• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

a ja mam takie pytanie... dlaczego upychamy w procki coraz wiecej tranzystorów...?
ale chodzi mi o to ze... np mamy szafe i ciuchy... to zamiast kupic wiekszą szafe... to pakujemy coraz ciaśniej wicej ciuchów i pakujemy do tej małej szafy... dlaczego nie zrobią procka pasujacego co prawda do socketa LGA 775 o wysokości np pudełka zapałek ? przeceirz odpowiednie chłodzenie by się zrobiło i wszystko cacy ?
mozna by było pomiescic kilka razy wiecej wszystzkiego i juz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.12.2007 o 11:29, blacklio2 napisał:

Nie, odpal everesta a najlepiej zmierz normalnym miernikiem

Obniżyłem napięcie ramu do 1,9 v i póki co chodzi ok. Jak zainstaluje everesta to sprawdze jak z tymi napięciami.
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.12.2007 o 10:00, Chester001 napisał:

a ja mam takie pytanie... dlaczego upychamy w procki coraz wiecej tranzystorów...?
ale chodzi mi o to ze... np mamy szafe i ciuchy... to zamiast kupic wiekszą szafe... to pakujemy
coraz ciaśniej wicej ciuchów i pakujemy do tej małej szafy... dlaczego nie zrobią procka pasujacego
co prawda do socketa LGA 775 o wysokości np pudełka zapałek ? przeceirz odpowiednie chłodzenie
by się zrobiło i wszystko cacy ?
mozna by było pomiescic kilka razy wiecej wszystzkiego i juz....


Nie robia wiekszej "kubatury" procka poniewaz proces produkcyjny bylby zbyt wysoki. Poza tym proces technologiczny jest coraz mniejszy wiec w tej samej wielkosci obudowy mozna napakowac wiecej tranzystorow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.12.2007 o 11:29, blacklio2 napisał:

Nie, odpal everesta a najlepiej zmierz normalnym miernikiem

O ile voltów (w everescie) mogą odbiegać wartości rzeczywiste od właściwych (zalecanych)? U mnie przy +12v jest 10,5v to może być przyczyna niestabilności? Pozostałe napięcia różnią się o kika daiesiątych volta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tolerancja wynosi +-5%. Sprawdź miernikiem - mi program podawał, że przy Codegenie (!) wszystkie napięcia są przekroczone, a jak sprawdziłem to wszystko było w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.12.2007 o 15:43, Tank25 napisał:

> Nie, odpal everesta a najlepiej zmierz normalnym miernikiem
O ile voltów (w everescie) mogą odbiegać wartości rzeczywiste od właściwych (zalecanych)?

W większości przypadków 10%, w niektórych 5%. Jeśli masz 10,5 V zamiast 12, to granica 10% została przekroczona.
P.S.
Ale pomiar powinien być dokonany dobrym miernikiem, te, które są na płycie mają zbyt dużą tolerancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.12.2007 o 15:49, KrzysztofMarek napisał:

Ale pomiar powinien być dokonany dobrym miernikiem, te, które są na płycie mają zbyt dużą tolerancję.

Tak też myślałem, mimo wszystko wszystko zaczęło chodzić normalnie, mam nadzieje że po prostu bios ustawiał zbyt wysokie napięcie na pamięci. Na stronie Patriot właśnie wyczytałem że wielu posiadaczy płyt ASUS-a ma ten problem zaleca się wtedy obniżenie napięcia na DDR-ach do 1,8 V, u mnie póki co chodzi stabilnie na 1,9V.
Niestety nie mam miernika żeby sprawdzić faktyczne wartości.
Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nom.Dla mnie AMD to już przeszłość.Jeśli czegoś nie wymyślą co przyciągnie klientów to firma padnie ;( a w tedy Intel zostanie sam na rynku.Ceny procesorów wzrosną bo nie będzie konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.12.2007 o 17:02, BogSumerow napisał:

Nom.Dla mnie AMD to już przeszłość.Jeśli czegoś nie wymyślą co przyciągnie klientów to firma
padnie ;( a w tedy Intel zostanie sam na rynku.Ceny procesorów wzrosną bo nie będzie konkurencji.


Nie. Intel musi mieć konkurenta, nawet byle jakiego, oni chcą mieć konkurencję. Gdyby zostali sami na rynku, prawo kraju w jakim jest firma (czyli USA) nie pozwoliłoby im na monopol i musieliby podzielić się na oddzielne, konkurujące ze sobą zespoły - o tym na pewno nie chcą myśleć, a nawet boją się takich myśli, przecież na tym tylko stracą. Intel raczej od dawna utrzymuje AMD "przy życiu", takie mam teraz wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.12.2007 o 20:51, Galadin napisał:

> /.../ Intel raczej od dawna utrzymuje
AMD "przy życiu", takie mam teraz wrażenie.

O ile z pierwszą częścią się zgadzam, o tyle z tym ostatnim zdaniem, już nie. AMD robi nadal dobre procesory, są wolniejsze o 10, góra 15%, a kosztują mniej, karty graficzne też są dobre, obecnie też tylko nieco wolniejsze od tych z nVidii, ale sporo tańsze. W sumie, jak by dobrze policzyć, to komputer z częściami AMD bedzie o 15% wolniejszy, ale za to o 30-40% tańszy od tego z Intela/nVidii. To całkiem dobry wynik. Ja odkładam kupno noweko komputera, ale tak gdzieś w lutym/marcu chyba jednak kupie, ceny powinny być jeszcze niższe, zwłaszcza te z AMD. I, jak dotąd, skłaniam się właśnie do AMD, ze względu na stosunek jakości do ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.12.2007 o 21:16, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ Intel raczej od dawna utrzymuje
> AMD "przy życiu", takie mam teraz wrażenie.
O ile z pierwszą częścią się zgadzam, o tyle z tym ostatnim zdaniem, już nie. AMD robi nadal
dobre procesory, są wolniejsze o 10, góra 15%, a kosztują mniej, karty graficzne też są dobre,
obecnie też tylko nieco wolniejsze od tych z nVidii, ale sporo tańsze. W sumie, jak by dobrze
policzyć, to komputer z częściami AMD bedzie o 15% wolniejszy, ale za to o 30-40% tańszy od
tego z Intela/nVidii. To całkiem dobry wynik. Ja odkładam kupno noweko komputera, ale tak gdzieś
w lutym/marcu chyba jednak kupie, ceny powinny być jeszcze niższe, zwłaszcza te z AMD. I, jak
dotąd, skłaniam się właśnie do AMD, ze względu na stosunek jakości do ceny.


Wszystko rozumiem, ale ze stoosunkiem wydajnosci do ceny juz nie bardzo. Zacznijmy od tego ze gdybysmy chcieli zlozyc naprawde mocny komputer tylko z czesciami od AMD to zobacz sam. Kupujemy procesor jakiegos tam 6000+ i do tego np takie HD2900XT. I jak wszedzie pisza i AMD sie chwali ze ich procesory czerpia bardzo malo energi (z tym sie zgodze) tak ich karty graficzne nadrabiaja zaoszczedzona energie i ja nawizjmy to pozeraja. Bylem w zeszlym miesiacu na szkoleniu i akurat trafil sie przedstawiciel od AMD i niestety przyznal mi racje. Jesli mowisz ze bedziesz zmienial kompa to moze za te 2 albo 3 miechy AMD bedzie mialo bardziej wydajniejsze rzeczy niz te dotychczas. Sam kiedys mialem 3 procesory AMD w komputerze i bylem z nich zadowolony az do momentu az INTEL przybil gwozdzia do trumny AMD i wprowadzil C2DUO. Teraz uzywam C2DUO juz drugiego i jestem z niego bardzo zadowolony. Jestem graczem komputerowym i nie ide na zadne zmniejszanie detali w grach itp. Poprostu wszystko musi dobrze chodzic na najwyzszych detalach i dlatego wole miec ten maly zapas mocy do gier a nie tak jak w przypadku komputera z AMD zastanawiac sie czy mi np gra nie bedzie przycinac o procka. W tym momecie polecam tylko i wylacznie INTELA + NVIDIA (grafiki). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.12.2007 o 22:43, MLODY2K6 napisał:

> > > /.../ Poprostu wszystko musi dobrze chodzic na najwyzszych detalach
i dlatego wole miec ten maly zapas mocy do gier a nie tak jak w przypadku komputera z AMD zastanawiac
sie czy mi np gra nie bedzie przycinac o procka. W tym momecie polecam tylko i wylacznie INTELA
+ NVIDIA (grafiki). Pozdrawiam

Mój dzisiejszy komputer to Pentium 2,8 na szynie 533 z GF 7800 GS. Nie jest to szczyt techniki i mimo to, gram w Wiedźmina na średnich ustawieniach, które właściwie wizualnie może minimalnie różnią się od tych najwyższych.
Mogę już teraz mieć dwukrotnie szybszy procesor i dwukrotnie szybszą grafikę; ba, realnie 2,5 x szybszą na częściach AMD. Jeśli na Intelu będę niał 2,75x szybciej, to czy to odczuję? Raczej nie. Nawet, gdyby to miało być 3x szybciej od tego, co mam. A 500 zł róznicy poczuję, nawet bardzo. Parę razy popełniłem ten błąd, że kupowałem najszybsze, co było na rynku. Nauczyłem się, że nie warto. Phenom musi być tańszy od procesorów Intela, bo inaczej będzie totalna klapa AMD. Poczekam te dwa, trzy miesiące, tym bardziej, że aluminiową obudowę już kupiłem i system operacyjny (WindowsXP Pro w wersji box) też. Z Vistą się nie śpieszę, chyba prędzej doczekam się następcy.
Jako kartę graficzną, to wolałbym 2x Radeon 3870 niż jedną 2900XT. Cena zbliżona, chyba, że wypuszczą nowe 2900 w mniejszym wymiarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

pozyjemy zobaczymy. Ja w styczniu zamierzam sprzedawac swoja EVGA 8800GTX KO ACS3 i przezucic sie na jakiegos 8500GT na miesiac gdzies. Potem sie cos kupi na G92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.12.2007 o 23:01, MLODY2K6 napisał:

pozyjemy zobaczymy. Ja w styczniu zamierzam sprzedawac swoja EVGA 8800GTX KO ACS3 i przezucic
sie na jakiegos 8500GT na miesiac gdzies. Potem sie cos kupi na G92


No to nieźle się przerzucisz ... :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.12.2007 o 22:58, KrzysztofMarek napisał:

Phenom musi być tańszy od procesorów Intela, bo inaczej będzie totalna klapa AMD.


Chyba spełniają się Twoje słowa. http://egielda.com.pl/?str=news&id=2525 :)

Ale nie rozumiem tego - gdyby AMD nie było potajemnie utrzymywane przez Intela, to jakim cudem wypuścili nieprzetestowane procesory, posiadające różne wady? W dodatku w wysokich cenach? Albo rządzą tam idioci albo robią coś na lewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po wznowionych próbach OC mojego pieca podkręciłem CPU E6550 na 3,2 GHz, czyli
fsb 460 MHz,
v core - 1,3 V
V mostka pn- 1.32 V
DIMM - 2.2 V
Dalej zwisy i niestabilna praca, doradźcie coś, tzn co zmienić, zwiększyć żeby wycisnąć więcej. Config w podpisie.
Myślę o ram na 2.3 i V core na 1,5 . Pewnie napięcie mostka też pasuje podnieść. Chciałbym osiągnąć 500 MHz fsb, jeśli się da. na fsb 485 MHz uruchomi się do windy ,ale testu stabilności w everescie nie przejdzie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.12.2007 o 14:33, Galadin napisał:

> Phenom musi być tańszy od procesorów Intela, bo inaczej będzie totalna klapa AMD.

Chyba spełniają się Twoje słowa. http://egielda.com.pl/?str=news&id=2525 :)

Ale nie rozumiem tego - gdyby AMD nie było potajemnie utrzymywane przez Intela, to jakim cudem
wypuścili nieprzetestowane procesory, posiadające różne wady? W dodatku w wysokich cenach?
Albo rządzą tam idioci albo robią coś na lewo.


Wejdzie phenom z odblokowanym mnoznikiem i bedzie jazda z c2d. Nie trzeba bedzie podkrecac fsb tylko wrzuci sie jedna cyferke do gory i juz :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować