• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

I będą mieszać, bo to marketing, głupotą jest latac co chwilę do sklepu i kupować nowość chyba że masz dietę poselską, albo w totka 6 trafiłeś. To oczywiste,że "stary" sprzęt będzie sukcesywnie zastepowany nowym i wydajniejszym , tyle że ten stary nie oznacza zawsze "już do bani". Nie powieci mi chyba,że C2D za 5 miechów to będzie do niczego. Ja niedawno kompa zmieniłem, jestem zadowolony i jak trafi się okazja, spadek cenowy to sobie kupie "ten gorszy " sprzęt, a i tak będzie całkiem niezły. Dlatego nie ma co ulegac pokusom i specom od marketingu. Co również nie znaczy, że nie można kupować nowego sprzętu. Zazdroszczę ludziom, którzy mają kase na 1kW zasilacz, czy 2x 8800 GTX, czy obudowę za 800 zł, (tylko sam się zastanawiam po co??), ale zazdroszczę im..:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobry procek to chyba intel pentium d dał mi się podkręćić spokojnie do 2.94 mhz i to dwurdzeń ale nie najleprzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.02.2007 o 11:21, Lak5 napisał:

Dobry procek to chyba intel pentium d dał mi się podkręćić spokojnie do 2.94 mhz i to dwurdzeń
ale nie najleprzy.

Daj spokój, ten procesor to już przeszłość. Dobry procesor to obecnie Athlon 64 X2 (i FX), a najlepszy Core 2 Duo (i Extreme).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.02.2007 o 23:00, ziptofaf napisał:

Trafili na dobry model testując. Pobili mojego E6700!!!
Ale chyba nie każdy E4300 będzie działał tak szybko...


Z opinii to widziałem, że najczęsciej ludzie wyciągali około 2.6Ghz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.02.2007 o 23:04, Artur von Fornal napisał:

Z opinii to widziałem, że najczęsciej ludzie wyciągali około 2.6Ghz


I tak sporo. Będę musiał zobaczyć, o ile zdołam podkręcić swojego Core 2 Duo...mam nadzieję, że o więcej niż E4300. To w końcu kwestia honoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.02.2007 o 23:00, ziptofaf napisał:

> Najsłabszy (teoretycznie) C2D z 1.8 idzie na 3.0, zapraszam http://www.idg.pl/news/106041.html


Trafili na dobry model testując. Pobili mojego E6700!!!
Ale chyba nie każdy E4300 będzie działał tak szybko...



Na box''owym chlodzeniu wycisniesz ok. 2.6Ghz. A jak kupisz lepsze to i nawet do 3.5Ghz docisniesz. A moze i wiecej, zalezy jakie masz pamieci i na ile pozwala Ci plyta glowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.02.2007 o 17:34, ziptofaf napisał:

No nie wiem. AMD zawsze (no dobra, prawie zawsze) przegrywała w procesorach serwerowych.


Dlatego napisałem: próbują. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Tak.
Oprogramowanie dołączane do płyt głównych pozwala na to z poziomu Windowsa. Na pewno ma takie oprogramowanie Asus i Gigabyte. W przypadku Asusa to np. AI Gear. Co do reszty producentów - nie wiem.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

powiedzcie mi co P3 posiada czego nie ma Athlon (zwykly) ??
w wielu grach (total overdose, full spectrum Warrior) wymagany jest P3 albo athlon xp.

o co chodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.02.2007 o 14:10, Zauri napisał:

powiedzcie mi co P3 posiada czego nie ma Athlon (zwykly) ??
w wielu grach (total overdose, full spectrum Warrior) wymagany jest P3 albo athlon xp.

o co chodzi ??


Mnie się wydaje, że do czasów Athlona XP na rynku rządził INTEL a o AMD nikt nie wspominał, co też potwierdzała wydajność. Dlatego wszędzie pisano oprogramowanie najpierw pod Pentium bo go miało więcej ludzi i dlatego w wymaganiach pisze najczęściej Pentium. Dzisiaj to się już zmieniło, chociaż nie we wszystkich wypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.02.2007 o 14:26, Galadin napisał:

Mnie się wydaje, że do czasów Athlona XP na rynku rządził INTEL a o AMD nikt nie wspominał,
co też potwierdzała wydajność. Dlatego wszędzie pisano oprogramowanie najpierw pod Pentium
bo go miało więcej ludzi i dlatego w wymaganiach pisze najczęściej Pentium. Dzisiaj to się
już zmieniło, chociaż nie we wszystkich wypadkach.


ale nie tu chodzi o jakas funcje ktora posiada P3 a nie athlon tylko athlon xp
moze chodzi tu o SSE ?? sam nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.02.2007 o 19:44, mrosi napisał:

/.../

Tak.
Oprogramowanie dołączane do płyt głównych pozwala na to z poziomu Windowsa. Na pewno ma takie
oprogramowanie Asus i Gigabyte. W przypadku Asusa to np. AI Gear. Co do reszty producentów
- nie wiem.
Pozdrawiam

tak, ale... z reguły podkrecanie z poziomy windows nie jest tak efektywne(przynajmniej u mnie..bo w windowsie nie podkrece do 2.5-max to ok 2100 )bios jest jednak niezastapiony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować