• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 11.07.2011 o 22:44, czeku napisał:

może lepiej trzymać się AMD i bo płyty główne są tańsze i można za 1500 mieć dobrego pc


Zdecydowanie tak. Jeśli chcesz mieć przyzwoity a tani komputer - celuj w platformę AMD. Jeśli nie zależy Ci na pieniądzach i liczy się tylko wydajność - celuj w Intela. Z drugiej jednak strony, porównywalne procesor + płyta z AMD kupisz za 600zł a z Intela za 800zł (przykładowe sumy). Różnica jest ale nie aż tak powalająca aby nie warto byłoby dopłacić....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Od kilku lat się nie interesuję specjalnie ani nowymi grami, ani sprzętem, no, ale wyszedł Wiedźmin 2, no i myślę o wymianie płyty głównej i procka...
Jakie procesory są obecnie warte polecenia? Z 5 lat temu, była kontrofensywa Intela i jego procesory (Intel Core 2 Duo) były uznawane za świetne.. a co teraz? Widzę w ofercie sklepu m. in. jakieś tajemnicze i3, i5, i7, Xeon. Poza tym jak widzę cała ta seria "i" ma do wyboru dwa gniazda - LGA 1155 oraz LGA 1156, w przypadku i7 dochodzi jeszcze LGA1366, m. in. na który jest część Xeonu...
Ze względu na cenę raczej będę mógł postawić na i3 albo i5, no ale mógłby ktoś opisać dokładnie o co z tym wszystkim chodzi, czym to się różni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W lutym wyszła nowa platforma od Intela - Sandy Bridge na LGA 1155. Obecnie to właśnie te procesory są najwydajniejsze (przynajmniej w grach) i najbardziej warte zakupu. W jej skład wchodzą procesory i3 (dwurdzeniowe) oraz i5 a także i7 (czterordzeniowe). Procesory Sandy Bridge można poznać po numeracji, np. i5-2xxx z ewentualną końcówką "k", co oznacza odblokowany mnożnik umożliwiający duże OC procesora.
Wcześniej był jeszcze socket 1156 - tutaj było podobnie, ale wraz z debiutem Sandy Bridge LGA 1156 stało się nieopłacalne, ze względu na podobne ceny, niższą wydajność oraz brak przyszłości.
Co do LGA 1366 - w jej skład wchodziły procesory i7 (cztero i sześciordzeniowe). Ta platforma również nie jest opłacalna (ceny niektórych procesorów wynoszą kilka tys zł). W grach najlepszym wyborem jest Sandy Bridge na LGA 1155. (mowa tu zwłaszcza o niektórych procesorach i5).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.08.2011 o 22:17, Assurubalit napisał:

A z końcówką S?

Intel wypóścił je stosunkowo niedawno, z tego co widzę mają obniżone taktowanie i niższe TDP w stosunku do modeli bez "S".

Dnia 02.08.2011 o 22:17, Assurubalit napisał:

A CO czyli podkręcanie, tak?

Podkręcanie poprzez mnożnik jest możliwe tylko w przypadku i5-2500k i i7-2600k. W pozostałych modelach i5 oraz i7 podkręcać można jedynie poprzez tryb Turbo, czyli o ~500MHz. Procesorów i3 nie można podkręcać w ogóle.

Dnia 02.08.2011 o 22:17, Assurubalit napisał:

I jak tak patrzę, to czy są procesory z serii i5 na LGA 1155 nie będące tym całym Sandy
Bridge?

LGA 1155 = Sandy Bridge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jaką pastę termoprzewodzącą polecacie do procesora Intel Core 2 Duo E6650 z chłodzeniem box? Zrobiłem test Prime 95 i temperatury dochodzą do 70 stopni, po wyczyszczeniu wszystkiego z kurzu. Szukam czegoś w miarę taniego, procesora nie będę podkręcał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.08.2011 o 21:31, igor631 napisał:

Jaką pastę termoprzewodzącą polecacie do procesora Intel Core 2 Duo E6650 z chłodzeniem
box? Zrobiłem test Prime 95 i temperatury dochodzą do 70 stopni, po wyczyszczeniu wszystkiego
z kurzu. Szukam czegoś w miarę taniego, procesora nie będę podkręcał.


Kazda z tych w tescie, bedzie odpowiednia dla boxa:

http://chlodzenie.net/reviews/wielki-test-past-termoprzewodzacych-odslona-druga/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ej mam problem z rdzeniem ponieważ powinienem miec 2 a mam 1
a to info z cpu-z
Name: amd athlon II x2 250
code name: regor max tdp: 60w
technolgy: 45nm core voltage: 1.400v
specification: amd athlon (tm) II x 2 250 processor
famili: f model: 6 stepinng: 3
ext famili: 10 ext: model 6 revisiom: da-c3
package: socket am3 (938)
isnstrucktions: mms (+) 3dnow !(+) sse (1,2,3,4,a) x86-64 amd v
core speed:3013,6MHz L1 data : 64 kbytes 2-way
multiplier : x 15,0 L1 isnt. : 64 Kbytes 2-way
bus speed : 200,9 ,Hz Level 2 1024 Kbytes 16-way
ht link : 1004,6 Mhz


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.08.2011 o 21:31, igor631 napisał:

Jaką pastę termoprzewodzącą polecacie...


Kup sobie zwykłego Revolteca za 10zł. Idealnie się sprawdza. Psie pieniądze, a ciepło jest przewodzone tak jak powinno. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.09.2011 o 11:52, Kamilson914 napisał:

a jeszcze przeciesz napisałem info z cpu-z to nie mozęcie przeczytać


Nie chce czytac, tylk ozobaczyc.
Zobaczyc, znaczy uwierzyc :)))

Uruchom cpu-z jak na fotce, ktora masz wyzej i kliknij klawisz klawiatry "print screan".
Wejdz do painta i wklej fotke klawiszem jak na fotce.
Natepnie zapisz fotke do pliku i wklej na forum, za pomoca "przegladaj".
Tam otwierasz lokalizacje zapisanej fotki i klikasz "otworz".
Fotka po chwili, pokaze sie na forum.

20110903151047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, posiadam procesor AMD Phenom II X6 1055T - moje pytanie jest proste - chciałbym podkręcić go z 2,8GHz do 3,5GHz. Podkreślam że nie znam się na podkręcaniu i nigdy się w to nie bawiłem. Także pytanie do was, macie jakieś porady w jaki sposób mógłbym go podkręcić bez obaw że coś spartaczę? :) Słyszałem że ten procek ma opcje Turbo Boost i podkręca automatycznie do 3,3GHz. Mam chłodzenie Scythe Mugen II więc nie będzie raczej problemu z przegrzewaniem, a płyta główna to GIGABYTE 870A-USB3L. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.09.2011 o 15:36, Kamilson914 napisał:

a oto info z cpu-z

Masz 1-walnięty procek oddaj na gwarancji
2- Procek ten działa z podstawką am3 i am2+ może masz starą płytę nie obsługującą 2 rdzeni ale stawiam na to pierwsze komp pod pachę i do sklepu z gwarancją .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować