• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 12.02.2007 o 23:39, dobrakos napisał:

A jak zuzycie pradu powiedz ?


Nie wiem, nie mierzyłem. Muszę wierzyć Intelowi na słowo, że zużywa tyle a tyle Watów. To akurat mnie mniej interesuje niż temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2007 o 19:12, mrosi napisał:

/.../

Po pierwsze - szacunek do pieniądza i czyjejś pracy się kłania - łatwo przyszło, łatwo poszło
- gdybyś miał sam na siebie zarobić inna byłaby gadka
Po drugie - nie chodzi dokładnie o zużycie prądu ale o ciepło jakie procesor wytwarza - im
mniej watów tym łatwiej procesor schłodzić

oj tak wiem. to była ironia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 12.02.2007 o 23:12, mrosi napisał:

Różnica w pracy systemu jest widoczna gołym okiem (o czymś to świadczy).

szczegolnie jak sie przesiada z durona 1300:)- dla mnie to potwór wydajnosciowy. szczegolnie w multimedlach.

Dnia 12.02.2007 o 23:12, mrosi napisał:

Przykładowo w F.E.A.R. przy wszystkich parametrach
ustawionych na max, przy poprzedniej konfiguracji systemu, w momentach np. dymu po wybuchy
granatu obraz potrafił się przyciąć. Teraz tego nie uświadczysz .

to samo far cry na full ustawieniach -tez potrzebuej silnego procka zeby nie było zwolnien podczas wybuchów czy walk(bo na takich attlonach czy pentium to szkoda gadac:P). jedynei gothic 3 mi cos cienko sie prawuje na tym procku-ale to wyajtek od reguły(zero optymalziacji kodu gry z czym anwet core 2 duo sobei nie radzi:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2007 o 09:19, GNIEW INOSA napisał:

Kto mi powie jak podkrecić procesor mam Core2Duo E6300 i chciałem go podkręcić ale nie wiem
jak
prosze o dokładny opis

a jaka masz płyte głowna?. core 2 duo podkreca sie poprzez podnoszenie szyny FSB. u mnie to wygalda tak : http://pclab.pl/art21863-9.html -na koncu masz obrazek biosa i to tam sie podkreca. u mnie to sie zzwie cpu host frequency .:) i chodzi na 362 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pentium 4 3.0 Ghz / LGA 775

Taki posiadam . Opina -> wylacznie uzywam Intel''a , marka znana , Athlon daleko w tyle , zaplacilem okolo 800 zl w tamtym roku , czyli cena niska .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2007 o 18:24, sinexin napisał:

Pentium 4 3.0 Ghz / LGA 775

Taki posiadam . Opina -> wylacznie uzywam Intel''a , marka znana , Athlon daleko w tyle
, zaplacilem okolo 800 zl w tamtym roku , czyli cena niska .

co? nie osmieszaj sie. pentium 4 to totalne badziwie do gier np. dowolny athlon np 3600+ zjada go nai sniadanie w grach :) a przeciez mniej taktowany. pentiumy to nic nie warte grzejniki. to samo pentium D. co innego core 2 duo oczywiscie:) to juz inna bajka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.02.2007 o 00:16, Clegan napisał:

Fatalne info: http://www.idg.pl/news/106523.html - ten procesor to była szansa na nową, ciekawą
architekturę.


Bo Sony ostatnio dostało po tyłku, przynajmniej tak mi się wydaje, byli zbyt pewni siebie z PS3.

http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=12219 - nie wiem gdzie to wkleić więc daję w tym temacie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2007 o 18:24, sinexin napisał:

Pentium 4 3.0 Ghz / LGA 775

Taki posiadam . Opina -> wylacznie uzywam Intel''a , marka znana , Athlon daleko w tyle
, zaplacilem okolo 800 zl w tamtym roku , czyli cena niska .


To, że mocno przepłaciłeś (ja za Athlona 64-X2 3800+ dałem w połowie zeszłego roku 515 zł), nie znaczy że to dobry procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.02.2007 o 11:37, Dead-pl napisał:

> Może nie o prockach, http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=12251 ale interesujące.


Tjaa już czytałem rano...dość przygnębiąjące te timeingi... 8-11 :O

matko.. co za timingi.. przerazenie normalnie:D. wiec moje ddrki 2 677 z timingami 4 nie beda takei złe.napewno beda szybsze niz 1066 z timingami 8:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Kłania się czytanie ze zrozumieniem:
"Oczywiście moduł DDR3 1600 MHz z czasem opóźnień 10/10/10 będzie szybszy niż DDR3 800 5/5/5, bo wyniknie to z podwójnie większej prędkości pracy jego zegara jak i przepustowości na poziomie 16 GB/s, więc dwukrotnie wyższe opóźnienia nie będą w stanie tego zmienić."

Więc Twoje 667MHz na pewno nie będą szybsze.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.02.2007 o 16:09, dobrakos napisał:

jJaki jest najwydajniejszy Athlon z jednordzeniowych ? chodzi mi glownie o rdzen i taktowanie.


Dostępny w sprzedaży to będzie chyba A64 4000+ z taktowaniem 2.6Ghz i rdzeniem Orleans. Jednordzeniowych Athlonów FX chyba się dostać już nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.02.2007 o 12:47, mrosi napisał:

/.../

Kłania się czytanie ze zrozumieniem:
"Oczywiście moduł DDR3 1600 MHz z czasem opóźnień 10/10/10 będzie szybszy niż DDR3 800 5/5/5,
bo wyniknie to z podwójnie większej prędkości pracy jego zegara jak i przepustowości na poziomie
16 GB/s, więc dwukrotnie wyższe opóźnienia nie będą w stanie tego zmienić."

Więc Twoje 667MHz na pewno nie będą szybsze.
Pozdrawiam

no wiesz. ja mam inne zdanie- zreszta to tylko teoretyka bo 1066 nie = 677 x2 :) w dodatku timingi 8 wiec nie wiadomo.. moga byc albo porównywalne albo troche szybsze.. trudno okreslic-ale napewno nie beda rewelacja wydajnosciowa i nie zaoferuja wiele wiecej niz obedne ddrki 2 poza oczywiscie mniejszym napieciem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować