Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

PS3 superslim 12GB ma tak fabrycznie, że lubi sie zawieszać, bardzo długo instalować i usuwać gry? Czy może to wina dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2014 o 19:04, T3de napisał:

PS3 superslim 12GB ma tak fabrycznie, że lubi sie zawieszać, bardzo długo instalować
i usuwać gry? Czy może to wina dysku?


Ja mam taką wersję co prawda mam dysk 40 gb ale musisz zdefiniować ile to bardzo długo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2014 o 21:55, LastOrder napisał:

Ja mam taką wersję co prawda mam dysk 40 gb ale musisz zdefiniować ile to bardzo długo
?


Ciężko mi na to precyzyjnie odpowiedzieć, ale trwa to wystarczająco aby powiedzieć, że za długo. Mogę chyba powiedzieć, że konsola odinstalowywała demo Beyond Two Souls (ok. 4,3GB) dobre 10min. Zawiechy występują podczas grania, niezależnie czy to ekran wczytywania czy fragment gameplayu (obraz się "zacina" ale konsola normalnie pracuje, co słychać). Przy próbie wyłączenia pika chyba dwa razy, po czym przy włączeniu informuje, że system nie został wyłączony prawidłowo i powinien naprawić plik/dane itp, co ma trwać niby od 2 do 3 godzin a trwa 30sek. Trochę to wszystko irytujące bo występuje regularnie raz dziennie a konsola ma dopiero 2tyg. Aż żałuję, że sprzedałem rok temu Classica 80gb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz dysk, który tam wsadziłeś? Kupiłeś nowy, czy przełożyłeś jakiś stary? Jeżeli konsola ma dwa tygodnie, to znaczy że tak czy siak dysk był niedawno formatowany i jeżeli mimo to coś wariuje, obstawiałbym problem z dyskiem właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2014 o 23:08, Siriondel napisał:

Skąd masz dysk, który tam wsadziłeś? Kupiłeś nowy, czy przełożyłeś jakiś stary? Jeżeli
konsola ma dwa tygodnie, to znaczy że tak czy siak dysk był niedawno formatowany i jeżeli
mimo to coś wariuje, obstawiałbym problem z dyskiem właśnie.


To jest ta cała pamięć Flash, mam wersję 12GB. Dysk dopiero mam zamiar dokupić. Co do wolnego usuwania itd, widziałem gdzieś porównanie prędkości instalacji/usuwania gier na poszczególnych wersjach PS3 i superslim 12GB wypada bardzo słabo. Pozostaje jeszcze pytanie: co z tymi zawiechami? Może to być spowodowane przegrzewaniem? Nie patrzyłem gdzie Superslim ma otwory wentylacyjne, wiem jednak, że grzeje solidnie (sprawdziłem jak odłączałem HDMI).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to nie masz dysku jednak :) Generalnie jest tak, że ostatnie modele PS3 są najgorszymi pod kątem wykonania i niezawodności, także specjalnego zdziwienia nie ma - choć jasne, takie coś zdarzać się prawa nie ma. Nie masz w tej pamięci na pewno za wiele naściągane, także zrób dla świętego spokoju przywrócenie systemu z recovery menu; w zasadzie to jedyne, co możesz zrobić. O problem z przegrzewaniem ciężko - dwa tygodnie to za mało czasu, by poważnie skrzywdzić PS3 w ten sposób, a nawet jakby - konsola by Cię o tym raczej poinformowała. Także zrobienie przywrócenia systemu jest szybkie i nic nie kosztuje, a jak dalej nie będzie działać jak trzeba, wyślij tym partaczom konsolę z powrotem i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2014 o 12:03, Net_com napisał:

Używa ktoś droższego kabla hdmi ? Wybór jest spory, a mój chinol ma tak wygięte styki,
że go nie odratuję(wiem można jeszcze go przerobić, ale nie chce się w to bawić). Warto
dawać za takowy ponad 50zł czy nie uświadczę zadnej różnicy ?


Ja kiedyś kupowałem kilka kabli HDMI i były to zupełnie najtańsze i jakiś troszkę droższy. Okazało się ze ten droższy był uszkodzony i w obrazie były zakłócenia. Tak więc można kupować tanie tylko trzeba uważać bo niekiedy mogą mieć one jakieś wady których nie widać z zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2014 o 12:03, Net_com napisał:

Używa ktoś droższego kabla hdmi ? Wybór jest spory, a mój chinol ma tak wygięte styki,
że go nie odratuję(wiem można jeszcze go przerobić, ale nie chce się w to bawić). Warto
dawać za takowy ponad 50zł czy nie uświadczę zadnej różnicy ?


Ja gdy kupowałem PS3 kupiłem także kabel HDMI za 100zł, było to pod koniec roku 2009, kabel działa bez żadnych problemów od tamtego czasu, ogólnie jedyna różnicą pomiędzy kablami jest jakość wykonania, gdy podpinałem taki za 20zł to obraz był identyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze w kablu hdmi jest która to wersja i czy jest napis producenta dobry kabel kosztuje mniej niż 100 zł najczęściej kupuję gembird albo hama.

@T3de

Mam ten sam model i znam wyniki testów tej pamięci 12GB -> to istne dno jeśli chodzi o wczytywanie i zapisywanie danych oraz samą pracę konsoli. Obecnie mam (po przeczytaniu obu testów - sponsorowanego przez sony i tego większego nie sponsorowanego) dysk 160GB 7200 rpm 16MB który miałem na zbyciu i wszystko mi działa bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam kosmicznie dziwny problem, otóż nie mogę wyłączyć swojego ps3. Za każdym razem jak klikam aby się wyłączyło to włącza się po kilku sekundach samo i wita mnie ekran "w toku: [automatyczna aktualizacja]", dziwna sprawa jest taka, że... konsola nie jest podłączona do internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. Wejdź w ustawienia, i w ktoryms polu odznacz opcję automatycznej aktualizacji(będzie przy niej ikona PS Plus). Po prostu konsola ma ustawione, ze o ktorejs tam godzinie ma instalowac aktualizacje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam problem z aktualizacją gier
Po chwili pojawia się błąd 80710736
Mam internet radiowy, połączenie Wifi.
Próbowałem zmieniać dnsy na te z google ale nic to nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z pomocą techniczną PS3 i powiedzieli mi, że problem dotyczy zablokowanych portów.
W konfiguracji mojego routera nie bardzo wiem jak te porty odblokować.
Załączam screeny.

Numery portów serwerów PlayStationŸNetwork przeznaczone do tych celów to TCP: 80, 443, 3478, 3479, 3480, 5223, 8080 oraz UDP: 3478, 3479

20140712112250

20140712112255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po błędzie 80710736 nie mozesz ponowić aktualizacji ? Przed ustawieniem przekierowanie portow, musisz w konsoli ustawic IP w sieci lokalnej na sztywno, bo domyslnie pewnie jest automatycznie ip.
(Moze samo ustawienie stalego IP pomoze i nie bedziesz musial portow odblokowac?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wiedzieć, że inteligentna inaczej polska pomoc techniczna Sony twierdzi, że WSZYSTKIE problemy z łącznością mają przyczynę w zablokowanych portach. Także z jakim problemem sieciowym byś nie zadzwonił - masz na pewno zablokowane porty. Kto wie, może w Twoim przypadku to naprawdę jest przyczyna, ale to tak żebyś wiedział.

Zamiast bawić się z portami, wrzuć konsolę w DMZ. Widzę, że masz opcję w routerze. Zobacz w opcjach konsoli jaki ta ma adres MAC i przydziel ten MAC do DMZ. A tak w ogóle, to jak robisz test łącza na PS3, to jaki masz wynik? Same powodzenia i NAT2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tym błędzie nie mogę ponowić.
Otóż ustawiłem stałe IP dla tej konsoli (screen)
oraz pobawiłem się z portami (screen)

Bez zmian. Raz tylko pokazał mi się (NOWOŚĆ) inny błąd - 80710723
a potem znów to samo.
NAT - typ 2
Nie bardzo wiem jak z tym DMZ ale dzięki za podpowiedź... :P
Oczywiście adres w konsoli ustawiony ten sam co przy portach

20140712131655

20140712131702

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować postu więc dodaje nowy.

W ustawieniach DMZ wpisałem adres MAC konsoli. Ale po tym zupełnie straciłem dostęp do internetu na wszystkich urządzeniach. Wpisanie samego IP nie przynosi rezultatów.

20140712134609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować