• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 31.08.2008 o 08:08, Chester001 napisał:

> > ja bym go nie brał.. ale jak masz mało kasy...
>
> Kupiłem cały komp za 977zł i procesor już był, tak samo ram, karta itp.
złożył bym składak.. lub poczekał i kupił gdzieś lapka.. :)


Laptopy mam 2, więc kolejny by mi się raczej nie przydał. Co do kompa, to potrzebowałem jakiegoś, żeby móc pograć między innymi w : Gothica 3 i nadchodzące GTA4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.08.2008 o 09:06, Chester001 napisał:

jeśli myślisz ze komp za 1000 zł uciągnie gta 4... coś mi sie nie wydaje.. :/ wyrzucone
pieniądze w błoto


Core 2 Duo 2,4GHz

2GB ram DDR2 800MHz

Geforce 8800GT 512mb DDR3


GTA 4 nie pójdzie? nie kompromituj się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.08.2008 o 13:41, Mangekou napisał:

Core 2 Duo 2,4GHz

2GB ram DDR2 800MHz

Geforce 8800GT 512mb DDR3


GTA 4 nie pójdzie? nie kompromituj się...


Coś mi się wydaje, że lubisz przestarzałe części...8800GT to dobra karta, ale jest bez porównania słabsza od nowszych rozwiązań. Podobnie procesor - niby nie jest zły, ale nie nazwę go wydajnym modelem. Podejrzewam, że Phenom X3 zje go na śniadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.08.2008 o 13:53, ziptofaf napisał:

> Core 2 Duo 2,4GHz
>
> 2GB ram DDR2 800MHz
>
> Geforce 8800GT 512mb DDR3
>
>
> GTA 4 nie pójdzie? nie kompromituj się...

Coś mi się wydaje, że lubisz przestarzałe części...8800GT to dobra karta, ale jest bez
porównania słabsza od nowszych rozwiązań. Podobnie procesor - niby nie jest zły, ale
nie nazwę go wydajnym modelem. Podejrzewam, że Phenom X3 zje go na śniadanie.


Dlatego komputer kosztował 977zł. Nie mam zamiaru grać w Crisysy, medal of honory itp. Ale nie mów, że gta 4 nie pójdzie

//EDIT// poza tym kartę zawsze mogę wymienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.08.2008 o 14:10, Mangekou napisał:

Dlatego komputer kosztował 977zł. Nie mam zamiaru grać w Crisysy, medal of honory itp.

Nie wiesz, co tracisz :)

Dnia 31.08.2008 o 14:10, Mangekou napisał:

Ale nie mów, że gta 4 nie pójdzie


GTA4 tak. Ale nic więcej. I przy następnej grze znowu będziesz musiał wydawać kasę na upgrade sprzętu. Jak chcesz GTA4 (i nie tylko) na takim sprzęcie, to kup sobie Xbox-a 360. Sam procek + karta graficzna to wydatek 900 zł - E8400 + HD4850. Schodzenie niżej (gdy kupujesz sprzęt) to bezsens.

EDIT
A co do możliwości wymiany karty graficznej - a kto ją kupi? Za 2-3 miesiące jej wartość spadnie do 200-250 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.08.2008 o 14:14, ziptofaf napisał:

> Dlatego komputer kosztował 977zł. Nie mam zamiaru grać w Crisysy, medal of honory
itp.
Nie wiesz, co tracisz :)
> Ale nie mów, że gta 4 nie pójdzie

GTA4 tak. Ale nic więcej. I przy następnej grze znowu będziesz musiał wydawać kasę na
upgrade sprzętu. Jak chcesz GTA4 (i nie tylko) na takim sprzęcie, to kup sobie Xbox-a
360. Sam procek + karta graficzna to wydatek 900 zł - E8400 + HD4850. Schodzenie niżej
(gdy kupujesz sprzęt) to bezsens.

EDIT
A co do możliwości wymiany karty graficznej - a kto ją kupi? Za 2-3 miesiące jej wartość
spadnie do 200-250 zł...


Ja nie chcę jej nikomu sprzedawać. Dodam sobie do starego kompa, którego używa ojciec. Poza tym kasę na kartę będę miał, spokojna głowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie co do montowania procesorów intela (Core 2 Duo lun Quad) Czy procesor smaruje się jakaś substancja i dopiero na to nakłada się wentylator? W ogole jaka ta instalacja wygląda? Będę niedługo montował procka i nie chce czegoś spaprać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.09.2008 o 10:13, Sirmaggus napisał:

Mam pytanie co do montowania procesorów intela (Core 2 Duo lun Quad) Czy procesor smaruje
się jakaś substancja i dopiero na to nakłada się wentylator? W ogole jaka ta instalacja
wygląda? Będę niedługo montował procka i nie chce czegoś spaprać;)

Szczerze to odradzam. Sam zmieniałem chłodzenie na kartach grafiki, ramy itp ale za instalacje procka bym się nie wziął. Zbyt duża odpowiedzialność. Tak procka po osadzeniu w gniezdzie smarujesz pastą termoprzewodzącą Firmową lub dołączoną do chłodzenia). Poszukaj jakiegoś artykułu w internecie z obrazkami bo słownie wyjaśnić to będzie cięzko. Tak samo instalacja chłodzenia jest różna dla boxowych(tych dodawanych do procka), a firmowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.09.2008 o 15:03, Vanmati napisał:

różnicy nie ma żadnej czy Box czy jakis inny,najważniejsze czy są pod socket s775,AM2,A,S939
albo jakis inny...zasada jest ta sama,ze zachacza się ząbkami...oto instruktaż: http://www.youtube.com/watch?v=Yn14oA6Db4k

Na filmiku pokazane te najważniejsze scokety,nie powinno byc problemów :P

A owszem ma. Bo niektóre chłodzenie montuje się w kilka minut, inne to zajęcie na pół godziny. Niektóre można zamontować bez wyjmowania płyty głównej, dla innych trzeba płytę wymontowac. I ogólnie różnią się sposobami mocowania. Więc jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

u mnie trzeba byłoby wyjąć płytę główną,tyle ze byłą nowa i nie była jeszcze wkłądana do kompa,ale w sklepie mnie uprzedzili,ze najpierw chlodzenie i procek na MOBO zarzucam,wkladam do kompa,a dop. potem VGA RAM itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.09.2008 o 09:41, Ulepszony napisał:

Witam.Mam pytanie jaki jest najszybszy procesor do 700zł najlepiej czterordzeniowiec.Proszę
o pomoc.

Za 689 zł jest Core 2 Quad Q9300. Chyba nic lepszego się w tej cenie nie znajdzie:
http://www.123komputery.pl/Produkty/Intel/Core_2_Quad_Q9300_2471.html
Ew entualnie poszukaj wśród Xeonów Intela z serii X33xx. Powinny być jeszcze szybsze. Niestety też droższe o minimum 70 zł - http://www.ceneo.pl/1435134. Twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.09.2008 o 22:26, Vanmati napisał:

u mnie trzeba byłoby wyjąć płytę główną,tyle ze byłą nowa i nie była jeszcze wkłądana
do kompa,ale w sklepie mnie uprzedzili,ze najpierw chlodzenie i procek na MOBO zarzucam,wkladam
do kompa,a dop. potem VGA RAM itd.

Ameryki nie odkryłeś , i właściwie nie wiem po co to pisałeś. Ja ci tylko napisałem że twoje słowa mówiące że nie ma różnicy między boxowym a innym chłodzeniem są błędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.09.2008 o 19:59, Ulepszony napisał:

Witam.Mam jeszcze jedno pytanie.Jaki zasilacz do Core 2 Quad Q9300,8GB ramu,dysk twardy
320GB,Nvidia 280????????

650W z całą pewnością wystarczy. Ja bym jednak brał na zapas Corsair 750W - nie kosztuje majątku, a jest bardzo dobry.
Tylko jedno ale - GTX280? Przecież ta karta jest o 40% wolniejsza od HD4870 X2...Przy kasie jaką chcesz wydać na PC-ta nie ma co się w ogóle zastanawiać - bierz Radeona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować