• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 08.01.2008 o 23:20, mrosi napisał:

/.../

KrzysztofMarek & Traju


Szukałem blisko całe popołudnie i nie znalazłem. Z czystej ciekawości chciałem przeczytać.
Jakiś link.......?


W sobotę podam ci tytuł czsopisma i numer to sobie lookniesz, bo narazie nie mam czasu więc w sobotę dam info gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2008 o 23:20, mrosi napisał:

/.../ Z czystej ciekawości chciałem przeczytać.
Jakiś link.......?

>
Miesięcznik NEXT, nr 1/2008 str 67: "Bez obciążenia Pbenom okazuje się o kilka watów oszczędniejszy, jednak pełne obciążenie powoduje o 30% większe zapotrzebowanie na prąd"
W tabeli "pobór mocy min/maks. Phenom X4 9600: 134/233 W. Core 2 Quad 6600: 138/201 W "
Jeszcze gdzieś czytałem to samo, ale już mi się szukać nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2008 o 14:34, DJ Danielus napisał:

B. dobry jak wszystkie C2D :D Cena też dobra, choć jeśli chcesz oszczędzić do weź E21x0.



juz kipielm E4600 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2008 o 14:34, KrzysztofMarek napisał:

Miesięcznik NEXT, nr 1/2008 str 67: "Bez obciążenia Pbenom okazuje się o kilka watów oszczędniejszy,
jednak pełne obciążenie powoduje o 30% większe zapotrzebowanie na prąd"
W tabeli "pobór mocy min/maks. Phenom X4 9600: 134/233 W. Core 2 Quad 6600: 138/201 W "
Jeszcze gdzieś czytałem to samo, ale już mi się szukać nie chce.


Biorąc pod uwagę dość istotną różnicę wydajności (na korzyść Intela oczywiście), jest to tak marginalna różnica, że nie warto o niej wspominać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2008 o 17:27, mrosi napisał:

>/.../> Biorąc pod uwagę dość istotną różnicę wydajności (na korzyść Intela oczywiście), jest to tak
marginalna różnica, że nie warto o niej wspominać.

Oczywista oczywistość ;-D ale i różnica w cenie jest akurat adekwatna do różnicy wydajności. Ja zresztą jeszcze trochę poczekam z modernizacją mojego sprzętu (to znaczy z kupnem wszystkiego, poza obudową i SO, bo to już mam). Być może (ale tylko być może) nawet wybiorę AMD, jeśli całość będzie bardziej opłacalna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2008 o 14:34, KrzysztofMarek napisał:

Miesięcznik NEXT, nr 1/2008 str 67: "Bez obciążenia Pbenom okazuje się o kilka watów oszczędniejszy,
jednak pełne obciążenie powoduje o 30% większe zapotrzebowanie na prąd"
W tabeli "pobór mocy min/maks. Phenom X4 9600: 134/233 W. Core 2 Quad 6600: 138/201 W "

ILE!? 233W? Czyli w połączeniu z wydajną kartą i resztą PC-ta pobór mocy może dochodzić do 700W!? To już przesada..........pewnie Penryny nie lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2008 o 14:06, DJ Danielus napisał:

A jaka to płyta główna (dokładny model), bo to głównie od niej też zależy.



Intel dg965ssck micro atx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak wszystkie procki - najlepiej z BIOSu, ale można też z Windowsa.

>> Taktowanie CPU <<

Ratio CMOS setting, CPU Multiplier, CPU Frequency Multiple

Częstotliwość ustala się na podstawie taktowania zegara CPU oraz mnożnika.

Obniżając mnożnik i podnosząc taktowanie zegara możemy przyspieszać procesor małymi krokami.



>> Napięcie procesora <<

CPU VCore Adjust, CPU Over Voltage Control, CPU Vcore Voltage

Jeżeli komputer po podkręceniu działa niestabilnie, możemy przywrócić mu stabilny stan. W tym celu delikatnie zwiększamy napięcie procesora.

Uwaga! Nie można zwiększać napięcia powyżej 10%, zbyt wysoka wartość może doprowadzić do awarii sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.01.2008 o 07:59, ziptofaf napisał:

> /.../ > ILE!? 233W? Czyli w połączeniu z wydajną kartą i resztą PC-ta pobór mocy może dochodzić do
700W!? To już przesada..........pewnie Penryny nie lepsze.

Penryny trochę lepsze. Ale... niektóre sklepy komputerowe już zamówiły zasilacze o mocy 1300W. Dostawa ma być 31 stycznia. Będzie jak znalazł, ja sobie zafundujesz nowy procesor i dwie karty graficzne w SLI albo CrossFire ;-D.
A jak dwie podwójne karty, albo cztery (bo i takie są płyty), to już nie wiem, czy nie trzeba będzie podłączyć komputera do gniazdka na pralkę. Zwykłe może nie wytrzymać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.01.2008 o 12:28, KrzysztofMarek napisał:

A jak dwie podwójne karty, albo cztery (bo i takie są płyty), to już nie wiem, czy nie trzeba
będzie podłączyć komputera do gniazdka na pralkę. Zwykłe może nie wytrzymać...

Niezłe. A na dodatek i za jedną i za drugą szybą* pranie :-)

* słowo może nie najodpowiedniejsze, ale chyba wiadomo w czym rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tego co pamiętam ze szkolenia na ktorym był człowiek z Intela to mówił, że Intel w przypadku procesorów do laptopów (szkolenie z VbI) idzie w kierunku zmniejszenia prądożerności. Można zatem przypuszczać, że technika zostanie również wykorzystna przy desktopowych modelach. Człowiek z Gigabyte też mówił, że karty grafiki mają być mniej prądożerne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.01.2008 o 13:35, Rzezim napisał:

Z tego co pamiętam ze szkolenia na ktorym był człowiek z Intela to mówił, że Intel w przypadku
procesorów do laptopów (szkolenie z VbI) idzie w kierunku zmniejszenia prądożerności. /.../

Nie tylko Intel, AMD też, chociaż Turiony są nieco bardziej prądożerne. Wszyscy starają się o zmniejszenie poboru mocy, ale ... no właśnie, ale. Wydajność najprościej uzyskać zwiększając częstotliwość taktowania a to zwykle wiąże się ze zwiększonym poborem mocy. A wydajności nigdy dosyć. Dokładniej, to dosyć w momencie zakupu, ale tylko do czasu wyjścia nowszej gry ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować