Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2013 o 22:44, Marcin08 napisał:

Czy za Playstation Plus można wykupić poprzez dodanie 100 zł do portfela (karta z inmedio)
czy musi to być transakcja bezpośrednio z konta?

Można przez pre-paidy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 22:51, Ventil napisał:

Nawet jeśli nie masz zamiaru korzystać z PS+, kupować gier przez PlayStation Store i
pobierać wersji demonstracyjnych, 100GB może Ci nie wystarczyć.
Ja nie korzystam z PS+, gier cyfrowych mam zaledwie kilka, tak samo jak wersji demo,
a kończy mi się już miejsce (dysk 160GB).

Najlepiej przejdź się do sklepu i sprawdź na tyle pudełka, ile miejsca zajmują gry, które
chciałbyś kupić. PS3 12GB + dysk 500GB (w Media Markcie kosztuje 250zl) wydaje się, z
mojej perspektywy, być najlepszym rozwiązaniem.


Tak, w Media PS3 12GB za 599zł, a dysk 250GB kosztuje 249zł z tego co widziałem, ale to z kolei w Saturnie.

W każdym razie w Sony Centre PS3 500GB kosztuje 899 i to chyba najlepsza oferta na ten moment jaką zobaczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Allegro? Udało mi się znaleźć aukcję z PS3 500GB + Gran Turismo 5 + Uncharted 3 + gwarancja na półtora roku. Wszystko nowe, nieużywane. Koszt: 869zł (z wliczoną przesyłką).

Tego typu ofert jest mnóstwo, bo ludzie co chwile dostają konsole od operatorów takich jak Orange czy Plus. Swoją drogą, jeśli kończy Ci się umowa w jednej z tych sieci, to możesz zamiast telefonu wybrać właśnie PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 09:46, Becamer napisał:

> Nawet jeśli nie masz zamiaru korzystać z PS+, kupować gier przez PlayStation Store
i
> pobierać wersji demonstracyjnych, 100GB może Ci nie wystarczyć.
> Ja nie korzystam z PS+, gier cyfrowych mam zaledwie kilka, tak samo jak wersji demo,

Pieprzenie. Mam 80 GB - taki model konsoli - i nigdy nie narzekałem na miejsce. Teraz moda taka, że trzeba mieć Ajfona i 2 TB ma dysku. Mam dwie gry w wersji elektronicznej( dawali gratis), poza tym gram z płytek. Stere sejwy zawsze mozna usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 14:16, gosciu2013 napisał:

Pieprzenie. Mam 80 GB - taki model konsoli - i nigdy nie narzekałem na miejsce. Teraz
moda taka, że trzeba mieć Ajfona i 2 TB ma dysku. Mam dwie gry w wersji elektronicznej(
dawali gratis), poza tym gram z płytek. Stere sejwy zawsze mozna usunąć.


no własnie to pieprzysz. jak mozesz narzekac na miejsce na dysku jesli masz 2 gry w wersji el?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 14:27, MrGregorA napisał:

> > > Nawet jeśli nie masz zamiaru korzystać z PS+, kupować gier przez PlayStation Store i pobierać wersji demonstracyjnych, 100GB może Ci nie wystarczyć. no własnie to pieprzysz.

Dnia 20.09.2013 o 14:27, MrGregorA napisał:

> > >jak mozesz narzekac na miejsce na dysku jesli masz 2 gry w wersji el?


Sam sobie zaprzeczasz.

@ Becamer 100GB wystarczy, jeżeli nie korzystasz z Plusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Posiadam monitor Dell U2312HM, do którego chciałbym podłączyć PS3. Ekran nie należy do najtańszych, jakość obrazu jest znakomita, ale... nie posiada wyjścia HDMI. Jedynie DVI. Czy będzie to możliwe?

Głownie chodzą mi po głowie następujące kwestie:
- Czy jakość obrazu będzie dobrej jakości?
- Monitor posiada tylko jedno wyjście DVI, do którego jest podłączony PC. Czy istnieje jakiś rozgałęźnik umożliwiający podłączenie obydwu urządzeń jednocześnie?
- To samo tyczy się dźwięku. Posiadam zestaw głośników 5.1 podłączonych do PC. Czy da się je podpiąć do PS3 przy użyciu jakiegoś rozgałęźnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę po ebayu (mieszkam w UK) szukając przejściówek i rozgałęźników i natrafiłem na poważny problem (obrazek).
Mój monitor ma wyjście DVI-D. Rozgałęźnik na dwa kolejne wyjścia DVI jest podłączany wejściem DVI-I (monitor i rozgałęźnik są podłączone) dając nam dwa wyjścia DVI-D.
Kabel zasilający monitor z wejściem DVI-I jest podłączany do jednego z nich.
Problem pojawia się na linii PS3 - rozgałęźnik, bo kabel HDMI/DVI-D i wyjście rozgałęźnika (DVI-D) nie mogą zostać do siebie podłączone.
Niby wystarczy znaleźć inny kabel HDMI/DVI, ale z tego co widzę na całym ebayu nie ma innych wariantów.
Jakieś porady?

20130920193101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 14:16, gosciu2013 napisał:

/.../


Jeśli chcesz odpowiadać na treść mojego posta, to pisz do mnie, a nie Becamera.

Pieprzenie to Ty nam fundujesz.
Skoro dostałeś gry cyfrowe gratis, to prawdopodobnie są to jakieś minisy, które zajmują po kilkadziesiąt MB. Ja trzymam na dysku Uncharted 3 w wersji free-to-play, WipEout HD, Jetpack Joyride i Flower, a oprócz tego zapisy ze wszystkich gier w jakie do tej pory grałem. I mam zamiar kupić co najmniej kilka większych produkcji cyfrowych (m.in. Far Cry 3: Blood Dragon, Call of Juarez Gunslinger) oraz pudełkowych jeszcze w tym roku. Patrząc optymistycznie, do grudnia wyczerpie mi się miejsce na dysku.

Dnia 20.09.2013 o 14:16, gosciu2013 napisał:

@ Becamer 100GB wystarczy, jeżeli nie korzystasz z Plusa.


Wprowadzasz ludzi w błąd.

Sama instalacja GTA V zajmuje około 9GB. Dolicz do tego wszystkie patche, które się pojawią (a będzie ich na pewno sporo) i już masz zapełnione 15-20GB.

Usuwanie zapisów? Naprawdę szkoda Ci 150-200zł, czyli kosztu jednej nowej gry, by pozbyć się takich ograniczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

500GB to minimum jak grasz średnio lub duzo to jest to minimum. Ja mam 500GB i parę razy miałem problem z miejscem jak nowe gry w plusie wskakiwały. Teraz staram się na bieżąco w nie grac. Więc mam zazwyczaj co miesiąc 30-50gb wolnego ;P

Samo np. RDR w Plusie zajmowało chyba ponad 30gb jak mnie pamięć nie myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 20:35, Kafar napisał:

500GB to minimum jak grasz średnio lub duzo to jest to minimum. Ja mam 500GB i parę razy
miałem problem z miejscem jak nowe gry w plusie wskakiwały. Teraz staram się na bieżąco
w nie grac. Więc mam zazwyczaj co miesiąc 30-50gb wolnego ;P

Samo np. RDR w Plusie zajmowało chyba ponad 30gb jak mnie pamięć nie myli.


myli. 7,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy PS3 trzeba pamiętać, że przy ściąganiu gier z PSS konsola "rezerwuje" drugie tyle miejsca. Czyli żeby ściągnąć grę ważącą 10GB trzeba mieć 20GB wolne. Upierdliwe to czasem.

Generalnie im większy dysk tym lepszy, z powodu czystej wygody. Sama mam 250GB i mi mało. Decyzja indywidualna. Jeżeli komuś wystarczy mieć 2 gry jednocześnie i co chwilę bawić się w usuwanie i ściąganie to droga wolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to, co mówi Magi - głupia aktualizacja GT5 potrafi MOCNO zaboleć na 80 gigowej PS3.

... szczególnie, że mam na niej ścięte kilka giga przez Linuksa, którego nie zdążyłem skasować przed aktualizacją XMB usuwającą jego funkcjonalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No to jakaś gra miała około 30GB, niestety nie pamiętam która. Wiem że na noc ściągałem. No nie ważne jak mówi Magi jak ssasz 7,5gb musisz mieć wolne 15gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 13:04, Kafar napisał:


No to jakaś gra miała około 30GB, niestety nie pamiętam która. Wiem że na noc ściągałem.
No nie ważne jak mówi Magi jak ssasz 7,5gb musisz mieć wolne 15gb.


najwiecej to chyba infamous 2. 15gb.
30gb wazy uncharted 3 goty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 20:11, Ventil napisał:

Jeśli chcesz odpowiadać na treść mojego posta, to pisz do mnie, a nie Becamera.


Wiem do kogo piszę. To było celowe, by Becamer przeczytał odpowiedź. Narażasz ludzi na wydatki swoją błędną opinią.

Dnia 20.09.2013 o 20:11, Ventil napisał:

Pieprzenie to Ty nam fundujesz.


A może TY, skoro sam dobie zaprzeczasz. Mówiac, że 100GB pojemności jest zależne i jednoczesnie nie jest zalezne od zamiaru korzystania z Plusa. Czy warto dyskutować z kimś, kto sam sobie przeczy? Kiedyś była sprzedawana wersja 40/60/80 GB i jakoś grali. Ale jasne, dzis bez Fejsbuka, 2 TB na dysku nie ma życia. Jestem, korwa, anomalią.

@Becamer
Otóz, postawmy sprawę jasno: jeżeli nie zamierzasz korzystać (bezsensownych) wersji elektronicznych, 80 GB starczy ci spokojnie, sam grałem kiedyś dużo i tylko raz musiałem usunąc stare sejwy. Natomiast jeżeli skłonny jesteś wydać 200 złotych, to faktycznie nie dużo jeżeli obawiasz się problemu, a konsola posłuży na długie lata i godziny. I tylko te godziny mogą usprawiedliwić taki zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 16:52, gosciu2013 napisał:

Narażasz ludzi na wydatki swoją błędną opinią.


Tak jak i Ty. Przekonasz kogoś do kupna konsoli z mniejszym dyskiem, a później będzie dopłacać do większego.

Dnia 21.09.2013 o 16:52, gosciu2013 napisał:

A może TY, skoro sam dobie zaprzeczasz. Mówiac, że 100GB pojemności jest zależne i jednoczesnie
nie jest zalezne od zamiaru korzystania z Plusa.


Umiemy czytać ze zrozumieniem?

"Nawet jeśli nie masz zamiaru korzystać z PS+, kupować gier przez PlayStation Store i
pobierać wersji demonstracyjnych, 100GB może Ci nie wystarczyć"


Może. M-O-Ż-E. Wszystko zależy od sposobu użytkowania.
Żeby nie było kolejnych problemów ze zrozumieniem tego, co piszę:
- kupujesz Plusa - nie ma sensu bawić się w 100GB.
- nie kupujesz Plusa - owszem, możesz mieć konsolę z takim dyskiem, ale całkiem prawdopodobne, że 100GB szybko Ci się zapełni.

Dnia 21.09.2013 o 16:52, gosciu2013 napisał:

Czy warto dyskutować z kimś, kto sam sobie przeczy?


Czy warto dyskutować z kimś, kto nie umie czytać?

Dnia 21.09.2013 o 16:52, gosciu2013 napisał:

Kiedyś była sprzedawana wersja 40/60/80 GB i jakoś grali.


Kiedyś gry były na dyskietkach i jakoś grali...

Dnia 21.09.2013 o 16:52, gosciu2013 napisał:

Ale jasne, dzis bez Fejsbuka, 2 TB na dysku nie ma życia. Jestem, korwa, anomalią.


... ale jasne, dziś bez tych DVD i Blu-Ray nie ma życia.

Dnia 21.09.2013 o 16:52, gosciu2013 napisał:

@Becamer
Otóz, postawmy sprawę jasno: jeżeli nie zamierzasz korzystać (bezsensownych) wersji elektronicznych


Niektóre gry są tylko w wersjach elektronicznych. Uważasz korzystanie z nich za bezsensowne?

Dnia 21.09.2013 o 16:52, gosciu2013 napisał:

Natomiast jeżeli skłonny jesteś wydać 200 złotych, to faktycznie nie dużo
jeżeli obawiasz się problemu, a konsola posłuży na długie lata i godziny. I tylko te
godziny mogą usprawiedliwić taki zakup.


Uff, nareszcie jakiś sensowny fragment w całym poście bełkotu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2013 o 17:48, Ventil napisał:

Umiemy czytać ze zrozumieniem?


"Nawet jeśli nie masz zamiaru korzystać z PS+, kupować gier przez PlayStation Store i pobierać wersji demonstracyjnych, 100GB może Ci nie wystarczyć. no własnie to pieprzysz."

Słowem, nawet, gdy nie korzystaszm może nie wystarczyc.

"jak mozesz narzekac na miejsce na dysku jesli masz 2 gry w wersji el?"

Tu uzalezniasz brak miejsca od posiadania większej ilości gier eletronicznych. Potwierdzasz moją opinię tym samym.

Ja się dobrze bawię ;-)

PS. Zdechłbyś bez Blu-Raya. Uzależnie od technologii to powód do dumy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować