• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Podczas uruchamiania kompa pojawia mi sie taki komunikat: "Amd Data Change...Update New Data To Dmi"... Czytalem o tym w google i wynika to z tego ze podkrecalem procka, lecz to sie jeszcze nie stalo, a sensownego rozwiazania problemu nie znlazlem. Moj procek: AMD Athlon dwurdzeniowy 3.0GHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pewne pytanko odnośnie cpu z laptopów, który z tych 2ch jest lepszy (nie wiem za wiele o Athlonach ;/ )
AMD Athlon 64 X2 2,1Ghz
czy też
Intel Core Duo 2 GHz
??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.09.2009 o 11:41, ziptofaf napisał:

Core 2 Duo będzie znacznie szybszy. Chyba, że mówisz o Athlonach II, ale na to nie wygląda
:)

Zastanawiam sie po prostu pomiędzy tymi dwoma notebookami :)
http://noteo.pl/produkt/asus_k50absx023a_156_ath64_x2_4gb_250gb_hd4570_cam.php?sID=76816&cID=1
http://noteo.pl/produkt/asus_x61sl6x197x_16_t4200_2gb_250gb_hd4570_hdmi_ca.php?sID=84000&cID=13
Czarny ma matryce LED co podobno jest lepsze i podobno srebrny nie ma takiej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../
To bierz ten czarny, Core 2 Duo jest szybszy, ale to nie będzie raczej zauważalne przy tej klasy karcie graficznej (co nie oznacza, że jest zła, jak na notebooka jest naprawdę niezła ^^), gdyby tam był Mobile 8800GT, to co innego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.09.2009 o 11:53, ziptofaf napisał:

/.../
To bierz ten czarny, Core 2 Duo jest szybszy, ale to nie będzie raczej zauważalne przy
tej klasy karcie graficznej (co nie oznacza, że jest zła, jak na notebooka jest naprawdę
niezła ^^), gdyby tam był Mobile 8800GT, to co innego ;)

Czyli rozumiem że srebrny nie ma LEDa... bo tak teraz szukam po sieci i coś nie moge znaleźć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.09.2009 o 11:45, Logan10 napisał:

/.../

w opisie jest błąd. ten lapek nie ma c2d a pdc, czyli pentium dual core ( http://www.agito.pl/notebooki/asus-x61sl-6x197x.2251.354140.html?attr=1:8849). z tych dwoch wybralbym (i wybralem, teraz czekam na kuriera) tego czarnego . btw, w temacie o notebook''ach blacklio pisal o zaletach matrycy LED, moze warto przytoczyć:

Matryca LED lżejsza (nawet ponad 100 gram) pokrywa, cieńsza o parę milimetrów, kolorki intensywniejsze i większa ich ilość i ładniejsze przejścia tonalne oraz większa jasność ekranu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.09.2009 o 19:39, blacklio2 napisał:

No raczej wiadomo co nie :)


kurde :/ na allegro mozna kupic Q9450 w okazyjnej cenie, ale z tego co widac na zdjeciach, jest on wyszlifowany (tylko dość kiepsko, masa rys). Gdyby nie to mialby jeszcze prawie 2 lata gwary :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.09.2009 o 19:44, GANGSTERR napisał:

> No raczej wiadomo co nie :)
>

kurde :/ na allegro mozna kupic Q9450 w okazyjnej cenie, ale z tego co widac na zdjeciach,
jest on wyszlifowany (tylko dość kiepsko, masa rys). Gdyby nie to mialby jeszcze prawie
2 lata gwary :(


Pokaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam małe pytanko. Otóż, w bliżej nieokreślonej przyszłości chciałbym sobie wymienić proca, najprawdopodobniej na Q9550. Tylko zastanawiam się: czy moje mobo (gb ep35-ds3r) dało by możliwość jakiegoś sensownego podkręcenia tego quada? Płytka ma 6, niczym nie chłodzonych faz zasilania, i tego właśnie obawiam się najbardziej... Myślę, że gdyby założyć jakieś radiatorki to by dała radę (jeśli się mylę, poprawcie mnie), ale te mosfety (czy jak tam to się nazywa) są upchane w taki sposób, że nie mam pojęcia jak miałbym przykleić na nie jakieś radiatory... :(

Foto: http://www.links.co.jp/html/press2/gaep35ds3r16.jpg

Jest więc sens pakować się na to mobo z quadem, czy lepiej dać sobie spokój i zbierać powoli kasę na zupełnie nową platformę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Aż tak nieokreślona to nie... :) Tak, załóżmy, pod koniec stycznia powinienem już mieć fundusze na sam procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć, mam pewien problem z moim niedawno zakupionym na Allegro procesorem - mianowicie chodzi o P4 z technologią HyperThreading. Założyłem już temat odnośnie tego procesora, ale myślę że jest on w złym dziale. Chętnych do pomocy zapraszam do przeczytania mojego problemu w tym temacie:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=51656&u=7

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.09.2009 o 16:08, Kreeg napisał:

Aż tak nieokreślona to nie... :) Tak, załóżmy, pod koniec stycznia powinienem już mieć
fundusze na sam procesor.


Bez chlodzenia mosfetow, quad 9550 moze miec problemy z papu.
W koncu, to 4 rdzenie.
Teraz ten intelek bardzo grzeje sekcje zasilania cpu ?.
Pomacaj paluszkiem :))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.09.2009 o 16:43, DoMiNo1992 napisał:

Cześć, mam pewien problem z moim niedawno zakupionym na Allegro procesorem - mianowicie
chodzi o P4 z technologią HyperThreading. Założyłem już temat odnośnie tego procesora,
ale myślę że jest on w złym dziale. Chętnych do pomocy zapraszam do przeczytania mojego
problemu w tym temacie:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=51656&u=7

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam! :)


Czeka Cie aktualizacja biosu plyty glownej.
Wyglada na to, ze procesor jest zle rozpoznawany przez bios.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować