• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 10.01.2008 o 17:04, blacklio2 napisał:

Chyba na odwrót kolego Turion bierze mniej W ( choć sam mam T7100 )

Od intelowskich do laptopów? No, nie wiem, zawsze czytałem, że odrobinę więcej, i pojawił się odrobinę później. Ale może się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.01.2008 o 21:04, blacklio2 napisał:

Tak Turion bierze mniej prądu od C2D

OK, postaram sie pamiętać ;-D
Zresztą rozważam, całkiem serio, nowego kompa z AMD na pokładzie, cały komp może wyjść taniej od tego z intelowskim procesorem przy porównywalnej wydajności. I, zdaje się, CrossFire jest wygodniejszy w stosowaniu niz SLI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam Intela a nie AMD a dlaczego napisze żeby nikt się nie przyczepił za co kolwiek a więc tłumacze nazaw bardziej mi się podobała i to co droższe jest dla mnie o niebo lepsze itp bla bla bla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.01.2008 o 21:19, Bibciu napisał:

Ja mam Intela a nie AMD a dlaczego napisze żeby nikt się nie przyczepił za co kolwiek a więc
tłumacze nazaw bardziej mi się podobała i to co droższe jest dla mnie o niebo lepsze itp bla
bla bla.

czyli dla ciebie - droższe = lepsze?
Czyli 8800GT Zotac AMP! jest wolniejszy od Geforce''a 8800GTX? Tylko dlatego, że ten drugi jest droższy.
Jasne, sam mam Intela, ale gdyby AMD zaczęło oferować przyzwoity high-end, to bym się od razu na niego przesiadł. A czemu piszę high-end? Bo w mid-endzie i low-endzie stanowi naprawdę rozsądną alternatywę dla Intela i Nvidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2008 o 23:20, mrosi napisał:

/.../

KrzysztofMarek & Traju


Szukałem blisko całe popołudnie i nie znalazłem. Z czystej ciekawości chciałem przeczytać.
Jakiś link.......?



Tak jak obiecywałem: Wyniki poboru mocy prcesorów były w magazynie Next nr 2/2007.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Procki zabójcze! W porównaniu do E6750 wypadają o ok. 5FPSów lepiej, a przy tym są w niższej cenie. Dodatkowo wydzielają mniej ciepła (mniejszy też jest pobór) i znakomicie się kręcą :D
Nic tylko brać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.01.2008 o 15:24, DJ Danielus napisał:

Procki zabójcze! W porównaniu do E6750 wypadają o ok. 5FPSów lepiej, a przy tym są w niższej
cenie. Dodatkowo wydzielają mniej ciepła (mniejszy też jest pobór) i znakomicie się kręcą :D
Nic tylko brać!


No, ale jak ktoś ma już E6750, to narazie dla tych 5FPSów nie warto wydawać pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.01.2008 o 18:52, ShaDoW Energy napisał:

Jaka jest Data ważności Pasty Termoprzewodzącej, bo na tubce nie pisze niestety, proszę o szybką
odpowiedź z góry dziękuję ;)


Tak sobie mysle, ze dopuki pasta jest zamknieta i rzadka to znaczy, ze nadaje sie do uzytku. Glowy nie dam ale tak to chyba sie przedstawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

co sądzicie o nowych Celeronach, czy wogóle jest sens ich kupowania, jak z ich wydajnością do PDC i C2D.
bo cena jest atrakcyjna
http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel/Celeron_Dual_Core_S775_/Intel_Celeron_Dual_Core_E1200_1_60_GHz_BOX_LGA775_/p elny,id,50594,s,1/?utm_source=mailing_d_24_01_2008_nowosci&utm_medium=email&utm_campaign=Intel_Celeron_Dual_Core_E1200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.01.2008 o 15:07, Treant napisał:

> co sądzicie o nowych Celeronach
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/celeron-e1200.html

Lepiej kupić niewiele droższy procesor z większą ilością cache''u L2, bo zbyt mała odbija się
niekorzystnie na wydajności, szczególnie w grach.


faktycznie te 512 Kb L2 to faktycznie za mało, ciekawy artykuł, ale do pracy biurowe procki jak znalazł, a i 2 rdzenie, więc nawet nawet zwłaszcza do starszych gier, ale jednak najlepiej brać C2D labo Pentium Dual Core.
dziękuję za informacje, pozdrawiam kindziukxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zależy jaki to procek - płyta obsługuje magistralę 1066 i 800. Jeśli procek jest na magistrali 800 (200) i z mnośnikiem 10 to sądzę, że dojedzie do okolic 3GHz (będziesz musiał wtedy ustawić FSB 300MHz). Dokładnie nie wiem jaki jest zasięg FSB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2008 o 12:24, DJ Danielus napisał:

Zależy jaki to procek - płyta obsługuje magistralę 1066 i 800. Jeśli procek jest na magistrali
800 (200) i z mnośnikiem 10 to sądzę, że dojedzie do okolic 3GHz (będziesz musiał wtedy ustawić
FSB 300MHz). Dokładnie nie wiem jaki jest zasięg FSB.



Wszystko się zgadza ale problem jest z niskimi wartościami napięcia pamięci w biosie tylko 1.9v max czy to morze być przeszkodą???
Na tej płycie procek podkręcę do 2.35ghz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować