• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

sam uzywam athlona 64 3200+ swietny polecam. no i sam czekam na gf 8600 ultra bo juz od dluuuugiego czasu jade na 6600gt ale juz dlugo nie pojade ^^" eh troche poczekam jeszcze (ati wejdzie na dx10 i zacznie sie z nvidia scigac i ceny kart spadna wtedy moze mi na 8800 starszy ^_^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.03.2007 o 13:27, struksik napisał:

Tak tylko że ja trochę się boję podkręcać :)


Jak każdy kto nigdy tego nie robił. ;) Spokojnie, jak się boisz to przecież nie zmuszam. ;)

Dnia 10.03.2007 o 13:27, struksik napisał:

Mniej więcej wiem co to są timingi, ale możesz mi to w praktyce wyjaśnić na czym one polegają
i jakie wartości ich są najlepsze??


Hmmm, chodzi o czas dostępu do pamięci. Im mniej tym lepiej oczywiście. Dobre timingi dla DDR2 to 4-4-4-12 dla 800MHz i 3-3-3-8 dla 667 i 533. Oczywiście im więcej MHz tym bardziej timingi muszą rosnąć i trudno je obniżyć, dlatego przy 1200MHz będzie jakieś 5-5-5-15. W sumie to 1200MHz powinno nadrobić tą stratę. Już zależy od Ciebie, oczywiście że 1200 będzie szybsze, ale jest droższe.

Dnia 10.03.2007 o 13:27, struksik napisał:

Ja czytałem, że będzie. Na jednej stronie pisało że będzie ten GF8600 w wersji GT, GS, GTS.
Potem napisali że nVidia wprowadza zmiany i że zamiast GTS będzie Ultra, więc nie wiem już
teraz jak będzie.


http://the-inquirer.net/default.aspx?article=37974 - najnowsze, raczej pewne wieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja ostatnio przeczytałem,że nowy rekord odnośnie podkręcania nie należy już do polskiego zespołu.
Zespół z Włoch - OC Team podkręcił Procek Intel Pentium 631 ( domyślne 3 GHz) no niewyobrażalnych 8 GHZ !!
Płyta musiała ulec modyfikacji ( ASUS) i oczywiście ciekły azot. Polacy mieli 7 GHz na procku Celeron 352 i są teraz na 2 miejscu w światowym rankingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.03.2007 o 16:37, marian538 napisał:

Ja ostatnio przeczytałem,że nowy rekord odnośnie podkręcania nie należy już do polskiego zespołu.
Zespół z Włoch - OC Team podkręcił Procek Intel Pentium 631 ( domyślne 3 GHz) no niewyobrażalnych
8 GHZ !!
Płyta musiała ulec modyfikacji ( ASUS) i oczywiście ciekły azot. Polacy mieli 7 GHz na procku
Celeron 352 i są teraz na 2 miejscu w światowym rankingu.


Ja już boję sie co mozna zrobić z C2D. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z benchmark.pl - może coś dogoni C2D, chociaż widząc pobór mocy nie bardzo...;)

Nowe procesory AMD z Hypertransport 3.0
Na stronie Interweb pojawiła się informacja o nowej ofercie procesorów AMD, które mają skuteczniej konkurować z obecnymi i nadchodzącymi chipami z serii Intel Core Duo. Nowe produkty AMD noszą oznaczenia kodowe Barcelona, Agena FX, Agena oraz Kuma i podobno opsiane są w nieujawnionym jeszcze planie dystrybucyjnym koncernu.

Z tego co udało się już ustalić, to seria Barcelona ma być rodziną czterordzeniowych układów, przeznaczonych dla gniazda AM2+, wyposażonych w 2MB współdzielonej pamięci cache L3 oraz obsługę Hypertransport 3.0.
Czterordzeniowy procesor Agena FX pojawi się natomiast w wersji dla podstawki 1207+ i zostanie wyposażony w 2MB współdzielonej pamięci cache
L3 i Hypertransport 3.0. W przypadku modeli z serii Agena, jedyną różnicą jest to, że są one dedykowane dla gniazda AM2+.

Najsłabszym układem z nowej serii produktów AMD ma być dwurdzeniowy Kuma (AM2+, 2MB pamięci cache L3 oraz Hypertransport 3.0). Poniżej pełna lista wszystkich nadchodzących procesorów AMD, zaliczanych do rodzin Barcelona, Agena FX, Agena oraz Kuma.

Opteron 1270SE Barcelona 2.5GHz 120W
Opteron 1268SE Barcelona 2.3GHz 120W
Opteron 1266 Barcelona 2.1GHz 95W
Athlon 64 FX 2500 Agena FX 2.5GHz 120W
Athlon 64 X4 2500 Agena 2.5GHz 120W
Athlon 64 X4 2300 Agena 2.3GHz 120W
Athlon 64 X4 2100 Agena 2.1GHz 95W
Athlon 64 X4 1900 Agena 1.9GHz 95W
Athlon 64 X2 2900 Kuma 2.9GHz 89W
Athlon 64 X2 2700 Kuma 2.7GHz 89W
Athlon 64 X2 2500 Kuma 2.5GHz 89W
Athlon 64 X2 2300 Kuma 2.3GHz 65W
Athlon 64 X2 2100 Kuma 2.1GHz 65W
Athlon 64 X2 1900 Kuma 1.9GHz 65W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.03.2007 o 16:53, xbit71 napisał:

mam pytanie:
czy procesor Intel Pentium 4 3,2 GHZ będzie "dobry dla gier"? ;DD


Hmm, zależy jeszcze która wersja tego procesora, ale myślę, że powinien być dobry. Jednak do gier to kierowałbym w kierunku Athlon 64. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.03.2007 o 17:48, Galadin napisał:

> mam pytanie:
> czy procesor Intel Pentium 4 3,2 GHZ będzie "dobry dla gier"? ;DD

Hmm, zależy jeszcze która wersja tego procesora, ale myślę, że powinien być dobry. Jednak do
gier to kierowałbym w kierunku Athlon 64. ;)

dzięki;]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego podczas włączania kompa, jeszcze na tym czarnym tle jest napisane że mam Athlona 1100Mhz, mimo że mam 2500Mhz. Ponadto w nawiasie obok jest napisane 100x11, a powinno pisać 166x11. W biosie mam ustawione 166Mhz, a jednak jest innaczej. Niekiedy to się przestawia tak jak powinno być, jednak po resecie kompa problem wraca... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

CZy oplaca sie kupic athlona 3500+ (AM2) czy mzoe athlon X2 3600+ (AM2). Roznica ceny to raptem 10zl ale slyszalem ze athlon 3500+ jest lepszy pomimo tylko jednego rdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.03.2007 o 22:42, Seqiu napisał:

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego podczas włączania kompa, jeszcze na tym czarnym tle
jest napisane że mam Athlona 1100Mhz, mimo że mam 2500Mhz. Ponadto w nawiasie obok jest napisane
100x11, a powinno pisać 166x11. W biosie mam ustawione 166Mhz, a jednak jest innaczej. Niekiedy
to się przestawia tak jak powinno być, jednak po resecie kompa problem wraca... ;(


Albo padła Ci pateria od BIOS, albo coś masz nie tak z kompem.
Jeśli masz jakieś dziwne resety czy coś w tym stylu - może procek się przegrzewa - to wówczas po resecie płyta daje mu bezpieczne ustawienia - co równoznaczne jest z obniżeniem FSB do 100MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.03.2007 o 23:01, Zauri napisał:

CZy oplaca sie kupic athlona 3500+ (AM2) czy mzoe athlon X2 3600+ (AM2). Roznica ceny to raptem
10zl ale slyszalem ze athlon 3500+ jest lepszy pomimo tylko jednego rdzenia.


Ja mam jeszcze w szufladzie 3500+ na s939.
Moim zdaniem lepszy byłby 3800 X2 :)
A tak to musiałbyś sprawdzić jak kręcą się 3600 X2 - ogólnie 3500+ nie były królami podkręcania... Więc niewykluczone, że X2 okazałby się lepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.03.2007 o 23:08, RobeN napisał:

Więc niewykluczone, że X2 okazałby się lepszym wyborem.


ale kolo ze sklepu polecal mi bardziej 3500+ a i w cda w tescie kart graff. ten procek lepiej sie spisuje na AM2 niz X2 3600+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.03.2007 o 23:18, Zauri napisał:

ale kolo ze sklepu polecal mi bardziej 3500+ a i w cda w tescie kart graff. ten procek lepiej
sie spisuje na AM2 niz X2 3600+


Bo tu jeszcze ważne jaka rewizja i jakie jądro...
Poza tym ja siedzę na 939 więc moja opinia jest mało warta.
Nie sugeruj się jednak CDA tylko poszukaj na purepc.pl albo innych portalach, gdzie znajdziesz bezpośrednie dane o prockach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0



>... Jeśli masz jakieś dziwne resety czy coś w tym stylu - może procek się przegrzewa - to wówczas

Dnia 25.03.2007 o 23:06, RobeN napisał:

po resecie płyta daje mu bezpieczne ustawienia - co równoznaczne jest z obniżeniem FSB do 100MHz.


Właśnie mam taki problem... opisywałem go nie dawno na forum i myślałem że po formacie problem minął, jednak on nadal się powtarza, więc problem tkwi w sprzęcie.
Więc resetów nie mam, ale komp mi się dziwnie wiesza.

"Moża mi ktoś wytłumaczyć, co może być przyczyną ciągłego wieszania się komputera ? Sytuacja wygląda następująco: Włączam komputer, po jakichś 2-3 minutach komp się zawiesza, tzn cały pasek wraz ze startem i wszystkie zminimalizowane okna na pasku także nie działają - nie da się ich zmaksymalizować. Wciśnięcie kombinacji alt+ctrl+delete także nic nie pomaga ponieważ okno nie chce się włączyć. Mogę jedynie korzystać z okna, bądź gry włączonej wcześniej, przed zawieszeniem komputera. Np pisząc tego posta komputer mi się zawiesił, ale nadal mogę surfować po internecie do tąd aż nie zamknę przeglądarki internetowej. To samo się tyczy gier, mogę grać w jakąś grę, jednak kiedy już z niej wyjdę nie mogę niczego więcej uruchomić. Zostaje tylko restart komputera... ;(
Niewiem czy mój problem jest związany ze sprzętem, czy z samym softem. Wcześniej sprawdziłem kompa mks wirem i program wykrył kilka trojanów i wirusów, jednak o ich usunięciu problem nadal istnieje. Jutro zrobie formata i jak się okarze że komputer nadal się wiesza, to będzie znaczyć że problem twki w podzespołach komputera. ;("

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zamierzam sobie zmienić procka na atlhlon''a +3500 dual 64 bit z Atlhlon''a +3000 64bit.
Chyba sie opłaca ;)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować