Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Siemka, jestem od niedawna szcześliwym posiadaczem PS3 w wersji SuperSlim z dyskiem flash 12GB.

Gram zawzięcie w gry, które udało mi się pozyskać wraz z konsolą, ale przy moim zawrotnym tempie powątpiewam, aby starczyły mi na długo. Prosze o jakieś porady, które gry są naprawdę dobre. Dodam, że preferuję sandboxy typu GTA, bardzo cenię sobie RPG (chyba najbardziej mi na nich zależy, odfajkowując jRPG, bowiem absolutnie do mnie nie przemawiają) i gry akcji w stylu chociażby God of Wara.

Prócz tego - gdzie najbardziej opłaca się kupować gierki? Dystrybucja cyfrowa odpada, z racji że jestem staroszkolnym graczem i wersja pudełkowa to dla mnie jedyna słuszna decyzja.

Czy do grania przez sieć potrzebuję PS+, czy wystarczy mi konto w PSN (stworzyłem sobie przy ogarnianiu menu konsolki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2014 o 14:55, AL_PB napisał:

Czy do grania przez sieć potrzebuję PS+, czy wystarczy mi konto w PSN (stworzyłem sobie
przy ogarnianiu menu konsolki)


PS3 tylko konto w PSN. Plus potrzebny na razie tylko w PS4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2014 o 00:33, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Zaraz opipieje! Gdzie kliknąć w Playstation Store/Sony Enterteinment Network aby wyświetliło
gry z tagiem "klasyki ps one"?

Tego chyba najstarsi górale nie wiedzą.

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-us/classics/cid=STORE-MSF77008-CLASSICS%7Cgame_type~psone_classics%7C

Tutaj jest amerykański - kategoria PS Classics u nich istnieje, u nas nie. Europejski PSN pod względem kategoryzacji gier to tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, jeden co się zna, dzięki ;) Chyba zapodam Parasite Eve w końcu.

Swoją drogą, powalczyłem z GTA IV na konsoli i jednak na moim nie najlepszym komputerze wyglądało to trochę lepiej (efekt lekkiego rozmycia psuje odbiór). Nic, przejde je prawdopodobnie do końca w imie zasad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 16:08, woko27 napisał:

Lista osób z forum wraz z PSN id: www.grampsn.jcom.pl Jeśli nie ma Cię na tej
liście odpowiedz na tego posta - postaram się aktualizować listę co jakiś czas.


Ja bym chętnie poprosił o dodanie do listy.
Nick na PSN: Phobos_ST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2014 o 14:55, AL_PB napisał:

Gram zawzięcie w gry, które udało mi się pozyskać wraz z konsolą, ale przy moim zawrotnym
tempie powątpiewam, aby starczyły mi na długo. Prosze o jakieś porady, które gry są naprawdę
dobre. Dodam, że preferuję sandboxy typu GTA, bardzo cenię sobie RPG (chyba najbardziej
mi na nich zależy, odfajkowując jRPG, bowiem absolutnie do mnie nie przemawiają) i gry
akcji w stylu chociażby God of Wara.


Castlevania LoS (pierwsza czesc), Sleping Dogs i może Vanquish (jak lubisz dynamiczne gry akcji) - jak dla mnie najlepsze gry akcji tej generacji.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2014 o 18:29, Henrar napisał:

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-us/classics/cid=STORE-MSF77008-CLASSICS%7Cgame_type~psone_classics%7C

Tutaj jest amerykański - kategoria PS Classics u nich istnieje, u nas nie. Europejski
PSN pod względem kategoryzacji gier to tragedia.


Ale w ogóle można kupić te klasyki na naszym PSN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2014 o 18:29, Henrar napisał:

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-us/classics/cid=STORE-MSF77008-CLASSICS%7Cgame_type~psone_classics%7C

Tutaj jest amerykański - kategoria PS Classics u nich istnieje, u nas nie. Europejski
PSN pod względem kategoryzacji gier to tragedia.



Ok, znalazłem i w poslkim PSN coś podobnego, tyle, że zasób tytułów jest dużo mniejszy.
No ale lepszy rydz niż nic.
https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-pl/the-games-that-defined-playstation/cid=STORE-MSF75508-DISCOVERCLASSICS%7C%7C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytalem, ze gry z amerykanskiego psn tez mozna nabyc, ale trzeba miec osobne konto i kupic amerykanskie doladowanie/ gift cardy. zdarza sie, ze maja lepsze promocje niz w Europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam tak robiłem nieraz. Owszem, wystarczy mieć konto US i doładować je odpowiednią zdrapką kupioną na Allegro, Amazonie czy w podobnym miejscu. Lepsze promocje mają bardzo często, czasem nawet dwukrotna przebitka albo lepiej, nie wspominając już o grach, które są dostępne tylko tam. Skoro jesteśmy przy klasykach PS, na przykład weźmy moje ukochane Chrono Cross, nigdy nie wydane w Europie. Gdyby nie US PSN, nie mógłbym wejść w posiadanie oryginalnej kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2014 o 12:50, hammerfall87 napisał:

pytanie opłaca się teraz kupować ps3 czy czekać na 4 głównie zależy mi na bijatykach
przez sieć ew inne gry


Ja jakieś 3 tygodnie temu nabyłem PS3. Choć głównie zrobiłem to dla gier typu Heavy Rain, pakietu MGS czy RDR.
Z tego co wiem, na tę chwilę gier na PS4, których nie ma na PS3 na dobrą sprawę jest tyle co kot napłakał.
Ja z kupnem PS4 wstrzymuję się jeszcze jakieś pół roku. Myślę, że wtedy będzie wachlarz tytułów będzie dużo większy.
Jak na razie gram na PS3 i w spokoju wystarcza : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bijatyk na PS3 jest od cholery. Dużo gier wciąż wychodzi na tą konsolę, choć pomału twórcy chcą robić już gry na current geny. Kupiłem Plejaka rok temu, wciąz nie zagralem w wiele fajnych gier (Beyond, MGS 4, God of Wary, Bad Company, Skate) wiec trza to nadrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2014 o 15:08, Kirabaxior napisał:

Bijatyk na PS3 jest od cholery. Dużo gier wciąż wychodzi na tą konsolę, choć pomału twórcy
chcą robić już gry na current geny. Kupiłem Plejaka rok temu, wciąz nie zagralem w wiele
fajnych gier (Beyond, MGS 4, God of Wary, Bad Company, Skate) wiec trza to nadrobic.

Co do bijatyk dla mnie jedna gra była jako takim obowiązkiem gdy kupowałem mego PS3 Super Slim - Tekken Tag Tournament 2. A co do gier ta wychodzą na next geny ale z ps4 to ja bym radził zaczekać z rok a może i dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trafiła mi się całkiem niezła okazja, no i skończyło się to tak, że zakupiłem PlayStation 3. Jest to moja pierwszy konsola w życiu, nie licząc stareńkiego Pegazusa, więc mam sporo pytań ;-)

1. Czy są jakieś opcje, ustawienia konsoli, które powinienem aktywować, taki must have podczas konfiguracji? Póki co włączyłem jakieś wygładzanie krawędzi, czy jest jakiś argument za tym, by nie aktywować tej opcji?

2. Konsola była używana przez miesiąc, ma gwarancję. Na dysku zainstalowane jest SingStar, kiedyś było też Gran Turismo 6 i któreś Darksiders. Bawić się w formatowanie, czy zostawić, bo to nie PC? :P

3. Wyczytałem na necie, że niektóre gry trzeba zainstalować, niektóre można, a inne po prostu odpalają się z płyty. Jak wygląda sprawa w przypadku GTA V? Póki co wkładam płytę do napędu i gra sama się uruchamia. Jeżeli można ją zainstalować, to jak to zrobić?

4. Jeżeli konsola będzie używana przez dwie osoby, to wystarczy założyć dwa osobne konta i ewentualnie przełączać się pomiędzy nimi (nie chcę, by ktoś grał na moich sejwach :P)? Czy jeżeli będę miał jakiś tytuł zainstalowany na dysku, to będzie on normalnie dostępny dla obu profilów?

To chyba tyle, choć w przyszłości pewnie pojawi się więcej pytań. Chętnie wysłucham też innych rad lub odpowiedzi na pytania, które mógłby zadać gość kompletnie zielony w temacie konsol ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> 3. Wyczytałem na necie, że niektóre gry trzeba zainstalować, niektóre można, a inne po

Dnia 25.09.2014 o 15:29, Gumisiek2 napisał:

prostu odpalają się z płyty. Jak wygląda sprawa w przypadku GTA V? Póki co wkładam płytę
do napędu i gra sama się uruchamia. Jeżeli można ją zainstalować, to jak to zrobić?




^^ Jeśli sama się uruchamia to zapewne masz już ją zainstalowaną:

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-grand-theft-auto-5-face-off

^^ Na samej górze strony po prawej masz zaznaczone ile miejsca na dysku zajmuje obowiązkowa (mandatory) instalacja.

Co do reszty to nie pomogę, bo nie mam PS3, ale na pewno reszta bywalców wątku pospieszy Ci na ratunek ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 15:29, Gumisiek2 napisał:

1. Czy są jakieś opcje, ustawienia konsoli, które powinienem aktywować, taki must have
podczas konfiguracji? Póki co włączyłem jakieś wygładzanie krawędzi, czy jest jakiś argument
za tym, by nie aktywować tej opcji?


To i tak tylko dla gier z PSX i chyba PS2

Dnia 25.09.2014 o 15:29, Gumisiek2 napisał:

4. Jeżeli konsola będzie używana przez dwie osoby, to wystarczy założyć dwa osobne konta
i ewentualnie przełączać się pomiędzy nimi (nie chcę, by ktoś grał na moich sejwach :P)?
Czy jeżeli będę miał jakiś tytuł zainstalowany na dysku, to będzie on normalnie dostępny
dla obu profilów?


Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2014 o 15:29, Gumisiek2 napisał:

1. Czy są jakieś opcje, ustawienia konsoli, które powinienem aktywować, taki must have
podczas konfiguracji? Póki co włączyłem jakieś wygładzanie krawędzi, czy jest jakiś argument
za tym, by nie aktywować tej opcji?

Nie!

Dnia 25.09.2014 o 15:29, Gumisiek2 napisał:

2. Konsola była używana przez miesiąc, ma gwarancję. Na dysku zainstalowane jest SingStar,
kiedyś było też Gran Turismo 6 i któreś Darksiders. Bawić się w formatowanie, czy zostawić,
bo to nie PC? :P

Jak działa to graj, cebula on :D

Dnia 25.09.2014 o 15:29, Gumisiek2 napisał:

3. Wyczytałem na necie, że niektóre gry trzeba zainstalować, niektóre można, a inne po
prostu odpalają się z płyty. Jak wygląda sprawa w przypadku GTA V? Póki co wkładam płytę
do napędu i gra sama się uruchamia. Jeżeli można ją zainstalować, to jak to zrobić?

Gta musi być już zainstalowane w takim razie, skoro to używana konsola. Sprawa jest taka, że jak wkładasz do napędu, to się gra instaluje, ale i tak musisz trzymać rozruchową płytkę w napędzie.

Dnia 25.09.2014 o 15:29, Gumisiek2 napisał:

4. Jeżeli konsola będzie używana przez dwie osoby, to wystarczy założyć dwa osobne konta
i ewentualnie przełączać się pomiędzy nimi (nie chcę, by ktoś grał na moich sejwach :P)?
Czy jeżeli będę miał jakiś tytuł zainstalowany na dysku, to będzie on normalnie dostępny
dla obu profilów?

Ta, są osobne profile i na każdym możesz mieć zalogowane inne konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 20:22, Kirabaxior napisał:

Jak działa to graj, cebula on :D


Niestety, SingStar nie zawiera żadnych piosenek, a jednominutowe dema mnie nie kuszą :P Gran Turismo podobno trzeba ściągnąć z PSN będąc zalogowanym na jego konto, ale póki co mi się nie chce, uczę się strzelać w GTA V i ogarniać pada, na którym nigdy nie grałem :P

Jeszcze jedno pytanko, dość ważne. Jako że gra na padzie idzie mi średnio, to czy mogę podłączyć do konsoli zestaw klawiatura + myszka? Na necie znalazłem takie coś:

http://pl.playstation.com/ps3/accessories/detail/item431341/Klawiatura-bezprzewodowa-do-PlayStation-3/

1. Trzeba to mieć, czy wystarczą dowolne klawiatura i myszka?

2. Mogą być na USB, czy koniecznie Bluetooth?

3. Czy taki zestaw działa w każdej grze?

4. Czy po podłączeniu zestawu klawiatura + myszka będę mógł skonfigurować sobie ustawienia klawiszy, czy będą one sztywno przypisane w zależności od gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować