• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dnia 11.10.2006 o 17:43, CH1CKEN napisał:

No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?


może takie moje pytanie na wstępie: Ile kosztuje Intel Core Duo najtanszy i ile kosztuje plyta glowna do niego ...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.10.2006 o 19:20, syriusz.b napisał:

może takie moje pytanie na wstępie: Ile kosztuje Intel Core Duo najtanszy i ile kosztuje plyta
glowna do niego ...??


Najtańszy Core 2 Duo E6300 1.86 GHz BOX (czyli z wiatraczkiem) = 730 ZŁ (apollo.pl)
Płyta główna Gigabyte GA-965P-DS3 = 565 ZŁ (apollo.pl)

Może są gdzieś niższe ceny, ale te w porównaniu do tego co można dostać ze stajni AMD są najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 11.10.2006 o 19:42, Galadin napisał:


Może są gdzieś niższe ceny, ale te w porównaniu do tego co można dostać ze stajni AMD są najlepsze.

ale i tak, jak na mnie to dużo ... ehh ale spróbuje uzbierać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Poczekajcie do wyjścia Windowsa Vista , luzie zaczną kupowac hurtowo , bedą modernizować komputery i zacznie to wszytsko taniec , pozatym za rok te procki będą kosztowac z 500 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No,
Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz (S775) BOX 789,-
Intel Core2 Duo E6400 2.13 GHz (S775) BOX 956,-
Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz (S775) BOX 1336,-
Intel Core2 Duo E6700 2.67 GHz (S775) BOX 2362,-
Intel Core2 Extreme X6800 2.93 GHz (S775) BOX 4319,-

Wersje BOX (z wiatraczkami), ceny z komputronik.pl
Już niedługo powinny pójść taniej na grudzień. Warto odnotować, że te procki są bardzo dobrze podatne na overcloking (odblokowany mnożnik!). Wtedy atrakcyjny wydałby się E6600, lub tańszy E6400 i DOBRZE podkręcony dawałby tyle co E6700!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.10.2006 o 19:55, syriusz.b napisał:

ale i tak, jak na mnie to dużo ... ehh ale spróbuje uzbierać ...


W tej chwili nie opłaca się kupować AMD pod AM2, ponieważ jest bardzo dużo problemów z płytami głównymi, a głównie chipsetami, przez co komp jest niestabilny. Owszem, do C2D trzeba sporo dołożyć, ale jakość jest na najwyższym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.10.2006 o 20:01, oOreVenOo napisał:

Poczekajcie do wyjścia Windowsa Vista , luzie zaczną kupowac hurtowo , bedą modernizować komputery
i zacznie to wszytsko taniec , pozatym za rok te procki będą kosztowac z 500 złotych.


Nie jestem pewien. Przy premierze Visty sprzęt może zdrożeć, bo ludzie będą musieli wymienić części jeżeli chcą korzystać wygodnie z Visty. Dlatego jest 50% szans, że ceny pójdą w dół i tyle samo, że niektóre pójdą w górę. A np. taki ddr2 poszedł w górę o prawie 50% - i nie ma bezpośredniej przyczyny tego wzrostu. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.10.2006 o 20:16, CH1CKEN napisał:

Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz (S775) BOX 789,-
Intel Core2 Duo E6400 2.13 GHz (S775) BOX 956,-
Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz (S775) BOX 1336,-
Intel Core2 Duo E6700 2.67 GHz (S775) BOX 2362,-
Intel Core2 Extreme X6800 2.93 GHz (S775) BOX 4319,-

Dnia 11.10.2006 o 20:16, CH1CKEN napisał:

Wersje BOX (z wiatraczkami), ceny z komputronik.pl
Już niedługo powinny pójść taniej na grudzień. Warto odnotować, że te procki są bardzo dobrze
podatne na overcloking (odblokowany mnożnik!). Wtedy atrakcyjny wydałby się E6600, lub tańszy
E6400 i DOBRZE podkręcony dawałby tyle co E6700!


Lol. Przecież w Komputroniku to jest drożyzna! Apollo.pl posiada korzystniejsze ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.10.2006 o 20:16, CH1CKEN napisał:

podatne na overcloking (odblokowany mnożnik!). Wtedy atrakcyjny wydałby się E6600, lub tańszy
E6400 i DOBRZE podkręcony dawałby tyle co E6700!

Póki co to odblokowany mnożnik ma tylko Extreme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.10.2006 o 20:42, Galadin napisał:

> ale i tak, jak na mnie to dużo ... ehh ale spróbuje uzbierać ...

W tej chwili nie opłaca się kupować AMD pod AM2, ponieważ jest bardzo dużo problemów z płytami
głównymi, a głównie chipsetami, przez co komp jest niestabilny. Owszem, do C2D trzeba sporo
dołożyć, ale jakość jest na najwyższym poziomie.


Dlaczego tak uważasz??? Ja w czerwcu składałem swój nowy (kochany) komputer i kierownik sklepu komputerowego polecił mi podstawkę AM2 (wtedy była jej premiera). Jestem bardzo zadowolony! Komputer chodzi BARDZO STABILNIE... :D Ja zrobiłbym dokładnie na odwrót... Nie kupowałbym w tym momencie C2D gdyz jest to zupełna nowość i z czasem będzie tanieć, poza tym gry i tak nie wykorzystują w pełni jego możliwości, więc po co przepłacać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.10.2006 o 20:45, Galadin napisał:

Nie jestem pewien. Przy premierze Visty sprzęt może zdrożeć, bo ludzie będą musieli wymienić
części jeżeli chcą korzystać wygodnie z Visty. Dlatego jest 50% szans, że ceny pójdą w dół
i tyle samo, że niektóre pójdą w górę. A np. taki ddr2 poszedł w górę o prawie 50% - i nie
ma bezpośredniej przyczyny tego wzrostu. ;(

A ja nie jestem wcale taki pewien, że ludzie tak rzucą się na Vistę przy obecnych cenach i wymaganiach Visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ludzi głównie mogą odstraszyć wymagania Visty. DX10 będzie zarówno na XP jak i Viście , tak samo karty graf. które teraz posiadamy będą go wykorzystywać ale nie wpełni jego możliwości tak jak będą do tego przystosowane nowe karty. Nie wiem czy ejst sens wogóle instalacja Visty , bardzo obniży moc komputera a doda tylko jakieś głupie bajery wizualne. Ja wole sprawnie , szybko korzystać z systemu a nie zachwycać sie trójwymiarowym pulpitem. Tutaj masz racje , ceny albo pójdą w góre albo w dól ale tak czy siak wkońcu stanieją i to dosyć szybko , bo jak nie Intel opuści to AMD a wtedy nie moze byc tak że Core 2 Duo bedzie kosztowal 800 złotych a AM2 550 , tylko producenci będą wyrównywać ceny a my oszczędzać na tym , proste. trzeba tylko poczekac na dogodny moment.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.10.2006 o 22:03, hans olo napisał:

>(...) DX10 będzie zarówno na XP jak i Viście (...)
Skąd masz taką informację?


Mnie też wydawało się (oficjalne informacje), że DirectX 10 nie wyjdzie pod WinXP... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.10.2006 o 20:49, Dark Demon napisał:

Dlaczego tak uważasz??? Ja w czerwcu składałem swój nowy (kochany) komputer i kierownik sklepu
komputerowego polecił mi podstawkę AM2 (wtedy była jej premiera). Jestem bardzo zadowolony!
Komputer chodzi BARDZO STABILNIE... :D Ja zrobiłbym dokładnie na odwrót... Nie kupowałbym w
tym momencie C2D gdyz jest to zupełna nowość i z czasem będzie tanieć, poza tym gry i tak nie
wykorzystują w pełni jego możliwości, więc po co przepłacać??


Czytam wiele artykułów na serwisach bencharkowych itp. Często piszą, że płyty pod AM2 sprawiają problemy, zwłaszcza te Asusa i MSI. Oczywiście nie wszystkie, może zbieg okoliczności. Ale mimo to wolę dołożyć te 100zł to płytki pod C2D i te 100zł to C2D zamiast X2 3800. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.10.2006 o 21:47, oOreVenOo napisał:

Ludzi głównie mogą odstraszyć wymagania Visty. DX10 będzie zarówno na XP jak i Viście , tak
samo karty graf. które teraz posiadamy będą go wykorzystywać ale nie wpełni jego możliwości
tak jak będą do tego przystosowane nowe karty. Nie wiem czy ejst sens wogóle instalacja Visty


Kalkulując jest tak:

XP miał większe szanse wejścia na rynek, bo nie miał takich ogromnych wymagań, nie było takiego nacisku na DX9, producenci sprzętu nie mieli zastrzeżeń, wszystko płynnie poszło w rynek. Chociaż całkiem niezły % pozostał przy 2000. Dopiero SP2 rozwinął skrzydła XP, teraz SP3 zrobi z XP bardzo dobry system.

Vista - ogromne wymagania, konieczna zmiana sprzętu, zastrzeżenia do wydajności aplikacji, bezsensowny podział na kilka wersji systemu - wątpię, żeby Microsoft był zadowolony w pierwszych miesiącach. Bo i producenci kart graficznych, dźwiękowych muszą zrobić zmiany, oraz sami producenci gier mają sporo zamieszania. Wprowadzono wielowątkowość, systemy 64 bitowe - tego narazie nie wykorzystują gry w pełni, jedynie kilka z nich, chyba mniej niż 10.

Dlatego - co da zmiana na Vistę i DX10 dla 80% graczy? Gry pod DX10 masowo zaczną wychodzić chyba dopiero w 2008, no może w II połowie 2007? Do tej pory MS zacznie kuleć. Wszędzie słychać, że nowe karty graficzne obsługujące DX10 będą żarły ponad 250W prądu! Kto sobie na to pozwoli? Dla szpanu? Co to za szpan? Teraz górą są producenci cpu nad producentami gpu.

Moje osobiste odczucia? Mam zamiar po 8 latach spędzonych przy PII i PIII przerzucić się w styczniu/lutym na całkiem nowy sprzęt. Bardzo się cieszę Vistą i DX10, ponieważ stare karty graficzne potanieją. Dzięki temu zamiast brać teraz Radeona X1650XT, wezmę za te pieniądze dzisiejsze jakiegoś X1950. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 11.10.2006 o 22:51, Galadin napisał:


Moje osobiste odczucia? Mam zamiar po 8 latach spędzonych przy PII i PIII przerzucić się w
styczniu/lutym na całkiem nowy sprzęt. Bardzo się cieszę Vistą i DX10, ponieważ stare karty
graficzne potanieją. Dzięki temu zamiast brać teraz Radeona X1650XT, wezmę za te pieniądze
dzisiejsze jakiegoś X1950. ;)


A jeżeli Vista okaże się WIELKIM sukcesem (to oczywiście WIELKIE przypuszczenia)??? Karty graficzn i procesory nie stanieją aż tak bardzo? TO co wtedy?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.10.2006 o 23:01, Dark Demon napisał:

A jeżeli Vista okaże się WIELKIM sukcesem (to oczywiście WIELKIE przypuszczenia)??? Karty graficzn
i procesory nie stanieją aż tak bardzo? TO co wtedy?? :D


To podam rękę Gatesowi - szczerze. Jeżeli system będzie stabilny i szybki, to nawet te wymagania mogę sobie odpuścić. Ale wątpię w twoje przypuszczenia, to musiałoby być okrutne, żeby było prawdziwe. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować