• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 17.07.2009 o 14:22, kuba9876543210 napisał:

Raczej nie... co innego jak odblokujesz w tym Phenomie dodatkowe dwa rdzenie i podkrecisz
go (Phenom X2 550).



Dzięki bardzo. Już myślałem że ten proc jest lepszy od mojego. Uffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chciałbym kupić kartę HIS Radeon HD4870 512 MB , ale nie jestem pewien czy się opłaca, skoro mam procesor AMD Athlon 64 X2 5200+ 2,7 GHz. Czy ten procesor nie będzie za bardzo spowalniał tej karty? A może opłaca się kupić jakąś tańszą kartę, bo i tak z tym procesorem za dużo nie wycisnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

co najwyżej zrównają sie wydajnością ;-). btw, maksymalny i minimalny fps moze byc na podobnym poziomie (tam gdzie wydajność limituje cpu), ale juz sredni bedzie wyzszy na hd4870 z racji wyzszej wydajnosci. wynika z tego tyle, ze w najbardziej wymagających gierkach bedziesz mogl sobie ustawic wyzsze detale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ostatnio mam problem z kompem...;/ W Gothicu 3 i NWN 2 następują strasznie szybko zmiany pór dnia, przeczytałem w pomocy technicznej na stronce Cd-projektu , że trzeba zainstalować do mojego procesora ( AMD AThlon 64 X2 5200+) sterowniki i Dual Core Optimizer. Jednak po instalacji problem nie ustąpił. W DSJ 3 mam np komunikat Clock Error. Niektóre gry działają bez zarzutu np Call of Juarez 1... Proszę o pomoc:( płyta główna : MSI K9AGM3-F, karta Geforce 9600 GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Chciałem kupić amd phenom II 955 4x 3,2 GHz BE, ale jednak chyba kupię coś intela...i tu mam pytanie, co ma podobną wydajność i cenę, chodzi mi o czterordzeniowca od intela, który będzie starczył na 3-4 lata + podkręcanie potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.07.2009 o 18:21, kotfilon napisał:

Witam.
Chciałem kupić amd phenom II 955 4x 3,2 GHz BE, ale jednak chyba kupię coś intela...i
tu mam pytanie, co ma podobną wydajność i cenę, chodzi mi o czterordzeniowca od intela,
który będzie starczył na 3-4 lata + podkręcanie potem.


Podobną wydajność? Obstawiałbym na Q9650 (1200 zł) lub najtańszego i7 (1000 zł + pamięci DDR3 + droższa płyta główna). Q9650 będzie w zasadzie równie szybki, i7 nieco szybszy. Innych alternatyw nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanko - ze starych kompów wydobyłem ostatnio procki:
Pentium (Socket 7)
Pentium III (Socket 370)

Co o nich możecie powiedzieć (oprócz tego, że są stare i nieprzydatne)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Posiadam Intel Pentium Dual Core E5200 2.5 GHz + box i mam pytanko, czytałem gdzieś, że jego chłodzenie nie jest najlepsze i stąd moje zapytanko czy powinienem się o niego obawiać przy kilkugodzinnym graniu i przy obecnych temperaturach ?.
PS Nie podkręcałem żadnego podzespołu w komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.07.2009 o 10:33, Sebo7 napisał:

Posiadam Intel Pentium Dual Core E5200 2.5 GHz + box i mam pytanko, czytałem gdzieś,
że jego chłodzenie nie jest najlepsze i stąd moje zapytanko czy powinienem się o niego
obawiać przy kilkugodzinnym graniu i przy obecnych temperaturach ?.
PS Nie podkręcałem żadnego podzespołu w komputerze.


Skoro kupiłeś legalnie sprzęt (o kartę i wszystko chodzi mi, nie musisz w kilku tematach o to samo pytać ;)) i masz na niego pełną gwarancję nie powinieneś się przejmować, wyczytanymi gdzieś pojedynczymi przypadkami wadliwości. Teoretycznie nie powinno się nic grać nawet po 10 godzinach grania. A jak jesteś taki bojaźliwy to se odkręć burty od budy albo dokup wiatraczki dodatkowe :P btw budę też masz dobrą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Standardowe chłodzenie jest przystosowane do standardowego użytkowania (w tym kilkugodzinnego grania). Jeśli wszystko dobrze założyłeś to nie masz się o co martwić. Jeżeli chodzi o "ponad standard" to mam tu na myśli podkręcanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.07.2009 o 10:44, Kakarotto napisał:

Skoro kupiłeś legalnie sprzęt (o kartę i wszystko chodzi mi, nie musisz w kilku tematach
o to samo pytać ;)) i masz na niego pełną gwarancję nie powinieneś się przejmować, wyczytanymi
gdzieś pojedynczymi przypadkami wadliwości. Teoretycznie nie powinno się nic grać nawet
po 10 godzinach grania. A jak jesteś taki bojaźliwy to se odkręć burty od budy albo dokup
wiatraczki dodatkowe :P btw budę też masz dobrą ;)

Przecież nie pytam o te same części w różnych tematach !
O procesor pytam w temacie poświęconym procesorom bo tutaj są od tego specjaliście tak samo jest z kartą.
Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.07.2009 o 11:13, Hartus napisał:

Czy amd athlon 64 x2 ql 64 na laptopie przy karcie Ati hd3470 dobrze sprawdzi się w
nowych grach?

na najniższych detalach i rozdziałce to może będziesz miał te 15 fps!! ,bo ostatnio coś kiepsko z optymalizacją gier!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.07.2009 o 15:15, Numenpl napisał:

> Czy amd athlon 64 x2 ql 64 na laptopie przy karcie Ati hd3470 dobrze sprawdzi się
w
> nowych grach?
na najniższych detalach i rozdziałce to może będziesz miał te 15 fps!! ,bo ostatnio coś
kiepsko z optymalizacją gier!!

Pomyłka, chodziło o hd 4570, więc jak będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.07.2009 o 16:16, Hartus napisał:

Pomyłka, chodziło o hd 4570, więc jak będzie?

low med detale,przedział fps 15-30 fps w zależności od gry i rozdziałki - np. o GTA IV zapomnij!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować