• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 15.02.2010 o 16:15, conquer24 napisał:

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+ 2x2.11Ghz

to faktycznie odczucie wzrostu wydajności powinno być odczuwalne tak jak napisał ziptofaf tylko szkoda że nie idzie nigdzie dostać PII x3 720 BE (kosztowałby on tyle co ten Athlon II x3 albo mniej)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A mam takie pytanie jeszcze bo poszedlem do sklepu i gosciu mi powiedzial ze jak mam socket AM2 to niemoge miec tego phenoma czyli to znaczy ze chlodzenie mi niepodejdzie czy procesor ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.02.2010 o 15:16, conquer24 napisał:

/.../

niestety Twoja plyta nie obsluzy nic wiecej ponad to co masz. kupno phenoma II = przymus kupna nowej mobo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.02.2010 o 17:17, Szympek napisał:

Czy przegrzewanie się procka może zmniejszyć jego wydajność ^^?


Nie może, tylko na pewno. Przegrzewanie zmniejsza wydajność każdego elementu i to jest fakt, im niższa temp tym lepiej, ale nie schodź poniżej zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.02.2010 o 17:17, Szympek napisał:

Czy przegrzewanie się procka może zmniejszyć jego wydajność ^^?

tak. pierwszym zabezpieczeniem proca przed przegrzaniem jest throlling, czyli automatycznie obnizenie taktowania po przekroczeniu progu temp. nizszy takt = nizsza wydajnosc ofc. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Uuuu, to oznacza, że musze sobie kupić nowe chłodzenie bo to chyba nie wyrabia ( dochodzi do 95 stopni podczas pracy[ intel core 2 duo, standardowy wentylator]). Problem w tym, ze kompletnie sie na tym nie znam, mógłby mi ktoś coś poradzić? (tak do 70zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

lol. Przecież temp na wydajność wpływa TYLKO od momentu przekroczenia magicznej bariery ''cpu temp warning''.
@Szympek.
95*C, to ty juz proca bys nie mial po 1h uzywania w takiej temp, bo te proce są tworzone do max pracy 70*C. W 95 na stocku poprostu nie uwierzę - sam mam jednego z peirwszych, grzejących się C2D ( E4500) w 65nm, ale mimo OC o 800 mhz NA BOXIE temp nie dochodzi do 70 - musisz mieć źle założone chłodzenie, poszukaj w płycie głównej instrukcji jak to zrobić, i sprawdz czy napewno nic się tam nie rusza. jak i to nie pomoże, to znak że nei masz pasty termoprzewodzącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.02.2010 o 19:15, Lord_Polish napisał:

Jak myślicie, opłaca mi się kupno E8400? Tylko, że pod zasilacz 350 W, razem z Radkiem
HD4850.


Raczej nie :P Lepiej juz C2Q Q9300 (i O/C''nac do 3GHz), niedawno ktos sprzedawal nowki na allegro po ~ 450zl.
A zasilacz, jesli nie chinszczyzna, da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.02.2010 o 19:19, kuba9876543210 napisał:

> Jak myślicie, opłaca mi się kupno E8400? Tylko, że pod zasilacz 350 W, razem z Radkiem

> HD4850.

Raczej nie :P Lepiej juz C2Q Q9300 (i O/C''nac do 3GHz), niedawno ktos sprzedawal nowki
na allegro po ~ 450zl.
A zasilacz, jesli nie chinszczyzna, da rade.


Modecom Feel 2.

Ogólnie to myślę, że Quady to takie... No słabe procki w gruncie rzeczy. Już wolałbym i7 lub i5, ale kasy brak :/
A jako, że nie umiem zbytnio podkręcać procka, to już wolałbym dostać od razu naprawdę dobrą jakość, i dopiero potem jeszcze go może podkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.02.2010 o 21:15, Lord_Polish napisał:

Modecom Feel 2.


To najpierw wymien zasilacz... im szybciej to zrobisz tym lepiej.

Dnia 21.02.2010 o 21:15, Lord_Polish napisał:

Ogólnie to myślę, że Quady to takie... No słabe procki w gruncie rzeczy. Już wolałbym
i7 lub i5, ale kasy brak :/


Zalezy ile masz kasy. A C2Q (w grach) maja podobna wydajnosc do Core i5/Core i7 czy 4-jajowcow procow AMD. W innych zadaniach roznie jest. Przesiadajac sie na Core i5/i7 bedziesz musial sie takze liczyc z wymiana plyty i pamieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.02.2010 o 22:09, kuba9876543210 napisał:

Zalezy ile masz kasy. A C2Q (w grach) maja podobna wydajnosc do Core i5/Core i7 czy 4-jajowcow
procow AMD. W innych zadaniach roznie jest. Przesiadajac sie na Core i5/i7 bedziesz musial
sie takze liczyc z wymiana plyty i pamieci...


Właśnie taka sprawa, że z Quadami różnie bywa w grach. Ja tam raczej nie zajmuję się renderowaniem itd, raczej stawiam na gry.

I co wy macie do tego zasilacza? Jest dobry. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.02.2010 o 22:33, Lord_Polish napisał:

>>>.............


Dobry? Człowieku, to w każdej chwili może ci wybuchnąć. Oszczędzanie na zasilaczu to najgorsze co można zrobić.
A ten modecom feel to jeden wielki chiński badziew; i to w dodatku mówisz, że to 350W. O lol.

Gratulacje, że ci jeszcze kompa nie spaliło przy tym radku 4850.

Zasilacz jest tak samo wazny jak procesor czy karta graficzna. To nie napęd DVD czy dyskietek, że byle jaki wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować