy sprzęt, o k*rwa. A że psuja jestem, to podwójna panika. Dobra, chwila, moment, sprzęt ostygł, uruchomiłam znów. Działa.
I tak w koło macieju.

Po tygodniu upolowałam Uncharted 3 na aukcji. Przygotowałam się na to, że może chodzić wolniej albo nie chodzić wcale - sprzęt przecież nie pierwszej młodości - ale cena była na tyle preferencyjna że mogłam ją zawsze sprzedać z zyskiem. Płyta w napędzie, sekwencja otwierająca i... czarny ekran. Konsola umarła, a płyta w środku. Popukałam ją z rozczulającym ''Oddawaj mojego Drejka". Bez efektu. Zdjęłam pokrywę, popatrzyłam do środka, podmuchałam, pochuchałam. Nadal nic. Cóż. Klocek w plecak i do serwisu.
Pan w serwisie otworzył ją, oddał mi płytkę, drapiąc się po głowie zapytał:
[S]:Pani jest pewna że to wszystko było w środku?
[J[:Tak, jak najbardziej (zdziwiona)
[S]:Ale to są śruby do drewna - pan pokazał mi na otwartej dłoni kilka długich, złotych śrub - Skąd pani ma konsole?
[J] (po chwili konsternacji) : Z allegro.
[S]:To niech pani się cieszy, że tylko tyle. Ja pani tą konsolę włączę, pani sobie pousuwa dane i się wyloguje i odsyła to w cholerę, bo to składak jest.
Ja oczy jak pięć złotych, da fuq?
[S]:Ktoś skupuje stare, zdezelowane konsole, skręca je w jedną chodzącą o tyle o ile i sprzedaje ponownie jako działający sprzęt.

Pan skasował mnie na małą jak na tę usługę sumkę, poklepał pocieszająco po ramieniu i dodał otuchy do walki z oszustem.
Oczywiście sprzedawca wypierał się czegokolwiek ale sprzęt przyjąć musiał (gwarancja rozruchowa której sam udzielił) i kasę oddać. Zrobił to z wielkim fochem, że ja, zła klientka, za jego plecami poszłam do serwisu jak sprzęt umarł i zrobiłam diagnostykę. Jasne, trzeba mu było odesłać z płytką w środku, jeszcze czego. Usłyszałam jaka to nie jestem, ale już po zwrocie środków. Spłynęło to po mnie, acz chyba tylko resztki dobrego wychowania powstrzymały mnie przed puszczeniem mu wiąchy jak stąd do Berlina.
Kosztowało mnie to 200 zł (koszty serwisowania i przesyłek w obie strony) i 2 tygodnie nerwów.
Odradzam.

Niestety, w moim mniemaniu autorka tego posta nie pytała na tych "forach" o istotne rzeczy, lub nikt jej nie powiedział.
Szczególnie jak pisze, że Uncharted 2 jest grą starą i sprzętu nią nie zarżnie, kupując część trzecią, stwierdziła, że nie wie czy będzie działać w ogóle, bo sprzęt ma kilka lat?
WTF? To nie pecet, że kilkuletnie gry działają wolniej.

Dobrze, że tylko 200 złociszy straciła na swojej niewiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włamali mi się na konto PSN, zakupili za środki na koncie dwie gry. Zadzwoniłem na infolinie i zgłosiłem sprawę. Po dwóch tygodniach dowiedziałem się, że mogę sobie ściągnąć te gry i grać. Normalnie porażka jakaś. W międzyczasie musiałem podawać s/n konsol (ps3 i vity). Do tej pory siedzi mi jakaś obca konsola na koncie i gra w moje gry. Nie mam pojęcia co dalej robić. Mieliście może podobny problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 23:24, Jagged napisał:

Włamali mi się na konto PSN, zakupili za środki na koncie dwie gry. Zadzwoniłem na infolinie
i zgłosiłem sprawę. Po dwóch tygodniach dowiedziałem się, że mogę sobie ściągnąć te gry
i grać. Normalnie porażka jakaś. W międzyczasie musiałem podawać s/n konsol (ps3 i vity).
Do tej pory siedzi mi jakaś obca konsola na koncie i gra w moje gry. Nie mam pojęcia
co dalej robić. Mieliście może podobny problem ?


A może na policję? Przecież to jużkradzież. Zgłoś to na policję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest z tym PS+? W styczniu miałem miesięczną darmową subskrypcję, pobrałem między innymi infamous 2. Pojawił się również Bioshock 2, którego zacząłem pobierać, ale przerwałem po 10%. W międzyczasie subskrypcja wygasła. Około miesiąca temu wykupiłem subskrypcję na 3 miesiące. Pobrany już infamous 2 działa i jest ok. Natomiast z racji na premierę nowego Bioshocka pobrałem do końca "dwójkę", zainstalowałem. Przed chwilą próbowałem grę uruchomić, i zostałem poinformowany, że gra wygasła i jestem przekierowywany do sklepu celem zakupu. Czy wystąpił jakiś błąd czy tak po prostu jest, że żeby gry na zawsze przypisały mi się do konta PS+ muszę je w 100% pobrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie musisz pobierać w całości. W ogóle nie musisz pobierać, wystarczy je jedynie "zakupić", a potem (kiedy Cię interesują) zacząć ściągać z historii pobierania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś błąd. Zdaje się, że ludzie zgłaszali go na blogu europejskiego PSN-a, więc wystarczy poczekać do środy na update. Chyba że naprawią to wcześniej, ale na to bym za bardzo nie liczył, bo to raptem kilka dni jeszcze, a teraz święta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 13:30, Harrolfo napisał:

Na pewno nie musisz pobierać w całości. W ogóle nie musisz pobierać, wystarczy je jedynie
"zakupić", a potem (kiedy Cię interesują) zacząć ściągać z historii pobierania.


Też tak myślałem, ale zdębiałem jak próbowałem zagrać w Bioshocka. Zresztą w informacjach tez jest podane, że gra jest ważna do 29.01.2013 (czyli do dnia ważności darmowej subskrypcji) i nie ma opcji jej uruchomić na żaden sposób. Chyba pozostanie mi po prostu usunięcie i pobranie na nowo (grę cały czas mam na liście plików do pobrania).

@Karfein Dobrze, że to przeczytałem bo właśnie szedłem usuwać grę i pobierać od nowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A probowales zrobic tak jak jest napisane? Wejdz do sklepu i ''dokonaj zakupu''. W sumie to nie musisz dokonywac zakupu, wystarczy, ze w momencie jak Cie Playstation o to zapyta, potwierdzic chec wejscia do sklepu. licencja odnowi sie do dnia obenie trwajacego ''plusa''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Jakiś czas temu kupiłem sobie PS3 super slim w wersji bezdyskowej. Wszystko byłoby cacy, ale jak to bywa w życiu, potrzeby moje zaczęły rosnąć - czyli trzeba kupić dysk. Nigdy dysku do PS3 nie kupowałem, stąd pytanie - jaki ma być ten dysk? To, że 2,5 cala, wewnętrzny, jak do laptopa - to jeszcze tam ogarniam. Ale jakie powinien mieć parametry? Słyszałem, że nie powinien być zbyt szybki (ponoć 5400 obrotów na minutę powinno pasować), ale poza tym - nic więcej. Dlatego jestem ciekaw, czy na przykład taki dysk:
http://www.komputronik.pl/product/63671/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Seagate_Momentus_5400_6_500_GB_5400_8MB_Serial_ATA-300_.html
By się nadał do mojej PSki.
Byłbym wdzięczny za pomoc i poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 16:50, Prosiaq napisał:

Witam wszystkich.
Jakiś czas temu kupiłem sobie PS3 super slim w wersji bezdyskowej. Wszystko byłoby cacy,
ale jak to bywa w życiu, potrzeby moje zaczęły rosnąć - czyli trzeba kupić dysk. Nigdy
dysku do PS3 nie kupowałem, stąd pytanie - jaki ma być ten dysk? To, że 2,5 cala, wewnętrzny,
jak do laptopa - to jeszcze tam ogarniam. Ale jakie powinien mieć parametry? Słyszałem,
że nie powinien być zbyt szybki (ponoć 5400 obrotów na minutę powinno pasować), ale poza
tym - nic więcej. Dlatego jestem ciekaw, czy na przykład taki dysk:
http://www.komputronik.pl/product/63671/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Seagate_Momentus_5400_6_500_GB_5400_8MB_Serial_ATA-300_.html
By się nadał do mojej PSki.
Byłbym wdzięczny za pomoc i poradę.


Pamiętaj, że oprócz tego powinieneś kupić kieszeń na dysk, czyli jakieś 40-50 pln dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 17:31, maniekk napisał:

Pamiętaj, że oprócz tego powinieneś kupić kieszeń na dysk, czyli jakieś 40-50 pln dodatkowo.


Nie pytam o kieszeń, tylko o dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 17:31, maniekk napisał:

> Witam wszystkich.
> Jakiś czas temu kupiłem sobie PS3 super slim w wersji bezdyskowej. Wszystko byłoby
cacy,
> ale jak to bywa w życiu, potrzeby moje zaczęły rosnąć - czyli trzeba kupić dysk.
Nigdy
> dysku do PS3 nie kupowałem, stąd pytanie - jaki ma być ten dysk? To, że 2,5 cala,
wewnętrzny,
> jak do laptopa - to jeszcze tam ogarniam. Ale jakie powinien mieć parametry? Słyszałem,

> że nie powinien być zbyt szybki (ponoć 5400 obrotów na minutę powinno pasować),
ale poza
> tym - nic więcej. Dlatego jestem ciekaw, czy na przykład taki dysk:
> http://www.komputronik.pl/product/63671/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Seagate_Momentus_5400_6_500_GB_5400_8MB_Serial_ATA-300_.html

> By się nadał do mojej PSki.
> Byłbym wdzięczny za pomoc i poradę.

Pamiętaj, że oprócz tego powinieneś kupić kieszeń na dysk, czyli jakieś 40-50 pln dodatkowo.

Można włożyć bez ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 18:45, Prosiaq napisał:

> Pamiętaj, że oprócz tego powinieneś kupić kieszeń na dysk, czyli jakieś 40-50 pln
dodatkowo.

Nie pytam o kieszeń, tylko o dysk.


Ale do tego dysku potrzebujesz kieszeń, żeby zamontować go w super slimce. I tak, ten dysk będzie działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie za odpowiedź - o kieszeń nie pytałem, bo ją zakupiłem już dawno. :)
Problem polega teraz na czym innym - dysk przyjdzie mi później, niż planowałem, a ze znajomym chcę w ten weekend pociupać w Wojnę na Północy. Mam do dyspozycji dysk 40GB, który mogę podłączyć od razu. Jeżeli podłączę teraz 40GB, za kilka tygodni wymienię go na 500GB, to czym ryzykuję? Sejwy skopiuję na PS+ dysk, listę trofeów zaktualizuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 19:10, szaryczlowiek napisał:

Moze by tak ktos poprawil tytul i zmienil to nowe, bo nowa ta konsola to nie jest napewno.

Wystarczy napisać do moderacji, zaraz się tym zajmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować